|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Nespusten testis (retentio testis)
19.9.2010 19:26:56   
choopa choops
Nasem malisanu se na zalost nije spustio jedan testis dok je bio u stomaku user posted image Kad smo izlazili iz porodilista pedijatrica nam je rekla da postoji mogucnost da se sam spusti, a ako ne onda ide na operaciju. Medjutim kasnije mi nasa pedijatrica kaze da se on nece sam spustiti. A to mi je juce potvrdio i djeciji hirurg user posted image E sad on kaze da ce M morati na operaciju u periodu od 6 do 9mj, da se to sad radi u tom periodu, a ranije se to radilo u periodu izmedju prve i druge godine. ne lijecenje moze dovesti do steriliteta, malignosti...user posted image
Interesuje me da li je neko od vasih (a nadam se da ipak nije) imao ovakav problem? Kako je prosla operacija? Oporavak? Bilo kakva info bi mi bila od koristi. Najvise se bojim opste anestezije jer je tako mali user posted image Iako me dr uvjerava da nema razloga da se plasim...ali opet...


_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.
Direktna veza do poruke: 1
   RE: Nespusten testis (retentio testis)
19.9.2010 19:29:04   
dunja RR
choopa choops, draga, ne znam ništa o tome, ali me rasplaka ženo, šaljem tebi i tvom malenom jeda veliki user posted image

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Nespusten testis (retentio testis)
19.9.2010 19:29:54   
dunja RR
nama to izgleda strašno ali se nadam da je samo jedna rutinska operacija i da će sve biti u redu user posted image

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Nespusten testis (retentio testis)
19.9.2010 19:31:20   
choopa choops
IZVORNA PORUKA: dunja RR

nama to izgleda strašno ali se nadam da je samo jedna rutinska operacija i da će sve biti u redu user posted image


user posted image user posted image


_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Nespusten testis (retentio testis)
19.9.2010 19:40:09   
Trcosava
Mico, na žalost ni ja ne znam ništa o tome, samo sve mislim da je to fora kao i sa kožicom. Verujem da je rutinsko

Bebe su mnooogooo žilavije nego što mi mislimo

user posted image


_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Nespusten testis (retentio testis)
19.9.2010 19:44:02   
Podrum Š.
Draga Choopa user posted image
Ne mogu ni da zamislim u kakvoj si situaciji. Baš mi je žao user posted image , jer znam kako mi mame reagujemo da zdravlje naše dece...
Nemoj se brinuti. Moj bratanac je imao taj problem. Veoma je lako podneo anesteziju, i jako se brzo oporavio posle operacije. Jedno vreme je bilo bitno da se ne zaceni od plača i to je bilo sve. Ujedno su mu sredili i kožicu na piši, tako da je rešen bio i taj problem.
Šta da ti kažem drži se i javljaj nam šta se dešava.
Šaljemo vam puno user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

...s vrha brda svaka staza vodi nizbrdo...

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Nespusten testis (retentio testis)
19.9.2010 19:44:53   
Verus
chooopa, raspitaj se kod doktora u vezi pokusaja hormona pre operacije...dodatak FSH hormona moze da dovede do spontanog spustanja...naravno ako ne uspe onda se opet resava hirurski....Tretman hormonima obicno traje 2 nedelje...

Ovo sam upravo nasla na interentu: tako da opet, ne pisem nesto sto znam iz licnog ili profesionalnog iskustva, ali vredi ih pitati.

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Nespusten testis (retentio testis)
19.9.2010 19:47:20   
Verus
I da, kaze studija da je neplodnost veci problem kod bilateralnih nespustajnja;  a posto je tvom malisi jedan tu gde treba da bude bice on okuser posted image

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Nespusten testis (retentio testis)
19.9.2010 20:07:49   
Anoniman
Choopauser posted image Od drugarice sin je skoro bio na operaciji,i oni su naravno bili u panici ali je sve bilo u najboljem redu i jako brzo je proslo,posle su pazili kako ga drze,tj da ga ne drze izmedju nogica i slicno ,to takodje brzo prodje.Samo hrabro i sve ce biti u reduuser posted image

< Poruku je uredio ribizla -- 19.9.2010 20:08:15 >

(odgovor članu Verus)
  Direktna veza do poruke: 9
   RE: Nespusten testis (retentio testis)
20.9.2010 0:22:18   
Anoniman
Choopa user posted image user posted image

A kada je konstatovano da mu se testis nije spustio? U porodilištu?

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 10
   RE: Nespusten testis (retentio testis)
20.9.2010 19:34:01   
choopa choops
Hvala vam user posted image

Verus micka mozes mi nabacit link gdje si citala to za FSH?

Tash ma rekla mi pedica tek na otpustu iz porodilista, onako pred svima i kao idemo dalje...Ja se šokirala, nisam stigla nista da je pitam od zbunjenosti user posted image Mislim za 3 dana koliko smo bili tamo, mogao je doci bar jedan pedijatar da mi to kaze user posted image user posted image


_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Nespusten testis (retentio testis)
20.9.2010 23:53:47   
Anoniman
Možda niko nije primetio, nego tek pedijatrica koja je pregledala bebe za otpust! user posted image

(odgovor članu choopa choops)
  Direktna veza do poruke: 12
   RE: Nespusten testis (retentio testis)
21.9.2010 0:02:22   
Mivica
IZVORNA PORUKA: Tash

Možda niko nije primetio, nego tek pedijatrica koja je pregledala bebe za otpust! user posted image


Strašno!!! user posted image


_____________________________

"Zeko, zeko, zeko...
tape meke...gude usi...lep...
zeko, zeko, lep!" :)

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Nespusten testis (retentio testis)
21.9.2010 0:03:37   
Anoniman
Ili su mislili da će se spustiti do otpusta...

Ne znam, lupetam... pokušavam da shvatim zašto to inače ne bi rekli ranije...

(odgovor članu Mivica)
  Direktna veza do poruke: 14
   RE: Nespusten testis (retentio testis)
21.9.2010 5:15:29   
Verus
choopa nasla sam neke na engleskom; mogu probati i naci na nasem pa da ti oba stavim? Probacu da stignem veceras ako ne onda sutra..
IZVORNA PORUKA: choopa choops

Hvala vam user posted image

Verus micka mozes mi nabacit link gdje si citala to za FSH?

Tash ma rekla mi pedica tek na otpustu iz porodilista, onako pred svima i kao idemo dalje...Ja se šokirala, nisam stigla nista da je pitam od zbunjenosti user posted image Mislim za 3 dana koliko smo bili tamo, mogao je doci bar jedan pedijatar da mi to kaze user posted image user posted image


(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Nespusten testis (retentio testis)
21.9.2010 5:19:57   
mihi
Verus dragauser posted image

< Poruku je uredio mihi -- 21.9.2010 5:21:11 >

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Nespusten testis (retentio testis)
21.9.2010 22:55:53   
choopa choops
Verus, ma moze i na engleskom naravno. Hvala ti user posted image

Tasho nemam pojma zasto mi nisu rekli ranije. A da se vidi, vidi se i iz aviona. Kao da ima kliker na preponi. Kao bruh izgleda.  I da su mislili da ce se spustiti, red bi bio da me obavjeste.  Potpuno je drugaciji sistem nego tamo gdje sam prvi put rodila. Sa njom me je svaki dan posjecivala pedica, cak mi je i drzala i nunala kad je plakala user posted image Ali opet tu je bilo po maksimum 10 beba, a sada i preko 30. Ma ne znam, bas sam ljuta zbog tog odnosa, ali ajde. Samo neka sve bude u redu. user posted image


_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Nespusten testis (retentio testis)
7.4.2011 23:32:21   
choopa choops
Blizi se dan D user posted image

Danas sam zvala bolnicu i zakazala nam je prijem za 10.05. Vjerovatno ce operacija da bude dan poslije. Moracemo da prikupimo svakave nalaze (Ne znam jos tacno sta sve treba, dobicu napismeno...), ali znam da izmedju ostalog ne smije biti prehladjen minimum 3 nedelje prije operacije. I jos nesto sto me dodatno uzdrmalo ... Pitala me je da li je M ikada bio na inhalaciji, ja kazem kako jeste imao terapiju kad je imao bronhitis, kaze ona da obavezno donesem nalaz od pulmologa da li ce mu odobriti operaciju. user posted image Uh, bas sam u bedaku user posted image


_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Nespusten testis (retentio testis)
7.4.2011 23:42:16   
sneza24
Choopa nadam se da ce sve biti u redu. user posted image
Mm je imao operaciju sa 2 godine ali niko to od doktora nije primetio nego svekrva,ucinilo joj se nesto cudno.

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Nespusten testis (retentio testis)
7.4.2011 23:44:43   
Anoniman
Choopa, nemoj se bedačiti (kako je to lako reći). Idi pulmologu, sigurna sam da je sve ok, i da može na operaciju.
Šta kažu, koliko operacija traje?

(odgovor članu sneza24)
  Direktna veza do poruke: 20
   RE: Nespusten testis (retentio testis)
7.4.2011 23:54:42   
choopa choops
Hvala user posted image

tash nemam uopste ideju koliko bi to trebalo da traje user posted image Ja sam danas zovnula samo da provjerim da li treba da dolazimo na jos jedan pregled prije same OP, medjutim ona mi odmah zakazala i izdiktirala sta treba...Niti znam koliko se ostaje, niti kako je sa hranom, infuzijom, anestezijom...Stotinu upitnika mi je iznad glave user posted image


_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Nespusten testis (retentio testis)
7.4.2011 23:58:08   
Anoniman
Put pod noge, i kod dr. Mislim da je to nešto što moraš mentalno da obradiš (dakle, info ti trebaju unapred) i fizički da se pripremiš (opet ti trebaju info unapred). 

(odgovor članu choopa choops)
  Direktna veza do poruke: 22
   RE: Nespusten testis (retentio testis)
8.4.2011 0:11:01   
choopa choops
IZVORNA PORUKA: Tash

Put pod noge, i kod dr. Mislim da je to nešto što moraš mentalno da obradiš (dakle, info ti trebaju unapred) i fizički da se pripremiš (opet ti trebaju info unapred). 


ma bi ja da je to kod nas...nego to je u PG, dr se mijenjaju, tj. rade odredjenim danima, a primaju samo za pregled. ne vjerujem da ce bas sa mnom da se bakce. Ma nema veze, znacu vise kad mi ta sestra napise na papiru sta mi sve od nalaza treba, pa mozda nju priupitam za jos info, a gore kako bude. Drugacije ne moze, pa sta nam Bog da user posted image


_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Nespusten testis (retentio testis)
8.4.2011 0:12:04   
Anoniman
Aaaaaa ti moraš za PG... To sam previdela. user posted image

(odgovor članu choopa choops)
  Direktna veza do poruke: 24
   RE: Nespusten testis (retentio testis)
8.4.2011 0:23:03   
Olga75
Choopa , bice ok , matori je imao op retencije kad je imao oko tri godine a to je bilo sezdesetih proslog veka i jos ga sluzi user posted image
Bice sve ok user posted image


_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Jelena S.: Moja porođajna priča
Termin 12.12., odem na pregled (nećeš ti skoro, hajde kući)... i tako svaki dan do petka 21.12. Probudim se ja, bolovi k...
Majka, ovo ništa ne valja. Shvatite ozbilj...
I onda prestanem da pitam ili bar manje to činim. I onda i za najmanju sitnicu pokušavam sama da nađem odgovor.
Prof. dr Bojanin o razmaženoj deci
Dr Svetomir Bojanin, profesor i dečji psihijatar, govorio je mnogo puta o dečjem razvoju i pravom putu vaspitanja koji t...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
Sanidej
Želela bih da podelim svoje pozitivno skustvo sa Cortinat kremom.
Cortinat sam počela da koristim kada je beba imala problem sa pelenskim ojedom. Delovao je brzo i posle nekoliko mazanja ublažio crvenilo i regenerisao oštećenu dečiju kožu. Nije prošlo mnogo i ponovo sam se vratila ovoj sjajnoj kremi. Stres i hronični umor bili su uvod za muku koja me je zadesila-seboreični dermatitis na licu. Koža je bila ispucala i ljuspasta, svrbela je i crvenela se. Izgledala sam uzasno, tako sam se i osećala. Cortinat mi je posle svega 3 dana terapije doneo olakšanje- svrab je prošao, crvenilo se smanjilo, kao i perutanje kože. Problem sa ovom bolešću je što se često vraća, ali znam da ću uz pomoć Cortinat kreme uspeti da ublažim simptome. Ova sjajna krema mi je pomogla i nakon ujeda komaraca smanjivši otok i crvenilo. Zbog toga je moj izbor uvek Cortinat krema, boljeg prijatelja koža nema.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here