|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Knedle za supu
18.10.2010 14:40:53   
Anoniman
Kako pravite knedle za supu ? Treba mi recepAt  za najukusnije knedle za supu , pa izvolite predložiti svoj način spremanja . user posted image  

  Direktna veza do poruke: 1
   RE: Knedle za supu
18.10.2010 14:43:06   
Jeca*
stavim u dublji tanjir samo žumance, umutim viljuškom, dodam malo ulja i postepeno dodajem griz...do željene gustine. Kad mislim da je ok, sačekam par minuta, jer ako odjednom stavim previše griza, zgusne se za par minuta pa bude mnogo čvrsta masa. I onda izvlacim kasikom i sipam u supu koja vri


_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Knedle za supu
18.10.2010 14:46:09   
Anoniman
Jeco , a kako proceniš koja je "željena gustina" ? Meni  ekad ispadnu jako mekane , a nekad tvrde skroz , nikako da potrefim user posted image

(odgovor članu Jeca*)
  Direktna veza do poruke: 3
   RE: Knedle za supu
18.10.2010 14:50:23   
Jeca*
pa prvo napravim "prvu verziju" pa sacekam koji minut
promesam
i ako se nije zgusnulo mnogo to mi je to. Recimo da mi je idealno kad su kao hmmmm sa cime da uporedim...gustina kao tek skuvan puding, recimo

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Knedle za supu
18.10.2010 14:54:03   
Anoniman
Sad idem da zgotovim supu i knedle , pa ću javim da l' sam potrefila gustinu . user posted image

(odgovor članu Jeca*)
  Direktna veza do poruke: 5
   RE: Knedle za supu
18.10.2010 14:54:36   
anajid
Ja pravim isto kao Jeca ali umesto ulja dodajem mast,budu nekako razabranije!Ostavim par minuta da nadodju,pa onda vidim gustinu.

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Knedle za supu
18.10.2010 15:21:55   
red sonia
ja dodam i malo soda bikarbone,onda valjda budu mekse ili pufnastije,nemam pojmauser posted image

(odgovor članu anajid)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Knedle za supu
18.10.2010 16:29:47   
Lu
IZVORNA PORUKA: anajid

Ja pravim isto kao Jeca ali umesto ulja dodajem mast,budu nekako razabranije!Ostavim par minuta da nadodju,pa onda vidim gustinu.

I ja pravim sa maslom, na jedno žumanjce dodam masti veličine lješnjaka i griza po potrebi, e sad što se tiče gustine...to je jako teško opisati riječimauser posted image
Pokušaću: Blago tečno tijesto, kao za uštipke, možda user posted image

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu anajid)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Knedle za supu
18.10.2010 16:38:32   
Olga75
Cuvene griz knedle :0 . Prvo umutim belance , bas penasto pa dodam zumance. Kad se lepo izjednace onda " odokativno " dodajem griz , da bude , sto rece neko pre mene k'o puding i ostavim da odstoje par minuta. Onda kasicicu ( kafenu ) zagrejem u vreloj supici i vadim knedle.

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Knedle za supu
18.10.2010 18:17:55   
Ana RR
Jedno jaje i 10 kašičica griza, nikad nisam omašila sa njima user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Knedle za supu
18.10.2010 18:22:22   
Anoniman
Ja danas napravila , ispala extra i supica i knedle . Dolazila am po 3 puta ovde da vidim šta Jeca kaže za gustinu user posted image

(odgovor članu Ana RR)
  Direktna veza do poruke: 11
   RE: Knedle za supu
18.10.2010 22:22:23   
Lu
IZVORNA PORUKA: Ana RR

Jedno jaje i 10 kašičica griza, nikad nisam omašila sa njima user posted image

Evo konačno, neko je mjeriouser posted image user posted image

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Knedle za supu
26.11.2010 15:22:38   
Vučko.ba.
sad sam se ismijala ovim odokativnim mjerama

i to me podsjeti na moju baku, kod nje je mjera bila citiram "pa šta ja znam ...onako" ( na žalost ne mogu vam dočarati pokret rukom) ... i što je još žalosnije i kod mene je isto tako

_____________________________

PENDREK JE ČUDO, MOŽDA ČAK I VEĆE NEGO HEPEK

"Čovjek ti je, bona, teški hajvan i ovo malo duše šejtan mu dade da mu teže bude!"

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Knedle za supu
26.11.2010 15:23:07   
Vučko.ba.
IZVORNA PORUKA: Ana RR

Jedno jaje i 10 kašičica griza, nikad nisam omašila sa njima user posted image


ana kojih kašičica jel kafenih????

_____________________________

PENDREK JE ČUDO, MOŽDA ČAK I VEĆE NEGO HEPEK

"Čovjek ti je, bona, teški hajvan i ovo malo duše šejtan mu dade da mu teže bude!"

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Knedle za supu
26.11.2010 16:22:50   
mihi
Ana i ja imam taj recept, supenih  ravnih kašika Vučko.

< Poruku je uredio mihi -- 26.11.2010 16:25:52 >

(odgovor članu Vučko.ba.)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Knedle za supu
26.11.2010 23:51:53   
Ana RR
IZVORNA PORUKA: Vučko.ba.

IZVORNA PORUKA: Ana RR

Jedno jaje i 10 kašičica griza, nikad nisam omašila sa njima user posted image


ana kojih kašičica jel kafenih????


Da, kafenih, tako ja stavljam, za mene i mm je to dovoljno.


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Vučko.ba.)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Knedle za supu
29.11.2010 14:21:33   
Vučko.ba.
e jbg sad jel supenih ili kafenih pitanje je sad user posted image user posted image user posted image

elem zaboravila sam puter staviti i malo mi se raspadoše knedle u nedjelju
biće bolje drugi put

_____________________________

PENDREK JE ČUDO, MOŽDA ČAK I VEĆE NEGO HEPEK

"Čovjek ti je, bona, teški hajvan i ovo malo duše šejtan mu dade da mu teže bude!"

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Knedle za supu
29.11.2010 14:58:52   
Olga75
kazem ja da je najbolje odokativno , da griz pokupi jaje , ni ulje ni puter ni so user posted image

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Vučko.ba.)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Knedle za supu
29.11.2010 15:00:40   
Lu
Što češće pravite, biće bolje, sigurnouser posted image

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Knedle za supu
30.11.2010 14:08:36   
Vučko.ba.
IZVORNA PORUKA: Lu RR

Što češće pravite, biće bolje, sigurnouser posted image


ma ima da pravim svaki drugi dan dok mi ne ispadnu ko loptice user posted image user posted image user posted image

_____________________________

PENDREK JE ČUDO, MOŽDA ČAK I VEĆE NEGO HEPEK

"Čovjek ti je, bona, teški hajvan i ovo malo duše šejtan mu dade da mu teže bude!"

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Knedle za supu
30.11.2010 14:15:37   
Tinana
IZVORNA PORUKA: olga75

Cuvene griz knedle :0 . Prvo umutim belance , bas penasto pa dodam zumance. Kad se lepo izjednace onda " odokativno " dodajem griz , da bude , sto rece neko pre mene k''o puding i ostavim da odstoje par minuta. Onda kasicicu ( kafenu ) zagrejem u vreloj supici i vadim knedle.



i ja pravim ovako,a probam da li su dobre tako sto kasicicom ubacim jednu knedlu u supicu,i ako propadne i odmah ispliva znaci da je to to.Ako se duze vreme zadrzi na dnu onda budu tvrde,a ali i ako prerano ispliva,tj ako ne potone skroz onda su previse meke i raspadaju se!
Nadam se da si razumela nesto,jer kako sam ga objasnila......user posted image user posted image user posted image



< Poruku je uredio Tinana -- 30.11.2010 14:18:01 >


_____________________________

Nije srećan onaj koji mnogo ima,već onaj kome malo treba!!!!!!!!!!!!!!!

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Knedle za supu
19.1.2011 21:28:18   
bebać
user posted image user posted image user posted image i ja se ismija odokativnim mjerama...

ja sam knedle naučila pravit od svog supruga,čovjek ubode uvijek...ne znam kako...i to pravimo u zadnje vrijeme kao predjelo...baš su mi se dopale

_____________________________

"Žena nikada ne može biti previše bogata, previše mršava i imati previše cipela”

(odgovor članu Tinana)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Knedle za supu
21.1.2011 8:22:51   
maja19
I ja pravim kao olga samo dodam pola kasice masti i na vrh noza prasak za pecivo od toga se lepo naduju..i ja nikad ne znamtacno koliko, krenem odokativno da ne bude previse gusto, kasicicom spustim jednu i vidim kako se ponasa, ako se aspadne dodam jos malo...bolje je prvo staviti manje griza pa postepeno dodavati,, ovako ako se zgusnse nema se cime razrediti...

(odgovor članu bebać)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Knedle za supu
11.10.2011 13:41:14   
Sanjica26 RR
Ana danas cu da probam po tvojoj meri knedle. Ti znaci nisi stavljala mast?

(odgovor članu maja19)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Knedle za supu
11.10.2011 13:54:09   
Ana RR
Bez masti user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Rižoto sa blitvom
Ringerajin kuvar: 17 joka
Pita sa eurokremom
Ringerajin kuvar: lesica RR



image
dudas
Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!
"Dobro veče, od sad ovde nema zime, Imuno je moje ime. Vitamini, minerali-sve staje u gutljaj mali. Popij mene, mala vilo, nazdravlje ti bilo!" "Imaćemo još jednog gosta, pomoći će vili dosta. Evo ga, tu je"-Imuno reče. "Uđi, uđi, druže moj, dobi li protiv kašlja boj?" "Znaš, Imuno-Broncamil se smeška, kakva je to borba teška. Uspeo sam, za kašalj sam tata mata!" I odjednom neko pokuca na vrata. "Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!" Istina je sve što kaže Apis gola, jako brzo rešiće vas bola. "Gde li nam je Fitobalm, kud se dede, ne videh ga od prošle srede? "Sad će doći"- Imuno reče. "Ima li šta od zapušenog nosića preče?" "Kuc, kuc, stigao sam"- Fitobalm se javi. "Mala vilo, odmah me pod nosić stavi. Jel osećaš borovine moć? Sada lepo diši i spavaj, laku noć!" I tako Pharmalife družina ova isprati vilu u carstvo snova.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here