|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Paelja
25.1.2010 20:42:34   
Anoniman
Ovo je tradicionalno spansko jelo, ali je recept prilagodjen nasem podneblju. U originalu ne ide piletina, nego zecetina ili morski plodovi, tako da moze i sa tim namirnicama da se priprema. Veoma je pikatno, i jaaako ukusno i izdasno. Grasak i kukuruz su fakultativniuser posted image
3-4 komada kobasice od po 5cm, i preseći je po dužini3-4 komada dimljene slanine 5-6 parčadi otkošćene piletine 3 šake pirinča 1l juneće supe u kockici ½ šolje kukuruza ½ šolje graška 1 glavica c. luka isečenog na veće kocke 2 čena sitno isečenog b. luka 1 kašika vegete 1 kašika aleve paprike biber   U veću šerpu, a najbolje vok, sipati ulja da prekrije dno i uključiti na najjaču vatru. Staviti kobasicu i pržiti je 2-3 minuta, pa slaninu još 2 minuta, pa piletinu dok ne pobeli. Smanjiti ringlu na srednju vatru, pa dodati c. i b. luk, vegetu i biber, pa pržiti par minuta uz stalno mešanje. Dodati pirinač i alevu papriku pa dobro promešati i naliti supom da prekrije pirinač. Dodati grašak i kukuruz. Smanjiti na najslabiju vatru i kuvati poklopljeno dok se pirinač ne skuva, a po potrebi dolivati još supe ili vode tako da uvek ima malo tečnosti.Kao i pilav, ne sme da bude suvo, pa ako vam nestane supe, dolijte slobodno vode.Pozeljno je u supu ubaciti malo safrana, ako mozete da dodjete do njega, jer ima poseban smek, ali nije bas neophodan.
Inace, recept je za 5-6 osoba.

  Direktna veza do poruke: 1
   RE: Paelja
25.1.2010 20:43:11   
Anoniman
Zasto je ovo ovako ruzno ispalo, sto mi se poremetio postuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 2
   RE: Paelja
25.1.2010 20:44:12   
Anoniman
Jao Neđo u srce me pogodi sa kobasicom...! user posted image
Imali smo nedavno klanje user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 3
   RE: Paelja
25.1.2010 20:45:12   
Anoniman
Ona da nezamenjiv smek jelu, ja obozavam ovo jelo, al ga nesto retko pravim, sad sam se setila, pa reko da podelim sa vama, a sutra cu praviti pa postaviti slikuuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 4
   RE: Paelja
25.1.2010 20:47:51   
Anoniman
Mislim da bi nam slika puno značila, nekako nemam predstavu u glavi........user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 5
   RE: Paelja
25.1.2010 20:48:42   
Anoniman
Ima jaaako puno sastojaka pa i deluje malo konfuzno, sutra kacimuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 6
   RE: Paelja
25.1.2010 20:49:24   
Dora
To je za mene viša matematika u kulinarstvu...user posted image
Bolje da probam to jelo u nekom restoranu, da imam predstavu kako treba da ispadne...user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Paelja
25.1.2010 20:51:13   
Anoniman
Jako je jednostavno za napraviti, samo ubacujes sastojke redom, pratis recept i nemo's omanuti. Nisam videla nigde u NS to jelo u restoranima, cak i mm koji radi kao konobar je prvi put cuo za to jelo kad sam mu napravila. Pozvacu te na rucakuser posted image

(odgovor članu Dora)
  Direktna veza do poruke: 8
   RE: Paelja
25.1.2010 20:59:23   
Maya21
jooj sister zovi nas na rucak user posted image user posted image   

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Paelja
25.1.2010 20:59:50   
Anoniman
meni super zvuci a imam kod kuce i kukuruz i grasak...
ali bi i meni slika znacila...

(odgovor članu Dora)
  Direktna veza do poruke: 10
   RE: Paelja
25.1.2010 21:00:34   
Anoniman
Ako dragi dozvoli sutra ovo jelo, koje bas i ne obozava jer ne vole kobaju previse, pozvana si sa sve pratnjom mojom dragomuser posted image

(odgovor članu Maya21)
  Direktna veza do poruke: 11
   RE: Paelja
25.1.2010 21:03:39   
Maya21
Ma ja bih tako dosla, bas mi se cini dobro, ali mi je Maki bolestan, pokupio virus neki stomacni izgleda... user posted image a Tale nam je dobio i drugi zubic user posted image i to veceras, jutros ga nije bilo user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Paelja
25.1.2010 21:06:14   
Anoniman
user posted image za Taleta,user posted image za Makija. Onda cu da pravim kad ozdravite.

(odgovor članu Maya21)
  Direktna veza do poruke: 13
   RE: Paelja
25.1.2010 21:08:01   
Maya21
aha dogovoricemo se :*

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Paelja
26.1.2010 15:23:32   
Anoniman
Evo slike:
sastojci
user posted image

Isprzena kobasica, slanina, meso, luk, pirinac i paprika
user posted image

sa dodatom supom, spremno za krckanje
user posted image

i gotovo
user posted image


Pravila sam bez graska i sa manje aleve, zbog nese, pa bi trebalo da bude malo crvenijeuser posted image

(odgovor članu Maya21)
  Direktna veza do poruke: 15
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Krekeri
photo
Ringerajin kuvar: Nedja RR
Posna pesak torta
Ringerajin kuvar: Maraj



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here