|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Gvakamoli (dva recepta)
18.2.2011 21:17:49   
viking
Dajem vam dva recepta, oba su odlična s tim da ja ipak malo više volim prvi dok mm malo više voli drugi. Oba sujednostavna i prave se za 10 minuta. 
Napomena: zreli avokado je mekan na dodir. Ako je tvrd, umotajte ga u hartiju i ostavite par dana da sazri.

Primer 1.
Iseći zreli avokado na sitne kocke, dodati 6 ili 7 sitno sekckanog čeri paradajza, sitno seckan crni luk (važno je da bude onaj beli, ne žuti i ne crveni), malo soli i bibera i malo soka limete. Dakle, sve iseckati što sitnije i pomešati. Služi se uz tortilja čips.

Primer 2.
Iseći zreli avokado na sitne kocke, dodati kašiku kečapa, kašičicu majoneza i kašičicu kisele pavlake (ovo su odokativne mere, možete pojačavati po ukusu, a i zavisi koliko je avokado), dodati malo soli i bibera, a po želji može i sitno seckani beli lu, čili.... Sve izmiksati i služi se uz tortilja čips.

< Poruku je uredio viking RR -- 18.2.2011 21:18:38 >


_____________________________

Bolje biti nečija baba nego samo baba! - moja mama u filozofskom raspoloženju

"Čovek je rođen da radi, da trpi i da se bori; ko tako ne čini, mora propasti." Nikola Tesla
Direktna veza do poruke: 1
   RE: Gvakamoli (dva recepta)
18.2.2011 21:59:34   
Olga75
user posted image user posted image user posted image
ako sutra bude bilo avokada , znam sta cu da pravim


_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu viking)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Gvakamoli (dva recepta)
18.2.2011 22:09:32   
minavb
Meni se svidja prvi receptuser posted image

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Gvakamoli (dva recepta)
18.2.2011 22:21:32   
viking
Prvi je više kao salata jer je sve na kockice (tortilje koristiš kao kašičicu), drugi se miksa i pravi je umak tj. dip. Ukusna su oba.

_____________________________

Bolje biti nečija baba nego samo baba! - moja mama u filozofskom raspoloženju

"Čovek je rođen da radi, da trpi i da se bori; ko tako ne čini, mora propasti." Nikola Tesla

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Gvakamoli (dva recepta)
18.2.2011 22:30:26   
minavb
Da ali majonez i pavlaka...ja to ne jedem. Moze li i prvi da se izmiksa, i mozda da se doda chili? I da se umace ovsi?user posted image

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu viking)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Gvakamoli (dva recepta)
18.2.2011 22:40:12   
viking
Probaj pa javi user posted image  

_____________________________

Bolje biti nečija baba nego samo baba! - moja mama u filozofskom raspoloženju

"Čovek je rođen da radi, da trpi i da se bori; ko tako ne čini, mora propasti." Nikola Tesla

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Gvakamoli (dva recepta)
18.2.2011 23:19:07   
Anoniman
Meni se sviđa prvi recepat, samo bih ja mesto tog avokada metnula neko mesouser posted image user posted image

(odgovor članu viking)
  Direktna veza do poruke: 7
   RE: Gvakamoli (dva recepta)
18.2.2011 23:26:23   
viking
Meći slobodno, ako ti dr mina dozvoli user posted image

_____________________________

Bolje biti nečija baba nego samo baba! - moja mama u filozofskom raspoloženju

"Čovek je rođen da radi, da trpi i da se bori; ko tako ne čini, mora propasti." Nikola Tesla

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Gvakamoli (dva recepta)
21.2.2011 17:38:17   
dunja RR

Na Prvoj u emisiji "Dođi na večeru" domaćica je pravila gvakamoli sos, a dodala je med i beli luk (u prahu) u avokado

(odgovor članu viking)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Gvakamoli (dva recepta)
21.2.2011 18:02:23   
mati
IZVORNA PORUKA: dunja RR


Na Prvoj u emisiji "Dođi na večeru" domaćica je pravila gvakamoli sos, a dodala je med i beli luk (u prahu) u avokado


To joj nije bilo po receptu, rekla je da je na svoju ruku stavila

_____________________________

Vidi mama, Kica KOKAGAJ!
A sta je to mama Maja? Sta je to?
Mao...

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Gvakamoli (dva recepta)
21.2.2011 18:08:12   
dunja RR
IZVORNA PORUKA: mati

IZVORNA PORUKA: dunja RR


Na Prvoj u emisiji "Dođi na večeru" domaćica je pravila gvakamoli sos, a dodala je med i beli luk (u prahu) u avokado


To joj nije bilo po receptu, rekla je da je na svoju ruku stavila

da, zato što je avokado bio nezreo pa da mu ubije gorčinu, ali su svi bili oduševljeni........

(odgovor članu mati)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Gvakamoli (dva recepta)
21.2.2011 18:20:50   
Ana RR
Malopre sam gledala na Studiu B, u sklopu jedne popodnevne emisije ide prilog iz nekih poznatih restorana (sad je bila baš jedna žena, koja je bila i u emisiji Dođi na večeru), recept za gvakamoli.

Dva avokada je očistila i ispasirala, dodala sitno secaki crveni luk, sitno seckani paradajz (ali samo koru), sok od limuna, maslinovo ulje, so i biber. Služi se uz tortilja čips.

I odmah sam ogladnela user posted image




_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 12
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Musaka sa tikvicama i pečurkama
Ringerajin kuvar: lesica RR
Faširane snicle
Ringerajin kuvar: Maraj



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here