|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Pitajte fizioterapeuta na Ringeraji!
31.1.2014 19:51:34   
lesica
Dobrodošli na temu „Pitajte fizioterapeuta“, gde možete da postavljate pitanja u vezi trudnoće i porođaja, motornog razvoja beba, urođenihi stečenih deformiteta (deformiteti stopala, kukova, Torticolis, hipertonus, hipotonus), kako pravilno podizati i nositi bebu, kako odabrati nosiljku, kolica, prve cipele. Kada se može prepoznati da li dete ima ravna stopala i krivu kičmu, nepravilan razvoj grudnog koša, kojim sportom i u kom uzrastu može da se bavi...

Na pitanja odgovara Snežana Milanović, visoki strukovni fizioterapeut Centra za korektivnu gimnastiku

user posted image

Snežana Milanović – visoki strukovni fizioterapeut, osnivač Centra za korektivnu gimnastiku i fizikalnu terapiju za decu i odrasle, stručni saradnik specijalizovanih časopisa i publikacija za decu i roditelje, predavač u „Školi roditeljstva Nada Lazić“, edukator zdravstvenih radnika autorizovane škole za psihofizičku pripremu za porođaj „Prenatal“.


Više o Ringerajinim fizioterapeutima i Centru za korektivnu gimnastiku možete pročitati OVDE >>


Sva svoja pitanja možete postavljati u ovoj temi!!!



• Odgovore stručnjaka shvatite kao informaciju o određenom zdravstvenom problemu.
• Odgovori u temi ne mogu zameniti posetu lekaru, niti se mogu koristiti kao jedino uputstvo za lečenje.
• Pre preduzimanja aktivnosti na osnovu saveta stručnjaka dobijenih na ovoj temi, konsultujte se sa svojim doktorom.
Direktna veza do poruke: 1
   RE: Pitajte fizioterapeuta na Ringeraji!
31.1.2014 21:12:57   
kremica
Postovana, moja mala prohodala sa godinu dana,jedno vreme je lepo isla i posle se popela na prstice,evo jos tako,ima punih 15 meseci.zna ona i lepo da hoda ali retko,obicno kad ide polako,ali vise trckara na prsticima,da li da se brinem i odemo doktoru? tj vec brinem i nadam se da ce se opet vretiti na ceo taban

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Pitajte fizioterapeuta na Ringeraji!
1.2.2014 18:03:05   
lilihip
Divna tema, bravo user posted image

(odgovor članu kremica)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Pitajte fizioterapeuta na Ringeraji!
1.2.2014 19:46:37   
lanajelena
Moja bolna tacka...Evo ovako moja svekrva,moj muz i sada moj sin hodaju skoro kao Carli Caplin(tako najbolje mogu da objasnim),vodili smo ga(nepune cetiri godine ima)kod ortopeda ali ti pregledi traju svega par sekundi i to je ono sto me zamara,pravili smo mu cipelice i vec nakon dve ,tri nedelje njemu se stvori zulj sa unutrasnje strane,dok hodamo ja mu govorim da ispravlja noge i onda lepo hoda ali cim ga niko ne posmatra vrati se na starouser posted image ...znam da mi ovako ne mozete pomoci ali ako bi mogli da mi na pp date preporuku nekog dobrog dr u NS

(odgovor članu lilihip)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Pitajte fizioterapeuta na Ringeraji!
1.2.2014 21:22:19   
Snežana Milanović

IZVORNA PORUKA: kremica

Postovana, moja mala prohodala sa godinu dana,jedno vreme je lepo isla i posle se popela na prstice,evo jos tako,ima punih 15 meseci.zna ona i lepo da hoda ali retko,obicno kad ide polako,ali vise trckara na prsticima,da li da se brinem i odemo doktoru? tj vec brinem i nadam se da ce se opet vretiti na ceo taban



Hodanje na prstima je prolazna faza, ali ako to duže traje dete je možda stvorilo naviku da tako hoda ili je u međuvremenu izraslo pa su mišići zadnje strane nogu ostali blago skraćeni što onemogućava hod čitavom površinom tabana. Kako je ovo period kada se formira šema hoda svakako treba proveriti šta je uzrok kako bi se što pre otklonio.

(odgovor članu kremica)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Pitajte fizioterapeuta na Ringeraji!
1.2.2014 21:27:58   
Snežana Milanović

IZVORNA PORUKA: lanajelena

Moja bolna tacka...Evo ovako moja svekrva,moj muz i sada moj sin hodaju skoro kao Carli Caplin(tako najbolje mogu da objasnim),vodili smo ga(nepune cetiri godine ima)kod ortopeda ali ti pregledi traju svega par sekundi i to je ono sto me zamara,pravili smo mu cipelice i vec nakon dve ,tri nedelje njemu se stvori zulj sa unutrasnje strane,dok hodamo ja mu govorim da ispravlja noge i onda lepo hoda ali cim ga niko ne posmatra vrati se na starouser posted image ...znam da mi ovako ne mozete pomoci ali ako bi mogli da mi na pp date preporuku nekog dobrog dr u NS


dr Stejin, ordinacija WS u Novom Sadu

(odgovor članu lanajelena)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Pitajte fizioterapeuta na Ringeraji!
2.2.2014 11:00:28   
lanajelena
Hvala user posted image

(odgovor članu Snežana Milanović)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Pitajte fizioterapeuta na Ringeraji!
2.2.2014 11:52:54   
Olga75
postovanje ,
interesuje me da li zbog brzog rasta mogu da se jave bolovi u potkolenicama , vratu , podlakticama ?
unapred hvala na odgovoru user posted image

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu lanajelena)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Pitajte fizioterapeuta na Ringeraji!
2.2.2014 12:56:16   
Snežana Milanović

IZVORNA PORUKA: Olga RR

postovanje ,
interesuje me da li zbog brzog rasta mogu da se jave bolovi u potkolenicama , vratu , podlakticama ?
unapred hvala na odgovoru user posted image



Mogu, ali svakako treba dete odvesti kod lekara kako bi se isključili drugi razlozi pojave bolova. Takođe odmah treba otići kod lekara ako bolove prati crvenilo, otok ili bilo koja druga neuobičajena reakcija. Bolovi rasta uglavnom prolaze spontano, ali je potrebno da se dete u tom periodu više odmara, ako nešto trenira da napravi pauzu neko vreme. Ukoliko su bolovi jaki i ne može da zaspi uz konsultaciju sa lekarom mogu da se daju analgetici.

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Pitajte fizioterapeuta na Ringeraji!
3.2.2014 13:48:23   
Ana RR
Ženice drage, postavite pitanje user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Snežana Milanović)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Pitajte fizioterapeuta na Ringeraji!
3.2.2014 16:56:10   
jelenazvezda
divna tema....
moja beba je sa nepuna 3 meseca operisala ahilovu tetivu koja joj je vukla stopalo na desnoj nogici ka unutra,operacija je prosla odlicno,sad su mi rekli da mora da nosi cipelice po denis braunu do prohodavanja,jako sam tuzna zbog toga sto moje dete ne moze da se rita i ponasa kao druge bebe,ne znam zasto sad to ako je deformitet otklonjen i dr su prezadovoljni,bukvalno se ne vidi razlika u stopalima...molim za savet,dal ne postoje nikakve vezbice da se to odrzava

_____________________________

kakve su ti misli,takav ti je zivot <3

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Pitajte fizioterapeuta na Ringeraji!
3.2.2014 22:02:35   
Snežana Milanović

IZVORNA PORUKA: jelenazvezda

divna tema....
moja beba je sa nepuna 3 meseca operisala ahilovu tetivu koja joj je vukla stopalo na desnoj nogici ka unutra,operacija je prosla odlicno,sad su mi rekli da mora da nosi cipelice po denis braunu do prohodavanja,jako sam tuzna zbog toga sto moje dete ne moze da se rita i ponasa kao druge bebe,ne znam zasto sad to ako je deformitet otklonjen i dr su prezadovoljni,bukvalno se ne vidi razlika u stopalima...molim za savet,dal ne postoje nikakve vezbice da se to odrzava


O nošenju cipela morate da se posavetujete sa lekarom koji je operisao bebu, ali i pored toga svakako da treba raditi vežbe sa bebom.

(odgovor članu jelenazvezda)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Pitajte fizioterapeuta na Ringeraji!
5.2.2014 0:27:23   
jelenazvezda
hvala,meni niko nije pomenuo nikakve vezbe

_____________________________

kakve su ti misli,takav ti je zivot <3

(odgovor članu Snežana Milanović)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Pitajte fizioterapeuta na Ringeraji!
7.2.2014 9:51:46   
Ana RR
Pitajte fizioterapeuta user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu jelenazvezda)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Pitajte fizioterapeuta na Ringeraji!
7.2.2014 12:59:33   
Janncica
E,ovako...
Sin ima 13 meseci(i koji dan).Prve korake je samostalno napravio sa 10 meseci.od 12 meseci hoda sam stabilno.Po savetu ortopeda kod kog smo snimali kukove cipele smo kupili kad je poceo sam da se pusta da hoda. Taj isti ortoped je na tim pregledima konstatovao da ima malo krive noge(potkolenice su mu krive ka spolja).Isto tako imaju moj tata i brat.
U poslednjih pola meseca sam primetila da kad hoda desnu nogu(potkolenicu) krivi ka spolja. Gazi lepo stopalom,ali kad zgazi nekako mu se noga u zglobu iskrivi na napolje.Ne znam kako da objasnim. user posted image To se vise primeti kad je u cipelama nego kad je bos.
Ovih dana treba da ga vodim na sistematski,pa cu svakako traziti uput za ortopeda,ali me zanima da li je to nesto sto se desava i lako ispravlja?
Hvala u napred na odgovoru.

_____________________________

Shvatite da ste roditelj kad kupanje u dvoje ne cine vise ljubavnicke ludorije,vec prskanje vode,mehurovi od sapunice i neobuzdana radost

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Pitajte fizioterapeuta na Ringeraji!
8.2.2014 22:03:09   
Snežana Milanović

IZVORNA PORUKA: Janncica

E,ovako...
Sin ima 13 meseci(i koji dan).Prve korake je samostalno napravio sa 10 meseci.od 12 meseci hoda sam stabilno.Po savetu ortopeda kod kog smo snimali kukove cipele smo kupili kad je poceo sam da se pusta da hoda. Taj isti ortoped je na tim pregledima konstatovao da ima malo krive noge(potkolenice su mu krive ka spolja).Isto tako imaju moj tata i brat.
U poslednjih pola meseca sam primetila da kad hoda desnu nogu(potkolenicu) krivi ka spolja. Gazi lepo stopalom,ali kad zgazi nekako mu se noga u zglobu iskrivi na napolje.Ne znam kako da objasnim. user posted image To se vise primeti kad je u cipelama nego kad je bos.
Ovih dana treba da ga vodim na sistematski,pa cu svakako traziti uput za ortopeda,ali me zanima da li je to nesto sto se desava i lako ispravlja?
Hvala u napred na odgovoru.


Sva deca nakon što prohodaju imaju prvo noge u obliku slova O, a zatim liče na X da bi se ispravile oko treće godine. Ako ostanu i dalje kao O, što je moguće jer u porodici već postoji ovaj deformitet moguće je da se to dogodi i kod vašeg sina. U ovom trenutku mnogo je važnije da ortoped proveri zašto se jedan zglob krivi kako ste naveli jer to svakako odmah treba korigovati kako ne bi došlo do daljeg krivljenja. Kada to rešite dobro je da radite sa detetom vežbe za korigovanje O nogu i tako predupredili veći stepen deformiteta.

(odgovor članu Janncica)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Pitajte fizioterapeuta na Ringeraji!
9.2.2014 11:19:03   
snovi
Odlična tema user posted image

(odgovor članu lanajelena)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Pitajte fizioterapeuta na Ringeraji!
14.2.2014 12:54:48   
Misha i Ljisha
Poštovana,

moja cerka ima 13 meseci i prohodala je pre nesto malo vise od mesec dana. Sve je superiska vrlo brzo je pocela da trci, savladala je padanje i napred i nazad. Juce smo se setale dosta jer je bio lep dan, sve je bilo u redu. Kad sam je odvela popodne kod mojih roditelja da je pricuvaju na dva sata ona je pocela da šepa, znaci cim je izasla iz kola. Juce nisam primetila da je nezgodno pala, nisam primetila ni da je izvrnula zglob. Izula sam joj pa obula cipelicu, gledala sam stopalo, nista nije nateceno. Odveli smo je kod lekara gde su nas uputili u bolnicu i tamo joj je radjen ultrazvuk kukova a rendgen noge. Svi nalazi su uredni ali ona i dalje sepa. Ne zali se na neki poseban bol ali kad se umori pocne da sepa i to tako sto se oslanja na spoljasnji deo stopala umesto celim stopalom kao sto inace hoda. Da li su problem cipele? Uzeli smo anatomske. A opet mislim da je cipelica u pitanju da bi stalno u njoj šepala a ne samo kad se zamori. Da li mi mozete pomoci. Nista nije oteceno i ne zali se na dodir ali šepa kad se umori.

Hvala Vam puno unapred.

Ljiljana

(odgovor članu snovi)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Pitajte fizioterapeuta na Ringeraji!
14.2.2014 13:50:17   
Torbica
Postovana, ja sam primetila kod mog sina koji je u decembru napunio 3 godine, kao da ima blago X od kolena nanize. Posto sam procitala da se to samo koriguje, da li postoji ogranicenje do kada se tolerise? Kada bih trebala da ga odvedem ortopedu? Hvala unapred!

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Pitajte fizioterapeuta na Ringeraji!
14.2.2014 21:39:19   
Snežana Milanović

IZVORNA PORUKA: Misha i Ljisha

Poštovana,

moja cerka ima 13 meseci i prohodala je pre nesto malo vise od mesec dana. Sve je superiska vrlo brzo je pocela da trci, savladala je padanje i napred i nazad. Juce smo se set_ale dosta jer je bio lep dan, sve je bilo u redu. Kad sam je odvela popodne kod mojih roditelja da je pricuvaju na dva sata ona je pocela da šepa, znaci cim je izasla iz kola. Juce nisam primetila da je nezgodno pala, nisam primetila ni da je izvrnula zglob. Izula sam joj pa obula cipelicu, gledala sam stopalo, nista nije nateceno. Odveli smo je kod lekara gde su nas uputili u bolnicu i tamo joj je radjen ultrazvuk kukova a rendgen noge. Svi nalazi su uredni ali ona i dalje sepa. Ne zali se na neki poseban bol ali kad se umori pocne da sepa i to tako sto se oslanja na spoljasnji deo stopala umesto celim stopalom kao sto inace hoda. Da li su problem cipele? Uzeli smo anatomske. A opet mislim da je cipelica u pitanju da bi stalno u njoj šepala a ne samo kad se zamori. Da li mi mozete pomoci. Nista nije oteceno i ne zali se na dodir ali šepa kad se umori.

Hvala Vam puno unapred.

Ljiljana



Kako je pregledom utvrđeno da ne postoji povreda ili neko oboljenje, jedino što je moguće je da šepa zbog obuće. Kao što se dešava nama tako i deci kada duže hodaju noge malo oteknu pa je moguće da tada obuća postaje tesna i počinje da žulja. Verovatno je uložak u cipeli malo višlji ili ste previše zategli pertle ili čičak pa joj nešto smeta. Ako ste u prilici da dodjete sa detetom mogla bih nešto više da vam kažem kada vidim obući i kako hoda.

< Poruku je uredio Ana RR -- 14.2.2014 22:00:47 >

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Pitajte fizioterapeuta na Ringeraji!
14.2.2014 21:47:57   
Snežana Milanović

IZVORNA PORUKA: Torbica

Postovana, ja sam primetila kod mog sina koji je u decembru napunio 3 godine, kao da ima blago X od kolena nanize. Posto sam procitala da se to samo koriguje, da li postoji ogranicenje do kada se tolerise? Kada bih trebala da ga odvedem ortopedu? Hvala unapred!


Prvo proverite da li može da sastavi stopala kada stoji, ako može znači da nema X noge već da ima spuštene svodove stopala i da to daje nepravilan položaj kolena i potkolenica. Ako ima deformitet kolena, X noge, onda svakako treba da ga odvedete kod dečijeg ortopeda kako bi se započelo sa lečenjem. Ukoliko ima spuštene svodove ili ravna stopala treba da radi vežbe kako bi se svodovi podigli jer ukoliko se stopala ne koriguju vremenom će se javiti promene i na kolenima.

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Pitajte fizioterapeuta na Ringeraji!
14.2.2014 21:52:04   
Torbica
Veliko Vam hvala! user posted image
Stalno je u Grubin i Ciciban obući, baš sam revnosna po tom pitanju. Naš dr Tomašević savetuje isključivo anatomsku obuću do 3 godine obavezno. Nikakve zepe, papuče i ostalo. Jedva čekam jutro da proverim! user posted image

< Poruku je uredio Torbica -- 14.2.2014 21:54:35 >


_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu Snežana Milanović)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Pitajte fizioterapeuta na Ringeraji!
14.2.2014 22:35:00   
Misha i Ljisha
Poštovana,

danas Dunja nije toliko šepala primetila sam da pocinje da šepa kad se umori. I meni su na pamet pale cipelice ali uzela sam naravno anatomske za prohodavanje i do sad eto nije bilo problema. Obraticu paznju na zatezanje cipela. Nazalost nisam u prilici da dodjem do vas. Ali ako potraje sigurno cu nesto vec smisliti za prevoz. Puno Vam hvala.

Ljiljana

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Pitajte fizioterapeuta na Ringeraji!
14.2.2014 22:43:43   
isidora88

IZVORNA PORUKA: Torbica

Veliko Vam hvala! user posted image
Stalno je u Grubin i Ciciban obući, baš sam revnosna po tom pitanju. Naš dr Tomašević savetuje isključivo anatomsku obuću do 3 godine obavezno. Nikakve zepe, papuče i ostalo. Jedva čekam jutro da proverim! user posted image


ako je to cuveni tomasevic, ja sam vodila mateju kod njega i kaze da nema potrebe za anatomskom obucom, i kaze sto vise bos po travi, pesku i kamencicima, kaze da ako dete ide boso po kuci, betonu nema apsolutno nikakav pozitivan efekat na stopala. to mi je rekao kad smo bili sa matejinih godinu dana, trebalo bi ove godine opet da idemo.

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Pitajte fizioterapeuta na Ringeraji!
15.2.2014 22:01:22   
Torbica
Evo, ovako, uredno stoji sa skupljenim stopalima, dakle, svodovi, sto mi je drago! Vodicu ga naravno.
Isidora, moja deca su samo leti bosa u dvoristu, inace nisu... Iskreno, u kuci nisam ni ja bosa, pa nisu ni oni...
Pozdrav


_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Jelena S.: Moja porođajna priča
Termin 12.12., odem na pregled (nećeš ti skoro, hajde kući)... i tako svaki dan do petka 21.12. Probudim se ja, bolovi k...
Zdrava ishrana najmlađih tokom zimskog per...
Tokom hladnih zimskih meseci, redovan unos voća i povrća ključan je za jačanje imunološkog sistema dece, pomažući im da ...
Prof. dr Bojanin o razmaženoj deci
Dr Svetomir Bojanin, profesor i dečji psihijatar, govorio je mnogo puta o dečjem razvoju i pravom putu vaspitanja koji t...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
dudas
Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!
"Dobro veče, od sad ovde nema zime, Imuno je moje ime. Vitamini, minerali-sve staje u gutljaj mali. Popij mene, mala vilo, nazdravlje ti bilo!" "Imaćemo još jednog gosta, pomoći će vili dosta. Evo ga, tu je"-Imuno reče. "Uđi, uđi, druže moj, dobi li protiv kašlja boj?" "Znaš, Imuno-Broncamil se smeška, kakva je to borba teška. Uspeo sam, za kašalj sam tata mata!" I odjednom neko pokuca na vrata. "Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!" Istina je sve što kaže Apis gola, jako brzo rešiće vas bola. "Gde li nam je Fitobalm, kud se dede, ne videh ga od prošle srede? "Sad će doći"- Imuno reče. "Ima li šta od zapušenog nosića preče?" "Kuc, kuc, stigao sam"- Fitobalm se javi. "Mala vilo, odmah me pod nosić stavi. Jel osećaš borovine moć? Sada lepo diši i spavaj, laku noć!" I tako Pharmalife družina ova isprati vilu u carstvo snova.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here