|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Kako naučiti dete da nosi naočare
12.3.2009 9:45:41   
Anoniman
Ima li ko od vas iskustva?
Moje dete ima 3 godine i juce je dobilo naocare za daljinu.
Da li da insistiram da ih stalno nosi?
Da li da ga pustim da se sam odluci da ih stavi?
Da li da mu dajem da se igra sa njima?
  Direktna veza do poruke: 1
   RE: Kako naučiti dete da nosi naočare
12.3.2009 9:49:20   
Lu
Evo Zille ja sam ovdje iznijela naše iskustvo,moj sin je isto nosio naočale,
ako te još nešto zanima slobodno pitaj

LINK

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Kako naučiti dete da nosi naočare
12.3.2009 9:51:13   
Anoniman
A kako ste uopšte dospeli do toga? Mislim kako ste primetili da ne vidi? Kako mu utvrdili dioptriju? Širili zenice?
O tome smo lu i ja pisale ovde: KLIK

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 3
   RE: Kako naučiti dete da nosi naočare
12.3.2009 10:21:19   
Anoniman
Lazar je od rodjenja imao nistagmus(kad se ocne jabucice brzo pomeraju, u njegovom slucaju levo desno, paralelno oba oka). Rekli su nam da to moze da ukaze na slabovidost.
Inace kada gleda na daleko, recimo crtace na tv-u, krivi glavu u desnu stranu, kao da vise gleda levim okom. Juce mu je utvrdjena dioptrija +1,25 na oba oka. Odmah smo izradili naocare i sad ga treba nagovoriti da ih nosi.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 4
   RE: Kako naučiti dete da nosi naočare
12.3.2009 10:22:13   
guppy RR
Zille kad shvatiš kako se to radi, nauči nas user posted image

Meni je bio ceo projekat već to da naviknem malenu da nosi šnalu u kosi.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Kako naučiti dete da nosi naočare
12.3.2009 10:23:26   
Anoniman
Pre pregleda samo mu kapali Atropin kapi u oci svako jutro i vece, 7 dana. Smetalo mu je sunce i slabije je video. Juce su mu sa 5 sprava gledali okice i tako utvrdili dioptriju.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 6
   RE: Kako naučiti dete da nosi naočare
12.3.2009 10:25:46   
Lu
Zille ja mogu da ti savjetujem,nipošto na silu da nosi,to prenosim od svih okulista i dječijih oftamologa.
U početku mu pokazuj osobe u vašoj blizini koje nose naočale,pokušaj kroz igru da mu od toga napraviš zabavu.
Reci mu da izgleda super poput neke poznate osobe koja ih nosi,reci mu da naočale nose samo važni i pametni ljudi.
Znam da zvuči suludo ali ja sam se služila svime dok svog malog nisam navikla i s vremenom ih prihvati kao nešto svoje.
Ako nekad odbije a ti mu ih skini i reci kad on bude želio da ih stavi ponovo,biće i toga ali ne odustaj jer znaš da ih mora nositi i čim prije krene prije će ih skinuti.

Ovo sam bila napisala na drugoj temi pa sam prenjela.

< Poruku je uredio lu -- 12.3.2009 10:26:03 >

(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Kako naučiti dete da nosi naočare
12.3.2009 10:32:51   
Anoniman
Lu koliko je trebalo vremena da se dete navikne? Nedelju-dve?

Ja mu kazem da ih stavi kad gleda crtani. On ih bez pogovora stavi, gleda tako 5-10 minuta i skine i vrati u kutiju. Inace kutiju za naocare nosa sa sobom svuda, hteo je sinoc i da spava sa njom. Pametan je on, nadam se da ce brzo shvatiti da lepse vidi kroz njih.

(odgovor članu Lu)
  Direktna veza do poruke: 8
   RE: Kako naučiti dete da nosi naočare
12.3.2009 10:50:18   
Lu
IZVORNA PORUKA: Zille

Lu koliko je trebalo vremena da se dete navikne? Nedelju-dve?

Ja mu kazem da ih stavi kad gleda crtani. On ih bez pogovora stavi, gleda tako 5-10 minuta i skine i vrati u kutiju. Inace kutiju za naocare nosa sa sobom svuda, hteo je sinoc i da spava sa njom. Pametan je on, nadam se da ce brzo shvatiti da lepse vidi kroz njih.



Meni ovo zvuči ohrabrujuće,znači da su mu važne naočale i da mu znače nešto čim ih čuva tako uz sebe.
Samo strpljivo,moj je u početku nosio samo kada idemo vani.
Bila je zima i kada oblači jaknu i kapicu stavimo i naočale(kao dio opremeuser posted image ) a čim uđe u kuću on ih skida i u kutiju stavi ali ih je čuvao isto kao tvoj sin.
Pamalo sam mu stavljala i u kući dok se igra onako usput...ma ja nisam vjerovala da će se tako brzo navikuti,za nekih 15-20 dana više ih nije skidao osim kad spava.
Često sam mu ih morala brisati jer ih sam sebi povlači kad mu malo padnu na nos pri saginjanju,ali on je imao samo godinu kad je nosio.
Želim vam puno sreće user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Kako naučiti dete da nosi naočare
12.3.2009 10:58:01   
Anoniman
Uh hvala Lu na podrsci! Upravo ih je sam stavio i posle 2 min.skinuo. I kaze da voli svoje naocare. 

(odgovor članu Lu)
  Direktna veza do poruke: 10
   RE: Kako naučiti dete da nosi naočare
25.3.2009 13:53:06   
Lu
Zille kako napredujeteuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Kako naučiti dete da nosi naočare
25.3.2009 14:02:37   
Anoniman
Evo vec dve nedelje je proslo kako smo poceli da ga navikavamo. Stavi naocare kad gleda crtace, pa ih drzi 1-1,5 h, kad ide napolje, tripuje se da mu smeta sunce bez naocara. U ponedeljak je krenuo u zabaviste posto je bio bolestan i vaspitacice mi kazu da ih tamo stalno nosi. Vise njih slusa nego nas kod kuce, one su mu veci autoritetuser posted image .
Nije lose, ipak je on vec stariji, ima 3 godine i kapira stvari, zna sta hoce sta nece. A ja i muz ne nosimo naocare pa mu nije svejedno sto ih on mora nositi.
Navici ce se, pametan je on malisa!

< Poruku je uredio Zille -- 25.3.2009 14:03:26 >

(odgovor članu Lu)
  Direktna veza do poruke: 12
   RE: Kako naučiti dete da nosi naočare
25.3.2009 14:07:16   
Lu
Super,bravouser posted image user posted image user posted image
Baš mi je drago,ma pametan dječak maliuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Kako naučiti dete da nosi naočare
25.3.2009 14:08:25   
Anoniman
I jako je sladak sa naocarima, okacicu jedared njegovu slikicu, da vidite moju mudru sovu!

(odgovor članu Lu)
  Direktna veza do poruke: 14
   RE: Kako naučiti dete da nosi naočare
25.3.2009 14:12:49   
Lu
Može,superuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Kako naučiti dete da nosi naočare
31.3.2009 16:38:33   
Anoniman
Evo sad već mogu da kažem da smo uspeli da se naviknemo na nošenje. Naočare je dobio pre tri nedelje, i malo po malo naučio je da ih mora stalno nositi. Sad ih tek ponekad skine, ali mu ja ne branim da malo odmori od njih. Inače mu stvarno jako lepo stoje pa ga hvale svi, a on cveta.
Mogu reći da su navikavanju najviše doprinele njegove dve vaspitačice, one su mu rekle da mora da ih nosi stalno i on ih je bez pogovora poslušao. Ne znam kako to uspevaju, ali njihova reč je za njega zakon. Svaka im častuser posted image



(odgovor članu Lu)
  Direktna veza do poruke: 16
   RE: Kako naučiti dete da nosi naočare
31.3.2009 21:10:59   
Anoniman
Evo moje mudre sove!
user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 17
   RE: Kako naučiti dete da nosi naočare
31.3.2009 21:29:20   
sneza24
Bas je meden.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Kako naučiti dete da nosi naočare
12.7.2012 21:34:48   
dunja RR
Mame čija deca nose naočare, molim za pomoć dragom RR tati.

Tata pita:

Imam jedno pitanje za vas,
Naime moj sin koji ima 2 godine i 2 meseca je dobio da nosi naocare sa dioptrijom 1,25 i 1,05 pa smo mu ih danas prvi put dali da nosi ali on ih non stop skida i trlja oci imam utisak da ga bole oci.
Da li je to posledica nosenja naocara?
Ako mozete pomozite

< Poruku je uredio dunja RR -- 12.7.2012 21:37:52 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu sneza24)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Kako naučiti dete da nosi naočare
12.7.2012 22:05:19   
Maya21
Treba vremena da se naviknu na naocare, Matej koji je dosta stariji jos i sad se ponekad zali da ga bole oci i trlja ih, a nosi naocare oko 3 meseca. Bilo bi dobro da kupite onu elasticnu trakicu koja drzi naocare na mestu da ne moze malisa sam da ih skine user posted image

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 20
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







IMA LI VAŠE DETE RAVNA STOPALA?
Problemi ravnih stopala mogu biti izuzetno neprijatni, zbog njih mogu nastati bolovi u nogama i leđima, kao i smetnje pr...
Zvončići no.1
video
Kad padne prvi sneg, kad zabeli se breg, na put se sprema tad, taj deda večno mlad,...



image
dudas
Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!
"Dobro veče, od sad ovde nema zime, Imuno je moje ime. Vitamini, minerali-sve staje u gutljaj mali. Popij mene, mala vilo, nazdravlje ti bilo!" "Imaćemo još jednog gosta, pomoći će vili dosta. Evo ga, tu je"-Imuno reče. "Uđi, uđi, druže moj, dobi li protiv kašlja boj?" "Znaš, Imuno-Broncamil se smeška, kakva je to borba teška. Uspeo sam, za kašalj sam tata mata!" I odjednom neko pokuca na vrata. "Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!" Istina je sve što kaže Apis gola, jako brzo rešiće vas bola. "Gde li nam je Fitobalm, kud se dede, ne videh ga od prošle srede? "Sad će doći"- Imuno reče. "Ima li šta od zapušenog nosića preče?" "Kuc, kuc, stigao sam"- Fitobalm se javi. "Mala vilo, odmah me pod nosić stavi. Jel osećaš borovine moć? Sada lepo diši i spavaj, laku noć!" I tako Pharmalife družina ova isprati vilu u carstvo snova.  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here