|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Krvna grupa deteta
18.11.2014 11:50:41   
Mariya
Da li znate i kako ste saznale krvnu grupu svog deteta?
Znam da RH negativnim majkama proveravaju krvnu grupu deteta, ali ako ste RH+ majka onda ne proveravaju. U tom slucaju, kako mozemo saznati krvnu grupu deteta?
Direktna veza do poruke: 1
   RE: Krvna grupa deteta
18.11.2014 11:57:14   
soni
Meni nisu rekli na porodjaju koja je grupa i nigde i ne pise, ne znam da li je bih mogla nekog da pitam ili..???

_____________________________

„Ako nismo odgovorni za misli koje prolaze pored naših vrata,
odgovorni smo za one koje puštamo i kojima se vodimo.“

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Krvna grupa deteta
18.11.2014 11:58:18   
soni
Mislim da se to moze odrediti na svakoj konroli krvne slike ako zahtevamo, bar ovde , ne znam u SR

_____________________________

„Ako nismo odgovorni za misli koje prolaze pored naših vrata,
odgovorni smo za one koje puštamo i kojima se vodimo.“

(odgovor članu soni)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Krvna grupa deteta
18.11.2014 12:01:31   
Klarita

IZVORNA PORUKA: Mariya

Da li znate i kako ste saznale krvnu grupu svog deteta?
Znam da RH negativnim majkama proveravaju krvnu grupu deteta, ali ako ste RH+ majka onda ne proveravaju. U tom slucaju, kako mozemo saznati krvnu grupu deteta?

Da, kao sto rece Soni, mozes na svakoj rutinskoj kontroli zatraziti. A, koja ste ti i otac deteta? U 95% (grubo i figurativno receno) dete ima ili krvnu grupu majke ili oca, sem kad su otac i majka A i B, pa onda moze imati, kako bese onouser posted image ajde biologicariiiiiiiiiuser posted image pomoc

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Krvna grupa deteta
18.11.2014 12:02:51   
Mariya
Ovde u topoli iako imaju laboratoriju, ne rade krvnu grupu vec salju za uzorak krvi za Suboticuuser posted image
Kad sam bila trudna sa Lu, izvadili su mi krv i poslali za Su, pa sam posle ja morala da odem licno i podignem karton. Ne znam, da li onda treba uput od dr, ili to mogu samoinicijativno?

Klarita, kod nas je bas to slucaj, mm je A+ a ja B +user posted image a ne znamo sta su devojcice, bas nas interesuje.

< Poruku je uredio Mariya -- 18.11.2014 12:04:39 >

(odgovor članu soni)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Krvna grupa deteta
18.11.2014 12:15:09   
QueenJ
Ja sam baš sad pogledala njenu otpusnu listu. Ne piše nigde... Pošto smo mm i ja 0+, verovatno je i E.

_____________________________

Shvatio je da mu je ona ne samo bliska, već da sada ne zna gde prestaje ona, a počinje on.

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Krvna grupa deteta
18.11.2014 12:15:28   
serpica
IZVORNA PORUKA: Klarita


IZVORNA PORUKA: Mariya

Da li znate i kako ste saznale krvnu grupu svog deteta?
Znam da RH negativnim majkama proveravaju krvnu grupu deteta, ali ako ste RH+ majka onda ne proveravaju. U tom slucaju, kako mozemo saznati krvnu grupu deteta?

Da, kao sto rece Soni, mozes na svakoj rutinskoj kontroli zatraziti. A, koja ste ti i otac deteta? U 95% (grubo i figurativno receno) dete ima ili krvnu grupu majke ili oca, sem kad su otac i majka A i B, pa onda moze imati, kako bese onouser posted image ajde biologicariiiiiiiiiuser posted image pomoc




Ja sam B- mm B+ decu su B+ 0+ 0+ uradili krvnu grupu jos u porodilistu i to napisali na otpusni karton za novorodjence.
Ako su muz i zena A i B onda dete moze biti A,B ili AB

< Poruku je uredio serpica -- 18.11.2014 12:16:12 >


_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu Klarita)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Krvna grupa deteta
18.11.2014 13:34:49   
Anarunika
Ni ja ne znam krvnu grupu dece a zanima me. Ja sam A RH pozitivan pa zato i nisu proveravali u porodilištu. A kada sam pitala doktorku u dz , reče da se to ne vadi bez posebne potrbe. Mogla bih da zatražim na sledećoj proveri krvi. Baš mi je bezveze što to odmah ne provere u porodilištu.

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Krvna grupa deteta
18.11.2014 13:42:47   
vikiveki
I meni su krvnu grupu dece za sva tri deteta radili još u porodilištu i to mi je pisalo na otpusnoj listi

_____________________________

Nije sreća u onome što imamo,nego u tome koga imamo...Sreća se nosi u duši a prepoznaje na licima

(odgovor članu Anarunika)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Krvna grupa deteta
18.11.2014 13:43:50   
branki*
ja znam krvnu grupu svog deteta,jer je pred operaciju trebovana krv,pa su to odradili.ima istu krvnu grupu kao mm.moze da se odredi u transfuziji kod nas.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Anarunika)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Krvna grupa deteta
18.11.2014 13:51:23   
milicicak

IZVORNA PORUKA: Mariya

Ovde u topoli iako imaju laboratoriju, ne rade krvnu grupu vec salju za uzorak krvi za Suboticuuser posted image
Kad sam bila trudna sa Lu, izvadili su mi krv i poslali za Su, pa sam posle ja morala da odem licno i podignem karton. Ne znam, da li onda treba uput od dr, ili to mogu samoinicijativno?

Klarita, kod nas je bas to slucaj, mm je A+ a ja B +user posted image a ne znamo sta su devojcice, bas nas interesuje.


Mariya, dvojcice mogu da ti budu i A i B i AB i O krvna grupa i sa pozitivnim i sa negativnim Rh faktorom :) tako da je racunanje napamet neprecizno. Mozes da trazis analizu krvne grupe i Rh faktora u laboratoriji, mislim da kosta oko 2000.

IZVORNA PORUKA: QueenJ

Ja sam baš sad pogledala njenu otpusnu listu. Ne piše nigde... Pošto smo mm i ja 0+, verovatno je i E.


E je sigurno O krvna grupa ali moze imati i + i - Rh faktor.

Ja sam A-, mm AB+ mini bubi su na rodjenju radili krvnu grupu zbog mog negativnog Rh faktora, ona je AB- user posted image

(odgovor članu Anarunika)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Krvna grupa deteta
18.11.2014 13:51:47   
Mala Elena
Anarunika, to sam htela da pitam...da li na zahtev roditelja moze da se odredi k. g. .pretpostavljam da se radi isto kao za odrasle u Zavodu za transfuziju krvi ,Bg.
Ja sam A+ pa nisu proveravali u bolnici. A bezveze sto je tako .

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Krvna grupa deteta
18.11.2014 14:00:47   
Anoniman
mm i ja smo A+ znam da U moze biti A ili O, e sad ne znam da li moze biti samo + ili i - user posted image

< Poruku je uredio Unina mama -- 18.11.2014 14:01:15 >

(odgovor članu Mala Elena)
  Direktna veza do poruke: 13
   RE: Krvna grupa deteta
18.11.2014 14:04:08   
Anarunika

Koliko ja znam , ako ste oboje RH pozitivan onda dete ne može biti - Rh negativan.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Krvna grupa deteta
18.11.2014 14:07:41   
milicicak
IZVORNA PORUKA: Unina mama

mm i ja smo A+ znam da U moze biti A ili O, e sad ne znam da li moze biti samo + ili i - user posted image


Una moze da bude i Rh+ i Rh- user posted image
Sve zavisi od toga da li ste ti i tm heterozigoti za Rh faktor user posted image

Hocu reci, Rh pozitivni roditelji mogu imati i Rh+ i Rh- decu.
Ako su oba roditelja Rh-, sva njihova deca ce biti Rh- user posted image

< Poruku je uredio milicicak -- 18.11.2014 14:08:59 >

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Krvna grupa deteta
18.11.2014 14:08:19   
Anoniman
Vidim da je milicicak gore pisala, pa zato i pitam... javice se ona pa ce mi objasniti.

Hvala Milicicak!

A za ove dve krvne grupe nisam pogresila, je li tako?

Posto znam da i A i B krvna grupa imaju pored sebe O krvnu grupu



< Poruku je uredio Unina mama -- 18.11.2014 14:11:44 >

(odgovor članu Anarunika)
  Direktna veza do poruke: 16
   RE: Krvna grupa deteta
18.11.2014 14:12:36   
Anarunika
IZVORNA PORUKA: milicicak

IZVORNA PORUKA: Unina mama

mm i ja smo A+ znam da U moze biti A ili O, e sad ne znam da li moze biti samo + ili i - user posted image


Una moze da bude i Rh+ i Rh- user posted image
Sve zavisi od toga da li ste ti i tm heterozigoti za Rh faktor user posted image

Hocu reci, Rh pozitivni roditelji mogu imati i Rh+ i Rh- decu.
Ako su oba roditelja Rh-, sva njihova deca ce biti Rh- user posted image

Nisam to znala user posted image Dođe mu kao množenje user posted image

< Poruku je uredio Anarunika -- 18.11.2014 14:13:22 >

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Krvna grupa deteta
18.11.2014 14:13:28   
milicicak
Nisi pogresila user posted image U moze da bude i A i O krvna grupa user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Krvna grupa deteta
18.11.2014 14:15:13   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: milicicak

Nisi pogresila user posted image U moze da bude i A i O krvna grupa user posted image


Hvala :*

Ahhhhaa nemam dzabe 10-tku iz humane genetikeuser posted image

(odgovor članu milicicak)
  Direktna veza do poruke: 19
   RE: Krvna grupa deteta
18.11.2014 14:16:10   
soni
ja sam B+, muz O

_____________________________

„Ako nismo odgovorni za misli koje prolaze pored naših vrata,
odgovorni smo za one koje puštamo i kojima se vodimo.“

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Krvna grupa deteta
18.11.2014 14:21:11   
Tiziana
Krvna grupa deteta pise na otpusnoj listi za novorodjence koja se dobija pred izlazak iz porodilista.

(odgovor članu soni)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Krvna grupa deteta
18.11.2014 14:27:26   
branki*

IZVORNA PORUKA: soni

ja sam B+, muz O

isto kao kod nas i boza je o kao mmuser posted image

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu soni)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Krvna grupa deteta
18.11.2014 14:31:27   
milicicak

IZVORNA PORUKA: Tiziana

Krvna grupa deteta pise na otpusnoj listi za novorodjence koja se dobija pred izlazak iz porodilista.


Koliko ja znam to vazi samo za decu cije su mame Rh-. U tom slucaju se radi analizna krvne grupe novorodjenceta da bi se znalo da li mama treba da primi Rhogam nakon porodjaja.

(odgovor članu Tiziana)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Krvna grupa deteta
18.11.2014 14:44:23   
Mariya

IZVORNA PORUKA: milicicak
Mariya, devojcice mogu da ti budu i A i B i AB i O krvna grupa i sa pozitivnim i sa negativnim Rh faktorom :) tako da je racunanje napamet neprecizno. Mozes da trazis analizu krvne grupe i Rh faktora u laboratoriji, mislim da kosta oko 2000.


Hvala!!

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Krvna grupa deteta
18.11.2014 15:01:28   
Tiziana
Ja nisam Rh- i na obe otpusne liste za decu mi pise koja su krvna grupa.

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Praćenje ovulacije - iscedak iz vagine (ce...
Kako pratiti prirodni ciklus žene i određivati plodne dane pomoću iscetka iz vagine?
Jelena S.: Moja porođajna priča
Termin 12.12., odem na pregled (nećeš ti skoro, hajde kući)... i tako svaki dan do petka 21.12. Probudim se ja, bolovi k...
Majka, ovo ništa ne valja. Shvatite ozbilj...
I onda prestanem da pitam ili bar manje to činim. I onda i za najmanju sitnicu pokušavam sama da nađem odgovor.
Prof. dr Bojanin o razmaženoj deci
Dr Svetomir Bojanin, profesor i dečji psihijatar, govorio je mnogo puta o dečjem razvoju i pravom putu vaspitanja koji t...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Click Here