|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Kako se rešavate stresa?
20.2.2010 1:04:43   
eugenija
Kod mene je već jedan duži period jako mučna situacija koja mi diže iz sata u sat ogromne količine kortizola... Više ni nemam načina da se sa uspehom rešavam stresa. Živm s njim.

Pre sam imala neke uspešne načine:

sport i rekreacija: brzo hodanje, planinarenje, odbojka, aerobik
sex
topla penušava kupka: burenje u istoj pola sata minimum
leći u krevet i smiriti se
otplakati beskonačnim nizom olakšavajućih suza
smeh i šala na vlastiti račun: uključujući najmračnije crnjake
muzika i pokret
dooobar film
besciljna šetnja
duboko disanje
psihoterapija: rasterećujući razgovor sa psihologom
male količine alkohola: belo vino, pivo
persen
lexilium
umirujući čaj: kamilica, nana
cigareta za cigaretom
kakao, topla čokolada
maženje i zagrljaji bez reči, mnogo nežnosti i podrške
vera: molitva, otići sama u crkvu popodne kad nema nikoga u crkvi, zapaliti sveću, čitati duhovnu literaturu, Biblija
razgovor sa osobom koja je puna razumevanja
slaganje stvari
crtanje, pisanje, šaranje
prelistavanje davno zaboravljenih albuma i čitanje dnevnika
odlazak na kraći put
brza vožnja
promena frizure ili boje kose
odlazak u prirodu: reka, vikendica, berba grožđa, sadnja cveća
pomoć drugome
šćućuriti se uz dve plišane mede iz doba detinjstva
glupirati se po forumu
zamena uznemirujućih misli umirujućim mislima


Mislim da ima toga još, ako se setim, dodaću.


_____________________________

ŽENA JE STENA!


Direktna veza do poruke: 1
   RE: Kako se rešavate stresa?
20.2.2010 1:10:32   
Ellenica
Obično kada sam nervozna , ljuta ili beznadežna
ja čistim!
Ribam!
Perem!

Kao da želim da dovedem sve u red.

Obično grozničavo započnem sređivanje stana od poda do plafona.


_____________________________

Veliki sam mamin dečak

(odgovor članu eugenija)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Kako se rešavate stresa?
20.2.2010 2:45:33   
gina
I ja sam navikla da živvim sa njim! Ne znam pouzdane načine da ga se rešim! Nekada sam odlazila da šetam, da se zabijem u kancelariju i da radim dok ne padnem, vikala sam tako da me grlo zaboli, odlazila na put da promenim sredinu .... a sada, ništa od toga ne pali.

Ostaje samo onaj grozan pritisak u grudima kao kad progutaš "knedlu" user posted image

(odgovor članu Ellenica)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Kako se rešavate stresa?
20.2.2010 7:57:57   
NadaR
Setnja
mazenje
Najvise mi prija svjez vazduhuser posted image

_____________________________

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI!

(odgovor članu gina)
Direktna veza do poruke: 4
   [Obrisana poruka]
20.2.2010 8:00:17   
Brisani korisnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu NadaR)
  Direktna veza do poruke: 5
   RE: Kako se rešavate stresa?
20.2.2010 8:04:17   
ksenija81
Pa prvo bi trebalo resiti uzroke stresa ili bar pokusati...
Koliko puta sam dosla u situaciju da poludim, ali u tom momentu kazem sebi ne dozvoli da te to pomeri i ostanem smirena. Samo treba dosta ubedjivanja sebe i to je moj nacin. Naravno desi mi se po nekad da zbog svog smotanluka poludim i samoj sebi opsujem sve i svasta.
Jedina stvar za koju ne mogu da se smirim niti da sebe ubedim da se smirim jeste kad su mi roditelji nesto bolesni.

(odgovor članu gina)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Kako se rešavate stresa?
20.2.2010 8:36:01   
mamanp
Stres - moj najbolji prijatelj.

Nekako sam naucila da zivim sa njim...jedne prilike sam popila tabletu za smirenje i kroz glavu mi je proslo da ne zelim da taj problem resavam na taj nacin, zabila sam sebi prst u grlo i ispovracala. Ranije sam kao sto kaze Ellenica ribala i ribala i sve se caklilo od cistoce, a sad ne...cini mi se da se punim i punim...dokle cu...ne znam.

A da...stalno mi je u glavi recenica drage mi prijateljice: "Samo nek su meni deca ziva i zdrava, a sve ostalo ce doci na svoje mesto."

_____________________________

Niko nije rekao da je lako biti roditelj, sad znam i zasto

(odgovor članu ksenija81)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Kako se rešavate stresa?
20.2.2010 8:42:50   
SUPER MAMA
ja resimga ili da cistim po kuci ko luda ili da izadzrm napolje da setam sto ne pomaze toliko mnogo.Inace kada sam pod stresom nemogu ni spavati sanjam o dogadzaju koji me potreso i imam unutrasnji nemir koji veoma retko ispoljavam.
To kada kod mene se primeti to znaci da je casa prepuna i izlilase i onda se leeeepo isplacem.Inace skupljam u sebi kao neki bunar bez dna sam.Nazalost.
user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu mamanp)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Kako se rešavate stresa?
20.2.2010 10:05:26   
Anoniman
isplacem se kao covek.

(odgovor članu SUPER MAMA)
  Direktna veza do poruke: 9
   RE: Kako se rešavate stresa?
20.2.2010 11:05:02   
Lu
Eugi svaka čast,dosta navedenog riješi problem sa stresom a kad bi pokušali redom sve da radimo sigurno bi se do kraja spiska riješili stresauser posted image
(Osim da mješamo alkohol i tableteuser posted image )

Ja kad sam ljuta,tužna,pod stresom...maknem se iz kuće vozim se,slušam nešto što volim i razmišljam kako bi bilo da sam ja taj lik iz pjesme i kad shvatim da nisam vratim se kući i krenem gdje sam stala,mnogo smirenije glave.
Znam da sve ovo zvuči glupo ali meni pomažeuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Kako se rešavate stresa?
20.2.2010 13:56:21   
Dora
Vozim se oko grada i po gradu uz izuzetno glasnu muziku ( imam poseban izbor pesama koje mi pomažu da se isplačem ko čovek)... to mi je dosta pomagalo. Onda stanem negde, nakupujem se slatkiša i jedem dok mi se ne smuči.
Kad završim turu, dođem kući i shvatim kako problem nije rešen ali ja sam za tonu lakša i već mogu da mislim.

Mm se oslobađa stresa tako što ode na sport, dva sata tenisa je čudo. Bude drugi čovek.

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Kako se rešavate stresa?
20.2.2010 14:00:57   
Lu
Dora tu smo mi negdje po ludostiuser posted image

P.S. Ne izvodite ovo kod kućeuser posted image

(odgovor članu Dora)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Kako se rešavate stresa?
20.2.2010 14:04:59   
Dora
Uh, ja kad sam pod stresom, ja sam luuuuda. Nikako ne podnosim pritisak i stres. Da, nije za decu ispod 18 god.user posted image user posted image user posted image
Moj brat isto tako vožnjom i muzikom rešava stres, nisam to znala ranije, pre neki dan mi kaže...

Inače, glasna muzika u svim kombinacijama deluje kod mene.

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Kako se rešavate stresa?
20.2.2010 14:08:55   
Anoniman


brzo hodanje  - baš sam sinoć po onoj vetrometini prešlajednu te istu ulicu bar 10 puta.....


smeh i šala na vlastiti račun: uključujući najmračnije crnjake -  i ovo mi pomaže...mada toliko to često radim da počinje da gubi neki efekat...
muzika  - josipa lisac mi pomogne.... homeopatija hehehe

besciljna šetnja  -  ali bukvalno besciljna...

topla čokolada - ako i ne pomogne prija...

maženje i zagrljaji bez reči, mnogo nežnosti i podrške - nešto mi i ne bude do maženja jer sam navikla sama da se nosim sa svojom nervozom i ludilom tako da i ako mi mm priđe... uf...budem odvratna...



slaganje stvari  + besumučno ribanje wc!

promena frizure ili boje kose         -       udala sam se kao plavuša sada sam crnokosa.....

sadnja cveća       -        neverovatno me smiruje, pisala sam juče negde ...





.... ranije sam imala tu naviku da se šminkam onda kada se osećam... ljak.
Ispalo je da se tada najlepše i našminkam...Ili lakiram nokte ...

(odgovor članu eugenija)
  Direktna veza do poruke: 14
   RE: Kako se rešavate stresa?
20.2.2010 14:16:02   
Anoniman
Jedem... non stop mi se jede nesto!
Tus mi pomogne,nekad se po 5 puta tusiram na dan!

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 15
   RE: Kako se rešavate stresa?
20.2.2010 16:08:25   
MERYEN
Ja licno pokusam da se svaki dan iskljucim bar 10 minuta,to radim i kad sam jako nervozna,dakle brojim nesto recimo rebra na radijatoru ili nesto slicno tome zavisi gde se nalazim,vazno mi je da usmerim misli na nesto bez veze sto me ne opterecuje da razmisljam.
I naravno obozavam brzo hodanje.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Kako se rešavate stresa?
20.2.2010 16:19:05   
Anoniman
Otvorim sva vrata i prozore u stanu, kad je zima, pa me ta hladnoca u momentu smiri, nekako me opusti. To je kod svakodnevnih problema i trzavica.
Promena frizure, kod onih velikih, zivotnih stresova, kad sam nemocna da ista drugo promenim. Tada obicno i povadim sve iz svih ormana, pa slazem i preslazem do beskraja, sto puta, i isprazni mi se glava potpuno.
Alkohol mi nikad nije pomagao u takvim situacijama, naprotiv, pijem samo kad sam vesela, inace postanem nepodnosljiva.
I prija mi potpuna samoca, ne volim da delim muku i probleme, i tada uglavnom nisam raspolozena za neznost.

(odgovor članu MERYEN)
  Direktna veza do poruke: 17
   RE: Kako se rešavate stresa?
20.2.2010 16:22:25   
Delijagirl
Ufatim prvu macku koja je voljna da se mazi postavim je u krilu i uzivam u Prrrrr prrrr prrrrr user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Glasajte za nasu Greti

http://jazsem.nikonsvet.si/gallery/47/item/12871/narobe-obrnjena.html

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Kako se rešavate stresa?
20.2.2010 16:23:51   
magnetic

IZVORNA PORUKA: Nedja

Otvorim sva vrata i prozore u stanu, kad je zima, pa me ta hladnoca u momentu smiri, nekako me opusti. To je kod svakodnevnih problema i trzavica.
Promena frizure, kod onih velikih, zivotnih stresova, kad sam nemocna da ista drugo promenim. Tada obicno i povadim sve iz svih ormana, pa slazem i preslazem do beskraja, sto puta, i isprazni mi se glava potpuno.
Alkohol mi nikad nije pomagao u takvim situacijama, naprotiv, pijem samo kad sam vesela, inace postanem nepodnosljiva.
I prija mi potpuna samoca, ne volim da delim muku i probleme, i tada uglavnom nisam raspolozena za neznost.

Plus spremanje stana.Tih dana mi kuca blistauser posted image

_____________________________

Dunja 27.07.2010.
Visnja 23.01.2012.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Kako se rešavate stresa?
16.3.2018 23:05:59   
mama Jo
Volim da nadjem neku zanimaciju da skrenem misli 😊
Sve zavisi sta mi se tada radi - uglavnom mi prija da sama odem, recimo, u jedan kvaliteta soping 😊

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu magnetic)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Kako se rešavate stresa?
17.3.2018 14:18:20   
vocicana
Stresa i previse...
Nema nekog prakticnog resenje\a, muz me dopuni jer se dobro poznajemo, nanjusimo jedno drugo i dajemo sebi prostora za biti sam sa sobom.
Najvise volim da istrcim, sa rancem i opremom na ledjima, odradim trening, onako krvnicki, odmah nema vise stresa jer nema ni snage,
Ako se prolongira osecaj napretosti, opet tegovi, trbusnjaci uvece, kada se istusiram mirna sam kao bubica.

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Kako se rešavate stresa?
17.3.2018 15:11:01   
mama Jo
Pre nekako sam u jednoj temi napisala da jedva cekam sad malo lepse vreme i malo samo drugacije da se izorganizujem da krenem na trcanje. To sam radila kao devojka i neverovatno koliko mi je prijalo. Tacno posle lepog trcanja i lepog tusa osecam preporod 😊

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Kako se rešavate stresa?
17.3.2018 15:12:56   
vocicana
Ma nista bez fizicke aktivnosti. Jedva cekam da se dohvatim sprava.
Ma cim se vratim!

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Kako se rešavate stresa?
17.3.2018 18:30:59   
Anck Su Nmaun
Setnja, voznja bicikla user posted image

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Kako se rešavate stresa?
18.3.2018 12:01:57   
IvanaSK RR
Ja-nikakouser posted image

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Jelena S.: Moja porođajna priča
Termin 12.12., odem na pregled (nećeš ti skoro, hajde kući)... i tako svaki dan do petka 21.12. Probudim se ja, bolovi k...
Majka, ovo ništa ne valja. Shvatite ozbilj...
I onda prestanem da pitam ili bar manje to činim. I onda i za najmanju sitnicu pokušavam sama da nađem odgovor.
Prof. dr Bojanin o razmaženoj deci
Dr Svetomir Bojanin, profesor i dečji psihijatar, govorio je mnogo puta o dečjem razvoju i pravom putu vaspitanja koji t...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here