|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Mama , stižem , spremna ILI NE ???
26.3.2010 23:36:52   
Anoniman
Drage moje ,

Njuškala sam po forumima tražeći temu istu ili sličnu ovoj koju upravo započinjem . Nisam je našla , možda nisam dovoljno tražila , a možda me je želja za odgovorima naterala da vam se što pre obratim .
Naime , ono što želim da saznam od vas kroz ovu temu za mene će biti dragoceno .
Zamislite mene ovakvu : pored toga što sam u braku i u drugom  stanju , ja sam slobodnjak koji nikada nije robovao kući i onim " budi domaćica i žena " varijantama . Ne kuvam svaki dan, sudove perem kad mi se peru , ne patim  za svakodnevnim  usisavanjem , štirkanjem zavesa , brisanjem prašine . Gledam filmove do 3 ujutru , spavam duže vikendom . Da se razumemo - nisam aljkava , niti neuredna , kod mene je (uglavnom user posted image ) sve na svom mestu i čisto , ali sam osoba koja voli da zuji , da radi bilo šta , i stan mi nije uvek kao apoteka . Ne izlazim u grad , da se razumemo ,ne opijam se i ne glupiram , ali volim da sedim sa mužem do kasno u noć , da čitam knjigu , odmaram , bez opterećenja što imam gomilu veša za peglanje . Radim u bolnici , pišem pesme ,družim se , uživam u životu koliko mogu  . E sad , ono što mene brine je - hoću li ja , ovako luckasta , donekle neodgovorna , i sve-to-što-ide-pride moći mom anđelčiću da pružim kvalitetan život , s'' obzirom na svoje navike pre dolaska bebe na svet ?? Jako se toga bojim ... Da neću biti dobra mama ... Da neću moći bebi da obezbedim neke uslove koji su potrebni ... Zato vas molim , da mi napišete ili me posavetujete - da li je neka od vas pre bebe bila slična meni ? Kakve ste , uostalom ,bile pre bebe ? Kako ste promenile svoj život , da li je teško ? Verujem da vas ima , vas sadašnjih mama koje su živele "slobodnjački" , ne verujem da je baš svaka postala instant domaćica u 18-oj ... Slušam vaša iskustva , savete , bilo šta . Hvala unapred .

< Poruku je uredio BubaMira -- 26.3.2010 23:39:21 >
  Direktna veza do poruke: 1
   RE: Mama , stižem , spremna ILI NE???
26.3.2010 23:43:10   
nakins
Cao Bubo. Mogu da ti kazem da sam i ja bila takva. Medjutim, kad se porodis to se sve promeni. Sada ne mogu da zamislim da ne usisam zato sto moj andjelak tu spava. Ne mogu da ne ispeglam njene stvari. Moram da operem sudove jer znam da mozda necu moci posle ako ona bude nervozna (moram biti onda sa njom). Sve su to stvari koje dodju na svoje kad se porodis. Obozavala sam da spavam a sad mogu da je gledam kako spava celu noc i nije mi tesko.
Videces i sama. Samo nemoj da se nerviras.  user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Mama , stižem , spremna ILI NE???
26.3.2010 23:47:59   
Anoniman
Hvala ti ... Nisam još u fazi da se nerviram , ali sve češće razmišljam o tome ... Imala sam poznanicu koja je isto bila potpuno opuštena i sve te obaveze nakon rođenja bebe su je totalno zbunile ... Naravno , snašla se , ali na povuci - potegni tek kad je celu familiju angažovala upomoć ... Ja ne bih a i ne mogu ,sve i da hoću , nikog preterano da angažujem , zato i brinem da li ću uspeti da se "promenim" na vreme ... 

(odgovor članu nakins)
  Direktna veza do poruke: 3
   RE: Mama , stižem , spremna ILI NE???
26.3.2010 23:50:38   
nakins
Promenices se preko noci, naravno ako zelis. Nista ti nece biti tesko. Samo ce ti biti bitno da ti bebuska zivi u lepoj atmosferi.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Mama , stižem , spremna ILI NE???
26.3.2010 23:56:48   
Anoniman
Ja poznajem ljude koji su i dan danas takvi a imaju decu. I znaš šta? I deca su tako vaspitana. user posted image Sede do 3 ujutru sa roditeljima, spavaju do podne, i svi su srećni.
Lično ne smatram takav život normalnim kada je dete stiglo, ali ko sam ja da o tome sudim?
Kada dođe dete, organizovaćeš se kako tebi, tvom mužu i tvom detetu bude odgovaralo, i bićeš najbolja mama koju tvoje dete ima, i nikoga neće voleti više nego tebe, čak i ako se ne promeniš. user posted image

(odgovor članu nakins)
  Direktna veza do poruke: 5
   RE: Mama , stižem , spremna ILI NE???
27.3.2010 1:12:54   
Modessty

IZVORNA PORUKA: Tasha RR

Kada dođe dete, organizovaćeš se kako tebi, tvom mužu i tvom detetu bude odgovaralo, i bićeš najbolja mama koju tvoje dete ima, i nikoga neće voleti više nego tebe, čak i ako se ne promeniš. user posted image



E ovo treba svaka od nas da shvati odmah posle porodjaja! Ja sam kao ti Bubo nervirala se oko toga što nisam "savršena" mama kod koje je sve "pod konac"! Par puta sam se ubila od plakanja zbog toga što po mom nekom mišljenju ne umem da se organizujem kao neke druge žene koje su radjale pre mene. A onda sam shvatila da sve to i nije tako bitno. Bitno je da je bebac dobro, da raste i da je srećan. Sudovi, usisavanje, peglanje i ostalo nije bitno. Bitan je svaki trenutak koji provedeš sa svojim detetom.

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Mama , stižem , spremna ILI NE???
27.3.2010 9:35:03   
*Alexx*
Bitno je da napravite tako da vam svima odgovara i da ste svi srećni! Pa šta ako se ti ili sutra tvoja beba ne uklapate u neki prosek? I šta je to "prosek"? Ma samo se opusti i radi kako misliš da treba - i svi srećni i zadovoljni user posted image


_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Mama , stižem , spremna ILI NE???
27.3.2010 9:54:21   
LillyT
Ja se jos uvek plasim da cu biti losa mama, da jednostavno nisam za to i kada sam jednom tako plakala mami, ona mi je samo rekla "Losa majka je samo ona koja to zeli da bude, sve ostale su dobre". Zato se i ja nadam da cu biti dobra majka svom detetu.


_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Mama , stižem , spremna ILI NE???
27.3.2010 10:45:01   
*Alexx*
IZVORNA PORUKA: LillyT

Ja se jos uvek plasim da cu biti losa mama, da jednostavno nisam za to i kada sam jednom tako plakala mami, ona mi je samo rekla "Losa majka je samo ona koja to zeli da bude, sve ostale su dobre". Zato se i ja nadam da cu biti dobra majka svom detetu.



LillyT, ja se to svaki dan pitam user posted image Ali kad me moje dete zagrli, a ima samo sedam meseci, kao da me nikom ne da na svetu... Kapiraš? user posted image


_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Mama , stižem , spremna ILI NE???
27.3.2010 10:50:47   
LillyT
user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Mama , stižem , spremna ILI NE???
27.3.2010 11:13:40   
Anitaaa
IZVORNA PORUKA: Tasha RR

Ja poznajem ljude koji su i dan danas takvi a imaju decu. I znaš šta? I deca su tako vaspitana. user posted image Sede do 3 ujutru sa roditeljima, spavaju do podne, i svi su srećni.
Lično ne smatram takav život normalnim kada je dete stiglo, ali ko sam ja da o tome sudim?
Kada dođe dete, organizovaćeš se kako tebi, tvom mužu i tvom detetu bude odgovaralo, i bićeš najbolja mama koju tvoje dete ima, i nikoga neće voleti više nego tebe, čak i ako se ne promeniš. user posted image



Tasho čitaš mi misli user posted image




_____________________________

"Before you were conceived I wanted you. Before you were born I loved you. Before you were an hour old I would die for you. This is the miracle of life."

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Mama , stižem , spremna ILI NE ???
27.3.2010 14:51:42   
Rina

IZVORNA PORUKA: BubaMira

" ....Ne kuvam svaki dan, sudove perem kad mi se peru , ne patim  za svakodnevnim  usisavanjem , štirkanjem zavesa , brisanjem prašine . Gledam filmove do 3 ujutru , spavam duže vikendom . Da se razumemo - nisam aljkava , niti neuredna , kod mene je (uglavnom user posted image ) sve na svom mestu i čisto , ali sam osoba koja voli da zuji , da radi bilo šta , i stan mi nije uvek kao apoteka . Ne izlazim u grad , da se razumemo ,ne opijam se i ne glupiram , ali volim da sedim sa mužem do kasno u noć , da čitam knjigu , odmaram , bez opterećenja što imam gomilu veša za peglanje... "





Bas lepo,i ja to ovako user posted image Detetu je potrebnija opustena cool mama ,nego kao sto rece "instant domacica" koja hoda sa krpicom i rukama,opterecena da li je sve na svom mestu...uh alergicna sam na takve zene brrrr
A spavanje i gledanje filmova do 3 ujutru to ce se promeniti samo od sebe user posted image Samim rodjenjem deteta menjas se primetila ti to ili ne,naravno da bices dobra mama,ne brini!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Mama , stižem , spremna ILI NE???
27.3.2010 14:55:32   
Verus
Ja mislim da osoba koja bi bila losa majka, NIKADA ne bi plakala, mislila niti se nervirala o tome.  S' toga, Bubo samim tim sto se pitas dal ces moci i biti dobra, sto si otvorila temu, sto eto, i ti lilly si plakala i nervirala se-govori o tome da IMATE potencijal da budete divne majke, a to ce vec doci u svoje vreme, i kada treba.
IZVORNA PORUKA: LillyT

Ja se jos uvek plasim da cu biti losa mama, da jednostavno nisam za to i kada sam jednom tako plakala mami, ona mi je samo rekla "Losa majka je samo ona koja to zeli da bude, sve ostale su dobre". Zato se i ja nadam da cu biti dobra majka svom detetu.


(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Mama , stižem , spremna ILI NE???
27.3.2010 15:05:40   
Ana RR
Mod, divan ti je avatar user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Mama , stižem , spremna ILI NE???
27.3.2010 15:15:05   
Rivana
Sve se menja kad beba dodje user posted image ja nisam u fazonu brisanja svaki cas samo ono sto moram da usisam ili pospremim, a i nemam kad Luka je toliko nemiran da non stop trcim za njim user posted image

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Mama , stižem , spremna ILI NE???
27.3.2010 15:15:11   
Anoniman
mislim da ne treba da se opterecujes ...

svoj nacin zivota prenesi i na dete...to uopste nije lose..
naravno da ces se makar malo promeniti kad dodje beba ali mislim da i dalje treba da ostanes ono sto jesi i da ne robujes nicemu..

prilagodices se bebi i beba tebi i bicete ok..

ako tvoj nacin zivota tebe cini srecnu...tvojoj bebi nista drugo ne treba do srecne mame...
mislim da bi gore bilo da imas sve ispeglano na vreme, ustirkano, oprano a ti isfrustrirana...


(odgovor članu nakins)
  Direktna veza do poruke: 16
   [Obrisana poruka]
27.3.2010 15:29:28   
Brisani korisnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 17
   RE: Mama , stižem , spremna ILI NE???
29.3.2010 0:10:53   
Anoniman
Ja sam ćaknuta skroz user posted image Večeras sam mesila kiflice , i , inspirisana celom ovom pričom u ovoj temi - nakon završetka sa kiflicama sredila sam celu kuhinju ! user posted image Pa došla odma' da vam se pohvalim ... Ranije sam znala samo da se izvalim sa pecivom a haos da sređujem kasnije ... A večeras ? Nigde sudova da čekaju sutrašnji dan , nigde tragova brašna ... user posted image Sve sam počistila , jeeeeeeeeeee !!! Napredujem user posted image

(odgovor članu Brisani korisnik)
  Direktna veza do poruke: 18
   RE: Mama , stižem , spremna ILI NE???
29.3.2010 1:15:07   
choopa choops
user posted image

Slazem se sa gornjim postovima. lose majke sebi ne postavljaju ovakva pitanjauser posted image One rade po svom i bas ih briga.

Ja sam bila ( i jos sam jednim djelom user posted image ), takva osoba. Rodila sam sa 27g. i mislila sam da mi je i to rano user posted image Snasla sam se...Ne znam ni sama kako, ali  ide...Nas dan izgleda otprilike...doruckujemo, ostavim prljave sudove u skafi, idemo u setnju, pijemo sokic-kaficu, igramo se. Vratimo se kuci, ona ide da spava, ja perem sudje, spremam rucak, pa na komp dok se rucak krcka user posted image Kad se probudi jedemo, opet prljavo sudje u skafi, idemo do mojih, prijatelja ili se igramo kroz kucu i sl., kasnije vecera, ona spavanjac, ja u kuhinju na pranje i poslije na komp user posted image Ostale kucanske poslove obavljam u mahu, kako uhvatim vremena. Ali ovako je otprilike svaki dan... Vidjeces, snaci ces (cete) se super user posted image Mozda ces nekad odabrati knjigu ili film umjesto kompa, drugi put ce ti se bas tad cistit prasina i tako dalje. Sve to legne na svoje mjesto.

PS. Sad kad vidim ovo gore nabrojano bas mi izgleda monotono user posted image


_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Mama , stižem , spremna ILI NE???
26.4.2010 12:38:45   
Anoniman
Opet se vraćam na ovu temu , ne verujem koliko sam se ulenjila ... Ne znam šta mi je , jednostavno me jako mrzi bilo šta da uradim po kući . I to traje već par dana , a stvarno bih trebala malo da se uhvatim metle ... Brine me ta moja lenjost, znam da nisam bila baš toliko opuštena ranije ... Toliko sam kilava da postaje nepodnošljivo , samo se vrpoljim ispred tv-a ili sedim na terasi i gledam u proleće (ili mirišem cveće k'o Ferdinand user posted image ) . Treba neko malo bičem da me potera user posted image

(odgovor članu choopa choops)
  Direktna veza do poruke: 20
   RE: Mama , stižem , spremna ILI NE???
26.4.2010 13:01:28   
bebablue
Videla sam ovu temu i ranije, ali do skoro nisam osecala neku strepnju po pitanju roditeljstva. Sada kada vreme odmice, imam sve vise pitanja, sve vise nedoumica i nesigurnosti u samu sebe kako cu sve uspeti i znati. Kako cu sa bebom, kako da je drzim, kako da je kupam, kako da je dojim, kada sve to treba da radim, kako da upamtim sve sto cujem, procitam, da li cu znati to sto sam cula, procitala, bas u odgovarajucem momentu da izvucem iz glave i primenim, ma milijardu pitanja mi prolazi kroz glavu, posebno kada izdvojim vreme i udubim se u sve to, onda me uhvati blaga panika i nervoza, ali nekako se nadam da je neke stvari instinktivno priroda udesila.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Mama , stižem , spremna ILI NE???
26.4.2010 13:06:33   
Anck Su Nmaun
Bas tako... sve ce to doci na svoje al  iz ove perspekive sve izgleda strasno kako necemmo znati.... ja neznam da li cu bebu smeti samu da ostavim 1 minuta  u kreveticu a da moje oci nisu na njoj....

Jos neki dan citam kako se beba nesme ostavljati  sama ni dok spava jedino nocu...user posted image user posted image user posted image pa kako ja nju vidim dok spavam!?

(odgovor članu bebablue)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Mama , stižem , spremna ILI NE???
26.4.2010 13:10:57   
bebablue
IZVORNA PORUKA: Anck Su Nmaun

Bas tako... sve ce to doci na svoje al  iz ove perspekive sve izgleda strasno kako necemmo znati.... ja neznam da li cu bebu smeti samu da ostavim 1 minuta  u kreveticu a da moje oci nisu na njoj....

Jos neki dan citam kako se beba nesme ostavljati  sama ni dok spava jedino nocu...user posted image user posted image user posted image pa kako ja nju vidim dok spavam!?



Vidis, i tako nesto kada procitam, onda razmisljam, isto kao i ti sad, sta da radis dok spava, a stariji savetuju, da i mama treba da odmara tad kad beba spava.

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Mama , stižem , spremna ILI NE???
26.4.2010 13:16:07   
Anck Su Nmaun
Bas tako nesto procitas i motati se po glavi danima....kao ja ovo..

Pa kako cu  da jedem ? Da idem u wc...sve sa bebom u rukama user posted image user posted image user posted image gluposti!

Sta ... uspavam bebu i treba da stojim iznad nje i gledam je dok spavauser posted image Jer ako izadjem iz sobe....beba ce pobeci user posted image

(odgovor članu bebablue)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Mama , stižem , spremna ILI NE???
26.4.2010 13:19:37   
bebablue
IZVORNA PORUKA: Anck Su Nmaun

Bas tako nesto procitas i motati se po glavi danima....kao ja ovo..

Pa kako cu  da jedem ? Da idem u wc...sve sa bebom u rukama user posted image user posted image user posted image gluposti!

Sta ... uspavam bebu i treba da stojim iznad nje i gledam je dok spavauser posted image Jer ako izadjem iz sobe....beba ce pobeci user posted image



Sve isto i ja, razmisljam do te mere da se toliko iznerviram i mislim da sam nesposobna budala.  Plasim se da beba ne pati zbog mog neznanja i strepnje. Bas bih volela da kada dodje trenutak, sve to postepeno i opusteno radim, a ne striktno "po knjigama".user posted image

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Šta određuje krvnu grupu bebe?
Roditelje često zanima koje će krvne grupe biti njihovo dete, naročito ako je jedan od roditelja Rh negativan. Pogledajt...
Kupanje bebe - lep događaj za celu porodicu
Kupanje umiruje bebu, pravi joj ritual – beba vremenom nauči da posle kupanja treba duže da spava. Mnoga deca uživaju u ...



image
flamingos
CortinaT krema će baš, da reši svaki problem naš.
Ekcem je prošlost kad se nanese,jer krema sa sobom sve odnese. Vetar kada duva, koža zna da se suši i puca, tad CortinaT krema na vrata pokuca,lepo se namaže, upije baš i rešen je problem naš. Nije fora, a nije ni laž,u CortinaT kremi leži prava draž. Ona svima prija i zato nam je najmilija. Možda mi pisanje stihova i nije jača strana, ali jedno sigurno znam-CortinaT krema je bez mana.  Više >>
image

Anketa

Дуда.
пеперутка16

До када је ваше дете имало цуцлу?

Click Here