|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Novi Zakon o saobraćaju
30.11.2009 19:42:11   
gina
Novi Zakon o saobraćaju stupa na snagu 10.12.2009. Koliko znate o njemu?

Evo nekih novina:

08:00 30.11.2009. / Izvor: Press

Novim zakonom o bezbednosti u saobraćaju pooštrene su kazne za nebezbedan prevoz dece. Vozači koji budu vozili decu mlađu od 12 godina na prednjem sedištu moraće da plate kaznu od 15.000 do 30.000 dinara i dozvola će im biti oduzeta najmanje tri meseca.

Deca od tri do 12 godina neće smeti da se prevoze na prednjem sedištu, a ona koja su mlađa od tri godine moći će da sede do vozača samo u posebnim bezbednosnim sedištima. Zakonom je propisano da će ta deca morati da budu okrenuta licem ka zadnjem delu vozila, odnosno suprotno od pravca kretanja vozila. Stručnjaci kažu da je dokazano da prilikom saobraćajki deca manje stradaju u ovom položaju.

- Istraživanja su utvrdila da ako dete na suvozačevom mestu sedi u posebnom sedištu licem okrenutom suprotno od pravca kretanja kola, mnogo su manje šanse da dođe do ozbiljnih povreda u slučaju saobraćajke. Posebno sedište mora biti pričvršćeno za normalno sedište u kolima, a zakonom je propisano da se moraju isključiti vazdušni jastuci ukoliko postoje - kaže za Press Damir Okanović iz Komiteta za bezbednost saobraćaja. Ukoliko ne želite da isključujete vazdušni jastuk, onda dete u bezbednosnom sedištu možete staviti na zadnje sedište licem okrenutim „normalno", odnosno u pravcu kretanja vozila. Naravno, opet se mora pričvrstiti pojasom na zadnjem sedištu, ukoliko postoji.

Deca od 3 do 12 godina moraju da se voze pozadi. Zakon za njih ne propisuje posebna sedišta osim obaveze vezivanja pojasom. Okanović kaže da je problem u tome što su deca u tom uzrastu suviše niska da bi koristila pojas.

Vozač automobila kojim se budu prevozila deca moraće da smanji brzinu 10 odsto u odnosu na dozvoljenu.

Zanimljivo je da će vozači koji budu vozili decu, u slučaju da naprave prekršaj, dobijati dodatne negativne poene u vozačku dozvolu, kao i dodatnih nekoliko meseci bez dozvole. Okanović kaže da će vozačima koji se budu bahato ponašali sa decom u kolima, prema zakonu o porodici, deca moći da budu čak i oduzeta!

- U slučaju da neko prekrši Zakon o saobraćaju u prisustvu dece, onda porodični zakon dozvoljava da jedna od mera bude oduzimanje deteta bahatom roditelju - objasnio je Okanović.


Direktna veza do poruke: 1
   RE: Novi Zakon o saobraćaju
30.11.2009 19:48:13   
Jelena81
Jesam za kažnjavanje!!!

Živim jako blizu vrtića i prosto ne mogu da verujem kada vidim da roditelji stavljaju decu sebi u krilo,na prednje sediste ili još gore- voze ih na skuterima... Ajd ok da ih i voze , ali SA kacigom...

Svakog septembra saobraćajac stoji i kao, kontroliše saobraćaj... Gledala sam sa prozora, ma on ljudi ni 1 % nije zaustavio od onih koji su ovako prevozili decu!!!  Ja sam bez teksta, majke mi...

(odgovor članu gina)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Novi Zakon o saobraćaju
30.11.2009 20:00:33   
Lu
Pa mislim bilo je i vrijeme!
Neodgovorne roditelje izgleda kazne moraju urazumiti da se počnu brinuti za sigurnost djeteta!

(odgovor članu Jelena81)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Novi Zakon o saobraćaju
30.11.2009 20:10:56   
*Alexx*
A šta raditi kada beba urla u sedištu? Ne uzimati je? Mislim, ja sam apsolutno za sedišta i sve to, ali mi se nekoliko puta desilo da Andrej počne da plače u nekom trenutku u kolima. I smiri se, naravno, tek kad ga uzmem. I za sve to vreme mm vozi. Znači, ili ne ići nigde sa detetom ili svaki put stati sa strane ili ga pustiti da plače.
Mislim, nisu to deca, pa da možeš da se objasniš sa njima.

IZVORNA PORUKA: Lu RR

Pa mislim bilo je i vrijeme!
Neodgovorne roditelje izgleda kazne moraju urazumiti da se počnu brinuti za sigurnost djeteta!



_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Novi Zakon o saobraćaju
30.11.2009 20:25:59   
Anoniman
Alexx, nemoj pogresno da me shvatis, ali navikne se dete. Ja Nesu od kako je napunio 6 meseci vozim sama, jer mm nema dozvolu. Kad bas pocne jako da place, zaustavim auto i uzmem ga. U pocetku je to bilo cesce, pa retko...sad...ne pamtim kad je bio toliko nemiran da moram da stanem.
NIKAD ne zurim toliko da bih ugrozila bezbednost svog deteta!
Apsolutno podrzavam svako poostravanje mera u saobracaju, i svih pravila se slepo podrzavam. Nisam, naravno, bila tako oprezna dok nisam zatrudnela, ali otkako brinem i za dete u saobracaju, vec vozim po tim zakonima koji tek treba da se uvedu.
Ali, lako je doneti zakon...treba ga sprovesti...

(odgovor članu *Alexx*)
  Direktna veza do poruke: 5
   RE: Novi Zakon o saobraćaju
30.11.2009 20:35:07   
LillyT
Pre vise od dvadeset godina, doziveli smo stravican udes. Brat je imao 8 a ja 6 godina i vozili smo se naravno pozadi. Tata je vozio, a mama na svu srecu nije bila sa nama. Lik nas je bukvalno oduvao sa puta i odbacio nekih 15-20 metara. Pamtim taj dan veoma dobro, odnosno, udes ne pamtim (spavala sam), ali sve znam sta se posle dogadjalo. Da li je to uticalo da budem paziljiva ili ne, ne znam, ali postujem propise. Volim da vozim brzo, ali zna se gde se vozi brzo, ne upadam u makazice, procenjujem situaciju na vreme.
Nadam se da se ovaj zakon nece selektivno primenjivati i da cemo se strozim i visokim kaznama dovesti u normalu. Verujem da je to samo stvar navike i da se postovanje propisa jednostavno ulazi u krv. Nadam se da ne gresim


_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Novi Zakon o saobraćaju
30.11.2009 20:48:05   
Lu
IZVORNA PORUKA: Alexx RR

A šta raditi kada beba urla u sedištu? Ne uzimati je? Mislim, ja sam apsolutno za sedišta i sve to, ali mi se nekoliko puta desilo da Andrej počne da plače u nekom trenutku u kolima. I smiri se, naravno, tek kad ga uzmem. I za sve to vreme mm vozi. Znači, ili ne ići nigde sa detetom ili svaki put stati sa strane ili ga pustiti da plače.
Mislim, nisu to deca, pa da možeš da se objasniš sa njima.

IZVORNA PORUKA: Lu RR

Pa mislim bilo je i vrijeme!
Neodgovorne roditelje izgleda kazne moraju urazumiti da se počnu brinuti za sigurnost djeteta!



Alexx,meni nije trebao ovaj zakon,ja svoje dijete nijednog kilometra od izlaska iz bolnice nisam prevezla bez sjedalice,vozim ga sama uvijek,nekad je i plakao ali ja razmišljam na način bolje i da malo otplače nego da mu se nešto desi!
Pa kako sve mame voze djecu,koje nemaju uvijek tate na raspolaganjuuser posted image
Nekad beba plače,ako puno plače staću umiriti ga i idem dalje,ako sam skoro stigla ništa mu neće biti zbog malo plača....s vremenom se naviknu i kad porastu sami ulaze u sedalicu jer znaju da nema kretanja dok se svi u autu ne vežemo,to je za njihovo i naše dobrouser posted image

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Novi Zakon o saobraćaju
30.11.2009 20:59:16   
gina
Ja moje devojčice od petog meseca vozim u sedištima, navikle su se i ne plaču. Vole da gledaju oko sebe tako da im nije dosadno. Vozili smo se i na duže staze sa njima u sedištima i sve je bilo ok. Tako su i jele i spavale. Ništa im nije falilo.
Kao što su već devojke rekle, naviknu se klinci.

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Novi Zakon o saobraćaju
30.11.2009 21:02:05   
Anoniman
Jel ima neko pravilo gde na zadnjem sedishtu treba da sede deca? Tj gde treba da je autosedishte? 

Negde sam pokupila informaciju da jedna beba treba da je postavljane na polozaj u sredini.....kako onda smestiti dve bebe? I kasnije dete.... ako je jedno....dal treba da sedi iza vozacha ili dijagonalno?user posted image

(odgovor članu gina)
  Direktna veza do poruke: 9
   RE: Novi Zakon o saobraćaju
30.11.2009 21:04:56   
Anoniman
Mislim da nije bezbedno da je dete na sredini, jer ako nedaj boze otkac ili popuste kaisevi, leti pravo na soferku. Moje sediste je iza suvozackog, tako da na semaforu mogu samo malo da se okrenem i vidim ga, iako imam i decji retrovizor. A kad je tako namesteno sediste, vidi i on mene.
I da, na krace staze-nema jela, nema flasice, samo eventualno plisana igracka ili neka loptica. Na duze staze-opet, ako ne mora, ne jede, ne pije, ili neko sedi pored njega i hrani ga ili poji.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 10
   RE: Novi Zakon o saobraćaju
30.11.2009 21:06:12   
Lu
Ne Smeshkice,bitno je da su sjedalice čvrsto vezane pojasevima,ja svog sina vozim iza suvozačevog sjedišta jer mi ga je tako lakše vidjeti ili mu nešto dodati u vožnji.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Novi Zakon o saobraćaju
30.11.2009 21:08:06   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Nedja

Mislim da nije bezbedno da je dete na sredini, jer ako nedaj boze otkac ili popuste kaisevi, leti pravo na soferku. Moje sediste je iza suvozackog, tako da na semaforu mogu samo malo da se okrenem i vidim ga, iako imam i decji retrovizor. A kad je tako namesteno sediste, vidi i on mene.
I da, na krace staze-nema jela, nema flasice, samo eventualno plisana igracka ili neka loptica. Na duze staze-opet, ako ne mora, ne jede, ne pije, ili neko sedi pored njega i hrani ga ili poji.



E to je bila i moja prva misao...a onda mi je bilo logichno ako neko uleti sa strane u auto...dete je bezbednije dalje od vrata... tako da sam se na kraju pogubila....
Dobro...ja svakako moram dvoje...tako da tje morati do vrata...user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 12
   RE: Novi Zakon o saobraćaju
30.11.2009 21:11:09   
Anoniman
Uh, draga, kako god okrenes...ali mislim da je ipak bezbednije do vrata, i ta sedista imaju zastitu sa strane, pa zastitu za glavu i vrat...ima u temi o autosedalicama slika raznih sedista pa baci pogles, zasticeni su oni sa straneuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 13
   RE: Novi Zakon o saobraćaju
30.11.2009 21:16:15   
*Alexx*
Nedjo, Lu, pa OK, ja zato i pitam jer nemam iskustva.
user posted image

_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Novi Zakon o saobraćaju
30.11.2009 21:18:03   
Anoniman
Ma gledala sam i pipkala danas u radnji...prevrnula sam je naopachke user posted image nego razmisljam naglas...pa eto....user posted image

Nego gde moze da se prochita ceo zakon...jer imam milion nedoumica vezanih za nov zakon...a ne vezanih za decu u autu...user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 15
   RE: Novi Zakon o saobraćaju
30.11.2009 21:21:45   
Lu
IZVORNA PORUKA: Alexx RR

Nedjo, Lu, pa OK, ja zato i pitam jer nemam iskustva.
user posted image

user posted image
Nisu ni sve bebe iste,neke to prihvate kao normalnu situaciju a sa nekima se treba namučitiuser posted image
Ali svakako je bolje navikavati ih od prvog dana nego poslije kad već "znaju" da nisu uvijek morali u sjedalicu,pa misle da imaju izbor.

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Novi Zakon o saobraćaju
30.11.2009 21:47:09   
Dora
Ja moje od prvog dana vozim u sedištima. Ne samo to. Mm i ja se UVEK vezujemo kad su deca s nama u autu, dobro, po gradu se ne vezujem uvek ali pred decom da. Tako ih učim da poštuju pravila u saobraćaju. Uvek na zeleno, uvek pešački prelaz...
Mislim da je uvek bolje da dete malo histeriše, plače, nego da ga izložimo opasnosti tako što ćemo ga držati u krilu da ne plače. Oni se brzo naviknu. Bude im ponekad dosadno, ali postoje mali dvd i ekrani koji se pričvrste nazad na sedišta da dete gleda crtani u toku vožnje (kad se duže putuje) i uvek je tu zabavna dečija muzika. To uvek pali. Pa su tu razni sokići i grickalice za svaki slučaj itd.

Nego, šta s decom od 3 god. Zar je moguće da za njih ne trebaju sedišta po zakonu??? Pa, gde je tu logika? Tako malo dete nije bezbedno vezano pojasom koji mu dođe maltene preko glave. Drugo, oni u vožnji lako mogu da izvuku jednu ruku preko pojasa i u slučaju nezgode, mogu mnogo da se povrede tako. Trebali su i to da regulišu zakonom...user posted image

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Novi Zakon o saobraćaju
30.11.2009 21:59:38   
Lu
Pa ja sam tek sad precizno pročitala ovaj zakonuser posted image ,mislila sam da je isti kao u Bih i Hr,ovo što Dora keže...pa ne mogu da vjerujem da ovo važi samo za djecu do tri godine user posted image

(odgovor članu Dora)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Novi Zakon o saobraćaju
30.11.2009 22:02:57   
Lu
(3) U putničkom automobilu na sjedištu suvozača ne smije se prevoziti dijete mlađe od 12 godina”.
Član 2.

„Član 34a.
(1)
Izuzetno od člana 34. stav (3), u putničkom automobilu vozač može prevoziti dijete mlađe od dvije godine na prednjem sjedištu vozila ako vozilo nema suvozački zračni jastuk ili je suvozački zračni jastuk isključen i ako se dijete prevozi u sigurnosnoj sjedalici postavljenoj suprotno od smjera kretanja vozila, a koja je pričvršćena za vozilo pomoću sigurnosnog pojasa na tri tačke vezivanja ili posebnim kopčama u vozilu. Dijete u sigurnosnoj sjedalici mora biti vezano.
(2)
U putničkom automobilu na zadnjem sjedištu vozač smije prevoziti dijete mlađe od pet godina samo kada je dijete ispravno vezano u sigurnosnoj sjedalici koja je za sjedište pričvršćena pomoću sigurnosnog pojasa na tri tačke vezivanja ili posebnim kopčama u vozilu.


Ovo piše u Bih zakonu!

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Novi Zakon o saobraćaju
1.12.2009 10:44:52   
Anoniman
Kada idemo sami, Luka je vezan u sedištu, kada mm vozi, Luka nikada ne sedi u sedištu, i nikada nije sedeo, već uvek meni u krilu.
U početku sam ga vozila na prednjem sedištu, naopačke okrenutog, to je bio jedini način da ne urla, onda sam ga prebacila na zadnje sa nekih 14 meseci, i od onda je tamo.
Iskreno, nije mi jasno, kada beba zaspe, pa joj glava padne prema napred (ima slika koju je Neđa postavila u temu o AS), ako dođe do sudara kako dete ne slomi vrat?! Meni je to od početka nejasno i ustvari, ne znam ni sama šta da mislim. Naravno da ne smatram da dete treba da se kotrlja po zadnjem sedištu, ali mi se ni AS ne čine potpuno bezbedne.

< Poruku je uredio Tasha RR -- 1.12.2009 10:45:33 >

(odgovor članu Lu)
  Direktna veza do poruke: 20
   RE: Novi Zakon o saobraćaju
1.12.2009 11:01:59   
Anoniman
Mislim da se tu bira manje zlo. I mislim da autosedalice nisu skroz sigurne, ali ja vozim toliko oprezno, i uvek manje od dozvoljene brzine, tako da mislim da mu se pri takvom udaru ne bi desilo nista strasno. Ne znam, nisam pametna, zato i izbegavam da idem negde kad postoji mogucnost da tako zaspi.
Al opet, ja to sve mogu da izvedem, ne radim, nikad nigde ne zurim sa njim, jednostavno, ne znam sta bi bilo da moram da zurim sa njim negdeuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 21
   RE: Novi Zakon o saobraćaju
1.12.2009 11:06:05   
Jelena81
cek, cek... dete kada preraste sedalicu- sediste za decu mora da se vezuje?

sta sa onim kolima koji pozadi nemaju pojaseve?

pre koji mesec smo kupili auto gde postoje pojasevi i pozadi, ali pre toga smo imali 30 god star auto...

da, i to, ako se u kolima koja IMAJU pozadi pojas, ne vezu putnici, placaju kaznu : vozac, jer ih je tako prevozio, i sama lica....

moje se bogme bunilo, al sad mora, rekli smo da nema dzeparca ukoliko nas ukeba policija   user posted image



(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Novi Zakon o saobraćaju
1.12.2009 11:08:53   
Anoniman
Jelena, ja vozim raspalog juga, koji nema pojaseve ni napred, ali sam ga odnela kod majstora i rekla mu da mi ugradi cvrst i kvalitetan pojas nazad.

(odgovor članu Jelena81)
  Direktna veza do poruke: 23
   RE: Novi Zakon o saobraćaju
1.12.2009 11:11:36   
Dora
IZVORNA PORUKA: Tasha RR

Kada idemo sami, Luka je vezan u sedištu, kada mm vozi, Luka nikada ne sedi u sedištu, i nikada nije sedeo, već uvek meni u krilu.
U početku sam ga vozila na prednjem sedištu, naopačke okrenutog, to je bio jedini način da ne urla, onda sam ga prebacila na zadnje sa nekih 14 meseci, i od onda je tamo.
Iskreno, nije mi jasno, kada beba zaspe, pa joj glava padne prema napred (ima slika koju je Neđa postavila u temu o AS), ako dođe do sudara kako dete ne slomi vrat?! Meni je to od početka nejasno i ustvari, ne znam ni sama šta da mislim. Naravno da ne smatram da dete treba da se kotrlja po zadnjem sedištu, ali mi se ni AS ne čine potpuno bezbedne.


Ako dete pri tom udaru čak i slomi vrat, zamisli šta bi bilo s njim da nije vezano u sedištu? Bilo bi negde 100 m daleko iz auta jer je izletelo kroz šoferku, pa ti vidi da li je bolje da leti (ne samo po autu, to ako bude imalo sreće) ili da slomi a u najvećem broju slučajeva da samo isčaši vratuser posted image
Statistika je lepo sve to proračunala i zato u celom civilizovanom svetu odavno postoji taj zakon, a ako se ne poštuje to nije običan saobraćajni prekršaj već nešto tipa "teško ugrožavanje života i sigurnosti deteta" i to je ok.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Novi Zakon o saobraćaju
1.12.2009 11:16:25   
Rivana

IZVORNA PORUKA: Tasha RR

Kada idemo sami, Luka je vezan u sedištu, kada mm vozi, Luka nikada ne sedi u sedištu, i nikada nije sedeo, već uvek meni u krilu.
U početku sam ga vozila na prednjem sedištu, naopačke okrenutog, to je bio jedini način da ne urla, onda sam ga prebacila na zadnje sa nekih 14 meseci, i od onda je tamo.
Iskreno, nije mi jasno, kada beba zaspe, pa joj glava padne prema napred (ima slika koju je Neđa postavila u temu o AS), ako dođe do sudara kako dete ne slomi vrat?! Meni je to od početka nejasno i ustvari, ne znam ni sama šta da mislim. Naravno da ne smatram da dete treba da se kotrlja po zadnjem sedištu, ali mi se ni AS ne čine potpuno bezbedne.


Ma nista bezbedno nije ako dodje ne daj Boze do nekog sudara ali eto moze da se ublazi. I to sto kazes Tasho kad mu onako glavica visi dok spava, ne daj Boze da dodje samo do necega, ne smem ni da pomislim.....

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
dudas
Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!
"Dobro veče, od sad ovde nema zime, Imuno je moje ime. Vitamini, minerali-sve staje u gutljaj mali. Popij mene, mala vilo, nazdravlje ti bilo!" "Imaćemo još jednog gosta, pomoći će vili dosta. Evo ga, tu je"-Imuno reče. "Uđi, uđi, druže moj, dobi li protiv kašlja boj?" "Znaš, Imuno-Broncamil se smeška, kakva je to borba teška. Uspeo sam, za kašalj sam tata mata!" I odjednom neko pokuca na vrata. "Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!" Istina je sve što kaže Apis gola, jako brzo rešiće vas bola. "Gde li nam je Fitobalm, kud se dede, ne videh ga od prošle srede? "Sad će doći"- Imuno reče. "Ima li šta od zapušenog nosića preče?" "Kuc, kuc, stigao sam"- Fitobalm se javi. "Mala vilo, odmah me pod nosić stavi. Jel osećaš borovine moć? Sada lepo diši i spavaj, laku noć!" I tako Pharmalife družina ova isprati vilu u carstvo snova.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here