|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Dobijaju dolar dnevno da ne bi ostale trudne
29.6.2009 10:37:45   
Anoniman
Univerzitet u Severnoj Karolini pokrenuo je na koledžu Baund Sisters program koji bi trebalo da umanji stopu tinejdžerske trudnoće, prenosi Foks Njuz.
Devojke uključene u ovaj program, starosti od 12 do 18 godina, prisustvuju devedesetominutnim sastancima svake nedelje na kojima slušaju lekcije o apstinenciji i korišćenju kontracepcije. Za ovo dobijaju sedam dolara svake nedelje ne bi li se sačuvale od trudnoće. Novac se potom sliva u fond osnovan za njihove studije.

Ipak, postoje i oni koji smatraju da ovo nije pravi način za suzbijanje problema tinejdžerske trudnoće. Bil Albert, šef programa u nacionalnoj Kampanji za sprečavanje tinejdžerske i neplanirane trudnoće, smatra da je teško plaćati nekome za nešto što bi trebalo da znaju same i da bi to bilo isto kao kada bi neko plaćao mladima da ne konzumiraju marihuanu. On smatra da je potrebno smisliti kreativnije načine da bi se ovaj intrigantan problem rešio.
Albert takođe dodaje da se u poslednje dve godine procenat tinejdžerske trudnoće drastično povećao i sada iznosi 7.2 procenta na 1 000 devojaka. Takođe kaže da od 10 mladih žena, svaka treća zatrudni do 20. godine. Troškovi u vezi sa ovim trudnoćama iznose preko 9 milijardi dolara godišnje.
Dr. Hejzel Braun, koordinator ovog programa, kaže da sprovođenje ovog programa košta oko 75 000 dolara godišnje. Imajući u vidu ove brojke, platiti svakoj devojci 365 dolara po godini čini se kao "skromna investicija", kaže Albert.
Da bi se upisale na ovaj program, devojke moraju imati između 12 i 18 godina, ne smeju iza sebe imati trudnoću, moraju biti upisane u školu i imati želju da pohađaju koledž . Skorašnje maturantkinje koje su završile sa ovim programom uštedele su oko 3 000 dolara i pripremaju se za visoko obrazovanje na jesen.
"Želimo da im damo nešto ka čemu će ići, neki cilj. Naše devojke, bez izuzetka, moraju dolaziti iz porodica u kojima niko nije pohađao visoke škole. Kada neko veruje u vas, nema granica, sve se može dostići", zaključuje Braun.
Izvor: blic.rs
  Direktna veza do poruke: 1
   RE: Dobijaju dolar dnevno da ne bi ostale trudne
29.6.2009 10:39:31   
Anoniman
Troškovi u vezi sa ovim trudnoćama iznose preko 9 milijardi dolara godišnje.
kaže da sprovođenje ovog programa košta oko 75 000 dolara godišnje.


a jeftinije davati 1 dolar dnevno .... čista matematika i ekonomija user posted image

< Poruku je uredio Vučko.ba. -- 29.6.2009 10:40:18 >

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 2
   RE: Dobijaju dolar dnevno da ne bi ostale trudne
29.6.2009 10:51:46   
Anoniman
Nije to samo matematika.

Mislim da je u redu da devojčice ne ostaju trudne bzvz, i idu na abortuse.

Ja bih radije citirala ovaj deo:

IZVORNA PORUKA: Tasha RR

Ipak, postoje i oni koji smatraju da ovo nije pravi način za suzbijanje problema tinejdžerske trudnoće. Bil Albert, šef programa u nacionalnoj Kampanji za sprečavanje tinejdžerske i neplanirane trudnoće, smatra da je teško plaćati nekome za nešto što bi trebalo da znaju same i da bi to bilo isto kao kada bi neko plaćao mladima da ne konzumiraju marihuanu. On smatra da je potrebno smisliti kreativnije načine da bi se ovaj intrigantan problem rešio.


(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 3
   RE: Dobijaju dolar dnevno da ne bi ostale trudne
29.6.2009 10:58:39   
Anoniman
Slažem se Tasho, samo ovo plaćanje je na žalost čista ekonomija.
Ali pošto se zapadnjaci diče svojom pameću, molim lijepo svaki dan umjesto odjeljenske zajednice ili kako se to već zove predaji im o sexualnosti i zaštiti što od trudnoće, što od bolesti.

A mislim da se i roditelji moraju u to uključiti...jer ako ti se već, da prostiš, matero i ćaća kupi im kurtona, a ne da se vode onom mišlju moje dijete to ne radi

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 4
   RE: Dobijaju dolar dnevno da ne bi ostale trudne
27.11.2019 17:36:40   
mama ivane
🤔Svasta


(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Dobijaju dolar dnevno da ne bi ostale trudne
28.11.2019 0:53:54   
MamaNecaVo
Meni sam naslov zvuci morbidno.Ma kakav efekat imao u smislu,ok imaju resenje,ali..

(odgovor članu mama ivane)
Direktna veza do poruke: 6
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Jelena S.: Moja porođajna priča
Termin 12.12., odem na pregled (nećeš ti skoro, hajde kući)... i tako svaki dan do petka 21.12. Probudim se ja, bolovi k...
Zdrava ishrana najmlađih tokom zimskog per...
Tokom hladnih zimskih meseci, redovan unos voća i povrća ključan je za jačanje imunološkog sistema dece, pomažući im da ...
Prof. dr Bojanin o razmaženoj deci
Dr Svetomir Bojanin, profesor i dečji psihijatar, govorio je mnogo puta o dečjem razvoju i pravom putu vaspitanja koji t...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
tacatic
Živi i zdravi svi bili i uz Pharmalife proizvode se svi lepo izlečili, kao i mi.
Fitobalm smo kupili odmah po izlasku iz porodilišta i koristim ga i danas nakon tri godine, uvek kad je pri kraju kupujem novi da bude pri ruci. Sirup sa cinkom IMMuno smo koristili sa navršenih godinu dana, sve je tako brzo prošlo, zbog povratka na posao i polaska u vrtić želela sam da pomognem svom detetu i ojačam mu imunitet, da nas malo zaobiđu virusi, mislim da je jako dobar sirup i da nam je dosta pomogao. Da li imma veze ili ne, jako brzo smo prešli na adaptirano mleko, puno problema sa stolicom i Isilax nam je takođe bio preko potreban, takvo olakšanje, znaju mame koje su imale problema kod dece. Sve pohvale sa naše strane, a da ne zaboravim i Apis Gola sprej za grlo, najbolji i najukusniji i olakšanje nakon prvog prskanja, lakše se guta i diše! Hvala sto ste tu za nas!  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here