|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Grejač za vodu
13.3.2009 7:28:51   
Anoniman
user posted image

Ovo hoću da kupim već godinama, i sada sam ga u Pešti našla za sitne pare. Fenomenalno! Prokuva 1,5 litar vode za minut. user posted image Eh da mi je to bilo kada je Luka pio adaptirano mleko...
  Direktna veza do poruke: 1
   RE: Grejač za vodu
13.3.2009 7:48:13   
guppy RR
Ja sam recimo vodu za adaptirano mleko grejala u mikrotalasnoj...
čak i čaj nekad tako skuvam na brzaka - šolja vode, minut u mikro da provri, kesica čaja i gotovo.

Nemaš mikro?

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Grejač za vodu
13.3.2009 7:50:40   
Anoniman
odlicna sprava, imam je vec godinama, dobro mi dodje narocito ujutru za kafu, caj, a i kad mi je cerka bila mala za Ad mlijeko! znam da ih ima od 20maraka(oko 10 eura) pa do 100 (oko 50 eura). moj je negdje oko 15eura i fercera i dan danas ima mu 4 godine, al sam kupila jos jedan iz razloga talozenja kamenca

ma super stvarcica zaista

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 3
   RE: Grejač za vodu
13.3.2009 8:01:14   
Anoniman
Imam mikro, ali nikada ne prokuvavam u njoj, ne pečem u njoj - služi isključivo za podgrevanje. user posted image

E, i ja sam razmišljala o kamencu. Razmišljam da u 1,5 litar vode, sipam malo jabukovog sirćeta i ostavim da provri. Znam da sirće skida kamenac, ali ne znam da li bi tu skinuo, niti da li smem da ga sipam u taj grejač? user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 4
   RE: Grejač za vodu
13.3.2009 8:08:53   
Anoniman
smijes tasho ja to redovno radim i zaista dosta skine, ipak mi je sirce sigurnije od onih tableta za kamenac 

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 5
   RE: Grejač za vodu
13.3.2009 8:08:57   
prase
Ja isto imam ovu spravicu godinama i ne mogu više da zamislim život bez nje user posted image Mi imamo tu neku skuplju varijantu, sa filterima za vodu, automatskim isključivanjem i zvoncetom koje se oglasi kada je voda prokuvana. Koristimo je za sve, za grejanje adaptiranog mleka (ne stavljamo vodu od koje pravimo mleko da je ugrejemo tu, nego tu grejemo obicnu vodu pa flasicu zajedno sa vodom za bebu grejemo u vreloj vodi), za kafu i čaj, za vodu za kuvanje...

Jedan savet: kada se nakupi kamenac (a kod nas je to na svakih 2-3 dana, jer je voda UŽASNO tvrda), onda se prokuva mešavina vode i sirćeta (najbolje alkoholnog) i to otprilike u razmeri 1:1. Ostavi se tako nekih pola sata i posle se samo ispere... Znači, sličan princip kao kod čišćenja kamenca sa flašica za bebu. Tako čistimo i filtre sa ketlera koji mogu da se skinu.

E sad jedna anegdota u vezi ove spravice da vas nasmeje (meni tada uopšte nije bilo smešno). Stigli mi u neki hotel u Izraelu (mi - kolege i ja) i naravno odmah kuvamo kafu. Okupili se mi u mojoj sobi, gde kao i u svakoj drugoj ima ketler. Pita mene kolega ima li vode, ja kažem da ima (misleći da sam kupila flaširanu vodu). Sledeća scena: svetlo u sobi se gasi, čuje se neki veoma upozoravajući zvuk... i pojavljuje se otvoren plamen! Kolega skače, nosi ketler u plamenu u kupatilo, baca ga u kadu i poliva vodom. Cela soba smrdi na paljevinu. Šta se desilo: on je mislio da ima vode u ketleru, kada sam ja rekla da ima vode. Uključio je ketler "na suvo". Eto šta znači imati npr. opciju zaštite od uključivanja ketlera ako unutra nema vode user posted image Pozvali smo recepciju, odneli su zapaljeni ketler i...
1. nisu doneli drugi,
2. pri odlasku su nam prvi naplatili 5 puta više nego što košta u prodavnici!
Kada bi ljudski nesporazum imao cenu, to bi bila otprilike ta... user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Grejač za vodu
13.3.2009 8:12:32   
Anoniman
Hm... to je baš ono što je meni palo na pamet kada smo ga kupili... mnogo mi je to dugme za uključivanje "na izvolte", uostalom - kao na slici gore, pa sam NAREDILA ukućanima (tu se računa i dadilja) da u grejaču uvek MORA da bude vode! user posted image

(odgovor članu prase)
  Direktna veza do poruke: 7
   RE: Grejač za vodu
13.3.2009 8:15:35   
prase
Moguće je da tvoj ketler ima ovu zaštitu od uključivanja bez vode, skoro svi danas to imaju, samo oni najjednostavniji ga nemaju. Pogledaj na kutiji (ako je nisi bacila), a možeš i da probaš (ali ne sa praznim ketlerom nego sa 1dl vode - ni tada ne bi trebalo da se uključi ako ima zaštitu a neće se zapaliti ako je nema).

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Grejač za vodu
13.3.2009 8:20:22   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: prase

(ako je nisi bacila


user posted image user posted image

Pa verovatno piše i u uputstvu, a njega nisam bacila.

ma ja sam ti paranoja, tako da čak i ako ima tu zaštitu - ja ću sigurno sipati u njega vode, jer će meni baš to da se pokvari i zapaliće se. user posted image
Ma ja ti imam problema sa vatrom, drugarica me je jedno vreme zvala "piroman"... Off topic... Zapalila sam stan dok sam živela u pešti, morao je da se menja kompletan parket i da se kreči (kratak spoj na lampicama za jelku, što ne bi bio problem da ih nisam namotala oko pola stana, pa kada se upalilo, nisam mogla na brzinu da ih poskidam), onda posle sam radila na sajmu u Pešti, pa mi se zapalilo đubre (a proverila sam pepeljaru i pikavce pre nego što sam je prosula)... tako da... user posted image

(odgovor članu prase)
  Direktna veza do poruke: 9
   RE: Grejač za vodu
13.3.2009 8:23:04   
Anoniman
i ja sam paranoja sto se tice struje , uvijek sve provjeravam i ako nisam imala da se ne urekne dozivljaje kao ti tasho... ali svi ti grijaci sad imaju tu zastitu, ako ima ovaj moj sto je birvaktile onda tek sad ovi novi imaju

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 10
   RE: Grejač za vodu
13.3.2009 8:30:24   
Jeca*
Mi to isto imamo na poslu. Sjajna spravica. Ja sam gledala prosle godine u Merkatoru, ogroman je izbor bio i stvarno su bile super cene.
I mi smo to Tašo cistili sircem, tako da bez brige.
a moja mama ima Zepter ringlicu, zovu je laptop ringla, puna serpa vode zavri za par sekundi. Fenomenalno user posted image

(odgovor članu prase)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Grejač za vodu
13.3.2009 8:34:06   
Lu
To (kuhalo)kao i mikrovalnu palim po deset puta najmanje dnevno.
Kad nešto kuham i treba mi vruća voda,npr.tjesteninu ja prokuham u kuhalu i onda u lonac,pa kava nekoliko puta,poslužilo je i za odčepljivanje odvodauser posted image
Zato je račun za struju...user posted image
Ali baš me brigauser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Grejač za vodu
13.3.2009 8:40:27   
Lu
IZVORNA PORUKA: Tasha RR


E, i ja sam razmišljala o kamencu. Razmišljam da u 1,5 litar vode, sipam malo jabukovog sirćeta i ostavim da provri. Znam da sirće skida kamenac, ali ne znam da li bi tu skinuo, niti da li smem da ga sipam u taj grejač? user posted image


Netreba da prokuha sirće,nisam sigurna ni da li smiješ tako jer se u kuhalu ne smije kuhati ništa osim vode.
Ja stavim naveče jednu trećinu vode-tri sirćeta i ujutro samo obrišem spužvicom ma sija se i onda prokuham čistu vodu jednom zbog mirisa i bacim.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Grejač za vodu
13.3.2009 8:43:25   
Jeca*
Da, da i ja sam isto čistila kao lu, bez kuvanja.

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Grejač za vodu
13.3.2009 8:52:41   
prase

IZVORNA PORUKA: Jeca RR

a moja mama ima Zepter ringlicu, zovu je laptop ringla, puna serpa vode zavri za par sekundi. Fenomenalno user posted image


Mi imamo neko čudo od Zepter-a, zove se indukciona ringla i mislim da je to ista sprava koju ima tvoja mama. Kada smo je dobili kao poklon za venčanje, bila sam zbunjena - šta će mi ringla, pa imam šporet? Sada manje-više sve kuvam na njoj, šporet mi i ne treba (osim rerne). Super je stvar! Najviše me oduševljava to što kontrolisano greje samo ono što je ispod posude, tako da ono što pokipi ne može da se skori ne dajući ti vremena da obrišeš user posted image

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Grejač za vodu
13.3.2009 8:57:18   
Anoniman
Znači sipam uveče 1/3 vode, 2/3 sirćeta (da bude pun taj "termos"... mislim do one crtice "max"????) i ujutru prospem, prebrišem, prokuvam običnu vodu, prospem i spreman je za upotrebu?

Zato sam i pitala dal smem da sipam sirće i da otkuvam, jer znam da sme samo voda unutra pa nisam znala šta bih. user posted image

Moram da zalepim cedulju na njega uveče kada sipam sirće "NE PALI; SIRĆE!" da me ne bi prasak probudio ujutru ili kafa imala čudan ukus. user posted image

(odgovor članu prase)
  Direktna veza do poruke: 16
   RE: Grejač za vodu
13.3.2009 9:01:57   
Lu
Tasha nemoj pun sipati,dovoljno je da ti pokrije dno,cca 3dcl  ja naspem recimo do min. jer gore po plastičnom djelu se i nehvata kamenac.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Grejač za vodu
13.3.2009 9:09:16   
prase
Kod mene to sa ostavljanjem vode bez grejanja uopšte nije delotvorno. Prvo sam mislila da mi ne valja ketler, jer kod mame sa njenim ketlerom može to tako, a onda sam poludela i prokuvala vodu sa sirćetom sa namerom da lepo bacim ketler ako ne mogu da ga očistim. Očistio se. Jednostavno, taj kamenac se toliko nakupio i zapekao da drugačije nije moglo. Voda je užasno, užasno tvrda u ovom stanu u kojem se sada nalazim. Dotle je došlo da me zubarka pitala kako uspevam da navučem toliko kamenca na zube za samo mesec dana... a ja pijem česmovaču. Prešla sam na flaširanu vodu i manje se skuplja. Zvuči glupo, ali tako je.

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Grejač za vodu
13.3.2009 9:11:52   
Anoniman
Probaću da ostavim da odstoji, pa ćemo videti... ako ne siđe... prokuvaću.

(odgovor članu prase)
  Direktna veza do poruke: 19
   RE: Grejač za vodu
15.3.2009 19:38:29   
Anoniman
Sipala sam sirće, ostavila preko noći, jutros prebrisala - KAO NOV JE!!! user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 20
   RE: Grejač za vodu
15.3.2009 20:12:41   
mihi
Meni je mnogo bolji grejač za flašicu jer on zagreje vodu tačno na 50 stepeni koliko treba za mleko kad prokuva onda moram da hladim.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Grejač za vodu
6.8.2009 14:34:09   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Tasha RR

user posted image

Ovo hoću da kupim već godinama, i sada sam ga u Pešti našla za sitne pare. Fenomenalno! Prokuva 1,5 litar vode za minut. user posted image Eh da mi je to bilo kada je Luka pio adaptirano mleko...




ej Eugi vidi ovu spravicu za vodu

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 22
   RE: Grejač za vodu
6.8.2009 14:36:08   
Anoniman
I dalje moja omiljena sprava kod kuće! user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 23
   RE: Grejač za vodu
6.8.2009 14:40:55   
Anoniman
za kafu, čaj ....itd
a pogotovo kad je Meri bila mala, pa i Dino kad sam počela raditi pa mu teta davala AD mlijeko samo prokuha vodu ...ohladi je na adekvatnu temperaturu i sipa u termosku i samo MUĆK MUĆK

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 24
   RE: Grejač za vodu
6.8.2009 15:20:17   
eugenija
IZVORNA PORUKA: Vučko.ba.

IZVORNA PORUKA: Tasha RR

user posted image

Ovo hoću da kupim već godinama, i sada sam ga u Pešti našla za sitne pare. Fenomenalno! Prokuva 1,5 litar vode za minut. user posted image Eh da mi je to bilo kada je Luka pio adaptirano mleko...




ej Eugi vidi ovu spravicu za vodu



Imam je.. odlična stvaruser posted image user posted image


_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
dudas
Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!
"Dobro veče, od sad ovde nema zime, Imuno je moje ime. Vitamini, minerali-sve staje u gutljaj mali. Popij mene, mala vilo, nazdravlje ti bilo!" "Imaćemo još jednog gosta, pomoći će vili dosta. Evo ga, tu je"-Imuno reče. "Uđi, uđi, druže moj, dobi li protiv kašlja boj?" "Znaš, Imuno-Broncamil se smeška, kakva je to borba teška. Uspeo sam, za kašalj sam tata mata!" I odjednom neko pokuca na vrata. "Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!" Istina je sve što kaže Apis gola, jako brzo rešiće vas bola. "Gde li nam je Fitobalm, kud se dede, ne videh ga od prošle srede? "Sad će doći"- Imuno reče. "Ima li šta od zapušenog nosića preče?" "Kuc, kuc, stigao sam"- Fitobalm se javi. "Mala vilo, odmah me pod nosić stavi. Jel osećaš borovine moć? Sada lepo diši i spavaj, laku noć!" I tako Pharmalife družina ova isprati vilu u carstvo snova.  Više >>
image

Anketa

Храна.
пеперутка16

Када сте почели са куваним воћем или поврћем (пиринач, шаргарепа, јабуке)?

Од 3. месеца. (14%)

Од 4. месеца. (14%)

Од 5. месеца. (14%)

Од 6. месеца. (57%)


Ukupan broj glasova: 7

Hvala za glasove. Glasao/la si za sve aktuelne ankete. Izradi svoju anketu!
Click Here