|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Opekotine
27.12.2008 15:04:29   
guppy RR
Šta ono treba da uradim kad se opečem... da bude bolje user posted image

Direktna veza do poruke: 1
   RE: Opekotine
27.12.2008 15:08:05   
stella
ja nekada pospem vodom pa na to stavim sodu bikarbon da "izvuce"peckanje ili namazem uljem jestivim i zamotam zavoj ili krpu.
Jeli to bilo pec pec

_____________________________

H A N A 26.09.2007

(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Opekotine
27.12.2008 15:09:05   
andrijana
Treba da mazes nekom mascu. Nista ne stavljaj,tipa prepovijanje,samo antibiotska krema a ako nemas,dovoljno je da stavis jestivo ulje. I ovaj moj smotanko se opekao na plinsku pec a pre toga je tocio plin na pumpi i sve je po ruci pa mu je ostao uzasan plik,ili kako se vec kaze. Bas ga plin hoce ove nedelje!

_____________________________

Andrijana i Stevan
01.01.2007.

(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Opekotine
27.12.2008 21:55:15   
guppy RR
Ma da... vadila sam nešto iz mikrotalasne što sam stavila na odmrzavanje.. i smotana... sve mi ode na ruku user posted image
Peče me sad kad stavim pod vodu, sem ako je ledena!

(odgovor članu andrijana)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Opekotine
27.12.2008 23:01:33   
MERYEN
Stavi ulje ili mast namazi i malo soli po tome da ti izvuce tu toplotu.

(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Opekotine
27.12.2008 23:52:51   
Anoniman
Kažu da čim se opečeš odmah treba da staviš pod hladnu vodu, i tamo držiš neko vreme. user posted image

Baka moja ima Pantenol u peni (kao pena za kosu) i nakon tog tretmana sa vodom, stavi pantenol i do ujutru ostane samo trag opekotine ali ne boli.

(odgovor članu MERYEN)
  Direktna veza do poruke: 6
   RE: Opekotine
28.12.2008 7:07:22   
mamy2
Par savjeta za opekotine(naravno one 1.stupnja,znači ono kada se samo crveni i eventualno postoje mali plikovi)
Na opečeno mjesto nanjeti pradaiz pire!!!
I sama sam bila skeptična i pomišljala ,,Ma kako ti može pomoći"?
Provjereno pomaže,izvuče onu vatru tj,.osjećaj topline jako brzo.
Dalje na opeklinu staviti nariban krompir,sirov.
Također isprobano pomaže.
Na opekline ukoliko su bile ozbiljnije,odnosno ako su imale velike plikove koji su kasnije pukli te ostavilo ožiljke
najbolje je često nanositi ljliljanovo ulje.Koža se tako brzo regenerira,ožiljak gotovo u potpunosti nestane.
Probala isto
Sad ćete pomisliti,,Ženo pobogu koliko si se ti puta opekla?"
Puno puta,jer sam dosta smotana i brzopleta,znala sam u brzini podići poklopac šerpe kada je
ringla na najačem pa kad me ona para iz nje opali!user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Opekotine
28.12.2008 7:32:27   
Lu
Ja uvijek imam ljiljanovo ulje u frižideru,(uzmem cvijet ljiljana i potopim u ulje u teglicu),
na frišku opekotinu djeluje tako da umanjuje bol a i nestvore se plikovi i brže prođe crvenilo.
Isprobano par putauser posted image


_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu mamy2)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Opekotine
3.1.2009 17:29:13   
oliveradj
Pod mlaz hladne vode, posle toga Jekoderm mast i bude bolje. Koristili smo jekoderm na moru jer smo oboje svetle puti i ja i muz preko noci opekotine od sunca nestanu kao da ih nije bilo super. Izvuce toplotu i opekotina kao rukom odneta.

_____________________________

Adrijana moje zlato 26.05.2008.

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Opekotine
3.1.2009 17:30:13   
oliveradj
A da i Pantenol mast i Pantenol pena su super. 

_____________________________

Adrijana moje zlato 26.05.2008.

(odgovor članu oliveradj)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Opekotine
3.1.2009 18:42:47   
guppy RR
Još sam se raspitala kod zdrastvenog radnika i kaže da kod opekotina 1. stepena pomaže ako držimo taj deo pod vodom 20 do najduže 30 minuta. Kaže da ljudi često stavljamo ruku pod vodu na prekratko vreme, pa ne pomaže dosta. 20 minuta je kao optimalno. Meni se prsti smrzli već posle 5 user posted image

(odgovor članu oliveradj)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Opekotine
9.1.2009 21:27:44   
oliveradj
user posted image

_____________________________

Adrijana moje zlato 26.05.2008.

(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Opekotine
9.5.2011 16:24:08   
gagana83
Ja sam nadrljala danasuser posted image
Izgorela sam se vrelom vodom dok sam spremala rucak. Celu desnu butinu sa prednje strane sam izgorela, sva je u plikovima. Boliiii....

Nista ne pomaze, ni so, ni kupus, ni krompir, jedino sto mi je malo pomoglo je jogurt. I obloge sa ledom.
Sad sam poslala muza po neki melem...


_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu oliveradj)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Opekotine
9.5.2011 16:26:46   
*Alexx*
Ženo, ako su plikovi, idi u hitnu, nek te previju, da ti se ne inficira user posted image

_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 14
   [Obrisana poruka]
9.5.2011 16:27:04   
Brisani korisnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu gagana83)
  Direktna veza do poruke: 15
   RE: Opekotine
9.5.2011 16:27:12   
Ana RR
Uffff user posted image   za prvu pomoć ti je dobro ulje ili margarin.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Opekotine
9.5.2011 16:30:49   
minavb
Idealna prva pomoc je hladan tus i ispirati hladnom vodom sto duze. Sad je verovatno kasno za to, ali nakbolje da odes kod lekara. Verovatno ce ti staviti glicerinski zavoj, plikovi su ozbiljna stvar. Mpgu da zamislim kako boli user posted image

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Opekotine
9.5.2011 16:31:00   
gagana83
Stavila sam i jekoderm, ali sam posle par minuta morala da stavim hladne obloge preko, nisam mogla da izdrzimuser posted image
Tera me mm da idem kod lekara, ali ja ne mogu da izdrzim duze od par sekundi bez obloga. Cekam da se malo smiri pa cu onda da idem.


_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Opekotine
9.5.2011 16:33:19   
madre
IZVORNA PORUKA: minavb

Idealna prva pomoc je hladan tus i ispirati hladnom vodom sto duze. Sad je verovatno kasno za to, ali nakbolje da odes kod lekara. Verovatno ce ti staviti glicerinski zavoj, plikovi su ozbiljna stvar. Mpgu da zamislim kako boli user posted image

isto ovo sam htela da napisem!


_____________________________

Zivi za svoje hocu, a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Opekotine
9.5.2011 16:33:34   
dunja RR
IZVORNA PORUKA: gagana83

Ja sam nadrljala danasuser posted image
Izgorela sam se vrelom vodom dok sam spremala rucak. Celu desnu butinu sa prednje strane sam izgorela, sva je u plikovima. Boliiii....

Nista ne pomaze, ni so, ni kupus, ni krompir, jedino sto mi je malo pomoglo je jogurt. I obloge sa ledom.
Sad sam poslala muza po neki melem...



ŠEĆER stavi, on najbolje izvlači vrelinu, nakvasiš ruku/nogu pa uvaljaš dobroooo u šećer

< Poruku je uredio dunja RR -- 9.5.2011 16:34:08 >

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Opekotine
9.5.2011 16:34:24   
minavb
Sto duze ispiranje hladnom vodom je osnovna i najbolja prva pomoc kod opekotina. Obavezno idi kod lekara, pliiiiiz!user posted image

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Opekotine
9.5.2011 16:34:36   
gagana83
IZVORNA PORUKA: minavb

Idealna prva pomoc je hladan tus i ispirati hladnom vodom sto duze. Sad je verovatno kasno za to, ali nakbolje da odes kod lekara. Verovatno ce ti staviti glicerinski zavoj, plikovi su ozbiljna stvar. Mpgu da zamislim kako boli user posted image


Ubija...


_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Opekotine
9.5.2011 16:36:22   
Verus
Na opekotine se NIKAKO ne stavlja mast: ona se ugreje na kozi i jos vise ostecuje kozu.  Hladni oblozi, a ako je 2 stepena sa plikovima, postoji poseban prasak koji se stavlja...ali ne znam ime....

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Opekotine
9.5.2011 16:36:42   
gagana83
IZVORNA PORUKA: minavb

Sto duze ispiranje hladnom vodom je osnovna i najbolja prva pomoc kod opekotina. Obavezno idi kod lekara, pliiiiiz!user posted image


Hocu Mina, samo da me malo popusti bol, jer menjam obloge na par minuta.


_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Opekotine
9.5.2011 16:36:46   
minavb
Jooooj!user posted image
Dobro je da se Una nije muvala tu negde, sunce ti!

< Poruku je uredio minavb -- 9.5.2011 16:38:02 >


_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here