|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Mnogo sam nervozna!
17.2.2009 21:50:52   
andrijana
Ne znam sta mi se desava! Dovoljna je sitnica da se jako iznerviram. Najgore je sto cutim i nemam jos zivaca da se raspravljam. Mozda je sve to zato sto sve progutam. Pored mene se i beba unervozi jer jos dojim. Ne znam sta da uradim,posto lekove ne smem da pijem,da me ta nervoza prodje. Ne znam da li se to desava jer su mi hormoni poludeli...user posted image

_____________________________

Andrijana i Stevan
01.01.2007.
Direktna veza do poruke: 1
   RE: Mnogo sam nervozna!
17.2.2009 22:16:40   
Jeca*
Ja mislim da je nervoza sastavni deo našeg života nakon porođaja. Prvo si u početku umorna, ne znaš šta te je snašlo, a onda kad prodju grčevi, kad se uhodaš, prođe par meseci, onda tek ide nalet emocija prouzrokovanih hormonima koji divljaju našim telom. Pogotovo ako dojiš. Mogu da ti skrenem pažnju na dve temice u kojima su žene pisale kako se osećaju posle porođaja, pa možda prepoznaš nešto od toga i kod sebe.

Postoporođajna depresija <-- KLIK

Psihičke promene u trudnoći, emotivna osetljivost  <-- KLIK

Svakako, ja sam protivnik lekova za smirenje, pogotovo kod dojilja, ali slagaću ako kažem da nikada nisam pila. U jednoj fazi svog života koja je bilo malo stresnija počela sam osećati jako loše. Ja, koja sam uvek bila smirena, tada sam imala teške posledice nervoze koju sam držala u sebi a koja je bila prouzrokovana nezadovoljstvom zbog života koji sam vodila (mislim kontkretno na tadašnjeg partnera). Nisam htela da prihvatim činjenicu da stvari nisu onakve kakve bih želela da budu a nisam umela tako lako da bilo šta promenim. Tada sam pila Persene. Prirodan lek koji kao umiruje. Da li je ikada delovao...ne znam user posted image  Ti sad svakako ne možeš piti lek, ali probaj da nađeš načina da se nekako "izduvaš". Bar zbog bebice! A ja mislim da će sa prolećem biti bolje user posted image

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu andrijana)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Mnogo sam nervozna!
17.2.2009 22:43:07   
guppy RR
Jeco, jako si lepo napisala, nemam šta da dodam...

I ja primećujem da me stvari iznerviraju, ali kad bolje pomislim, bila sam takva i pre trudnoće. Samo što sam sad odgovorna i za dvoje male dečice, pa me iznerviraju i stvari vezane na njih (odnos drugih ljudi do moje dece, a ne samo odnos do mene), pa sve kao da sam više razočarana nad stvarima i životom i time, kakvi su ljudi........ i kakva sam ja.

da ne dužim... možda još koja odgovori adrijani

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Mnogo sam nervozna!
18.2.2009 0:03:23   
Anoniman
Ja sam bila EXTRA nervozna par meseci nakon porođaja. Onda se to stišalo, pa se opet vratilo. Ovaj put sam to pripisala antibebi pilulama, i prestala sam da ih pijem pre 2 meseca, sada sam opet ok. No, ti ih definitivno ne piješ.

U pravu je Jeca, možda ti je sada već dosta zime i sedenja u kući. Možda sa suncem, šetnjama sve dođe na svoje. Nisi ništa mimo sveta što si nervozna, sve smo kroz to prošle i prolazimo i dalje, nekada intenzivnije nekada manje intenzivno. user posted image

(odgovor članu guppy RR)
  Direktna veza do poruke: 4
   RE: Mnogo sam nervozna!
18.2.2009 0:54:01   
Verus
Andrijana, vezbanje i setnje su najbolje smirenje jer telo luci endorfin (valjda se tako kaze?) a to deluje pozitivno na raspolozenje.  Ako to jos ne mozes, probaj meditaciju, kad beba zaspi ili dok dojis ako se beba umiri ti zatvori oci i meditiraj. Postavila sam nesto sl. na dve crtice videcu da nadjem pa da ti stavim ovde...

(odgovor članu andrijana)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Mnogo sam nervozna!
18.2.2009 0:55:41   
Verus
IZVORNA PORUKA: Verus

Andrijana, vezbanje i setnje su najbolje smirenje jer telo luci endorfin (valjda se tako kaze?) a to deluje pozitivno na raspolozenje.  Ako to jos ne mozes, probaj meditaciju, kad beba zaspi ili dok dojis ako se beba umiri ti zatvori oci i meditiraj. Postavila sam nesto sl. na dve crtice videcu da nadjem pa da ti stavim ovde...



Evo linka, na dnu clanka imas i vezbe, mozda si to vec i videla al evo opet:

KLIK



< Poruku je uredio Jeca RR -- 18.2.2009 9:13:58 >

(odgovor članu Verus)
Revisions: 1 | Direktna veza do poruke: 6
   RE: Mnogo sam nervozna!
18.2.2009 6:53:30   
Lu
Draga andrijana i dandanas mi dođe da se tako osjećam pogotovo što sam sama s malim,
ponekad se osjećam kao zarobljenik i dovoljna je jedna riječ da me se izbaci iz takta još ako je to neki komentar na moj odnos ili brigu oko djeteta poludim.
Da zaključimo,to je raširena pojava među mamama.
Lijek za to...neznam svatko će za sebe naći ono što mu odgovara,bitno je da otkriješ sama što te u tom momentu može usrećiti ili barem odvući misli od ružnog osjećaja.
Mene je spasio vrtić,sada imam malo vremena za sebe,dovoljno mi je da odem iz kuće i prošetam po gradu,kupim sebi čokoladicu i najbitnije nežurim nigdje.
Pošto ti dojiš bebu i još si više vezana uz nju,najbolje rješenje bi bilo da ako si u mogućnosti zamoliš nekoga,mamu,svekrvu,sestru...da ti pričuva bebu sat-dva i da ti to vrijeme iskoristiš kako želišuser posted image

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Mnogo sam nervozna!
18.2.2009 6:56:45   
Lu
Još nešto bitno,nesmijemo bježati od problema i života nego rješavati probleme i uživati u životu,
a mali ispušni ventili(sat vremena za mene)mnogo pomognu u tome.

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Mnogo sam nervozna!
18.2.2009 7:23:16   
Anoniman
I lu je u pravu - moraš da imaš vreme za sebe. Ja nisam slušala kada su mi to govorili, a shvatila sam ustvari koliko mi znači da idem na posao. Ujutru ustanem, obučem se, našminkam se i odem. Ali treba još vremena da prođe dok počneš da radiš, možda bi zaista trebala uvesti kafu sa drugaricama svaki drugi - treći dan (bez bebe!), čisto da slušaš nešto drugo sem bebe.

(odgovor članu Lu)
  Direktna veza do poruke: 9
   RE: Mnogo sam nervozna!
18.2.2009 8:21:31   
Anoniman
jutro zenske!!!
I lu je u pravu - moraš da imaš vreme za sebe. Ja nisam slušala kada su mi to govorili, a shvatila sam ustvari koliko mi znači da idem na posao. Ujutru ustanem, obučem se, našminkam se i odem. Ali treba još vremena da prođe dok počneš da radiš, možda bi zaista trebala uvesti kafu sa drugaricama svaki drugi - treći dan (bez bebe!), čisto da slušaš nešto drugo sem bebe.

potpisujem sve... cak sam ostavila bebu sa 5 mjeseci i otisla da radim jer nisam vise mogla biti od 0-24 samo sa njima, koliko god da ih obozavam!!!

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 10
   RE: Mnogo sam nervozna!
18.2.2009 12:48:26   
andrijana
Hvala svima,znam da ste u pravu i znam da je sve tako. Ja imam punu kucu ljudi koji mogu da mi pomognu ali ja sam kriva sto mislim da niko ne moze sve da uradi kao ja,iako im dozvoljavam da pomazu,ja ne mogu da odem ni da se istusiram ponekad jer beba place sto me nema,pa mi sve to jos dize tenziju. Jedino me spasava,mnogi mi se smeju zbog toga,kada odem u kuhinju da pravim kolace ili spremam nesto lepo. Ali,cujem bebu a muz je ne uzima kada se buni,onda izgubim zivce i zamalo sve upropastim. Ali,moram negde da otvorim ventil inace cu poludeti jer ipak nisam svemocna!

_____________________________

Andrijana i Stevan
01.01.2007.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Mnogo sam nervozna!
18.2.2009 12:53:20   
Anoniman
Sve smo to prošle. Znam TAČNO o čemu govoriš. Biće sve super, samo još malo da bebče poraste. user posted image

(odgovor članu andrijana)
  Direktna veza do poruke: 12
   RE: Mnogo sam nervozna!
18.2.2009 13:12:14   
andrijana
Hvala vam od srca....user posted image

_____________________________

Andrijana i Stevan
01.01.2007.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Mnogo sam nervozna!
2.11.2009 9:46:32   
Anoniman
Ne mogu da kazem da mi je drago sto jos ima mama koje sve ovo prolaze, ali tesi me cinjenica da nisam jedina (iako to ruzno zvuci)...
Ja sam u stanju da u stotinki poludim i oteram muza u tri lepe! Sve mi smeta, mnoooogooo sam nervozna, i nervira me cinjenica sto mi je mm toliko smusen i izgubljen! Nocas je hteo da je uspava i smiri od placa, al nije mogao ni umeo i kad sam je ja uzela on se kao malo dete rastuzio sto to nije mogao on da uradi! Iako ja zelim da i drugi mogu da je smire, kako da mu objasnim da je njena veza sa majkom mnogo veca nego sa tatom i da cu naravno uvek ja lakse i brze da je smirim nego on?! Joj, ne znam sta mi je veca muka, da smirujem Saru ili njega?! user posted image

(odgovor članu andrijana)
  Direktna veza do poruke: 14
   RE: Mnogo sam nervozna!
2.11.2009 10:50:16   
cici78
Ja sam i nervozna i tuzna i neraspolozena i sve...Presrecna sam sto imam mog bebana ali definitivno vise ovo sedenje u kuci 24h dnevno me ubija. Mm ceo dan radi, kad dodje vec je mrak i premoren je a ja hocu da puknem sto nigde nisam izasla i nervoza u meni samo akumulira. Tako lako dolazi i do svadje, onda legnemo namrgodjeni, ujutru on opet na posao, ja opet ceo dan samauser posted image  I kako da ne budem nervoznauser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Mnogo sam nervozna!
2.11.2009 10:53:24   
Rina
Zato sam ja krenula na fitness user posted image

(odgovor članu cici78)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Mnogo sam nervozna!
2.11.2009 10:53:55   
oliveradj
IZVORNA PORUKA: cici78

Ja sam i nervozna i tuzna i neraspolozena i sve...Presrecna sam sto imam mog bebana ali definitivno vise ovo sedenje u kuci 24h dnevno me ubija. Mm ceo dan radi, kad dodje vec je mrak i premoren je a ja hocu da puknem sto nigde nisam izasla i nervoza u meni samo akumulira. Tako lako dolazi i do svadje, onda legnemo namrgodjeni, ujutru on opet na posao, ja opet ceo dan samauser posted image  I kako da ne budem nervoznauser posted image


Ovo kao da sam ja pisala pre neki mesec. Sad da mi nije posla poludela bih user posted image , a sada mi mm ide na živce jer nema strpljenje za dete. Ja sam ceo vikend s njom on kulira i ako meni dete padne ja sam kriva ne gledam kao da se to ne dešava.

_____________________________

Adrijana moje zlato 26.05.2008.

(odgovor članu cici78)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Mnogo sam nervozna!
2.11.2009 10:55:19   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: cici78

Ja sam i nervozna i tuzna i neraspolozena i sve...Presrecna sam sto imam mog bebana ali definitivno vise ovo sedenje u kuci 24h dnevno me ubija. Mm ceo dan radi, kad dodje vec je mrak i premoren je a ja hocu da puknem sto nigde nisam izasla i nervoza u meni samo akumulira. Tako lako dolazi i do svadje, onda legnemo namrgodjeni, ujutru on opet na posao, ja opet ceo dan samauser posted image  I kako da ne budem nervoznauser posted image


Cici, u sitom smo sosu, identicnom! Mm ceo od 07h pa najranije do 18h-19h nije nikad kuci... ja po ceo dan u kuci, ne mogu nigde da mrdnem od ove zimoce a i zbog bebe... nema nigde nikog da bar dodje na kaficu... mada bih najradije otisla negde na kafu u neki kafic i sita se ispricala sa nekom prijateljicom... jaoj, kako me ubi vise to sedenje kuci, celu trunocu sam presedela, a i sad nakon porodjaja!
Sto ti kazes, presrecna sam sto imam ovo malo zgepche, ali sta cu mu ja ako se razbolim od ovolike monotonije!

(odgovor članu cici78)
  Direktna veza do poruke: 18
   RE: Mnogo sam nervozna!
2.11.2009 11:00:41   
cici78
A sta mi naj, naj, najvise ide na zivce je to sto kad kazem mm da jedva cekam da nadjem posao i pocnem da radim on me pita -ko ce da cuva Matiju? Pa kako ko, dete ce ici u vrtic! E kad tu pocne da mi soli pamet kako je najbolje da dete vaspitavaju roditelji hocu da poludim...ma to samo da ja ne bi pocela da radim! A jedino bi me posao spasio pa makar plata bila 100eu.

(odgovor članu oliveradj)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Mnogo sam nervozna!
2.11.2009 11:02:43   
Anoniman
Lele...a ja mislila da nema nervoze posle trudnoce...Jer ja razmisljam: ako cu po necemu pamtiti trudnocu to ce biti nervoza!

A sad vidim da i vi tu muku mucite a porodile se...

Sta bismo jos bez RR???user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 20
   RE: Mnogo sam nervozna!
2.11.2009 11:03:27   
cici78
Sto kazes Trinny celu trudnocu sam presedela kuci plaseci se virusa, hladnoce, pa posle vrucine...ma grozno i sad opet izolacija!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Mnogo sam nervozna!
2.11.2009 11:03:58   
oliveradj
Ah muškarci. Mm je u subotu bio besan jer sam primetila da dete ponovo čudno guta. Imala je nedavno gnojnu i onda smo je kasno odveli. Kod lekara gužva a on šizi nije joj ništa, kad ono grlo crveno odveli smo je na vreme da sprečimo veći problem. A što se tiče čuvanja on je bio za jaslice odma ja nisam jer ima ko da je čuva do dve godine.

_____________________________

Adrijana moje zlato 26.05.2008.

(odgovor članu cici78)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Mnogo sam nervozna!
2.11.2009 11:04:11   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: cici78

A sta mi naj, naj, najvise ide na zivce je to sto kad kazem mm da jedva cekam da nadjem posao i pocnem da radim on me pita -ko ce da cuva Matiju? Pa kako ko, dete ce ici u vrtic! E kad tu pocne da mi soli pamet kako je najbolje da dete vaspitavaju roditelji hocu da poludim...ma to samo da ja ne bi pocela da radim! A jedino bi me posao spasio pa makar plata bila 100eu.


jaoj, i ja ne mogu da docekam da pocnem da radim, a imam do tada jos godinu dana... aaaa, ustvari malo manje! jaoj, jaoj!

(odgovor članu cici78)
  Direktna veza do poruke: 23
   RE: Mnogo sam nervozna!
2.11.2009 11:09:11   
gagana83
Ja kad sam tuzna ili kad mi je dosadno bebce u kolica pa u setnju,sa mm ili bez njega svejedno. Beba spava maltene svo vreme a ja obilazim radnjice,sretnem nekog poznatog pa se ispricamo,kad sam sa mm sednemo negde gde jos uvek ima basta na pice...I dodjem kuci kao nova. A i kuma mi zivi blizu pa skoknem kod nje na kafu
Koliko god da volimo nase bebe moramo naci malo vremena i za nas da ne bismo prolupale. Prvi put kad sam izasla bez nje zvala sam svekrvu da vidim sta rade na svakih 15 minuta,posle sam se vec opustilauser posted image


_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu cici78)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Mnogo sam nervozna!
2.11.2009 11:11:22   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: gagana83

Ja kad sam tuzna ili kad mi je dosadno bebce u kolica pa u setnju,sa mm ili bez njega svejedno. Beba spava maltene svo vreme a ja obilazim radnjice,sretnem nekog poznatog pa se ispricamo,kad sam sa mm sednemo negde gde jos uvek ima basta na pice...I dodjem kuci kao nova. A i kuma mi zivi blizu pa skoknem kod nje na kafu
Koliko god da volimo nase bebe moramo naci malo vremena i za nas da ne bismo prolupale. Prvi put kad sam izasla bez nje zvala sam svekrvu da vidim sta rade na svakih 15 minuta,posle sam se vec opustilauser posted image



Ma, ja bih, ali nemam nikog ovde u blizini, i ko bi bio voljan da se tako proseta na kratko ili na duze, svejedno! To me muci, ranije sam mogla sve i svuda sama, a sad sam zeljna price sa nekim, da cavrljam uz kaficu... uh, uh, a nikog nigde! smrc smrc!

(odgovor članu gagana83)
  Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Jelena S.: Moja porođajna priča
Termin 12.12., odem na pregled (nećeš ti skoro, hajde kući)... i tako svaki dan do petka 21.12. Probudim se ja, bolovi k...
Majka, ovo ništa ne valja. Shvatite ozbilj...
I onda prestanem da pitam ili bar manje to činim. I onda i za najmanju sitnicu pokušavam sama da nađem odgovor.
Prof. dr Bojanin o razmaženoj deci
Dr Svetomir Bojanin, profesor i dečji psihijatar, govorio je mnogo puta o dečjem razvoju i pravom putu vaspitanja koji t...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here