|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Jela bez mesa
5.7.2010 16:06:23   
*Alexx*
Znam da je ovo jako slično sa temom posna jela, ali u ovoj temi ipak mogu da se koriste životinjske namirnice (jaja, pavlaka, sirevi...).
Moram priznati da tek sad učim da kuvam, a nemam mašte. Često mi se desi da nemam meso u frižideru (zato što zaboravim da ga kupim), ali imam raznog povrća, pirinča, testenina, jaja... pa ponekad nešto smućkam, ali to baš i ne ispadne kako treba user posted image
Šta vi radite?

< Poruku je uredio Alexx RR -- 5.7.2010 16:07:21 >


_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.
Direktna veza do poruke: 1
   RE: Jela bez mesa
5.7.2010 16:08:21   
LillyT
Makarone sa sirom na vise nacina user posted image user posted image user posted image

Sve zavisi koliko vrsta sira imam kod kuce i da li me mrzi da ukljucujem rernu ili ne.


_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Jela bez mesa
5.7.2010 16:18:52   
Lu
Baba ( ne znam zašto se tako zove)user posted image
Malo veća tikvica isječena na kocikice, jedno jaje, malo mlijeka i malo brašna, posoliti, razliti u pleh i peći na 250* petnaestak minuta, kad je pečeno politi mlijekom i može se namazati pavlakom, paradaiz salata ide odlično uz ovo.
Ja sam babu pravila kako su mi stigle tikvice sigurno 10 puta  može se praviti i sa pravom bundevom- tikvom-morunom!

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Jela bez mesa
5.7.2010 16:20:56   
2002m
Lu...moram probati ovaj tvoj receptuser posted image .Vec mi ide voda na ustauser posted image

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Jela bez mesa
5.7.2010 16:22:26   
dunja RR
Ja ne jedem puno mesa, povrće je na prvom mestu u mojoj ishrani:

-prodinstam luk, obarim pirinač, šargarepu, promešam sa lukom,začinim
-patlidžan, isečem na šnite, uvaljam u brašno i probržim,
-tikvice samo prodinstam na vodi sa malo luka i začinim
-pasulj bez mesa, sa šargarepom i krompirom, bez zaprške, sa začinima
-čorbe paradajz, od zelja, raštike, koprive, sve ih volim
-papriku prodinstam sa lukom, dodam bareni vitaminizirani pirinač, začinim

Ne znam da li riba apropo ove teme spada u meso( ja jedem(ne uvek) dok postim ), tako da pravim paste sa tunjevinom, riblju čorbu, salate sa ribom i morskim plodovima, ma uopšte ribu na 1001 način....

< Poruku je uredio dunja RR -- 5.7.2010 16:23:29 >

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Jela bez mesa
5.7.2010 16:23:24   
*Alexx*
Dunja, mislim da tvoji riblji recepti zaslužuju posebnu temu user posted image Mene jako zanima!

_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Jela bez mesa
5.7.2010 19:20:29   
bluka
današnji ručak: pasta sa pestom od žalfije i oraha

izmiksati šaku oraha i par listića žalfije. dodati maslinovo ulje. na malo maslaca ispržiti dva čena sitno sjeckanog bijelog luka, dodati pesto, 1 dc mliječne pavlake (neutralne) i kuvanu pastu, posoliti, pobiberiti i na kraju dodati još sitnijih listova kadulje proprženih na malo maslaca.



(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Jela bez mesa
5.7.2010 19:22:16   
bluka
već mi par dana niodkud mirišu paprike punjene krompirom i sirom, čekam samo malo da za'ladi pa da uključim rernu, mrzi me po ovoj vrućini.

(odgovor članu bluka)
Direktna veza do poruke: 8
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Posna pesak torta
Ringerajin kuvar: Maraj
Šampita
Ringerajin kuvar: lesica RR



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here