|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Kasato torta
29.12.2009 9:41:25   
minavb
Vrlo jednostavan i brz slatkis-brzo se napravi i jos brze pojede.user posted image

-vece pakovanje piskota
-malo cokoladno mleko
-ekstrat ruma
-250g butera
-2 kasike prah secera
-100g cokolade
-4 jaja
-slag pena ili slagr krem
-200g secera

Penasto umutiti buter sa prah secerom. Dodati 100g otopljene i ohladjene cokolade i 4 umucena zumanca. Posebno umutiti 4 belanca sa 200g secera pa dodati prethodnoj masi.
Piskote umakati u cokoladno mleko, i redjati na podlogu. Poredjane piskote premazati kremom pa na skockanu tortu staviti slag krem ili slag pemu.

Moja mama voli piskote da umace u kafu, a nije lose i kad se umacu u sok od visanja. Probajte, vrlo je kremasto.
Direktna veza do poruke: 1
   RE: Kasato torta
29.12.2009 9:45:19   
gagins
Hvala,samo mi reci da li se zumanca kuvaju ili idu tako ziva?Ja od kad imam dete svuda kuvam zumance na paru,iz poznatih razloga!!!

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Kasato torta
29.12.2009 9:53:37   
minavb
Ziva zumanca. Mada mislim da mozes i da probas da ih ukuvas na pari. Verovatno ce fil biti drugaciji ali probaj. Volela bih da imamo pasterizovana jaja na trzistu, ali taj film necemo skoro da gledamo.

(odgovor članu gagins)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Kasato torta
29.12.2009 11:26:12   
viking
Ja nisam baš toliko vična u kuhinji, jel možete da mi objasnite kako se žumaca kuvaju na pari? Hvala user posted image

_____________________________

Bolje biti nečija baba nego samo baba! - moja mama u filozofskom raspoloženju

"Čovek je rođen da radi, da trpi i da se bori; ko tako ne čini, mora propasti." Nikola Tesla

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Kasato torta
29.12.2009 11:48:19   
gagins
Umutis ih zajedno sa secerom koji ide u taj fil mikserom i stavis tu posudu na drugu koja je na sporetu i u njoj vri voda,mesas dok se ne zgusne.Naravno da ta posuda ne sme biti plasticna!

(odgovor članu viking)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Kasato torta
29.12.2009 11:58:14   
viking
A prvo uključim ringlu?

Šalim se user posted image

Hvala puno, gagins!

_____________________________

Bolje biti nečija baba nego samo baba! - moja mama u filozofskom raspoloženju

"Čovek je rođen da radi, da trpi i da se bori; ko tako ne čini, mora propasti." Nikola Tesla

(odgovor članu gagins)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Kasato torta
29.12.2009 12:01:00   
minavb
IZVORNA PORUKA: gagins

Umutis ih zajedno sa secerom koji ide u taj fil mikserom i stavis tu posudu na drugu koja je na sporetu i u njoj vri voda,mesas dok se ne zgusne.Naravno da ta posuda ne sme biti plasticna!

Secer ti treba da ulupas belanca. Moraju da se ulupaju sa secerom da bi bila bas cvrsta. Mozda da se secar podeli po pola, pola da ukuvas sa zumancima a pola ulupas u belanca.

(odgovor članu gagins)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Kasato torta
29.12.2009 12:08:33   
Anoniman
mmm volim kremaste torte.... user posted image
ne volim one *lebare....user posted image

(odgovor članu minavb)
  Direktna veza do poruke: 8
   RE: Kasato torta
29.12.2009 12:11:51   
gagins
Izvini minavb,nisam u ovom slucaju gledala recept nego sam uopsteno objasnila kako se radi!!!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Kasato torta
29.12.2009 12:17:21   
minavb
Ma sta se izvinjavas! Vrlo moguce da moze i ovako da se izmeni recept, pa da ispadne super. Eto, skuvati zumanca na pari sa 100g secera, a belanca umutiti sa drugih 100g. Ja vec smuckala na moj nacin, ko proba na novi nek javi kako je ispalo.

(odgovor članu gagins)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Kasato torta
29.12.2009 13:08:05   
Lu
IZVORNA PORUKA: viking

Ja nisam baš toliko vična u kuhinji, jel možete da mi objasnite kako se žumaca kuvaju na pari? Hvala user posted image

Možeš pokušati i ja sam, pa kad sam nafilala toru sve mi iscurilo,ostale kore samo.user posted image
Sad samo kuham žumanjca sa brašnom ili pudingom u mlijeku.

Inače mi se sviđa ova tortica,ni je ne volim "lebare"user posted image

(odgovor članu viking)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Kasato torta
29.12.2009 13:19:21   
viking
Hvala user posted image

_____________________________

Bolje biti nečija baba nego samo baba! - moja mama u filozofskom raspoloženju

"Čovek je rođen da radi, da trpi i da se bori; ko tako ne čini, mora propasti." Nikola Tesla

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Kasato torta
4.1.2010 15:48:38   
hera
Moram da pitam koliko dugo mutite margarin i secer? 10 min, 15min 20 min meni nikako ne uspeva da ga umutim jer mi se u filu uvek vide tragovi margarina. Mozda je do margarina a ne do vremena mucenja? Inace koristim Dijamantov onaj zlatni clasic.

(odgovor članu viking)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Kasato torta
4.1.2010 16:58:23   
minavb
Kao sto napisah u receptu, predji na puter i sve ce biti ok.user posted image

(odgovor članu hera)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Kasato torta
5.1.2010 0:16:37   
gagana83
IZVORNA PORUKA: Lu RR

IZVORNA PORUKA: viking

Ja nisam baš toliko vična u kuhinji, jel možete da mi objasnite kako se žumaca kuvaju na pari? Hvala user posted image

Možeš pokušati i ja sam, pa kad sam nafilala toru sve mi iscurilo,ostale kore samo.user posted image
Sad samo kuham žumanjca sa brašnom ili pudingom u mlijeku.

Inače mi se sviđa ova tortica,ni je ne volim "lebare"user posted image


Meni nikako ne uspeva da skuvam fil na nacin na koji je Lu objasnila,al zato na pari mi uvek uspe!


_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Kasato torta
3.5.2018 16:27:41   
mama ivane
Uuuuuu njami njam volim Kasato tortuuser posted image

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Kasato torta
3.5.2018 17:26:20   
Maraj
Ja volim ovu tortu. Jedini minus je taj sto se jaja termicki ne obradjuju. Ajd zumanca mogu skuvati na pari ali sta sa belancima? Opet su ziva. A da rizikujem trovanje deteta bas i ne bi. Tako da ne pravim vise nikako ovu tortu

(odgovor članu mama ivane)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Kasato torta
4.5.2018 9:35:14   
mama Jo
Pravila sam nekoliko slicnih varijanti. Ima i varijanta bez jaja... volim je, mada mi cesto bude preslatka i jaka.

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 18
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Faširane snicle
Ringerajin kuvar: Maraj
Pšenični griz sa voćem
Ringerajin kuvar: little_one



Anketa

Koje ime vam se više sviđa?
Galvano

Malo se dvoumimo oko izbor imena za dečaka. Šta vi mislite?

Ognjen (41%)

Teodor (15%)

Predrag (8%)

Vukašin (36%)


Ukupan broj glasova: 343

Hvala za glasove. Glasao/la si za sve aktuelne ankete. Izradi svoju anketu!
Click Here