|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Kada dete hoda na prstima
10.6.2013 10:48:22   
Modessty
Danilo sada ima 3 godine i 4 meseca. Još septembra meseca kada smo kretali u vrtić rečeno nam je da deca u tom uzrsatu treba da znaju da hodaju na prstima, da hodaju na petama, da skaču sa obe noge, da se penju sami uz stepenice.... Znam da je normalno za njihov uzrast da ispituju granice svog tela i da istražuju šta sve mogu da urade. Ali Danilo vrlo često hoda na prstima. Dr kaže da to nije problem i da mu verovatno interesantno. Medjutim to traje već duže vreme. Nije to stalno,tj nije nonstop isključivvo na prstima ali je dosta često. Naročito kada je bos (bez cipela ili patika).
Inače je vrlo aktivan, trči, skače, penje se i gde treba i gde ne treba.
Da li ste rimetili ovako nešto kod svoje dece?
Direktna veza do poruke: 1
   RE: Kada dete hoda na prstima
10.6.2013 10:52:42   
sanji
Moja deca to jako često rade. Čak i kad se zagledaju u crtani imaju običaj da se propinju na prstiče pa spuštaju neprekidno. A isto su tko jako ćive i brze. Ja to nikad nisam videla kao problem. Kad trče i šetaju normalno gaze na celo stopalo.

_____________________________

DOBILI SMO PRINCEZE

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Kada dete hoda na prstima
10.6.2013 10:53:50   
Modessty
I ja mislim da je to normalno i da mu jejdnostavno interesantno da to radi. Ali počeli su svi da primećuju i da pitaju zašto hoda na prstima!

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu sanji)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Kada dete hoda na prstima
10.6.2013 10:53:58   
Figaro88
Mod isto radi i Andrea,ja se nebrinem.Bili smo kod fizijatra,kaze da je sve u redu,valjda ce i to prociuser posted image

_____________________________

Of course it is happening inside your head, but why on earth should that mean that it is not real?

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Kada dete hoda na prstima
10.6.2013 10:58:09   
Brand new mama
Moj mladic nece da hoda na prstima-to treba da nam je vjezbica jer malo krivi nogu ka unutra,te se hodanjem na prstima jaca misic potkolenice

_____________________________

Steh auf, wenn du am Boden bist

https://www.youtube.com/watch?v=I3z-gqLGIKU

(odgovor članu Figaro88)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Kada dete hoda na prstima
10.6.2013 10:59:22   
Modessty
znači da ga ne diram?

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Brand new mama)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Kada dete hoda na prstima
10.6.2013 11:00:01   
Ivanka 75

IZVORNA PORUKA: Modessty

I ja mislim da je to normalno i da mu jejdnostavno interesantno da to radi. Ali počeli su svi da primećuju i da pitaju zašto hoda na prstima!


Mod, sin moje drugarice je uvek hodao na prastima pa je na sistematskom za predškolsko dr videla da tako hoda, skratile miu se tetive iznad pete pa ne može ni da čučne kako treba.
Od tada nosi duboku obuću sa ulošcima, radi vežbe da se to ispravi.
Nemoj da se uplašiš što sam ovo rekla ali ne bi bilo loše da ga pogleda fizijatar.

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Kada dete hoda na prstima
10.6.2013 11:01:41   
Ivanka 75
Iva inače hoda na prastima kad pleše, mislim da je to normalno kod tako male dece.

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Kada dete hoda na prstima
10.6.2013 11:01:54   
cockic
meni sin tako neki put trckara po kuci na prstima,ali u zadnje vreme vise na peti.sto mm izludjuje jer lupa komsijama.ali cujem i dete iznad nas da isto tako lupa kad hoda.i lena nekad vise treska petama kad hoda.a retko na prstima.i ona je ispobala i to hodanje.ali koliko znam to hodanje na prstima je i vezba za decu koja imaju ravna stopala.mozda gresim.tako da ponekad ne moze stetiti takvo hodanje.barem ja mislim.
deca mi nemaju krive noge niti X niti O,niti ravna stopala za sad,nadam se da tako i ostati.

(odgovor članu Figaro88)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Kada dete hoda na prstima
10.6.2013 11:07:44   
cockic
ja sam videla dete u parku da vise hoda na prstima,sto mislim da ne valja,decko ima oko 4 godine .e mislim da je to problem,ako obuveni tako hodaju.moji samo bosi tako trckaraju po stanu,i to retko.

znam da nije tema,ali jer vasa deca skacu sa kreveta na pod.meni sin poceo pre nedelju dana ima 3g2meseca.a lena skace u mestu u krevecu videla od petra pa poranila.

(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Kada dete hoda na prstima
10.6.2013 11:23:04   
Modessty
Danilo obožava da skače i po krevetu a i sa kreveta!
Ivanka gledala ga dr hirurg ono kad smo bili u bolnici kaže sve ok. Igra se tako. Ne hoda tako kad šetamo ili kad jurca po stanu ili parku. Nego kao da mu prosto tako dodje nekad da se izmotava. Sad se već pitam da li radi to namerno jer ga mi povremeno pitamo zašto hoda na prstima

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Kada dete hoda na prstima
16.9.2013 9:39:37   
Figaro88
Bili jutros na kontroli kod fizijatra,kaze da je Andrei malo spusten svod stpala,i da preporucuje pregled kod neurologa zbog hodanja na prstima.Ja sam se bas iznenadila,nisam obracala paznju na to a i ne razumem zasto neurolog.Za koji dan cemo kod pedijatra po upute pa cu je pitati zasto...

_____________________________

Of course it is happening inside your head, but why on earth should that mean that it is not real?

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Kada dete hoda na prstima
23.2.2015 16:48:30   
mila83
Moj cetvorogodisnji sin voli da hoda na prstima, tako po kuci, lici mi vise na neko izmotavanje, zanimljivo mu je valjda.Nisam nesto posebno obracala paznju, mislim da normalno hoda kada smo u setnji,vrticu itd..bas cu da obratim paznju,jer po prethodno procitanim postovima vidim da nekad i nije bezazleno...

(odgovor članu Figaro88)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Kada dete hoda na prstima
24.2.2015 10:22:59   
Modessty
Danilo i dalje hoda na prstima s vremena na vreme. Imam utisak da to radi kad je umoran. U poslednje vreme to radi baš četo pa ga opomenemo kad ga primetimo. Z asda je sve ok pa kažu lekari da ga ne diramo. ŠTa znam. Mene nervira kad preteruje u tome

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Kada dete hoda na prstima
24.2.2015 10:36:36   
Zemunka85
Ja sam bas o tome pisala na Forumu i po raznim sajtovima trazila misljenje, cak sam je samo zbog toga codila privatno kod fizijatra pre pola godine.
Ona je vecinu svog hoda - hodala na prstima. I nekako je skakutala dok hoda. Takodje, nije volela da hoda. Mene je sve to jako brinulo i opterecivalo.
DR nije videla nikakav problem, dobili smo neke vezbice, koje sam, iskreno, radila u popcetku, mozda mesec dana, a bilo je da treba min pola godine.
Vremenom smo pocele da provodimo malo vremena zajedno, jer je krenula u vrtic i ja na ovo TOTALNO zaboravljam. Bas juce konstatujem kako uopste vise ne hoda na prstima ...
Ja mislim da je to faza, trip, tik ... i da ukoliko DR kaze da nema drugih smetnji, procice.
Kod nas je bilo price da su tetive zategnute, mada je dobila dijagnozu hiperelasticnosti i mogla sam joj stopalo namestiti u polozaj i manji od 90 stepeni u onosu na cevanicu. Receno nam je i da je forsiramo da cuci i penje se uzbrdo. No, eto, doslo na svoje samo od sebe....

< Poruku je uredio Zemunka85 -- 24.2.2015 10:37:08 >

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Kada dete hoda na prstima
24.2.2015 18:40:18   
veselicaa
Moja S hoda na prstima i to stalno cini mi se,jedino kada je opomenem ona lepo gazi.Bili smo kod fizijatra,dala nam vezbe,neke sa loptom,onda hodanje po pravoj liniji prsti peta,i jos neke.Prvih mesec dana smo isli u ambulantu i tamo radili,sada ih vec sama radi kuci.Ona nema fizicki problem,misici i tetive su joj ok,vise je navika u pitanju.

(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Kada dete hoda na prstima
6.3.2015 21:48:26   
mila83
Bolje i da se reaguje na vreme, da ne bude problema.Bolje spreciti nego leciti, u svakom slucaju.zato cu i ja da pratim svog sina sta se desava sa njegovim hodanjem.da li je faza ili nesto drugo....

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Kada dete hoda na prstima
6.3.2015 21:58:10   
veselicaa
Odvedi ga za svaki slucaj kod fizijatra da se uveris da nema fizicki problem.

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Kada dete hoda na prstima
6.3.2015 22:35:45   
mila83
Ma on to samo po kuci,nisam primetila da seta kad smo napolju tako.Svakako ima sistematski pregled uskoro,pa cu spomenuti pedijatru.

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Kada dete hoda na prstima
6.3.2015 22:37:28   
veselicaa
Bice sve ok user posted image Kazu da kad i imaju problem,sve se resi vezbicama a vremena ima do punoletstva,tako su meni rekli kada sam vodila Stasu.

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Kada dete hoda na prstima
6.3.2015 22:40:29   
mila83
Da,to sam i ja citala,negde do 20.godine se formira luk stopala !

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Kada dete hoda na prstima
7.3.2015 0:10:41   
Modessty
Kad danilo krene da hoda na prstima mi ga onda kao kroz šalu teramo da hoda na petama. Ako hajde da vidimo da li umeš napetama da hodaš.
Juče bila drugarica sa ćerkama. Jeda ima dve i po a druga 4 godine i obe s vremena na vreme hodaju na prstima. DObili su isti odgovor od fizijatra kao imi - pustite bre decu nije im ništa, to je faza, a i treba da se hoda po malo na prstima jer se tako razvijaju mišići i tetive i koordinacija pokreta

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Kada dete hoda na prstima
7.3.2015 0:12:05   
Ivanka 75
Danilo hoda na prstima kad je u nekom velikom iščekivanjuu i kad je srećan. user posted image

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Kada dete hoda na prstima
7.3.2015 0:14:03   
Modessty

IZVORNA PORUKA: Ivanka 75

Danilo hoda na prstima kad je u nekom velikom iščekivanjuu i kad je srećan. user posted image


daaa
a i kad je umoran
i kad mu se piški
i kad mu je dosadno...
user posted image

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Kada dete hoda na prstima
7.3.2015 0:14:28   
Sosa Mena
Hodanje na prstima je dobro pogotovo za decu koja imaju indiciju ka ravnim tabanima.
Manja hoda na prste kad nesto zgresi da je ne cujemo. user posted image

_____________________________

“Bog nas je stvorio ljudima i traži od nas da to i budemo. Nema takvih vremena u kojima to ne bi mogli biti i ne bi bili dužni da to budemo.”

Patrijarh Pavle

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Zašto UMORNE MAME ostaju BUDNE DO KASNO?
Volela bih da vam kažem da majke ovo vreme provode radeći one stvari u kojima uživaju, ali to ne bi bilo sasvim tačno. N...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here