|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Mlečni proizvodi
22.12.2009 21:22:03   
Anitaaa
Mi imamo 7 ipo meseci i zanima me kad se uvode mlečni proizvodi i koji.Znam da se kravlje mleko ne preporučuje pre prvog rodjendana ali šta je sa ostalim?
Direktna veza do poruke: 1
   RE: Mlečni proizvodi
22.12.2009 21:26:37   
Lilly*
Imamo temu Mlečni proizvodi KLIK

(odgovor članu Anitaaa)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Mlečni proizvodi
22.12.2009 21:27:42   
simke
Ima jos i ishrana bebe od 6-9 meseci KLIK

(odgovor članu Lilly*)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Mlečni proizvodi
22.12.2009 22:22:04   
Anitaaa
Gledala sam to ali je uglavnom o kravljem mleku a mene zanima ono drugo-pavlaka,jogurt kiselo mleko...kada,koje i sa čime he he user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anitaaa)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Mlečni proizvodi
23.12.2009 15:41:58   
snješka
Ja dajem voćni jogurt za užinu, ponekad dodam keksa i to joj bude mali doručak. Pavlaku joj stavljam u palentu, ili joj isitnim malo hljeba sa pavlakom ili jogurtom. Stavljam joj pavlaku u slane kašice, ponekad. Ponekad joj napravim griz sa vodom i stavim voćni jogurt. 

_____________________________

"Čovjek ti je, bona, teški hajvan i ovo malo duše šejtan mu dade da mu teže bude!"

Nisu loša vremena nego ljudi!

(odgovor članu Anitaaa)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Mlečni proizvodi
23.12.2009 15:52:59   
Anitaaa
ovaj obični voćni jogurt ili ima neki za bebe?A pavlaka sa kolikim procentom masnoće?

(odgovor članu snješka)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Mlečni proizvodi
23.12.2009 16:12:00   
snješka
Ma ja kupim obični, to je najviše Jogobela, ali i onaj Dukat sa omega kiselinama. Što se pavlake tiče to je uglavnom mileram sa 22% mm, ili domaća pavlaka koja je sigurno masnija. Stavljam je i u pire krompir.

_____________________________

"Čovjek ti je, bona, teški hajvan i ovo malo duše šejtan mu dade da mu teže bude!"

Nisu loša vremena nego ljudi!

(odgovor članu Anitaaa)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Mlečni proizvodi
23.12.2009 17:11:20   
Anitaaa
Hvala ti punouser posted image

(odgovor članu snješka)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Mlečni proizvodi
25.12.2009 7:12:54   
eugenija
Nama je dr savetovala jogurte koji imaju one oznake (aktiv, bioaktiv), i pavlaku (12% mlečne masti), te mladi sir.

Mene je ovo začudilo, pogotovo to sa 12% mm... Ali prećutah, kontam, valjda žena zna šta govori.

Viktor još nema 7. meseci, imaće tek 8. januara, a ovo nam je savetovala još pre 10 dana.


_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu Anitaaa)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Mlečni proizvodi
17.8.2010 10:05:13   
*Alexx*
IZVORNA PORUKA: lola78

Moja bebana nece da jede rucak, povrce i meso evo 20ak dana, bez jogurta. Ranije je normalno jela sve, sad nema sanse hoce, jedino uz jogurt. Ostale obroke normalno jede, ali rucak mora uz jogurt. Ne znam da li je to lose, imate li slicnih iskustava?

I jos jedno pitanje, kad im dajete vocni jogurt, ja ga umijesam obicno u zitarice, ali ne znam kad da ga dam samog, jer kao uzinu dajem voce, a posto jede obicni jogurt za rucak, onda mo glupo da ga dajem kao uzinu.

IZVORNA PORUKA: gagana83

I mi smo imali isti problem,rucak je jedino htela uz jogurt ili pavlaku i to je dugo trajalo.
Krvna slika joj je bila losa,hemoglobin je bio nizak,pa nam je ped rekla da joj nikako ne dajem mlecne proizvode uz meso i povrce,objasnila mi je i zasto ali ja sad ne mogu da se setim
Uglavnom izbacili smo jogurt i pavlaku iz rucka,umesto toga sam joj davala bundevu ili sargarepu(kupovnu kasicu) i sad joj je krvna slika dobra.

Vocni jogurt joj ponekad dam kao uzinu,ali najcesce samo voce.


IZVORNA PORUKA: Nanica1

Nije preporucljivo davati mlecne proizvode uz meso zbog gvozdja, smanjuje njegovu apsorbciju(Ako ste pile gvozdje u trudnoci, verovatno vam je dr rekao ili ste procitale u uputstvu da isto nije preporucljivo kombinovanje sa mlekom).

Lola, ne znam sta da ti kazem... Ja mislim da je to samo faza. Probaj da joj postepeno smanjujes kolicinu jogurta, mozda ce upaliti...




_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu eugenija)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Mlečni proizvodi
26.7.2011 19:47:55   
Vika
Mi smo krenuli sa pavlakom, jogurtom, puterom i krem sirom neđto pre punih 7. meseci.
Sada mu je omiljena užina Campina voćni jogurt u teget čašama, sa 9% slatke pavlake u sebi. To satire i samo zeva i ljuti se što brže ne stiže kašikauser posted image

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Mlečni proizvodi
26.7.2011 21:49:51   
Zvoncica77
Vika,i mi obozavamo vocni jogurt.Do skoro sam mu i ja davala campinu,dok mi jedna devojka,nitricionista nije rekla da u tome ima vise stete nego koristi,iako ih vecina bebaca voli.Ima dosta emulgatora i aditiva,...da bi se odrzalo voce u njima.Umesto toga,pocela sam mu u obican jogurt seckati i gnjeciti voce,ne buni se.Ne znam da li je to bas toliko nezdravo kao sto ona kaze,ali mi smo se ipak odlucili za ovu drugu varijantu.Pozz

(odgovor članu Vika)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Mlečni proizvodi
10.11.2011 20:21:54   
Vika
Danas sam mu dala neki sutlijaš Valete i samo se grabio! Ukusan

(odgovor članu Zvoncica77)
Direktna veza do poruke: 13
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Zdrava ishrana najmlađih tokom zimskog per...
Tokom hladnih zimskih meseci, redovan unos voća i povrća ključan je za jačanje imunološkog sistema dece, pomažući im da ...
Popularna ruska imena za bebe i njihovo zn...
Jedan od najuzbudljivijih delova iščekivanja bebe je odabir imena. Ako ste trudni, a razmišljate o ruskom imenu za bebu,...



image
pamaja
Fitolat je obavezni deo moje torbe za porodilište.
Fitolat sam otkrila u prvoj trudnoći. Pošto imam blizance, veoma mi je bilo važno da uspostavim pravilnu laktaciju. Još dok sam bila u porodilištu suprug mi je doneo Fitolat. Ja sam bila oduševljena. Mleko je pravilno nadolazilo, nisam imala mastitis niti bilo kakvih tegoba. Koristila sam ga tokom čitavog perioda dojenja. Moji blizanci su dojene bebe, bez adaptiranih mleka zahvaljujući Fitolatu. Sada su to zdravi sedmogodišnji dečaci. Uskoro nam stiže i seka, tako da će Fitolat biti obavezni deo moje torbe za porodiliste.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here