|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Pneumonija (zapaljenje pluća)
27.9.2013 12:23:07   
New Mom
Nisam videla da ima ova tema na forumu.
Pisala sam u temi BRONHITIS dešavanja za Kolju.
Posle neka 2 dana od konstatacije da ima bronhitis i toga da Hemomicin koji je prethodno počeo da pije zbog upale grla nije odradio stvar, bili smo poslati u bolnicu gde su konstatovali da je desno plućno krilo većinom zahvaćeno (lepo se vidi na snimku).
Pošto taj dan nisam ja išla sa njim, nije zadržan u bolnici, već pušten kući. CRP mu je bio preko 95 (mada je dr rekao da je tada za očekivati da bude između 150 i 200 čak), LE su bili 20 i nešto, Hgb 99.
Dobio je da pije Pancef 10 dana po 5ml, da se inhalira berodualom 8 kapi+1,5ml fiziološkog, kapi za nos, probiotik i panadol pp.

Juče smo bili na kontroli. Grlo više nije upaljeno, disajni šum je bolji. Terapiju nastavlja još 6 dana.
On je bolje, živnuo je, počeo ponešto da jede.
Direktna veza do poruke: 1
   RE: Pneumonija (zapaljenje pluća)
27.9.2013 14:18:49   
Peace*
Luka je imao upalu pluća početkom godine. 10 dana temperature, a nigde ništa. Ne čuje se ništa kada slušaju. Tek kada je urađen snimak pluća, onda su videli upalu pluća.
Počeo sa Hemomicinom koji nije pomogao, prešli na Tridox, to je pio 2 nedelje, i prošlo je.

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Pneumonija (zapaljenje pluća)
28.9.2013 14:23:27   
lanajelena
Tek sad vidim ,nadam se da ste sada vec ok user posted image

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Pneumonija (zapaljenje pluća)
30.9.2013 18:07:54   
soni
NM brz opotravak i svim ostalim bebamo user posted image

_____________________________

„Ako nismo odgovorni za misli koje prolaze pored naših vrata,
odgovorni smo za one koje puštamo i kojima se vodimo.“

(odgovor članu lanajelena)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Pneumonija (zapaljenje pluća)
1.10.2013 18:21:01   
jovicaa
newmomuser posted image
cim vidim bilo sta vezano za pluca, posle onog maksimovog bronhitisa, najezim se.
zelim brz oporavak!

_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu soni)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Pneumonija (zapaljenje pluća)
1.10.2013 19:08:32   
New Mom
Hvala, žene! Bolje je on, kaže dr a i vidi se, živnuo je. Ima još par dana Th i onda kontrola.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Pneumonija (zapaljenje pluća)
1.10.2013 19:19:49   
Olga75
joj NM , ja tek sad vidim kako ste nadrljali user posted image
bas se namucio drugar mali

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Pneumonija (zapaljenje pluća)
16.11.2013 20:01:40   
soni
Nama su danas rekli da beba ma zapaljenje, infekciju disajnih puteva.., nosa, grla, pluca...
Kad sam pitala da li to znaci da ima uplau pluca, rekli su da je moguce ali da ne sisti kao kad neko ima upalu ?????? Da pratimo jos par dana, pa ako joj nije bolje da opet idemo...Jel mogu oni da procene upalu pluca bez snimka???

< Poruku je uredio soni -- 16.11.2013 20:02:31 >


_____________________________

„Ako nismo odgovorni za misli koje prolaze pored naših vrata,
odgovorni smo za one koje puštamo i kojima se vodimo.“

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Pneumonija (zapaljenje pluća)
16.11.2013 21:17:48   
New Mom
Virusna upala pluca se ne cuje slusalicama ili jako tesko.
Verovatno je to kod Lune bronhitis.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu soni)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Pneumonija (zapaljenje pluća)
18.11.2013 14:58:44   
soni
snimali smo pluca, nema upalu...ali kazu imaju neke mrlje od sekreta, slajma i to ce nestati kad ozdravi... kazu virusna infekcija i ukinuli su nam i antibiotike... ali mi joj dajemo po preporuci jednog lekara ovde..predugo sve to vuce

_____________________________

„Ako nismo odgovorni za misli koje prolaze pored naših vrata,
odgovorni smo za one koje puštamo i kojima se vodimo.“

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Pneumonija (zapaljenje pluća)
22.2.2014 7:37:58   
mirjanica
Peace, mozes li mi napisati nesto o oporavku, koliko je trajao, jel ti ide sin u vrtic? Mi smo isto imali 10 dana temp, pio je Pancef i nista nije bilo bolje.. na kraju smo zavrsili u bolnici 7 dana, sa jakom upalom.. primio je 7 lognacefa i sad je ok.. iduce nedelje kontrola, zasad lezi kod kuce i to je to..

_____________________________

Niko kao Bane... 30.7.2011. - 9.05.

(odgovor članu lanajelena)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Pneumonija (zapaljenje pluća)
22.2.2014 8:36:56   
New Mom
Kod nas oko 3 nedelje jos posle th je bio kuci jer su smatrali da najmanje toliko ne sme u kolektiv.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu mirjanica)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Pneumonija (zapaljenje pluća)
22.2.2014 10:50:29   
mirjanica
Jeste izlazili napolje, igrali se, ili i dalje mirovanje? Nas je dr otpustio nekako opusteno.. rekao je slobodno moze napolje, nemojte ga jedno nedelju dana jos u vrtic, samo gledajte da vam ne dolazi kojeko zbog virusa.. ja sam to ipak mnogo ozbiljnije shvatila..

_____________________________

Niko kao Bane... 30.7.2011. - 9.05.

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Pneumonija (zapaljenje pluća)
22.2.2014 11:09:42   
bubulence
nama su doktori rekli da jos nedelju dana po izlasku iz bolnice ne smemo napolje a onda polako da je privikavamo kao kada bebu iznosis prvi put napolje. prvi dan 5 min, drugi 10... i tako nedelju dana po malo. ako je kisa ili magla ne sme ni slucajno napolje, samo po suvom i lepom vremenu. kod nas je bilo tako ali je E imala uzasno jaku upalu i posle deset_odnevnog lezanja u bolnici imala je terapiju i kod kuce jos dve - tri nedelje...
u vrtic nije smela da ide mesec dana

< Poruku je uredio bubulence -- 22.2.2014 11:12:48 >

(odgovor članu mirjanica)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Pneumonija (zapaljenje pluća)
5.1.2016 19:16:30   
Zemunka85
Vidim da ova tema dugo nije bila aktivna, hvala Bogu.
Mi smo trenutno pod upalom pluca. Vec je na izmaku, ali dobro nas je prodrmalo.
Ne znam kakve su to upale pluca o kojima slusam u poslednje vreme, a evo i ovde citam - da se ne cuju stetoskopom, a sve je vise takvih. I nama 4 DR nisu cule basbasbas nista stetoskopom i tu izgubismo 4 dana. Pancef takodje nista nije uradio. Tek je 5. DR jeeeedva cula, dala injekcije (5 Longacefa, koje smo btw kupili sami! Platili 1600din!! Samo se pitam sta je sa ljudima koji toliko nemaju a dobiju 10 da prime, to uopste nije malo, 30e. Za sta sluzi zdravstveno???!?!!) - i vec posle prve je bilo skroz OK. Apetit se najsporije opravio ali i to je sada OK. Posle svega smo dobili jos 5 dana Hemomicina. Inhalacije sve vreme Berodualom.
Probala sam da se ne opterecujem time - odakle to nama, ali ne ide. Smatram da L ima izuzetno dobar imunitet. Ali izuzetno. Vrticko je dete, za godinu dana vrtica, imala je samo jedan izostanak, na pocetku. Sve ostalo - usputne, brzoprolazece temperaturice. Dojena je do 2,5god, jede apsolutno sve i bas dosta jede sveze voce i povrce - obozava, cak i preteruje. Znam da sve ovo nema veze, ali nikako da povezem gde je pokleklo ovaj put i kako se bakterija primila. No .. sta je tu je ...
Dobili smo 2 sirupa za imunitet i zabranu vrtica 4 nedelje. Iskreno, ja se povratka u vrtic ne plasim i ne zelim da verujem da ce se ovo ponoviti.
Ono sto mene zanima, pitala bih NM - vidim da je i tvom sinu HGB bio katastrofa u infekciji. Ne znam koliko je tada bio star, u stvari. Moja L ima 3,5god i donja granica za ovaj uzrast je 120, a njen je bio prvo 113, pa 106. DR se sokirala. Kaze da je to prenisko. Pitala sam je da li je moguce da je toliko pao zbog infekcije, ona kaze da nije moguce da je bas toliko pao zbog toga i da ce proveriti to svakako kada ozdravi. Ja se secam jednom da joj je bio 98 i da je rekla da cu je tako dovesti do transfuzije (jos sam je dojola), ali cim se oporavila on se vratio u normalu. Sta vise, ona je uvek imala bas visok HGB, mada joj nisam proveravala ima godinu i po. Dakle - da li se vama posle infekcije HGB vraito u normalu. Nama je CRP bio 28, LE 22!

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Pneumonija (zapaljenje pluća)
10.1.2016 14:24:10   
Jole84
Zemunka i M je hgb bio jako nizak u infekciji, ali se relativno brzo nakon svega, vratio u normalu. Dajem joj Imuno sirup, svaki dan vitamin C, probiotik Latopic, ad kapi i propolis. I kljukam medom. Dosta sam joj cesto pravila onaj sok od cvekle, limuna, sargarepe. Sada je ks bas dobra, mada je i dalje vrlo podlozna infekciji user posted image

_____________________________

I dodaj svetu malo boje, čudo moje.....

(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Pneumonija (zapaljenje pluća)
10.1.2016 20:33:29   
Zemunka85
Jole hvala user posted image .
Provericu svakako, mada mi je DR rekla posle mesec dana tek. Uopste nemam sta da joj menjam u ishrani, sve lepo jede, samo sam pocela u vodu uvek da joj sipar malo limuna. Bas verujem da je pad bio od infekcije...

(odgovor članu Jole84)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Pneumonija (zapaljenje pluća)
5.6.2016 20:05:42   
Anarunika
Evo i ovde mogu da se upišem sa Iskonom. preživeli i upalu pluća. Tada je prvi i jedini put u životu izgledao stvarno bolesno, temp. do 40 nije mogao da stoji, da ostane budan dugo, i kada sam videla da mu temp. ne spada ni posle leka i čula ga da čudno diše odvela ga u Tiršovu. stavili ga u dnevnu bolnicu i na Longacef intravenozno. Posle druge doze je živnuo i pregurasmo i tu epizodu bez nekih ,da kažem, većih komplikacija.
Ali tako mi ga je bilo žao, on, koji ne reaguje ni našta, bol ne oseća, sa tenmperaturom 39 beži iz kuće da se igra ,bio sav slomljen.
A to se sve dešavalo tačno u vreme njegovog trećeg rođendan. Sećam se da sam zamolila sestru da mu na taj dan skine bronilu da može lepo da se igra , da se ne povredi.

(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Pneumonija (zapaljenje pluća)
6.6.2016 6:18:39   
vocicana
Zemunka, jako nizzak hemoglobin kod dece je karakteristican kod tih takvih upala. Visok CRP ide u prilog virusne infekcije pluca, SE je bila 22, sto opet nije neka katastrofa, jer da je u pitanju bakterijska, imala bi mnogo vecu SE i jako visoke temperature, ovako je verovatno imala one najgore do, 38, ali 37,3...4...2...da samo polome dete. Apetit takodje utice delimicno na kks i HGB, ali decica su posebna grupa kod koje se svaki pad u rezultatima i subjektivno losem osecaju brzo razviju i klinicka slika iskristalise samu bolest. Njoj je trebalo par dana da se cuje pneumonia, ali hvala Bogu, sve ce se srediti. Virusnim infekcijama treba malo vise od bakterijskkih, a ab se daje radi zastite, jer tri dana virusa, toliko oslabi imunitet, da se najcesce izoluje nakon tog vremena i neka bakterija, tipa iz briseva, ispljuvka, a s obzirom da je mala,nema potrebe da se traumira po laboratorijama.
Bice sve to super

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Pneumonija (zapaljenje pluća)
10.6.2016 13:50:07   
Zemunka85
Anarunika, upravo to o cemu pises. Moja L je prvi put izgledala bolesno i prvi put sam videla sta znaci bolesno dete. Ne zelim ni da se secam ono je uzas ... I po drugi put (prvi put ona upala bubrega) sam se basbas zabrinula. Ona koja klopa kao zmaj, nista, ali niiiiiista. N i s t a. Opste stanej - katastrofa. I van temp i u njoj. Nezainteresovanost za bilo, bilo, bilo sta, Razdrazljivost. Oci!!!!! Krvo, krvo, krv. A usta koliko su bila suva su saita krvarila. Usne su pucale i curila je krv. Taaaamni kolutovi oko ociju .. ma haos jedan.
Sve u svemu ja sam 30.12. u noc potpisala da odbijam prijem u bolnicu, na svoju odgovornost, jer jos nije bilo 48h kako pije AB i nadala sam se da ce biti bolje, naravno uz dogovor da ako ne bude u narednih par h odmah dodjemo. Noc je prosla uzasno i 310.12 u 5 ujutru smo odglumili Deda Mraza, dali joj poklon i sa spakovanom torbom krenuli u DZ po jos jednu konsultaciju, ovog puta sa nasom DR. Ona rece da ej poslednji voz da je spasimo injekcijama (tada se upala vec cula, prvi pu) i tako bi. Od prve je vec zivnula ... svaka sledeca pomak sve veci. Apetit je dugo mio slab, ali se polako sve vratiolo u normalu, pa i HGB.

Voci hvala na savetima user posted image , ovo je bilo za NG. Od tada je sve ok user posted image , pupu ...

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Pneumonija (zapaljenje pluća)
10.6.2016 14:06:28   
mila83
Ja nemam iskustva sa upalom pluca kod svoje dece,hvala Bogu! Ali je mladji deverov sin(koji sutra puni 4 godine) sa godinu dana dobio boginje i kao komplikaciju dobio i upalu pluca..tada je inace harala neka virusna upala pluca..Jadnicak je jedva ostao ziv.Kad se samo setim kako je izgledao,inace je sitna beba svetlog tena,pa jos i ovo..a o oziljcima od boginja necu ni da vam pricam.Sam Bog ga je sacuvao.

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Pneumonija (zapaljenje pluća)
10.6.2016 23:05:15   
Anarunika
Ma strašno. Ali prošlo je hvala Bogu i ne vratilo se.

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Pneumonija (zapaljenje pluća)
10.6.2016 23:11:30   
Sanjica26 RR
I moja Sofi je ss boginjama fasovala i upalu pluca. Samo kad se setim. Bila je jos uvek bebauser posted image


_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Anarunika)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Pneumonija (zapaljenje pluća)
23.9.2019 15:50:07   
lesica
Da se upišemo u klub.

Mada, odlično je prošao u suštini. U četvrtak je recimo naglo krenuo da kašlje, pa temperatura, u petak kod dr pa na Mišović , dijagnoza pocetak upale. Dobio longacef, i danas na kontroli značajno bolje stanje.

Elem, mrzim boleštine! I treba mi odmor.

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Pneumonija (zapaljenje pluća)
23.9.2019 15:55:03   
vonavoj
Uh,lesice,sjajno ste reagovali i dr na vreme video!Mrzim i ja bolestine..vec 3 nedelje se vrtim u krug 

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Zašto UMORNE MAME ostaju BUDNE DO KASNO?
Volela bih da vam kažem da majke ovo vreme provode radeći one stvari u kojima uživaju, ali to ne bi bilo sasvim tačno. N...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
MamaNecaVo
CortinaT krema je postala obavezan deo naše kućne apoteke!
Porodično smo atopičari i mesečno potrošimo jednu, a mažemo je svuda. Sin mi ima oset_ljivu kožu i generalno je sklon pojavi ekcema čim imunitet ode ka dole ili ako ne namažemo lice cak i kada vetric pirka. Ja imam užasne ekceme često po rukama od pranja sudova, pa izlazak napolje i tako u krug. Stoga slobodno mogu reći da ko god ima sličan problem ili AD da uzme CortinaT kremu, neće se pokajati. U moru krema slične namene, jedino nam se ova pokazala delotvorno i jedino ona održi duže vreme stanje remisije. Miris je sasvim ok, možda malo jači za moj ukus, ali ima efekta i samo to je na kraju bitno. Takođe, krema nije ni gusta a ni retka pa nema problema sa mazanjem. Moj sin se privikao sam na mazanje kože lica konkretno, pa smo tu da nazovem svakodnevnu "terapiju" i nešto bez čega se ne može, pretvorili u zabavu.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here