|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Mamin miris
23.12.2008 9:07:50   
Anoniman
Kazali su nam u porodilištu i u školici za trudnice da mama ne bi trebala da se kupa sapunom nego samo vodom, jer beba mamu prepoznaje po mirisu. Onda sam ja razmišljala... Kada se beba rodi, tek tada će da sazna kako mama miriše. Ako ću ja od prvog dana da mirišem na sapun, njemu će miris sapuna biti simbol za mamu. Ako budem smrdela na znoj, onda će znoj da mu bude simbol za mamu. Pa sam ja odlučila od prvog dana da mirišem, i nije bilo nikakvih problema - nije zbog mirisa sapuna mislio da mu je neko zamenio mamu, perfektno je znao da sam to ja, i nije odbijao ni dojku.

Kakva su vaša iskustva?
  Direktna veza do poruke: 1
   RE: Mamin miris
23.12.2008 9:11:12   
Jeca*
Isto su nam rekli kao i vama i ja sam isto razmisljala kao i ti user posted image  Samo, ja sam vodila računa da se prva tri meseca uvek kupam istom kupkom, koristim isti dezodorans, prašak...da mu taj jedan miris vezan za mene uvek bude prepoznatljiv. Sada sam se već malo opustila i počela da koristim i druge mirise.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Mamin miris
23.12.2008 9:16:03   
Anoniman
Dobro, ja nisam sklona čestom menjanju kozmatike, pa o tome nisam ni razmišljala - uglavnom isto mirišem ukoliko ne stavim parfem. Parfem je taj koji menja...

(odgovor članu Jeca*)
  Direktna veza do poruke: 3
   RE: Mamin miris
23.12.2008 9:57:07   
Jeca*
Pa na parfem sam ponajviše i mislila. Obožavam parfeme, a nedavno sam tek prvi put posle porođaja stavila malo parfema. Takođe sam mislila i na razne mazalice za strije i s l. Vichy npr ima jak miris, pa ga nisam koristila prvih meseci.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Mamin miris
23.12.2008 10:05:56   
Anoniman
Ja jesam... Vichy za celulit, ali... to je išlo na struk, butine u zadnjicu... a sa tim delovima Lukin nos baš nije bio u kontaktu... user posted image

(odgovor članu Jeca*)
  Direktna veza do poruke: 5
   RE: Mamin miris
23.12.2008 13:57:27   
prase
Ja nisam dobila instrukcije o tome kako da vodim ličnu higijenu pre porođaja, pa nisam obraćala pažnju... Nekih mesec i po dana posle porođaja sam promenila kupku i dete je počelo da odbija da sisa! Pošto mali žderonja od početka dobija i dohranu posle svakog dojenja, ja sam tada pomislila da je to odbijanje koje će se završiti prestankom dojenja i bila sam očajna user posted image Nekoliko dana smo se svađali oko dojenja, on neće a ja ga teram i posle je nastavio da sisa po starom... Ja sam opet promenila kupku (nemam omiljenu, a volim promene) i ovog puta nije bilo nikakvih problema. Valjda sada prepoznaje i glas, a ne samo miris user posted image

Kad smo već kod maminog mirisa, mislim da mi je neko pričao da je moja baka oblačila maminu spavaćicu kada ja neću da se smirim a mama ode negde sa mojim bratom. Kažu da sam se smirivala u roku od smesta user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Mamin miris
23.12.2008 14:05:34   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: prase


Kad smo već kod maminog mirisa, mislim da mi je neko pričao da je moja baka oblačila maminu spavaćicu kada ja neću da se smirim a mama ode negde sa mojim bratom. Kažu da sam se smirivala u roku od smesta user posted image


Isto je moja baka pokušavala sa mojom pižamom i Lukom, međutim mali "gad" nije prihvatao! Nije se dao prevariti. A kaže baka da je to palilo i kod mene i kod mog brata.

(odgovor članu prase)
  Direktna veza do poruke: 7
   RE: Mamin miris
23.12.2008 18:59:27   
guppy RR
Nama su savetovali da nosimo dva dana jednu majicu da se navuče našeg mirisa i da onda damo tu majicu bebi da spava sa njom user posted image
Ja to nisam radila. Pod 1, plašila sam se da se uguši beba noću majicom, pod 2, ta majica bi 100 % smrdela user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Mamin miris
23.12.2008 19:49:39   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: guppy

Nama su savetovali da nosimo dva dana jednu majicu da se navuče našeg mirisa i da onda damo tu majicu bebi da spava sa njom user posted image


Pa sa tek rođenim detetom ( a ti ih vidiš duplo... )... bila sam mokra svaka dva sata, a ne da nosim istu majcu 2 dana... bljak!

(odgovor članu guppy RR)
  Direktna veza do poruke: 9
   RE: Mamin miris
23.12.2008 21:15:55   
andrijana
Ja nisam jednostavno menjala kupku ni dezodorazns u stiku. Napricali su mi svasta,nisam slusala a dete mi jos uvek sisa,nikad se nije ni otimala.

_____________________________

Andrijana i Stevan
01.01.2007.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Mamin miris
23.12.2008 22:22:09   
Anoniman
Pa eto - lepo ja kažem - ako beba nauči da je mama dezodorans - onda nema problema... user posted image

(odgovor članu andrijana)
  Direktna veza do poruke: 11
   RE: Mamin miris
24.12.2008 12:03:55   
MERYEN
Ja nesto nisam vodila racuna o tome,koristila sam dve razlicite kupke i dalje je tako i menjam 3 razlicita parfema,i stik mi je drugaciji.
A koristite vichy od kad i jel sme u toku dojenja,ja sam kupila i ne znam smem li u apoteci kazu da se koristi u upustvu ne pise nista?

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Mamin miris
24.12.2008 13:41:29   
Jeca*
Pazi, meni su rekli da antistrijet krema može da se koristi, a anticelulit ne, sve dok dojim. i ima logike. Celulit se, masažom i mackanjem, razgrađuje i izbacuje kroz krvotok. ako si ikada bila na AC masaži svaka dobra maserka će ti reći da ćeš najviše u obimu da izgubiš upravo prvom i drugom menstruacijom nakon zavšenih 10 ili koliko već masaža. I celulit je toksičan. E sad, kad dospe u krvotok kažu da može i da ugrozi sastav majčinog mleka tako da dojilje ne treba da idu na AC masaže ni da koriste AC kreme.
Ja sam čak pokušala da osporim tu teoriju ali su me 2 maserke odbile da mi rade AC masaže. Iako su mogle da zarade na meni. I onda su mi to objasnile, a posle mi je i par lekara to potvrdilo
Tako da ne znam šta da ti kažem... Evo gledam i na netu
" masazom se podstiče limfna drenaza i stimulise razmena materija u tkivima, i znam da se kada se na primer radi anticelulit program savetuje dodatno unosenje vode bas zbog tog "ispiranja". "

(odgovor članu MERYEN)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Mamin miris
24.12.2008 13:49:38   
Anoniman
Evo premotavam film, davno je bilo:

14ti ili 15ti dan su mi skinuli konce. Dan-dva nakon toga sam otišla sa mamom u apoteku (sećam se i koju) i kupila Vichy anticelulit kremu i steznik. I odmah sam počela da koristim oba. Sa Lukinih 6 nedelja (imam fotku) sam imala ravan stomak (znači - koristila sam te dve stvari već neko vreme, bar nekih 3 nedelje).

Nisam tada ni razmišljala o tome dal sme da se koristi AC krema dok se doji, mada ima smisla to što jeca kaže.

(odgovor članu Jeca*)
  Direktna veza do poruke: 14
   RE: Mamin miris
25.7.2010 17:26:47   
Anck Su Nmaun
Ja  ne koristim parfeme jer sam bas o ovome citala da bebe ne volie, ali koristim mleko za telo opet to nije jako jaaako!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Mamin miris
25.7.2010 20:25:29   
lanajelena
ja kad idem kod nekog na babine uvek kupim i onu malu igrackicu sa kojom mama spava jednu noc i ostane njen miris pa posle se bebi stavlja u krevetacuser posted image

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Mamin miris
25.7.2010 20:42:41   
Anoniman
Ovo su skroz korisne informacije , meni to uopšte ne bi palo na pamet !!! Hvala , cure .

A to za igračku - kakva to igračkica može da bude ??

< Poruku je uredio BubaMira -- 25.7.2010 20:43:05 >

(odgovor članu lanajelena)
  Direktna veza do poruke: 17
   RE: Mamin miris
25.7.2010 20:45:11   
lanajelena
to je kao neko mini cebence i na vrhu stoji glava nekog disney lika...ima u merkatoru,probacu da nadjem sličicu

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Mamin miris
25.7.2010 20:49:43   
Anoniman
Bubili,evo da vidis kako izgleda ta igracka user posted image ,ja to zovem spavalica user posted image
user posted image
user posted image
Ovako se Stefi uspava sa spavalicom user posted image

< Poruku je uredio Jos malo pa mamica -- 25.7.2010 20:51:43 >

(odgovor članu lanajelena)
  Direktna veza do poruke: 19
   RE: Mamin miris
25.7.2010 20:50:43   
lanajelena
hvala jpmp...ne uspevam da nadjem jer ne znam kako se tacno zove user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Mamin miris
25.7.2010 20:52:26   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: lanajelena

hvala jpmp...ne uspevam da nadjem jer ne znam kako se tacno zove user posted image
Eto,ja je zovem spavalica,stvarno nikada nisam zapazila da negde pise naziv te igracke,ali eto mozemo je zvati tako,da znamo o cemu pricamo user posted image

(odgovor članu lanajelena)
  Direktna veza do poruke: 21
   RE: Mamin miris
25.7.2010 21:12:10   
Anoniman
Čoveče ....kako obična a kako moćna stvarčica ... Ni na kraj pameti mi ne bi palo , a jako ima smisla ... Stefi , maneken user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 22
   RE: Mamin miris
25.7.2010 21:15:58   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: BubaMira

Čoveče ....kako obična a kako moćna stvarčica ... Ni na kraj pameti mi ne bi palo , a jako ima smisla ... Stefi , maneken user posted image user posted image user posted image
user posted image Mnogo lepa stvarcica,cuda cini user posted image ,mada ja nisam spavala sa njom,ali Stefi kaze da je vrh user posted image .On jako voli da je zagrli i onda kao neke zvuke ispusta tima mmm,guuuuuuu,ggggg user posted image

< Poruku je uredio Jos malo pa mamica -- 25.7.2010 21:16:58 >

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 23
   RE: Mamin miris
25.7.2010 22:00:46   
goda
Gdje ima z kupiti ta igračka ili može da posluži neka druga na istu foru? Baš super ideja.Večeras ću sve igračke da strpam u svoj krevet i da spavam sa njima,možda upali user posted image user posted image user posted image Danas je spavala na meni nisam je mogla spustiti odmah se probudi.user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 24
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Neverovatan trik: uspavajte bebu za jedan ...
video
Internetom kruži neobičan trik. Jedan tata, koji je na sve moguće načine pokušavao da uspava bebu, to je i uspeo sa veom...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here