|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   NESKVIK torta
18.11.2013 10:35:51   
Didy
Ovu tortu sam pravila sinu za rođendan, vrlo je izdašna, od jedne mere sam uspela na sprat da napravim. Pravila sam u velikoj tepsiji od rerne (moja je baš velika) i kad sam isekla kore na veličinu zvona, ostalo mi je taman kora (a i filova) da napravim i sprat. Vrlo je ukusna, fino se oset__i neskvik i deca su je baš rado jela.

Sastojci:
Kora (sastojci za jednu, treba ih dve): 6 jaja, 9 kašika šećera, 1,5 dl ulja, 1 prašak za pecivo, 150g brašna i 150g neskvika.
Fil 1: velika pavlaka, 100g prah šećera, 250 ml slatke pavlake i 150 g neskvika.
Fil 2: velika pavlaka, 100g prah šećera, 250g slatke pavlake i 4 vanilin šećera.

Za koru umutiti čvrsto 6 belanaca, pa dodavati kašiku po kašiku šećera, zatim dodati žumanca, pomešati sve suve sastojke (prašak za pecivo, brašno i neskvik), dodati belancima lagano mešajući i na kraju dodati ulje. Peći na 200 stepeni u velikom plehu od rerne obloženom papirom za pečenje. Ispeći ovakve dve kore.
Fil 1: Sipati u posudu slatku pavlaku, kiselu pavlaku i šećer u prahu i sve mutiti do željene čvrstine, na kraju dodati neskvik i mutiti dok se lepo ne sjedini.
Fil 2: Sjediniti sve sastojke i mutiti.
Ređati: kora, fil 1, kora, fil 2.
Pošto je fil 2 bele boje i bude ga dovoljno, ne mora šlag odgore, jer on izgleda kao šlag. Ako hoćete i šlag odgore, možete staviti beli fil između kora, a tamni odgore, pa preko šlag, mada mislim da nema potrebe jer torta bude baš visoka.
Ja sam je pokrivala fondanom, fino se stegne fil i može se raditi fondan preko njega.

< Poruku je uredio lesica RR -- 1.5.2014 21:51:21 >
Direktna veza do poruke: 1
   RE: Nestle torta
18.11.2013 14:03:53   
Žapkić
Možda će ovo biti naša rođendanska torta, pošto se još nismo odlučile T. i ja šta ćemo praviti...user posted image
Didy, koja velika pavlaka? Misliš-ona u kantici? Molim te, napiši mi koliko je grama ta pavlaka koju ti stavljaš.

_____________________________

"BOŽE, ČUVAJ MI OVO PILE...
OVU MRVU ZLATA I SVILE..."

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Nestle torta
18.11.2013 19:28:18   
Modessty
i koju slatku pavlaku koristiš? jel je umutiš pre nego je umešaš sa ostalim sastojcima? Samo jenom sam radila sa sltkom pavlakom i nije mi baš ispalo kako treba

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Žapkić)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Nestle torta
18.11.2013 21:34:36   
Didy
Velika pavlaka je velika čaša. Ne ona od 180g, već ona veća čaša, 400g.
Modessty, staviš u posudu slatku pavlaku, kiselu, šećer u prahu, uključiš mikser i mutiš jedno 5 minuta. Ovde nemaš šta da pogrešiš jer od kisele pavlake bude dosta čvrsto. Mislila sam da će biti kiselkastog ukusa, ali uopšte nije. I bude baš puno obe kreme.
Koristim razne slatke pavlake, sad sam uzela meggle, ali meni je do sad svaka bila ok.

_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Nestle torta
18.11.2013 21:39:12   
Žapkić
Didy, a jel neće kisela pavlaka da se razvodeni kad se muti mikserom? Ja kad pravim onu tortu sa pavlakom, voćem i piškotama, ja mutim viljuškom fil, jer se pavlaka razvodeni kad se muti mikserom.

_____________________________

"BOŽE, ČUVAJ MI OVO PILE...
OVU MRVU ZLATA I SVILE..."

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Nestle torta
18.11.2013 21:42:55   
Didy
Žapkić, ništa se ne razvodeni. Bude baš, baš čvrst krem.
Inače, ja i za onu tortu sa piškotama mutim sve zajedno kao i ovde. Znači stavim u posudu kiselu, slatku i šećer u prahu i tek onda uključim mikser. To mi je sestra rekla da tako bude bolje nego kad se prvo muti slatka, pa se posle doda kisela. Ona mi je rekla da fil nekako "padne", tako da nikad nisam ni probala prvo jednu, pa drugu.

_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu Žapkić)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Nestle torta
18.11.2013 21:50:24   
Torbica
Didy, svaka cast, svidja mi se! Sta si uradila sa zumancima?

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu Žapkić)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Nestle torta
18.11.2013 21:54:37   
Modessty

IZVORNA PORUKA: Didy

Žapkić, ništa se ne razvodeni. Bude baš, baš čvrst krem.
Inače, ja i za onu tortu sa piškotama mutim sve zajedno kao i ovde. Znači stavim u posudu kiselu, slatku i šećer u prahu i tek onda uključim mikser. To mi je sestra rekla da tako bude bolje nego kad se prvo muti slatka, pa se posle doda kisela. Ona mi je rekla da fil nekako "padne", tako da nikad nisam ni probala prvo jednu, pa drugu.


eto znala sam da ima neki tajni fazon! user posted image

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Nestle torta
18.11.2013 21:57:52   
Didy

IZVORNA PORUKA: Torbica

Didy, svaka cast, svidja mi se! Sta si uradila sa zumancima?


Vidi stvarno, Torbice, dodala sma ih u koru naravno, ali sam ovde zaboravila da napišem kad sam kucala.


_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Nestle torta
18.11.2013 22:39:30   
Torbica
Draga, ova tvoja torta ulazi u uzi izbor za moju auto tortu za Djoleta!

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Nestle torta
19.11.2013 19:18:26   
Žapkić
Hvala puno, Didi na odgovoru.
I nama je ovo u užem izboru za tinkin rođendanac.user posted image

_____________________________

"BOŽE, ČUVAJ MI OVO PILE...
OVU MRVU ZLATA I SVILE..."

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Nestle torta
19.11.2013 19:31:35   
Ana RR

IZVORNA PORUKA: Didy


IZVORNA PORUKA: Torbica

Didy, svaka cast, svidja mi se! Sta si uradila sa zumancima?


Vidi stvarno, Torbice, dodala sma ih u koru naravno, ali sam ovde zaboravila da napišem kad sam kucala.



Ubaciću ja u recept sam mi reci gde da upišem (posle kog sastojka).

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Nestle torta
19.11.2013 20:44:36   
Didy

IZVORNA PORUKA: Didy


Za koru umutiti čvrsto 6 belanaca, pa dodavati kašiku po kašiku šećera, pomešati sve suve sastojke (prašak za pecivo, brašno i neskvik), dodati belancima lagano mešajući i na kraju dodati ulje. Peći na 200 stepeni u velikom plehu od rerne obloženom papirom za pečenje. Ispeći ovakve dve kore.



Ana, posle ovoga što sam obojala. Hvala.user posted image

_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Nestle torta
26.11.2013 20:06:43   
simke
Didy koje je vreme pečenja kore na 200C???

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Nestle torta
26.11.2013 23:33:37   
Didy
Simke, ja proveravam čačkalicom. Mislim da se pekla 15-20 minuta, nisam sigurna. Fino je porumenela odgore.

_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu simke)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Nestle torta
27.11.2013 1:07:03   
vikiveki
Ja proveravam nožićem da li je nešto gotovo,a i to koliko treba da se peče kod mene nema neku ulogu u smislu da se strogo pridržavam datog vremena jer to sve zavisi od šporeta do šporeta

_____________________________

Nije sreća u onome što imamo,nego u tome koga imamo...Sreća se nosi u duši a prepoznaje na licima

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Nestle torta
27.11.2013 9:29:32   
Torbica
Ja uvek dok nije rumeno, pa zabodem cackalicu. Ovu cu tortu za Bozic praviti. user posted image

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu vikiveki)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Nestle torta
27.11.2013 12:04:38   
Žapkić
Ja, sam, ipak, odustala od ove za Tinin rođus. Pravila sam neku, improvizovanu, ispala je extra,a ovu ću, verovatno za Božić...user posted image

_____________________________

"BOŽE, ČUVAJ MI OVO PILE...
OVU MRVU ZLATA I SVILE..."

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: NESKVIK torta
1.5.2014 21:47:28   
Didy
Planiram da pravim ovu tortu za vikend i pitam se da li je moguće da sam toliki debil da sam pogrešno napisala naziv torte i pod pogrešnim imenom otvorila temu. user posted image user posted image Logično je da se torta zove NESKVIK torta, a ne nestle torta. Molim onoga u čijoj je moći da promeni naziv teme (smajli koji se klanja). user posted image

< Poruku je uredio lesica RR -- 1.5.2014 21:51:38 >


_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu Žapkić)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: NESKVIK torta
1.5.2014 21:53:15   
lesica
Sređeno, i neeee, evo još jedne lepe torte koja će sad da mi se vrzma kao opcija za L rođendan user posted image user posted image

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: NESKVIK torta
1.5.2014 21:55:32   
Didy

IZVORNA PORUKA: lesica RR

Sređeno, i neeee, evo još jedne lepe torte koja će sad da mi se vrzma kao opcija za L rođendan user posted image user posted image


Zahvaljujem. user posted image I podržavam vrzmanje po glavi. user posted image Pravi se očas posla i baš je izdašna, bude je baš puno. user posted image


_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: NESKVIK torta
2.5.2014 8:18:56   
NadaR
Ja sam je takodje juce prepisala. Pravicu je sad za slavu. Djeluje odlicno. user posted image

_____________________________

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI!

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: NESKVIK torta
2.5.2014 12:48:22   
Torbica
Ijaaaao, sad je i ja merkam!user posted image Nego se mislim da li bi bilo dobro preko filova poredjati jagode?! user posted image Moram ja da komplikujem.....

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu NadaR)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: NESKVIK torta
4.5.2014 8:27:09   
Torbica
Napravila! Odlicna! Nisam smela jagode da stavim da ne bi pustile sok i ocmoljale tortu, tako da sam pravila bas po receptu. Jedino sam umesto secera koristila fruktozu. Cak sam ispekla jednu turu kao mafine, fino je i tako! Hvala Didy!

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: NESKVIK torta
4.5.2014 9:32:31   
Didy
Torbice user posted image I mi ovih dana uživamo u njoj. user posted image Mislim da jagode ne bi ništa promenile, filovi su baš čvrsti, pa se lako i maže i ukrašava. Ja se baš spremam da je iskuckam u C recepte. I da vam okačim slike da možete i da je vidite.user posted image

_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Musaka sa tikvicama i pečurkama
Ringerajin kuvar: lesica RR
Krekeri
photo
Ringerajin kuvar: Nedja RR



image
Sanidej
Želela bih da podelim svoje pozitivno skustvo sa Cortinat kremom.
Cortinat sam počela da koristim kada je beba imala problem sa pelenskim ojedom. Delovao je brzo i posle nekoliko mazanja ublažio crvenilo i regenerisao oštećenu dečiju kožu. Nije prošlo mnogo i ponovo sam se vratila ovoj sjajnoj kremi. Stres i hronični umor bili su uvod za muku koja me je zadesila-seboreični dermatitis na licu. Koža je bila ispucala i ljuspasta, svrbela je i crvenela se. Izgledala sam uzasno, tako sam se i osećala. Cortinat mi je posle svega 3 dana terapije doneo olakšanje- svrab je prošao, crvenilo se smanjilo, kao i perutanje kože. Problem sa ovom bolešću je što se često vraća, ali znam da ću uz pomoć Cortinat kreme uspeti da ublažim simptome. Ova sjajna krema mi je pomogla i nakon ujeda komaraca smanjivši otok i crvenilo. Zbog toga je moj izbor uvek Cortinat krema, boljeg prijatelja koža nema.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here