|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Porodilište Kraljevo
4.2.2011 13:56:13   
Gizmo mali
Ima li neka iz Kraljeva? Kakvo je porodilište tamo? Termin mi je 6.4. pa me interesuje kakvi su lekari. Hvala.
Direktna veza do poruke: 1
   RE: Porodilište Kraljevo
1.7.2011 13:46:14   
bmbm
Ja sam takođe iz Kraljeva. Termin mi je 3. avgusta. Nemam bas mnogo informacija kako je u samom porodilištu. Od nekih devojaka sam saznala da je super od nekih pak da su jedva čekale da pobegnu. U svakom slučaju samo će mi se kazati uskoro. Ja ću sigurno pisati o svom iskustvu. Molim i ostale koje se budu porađale u Kraljevu da pišu o tome jer sve informacije mogu biti od velike koristi nekome koga čeka ovo što mi sada proživljavamo.
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Porodilište Kraljevo
10.7.2011 19:21:16   
Chipsy
bmbm, sve zene verovatno jedva cekaju da pobegnu iz porodilista.moja sestra se porodila u martu, kaze da su uglavnom svi bili fini prema njoj, mada je bebac dobio bakterije u pupcicu, pa su dugo ostali. Svi kazu da su doktorke neonatolozi divne, a sestre tu i tamo..Puno srece i javi kako je bilo, posto cu i ja ako sve bude u redu, tamo negde u februaru. Kod kog si dr?

(odgovor članu bmbm)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Porodilište Kraljevo
19.7.2013 22:27:44   
anci kv
ja cu pohvaliti skolicu za trudnice,vredi.a za porodiliste,javicu kad prodje,uopste mu se ne radujem!!mogu reci da je spisak stvari za porodiliste vrlo tanak,tako da se treba bolje informisati.
ja sam u torbu spakovala sledece:
1.bade mantil i spavacicu -mada se sp.nose njihove
2.dva srednja i jedan veci peskir
3.3 pak.mr.ulozaka i pakovanje mrez.gaca
4.plasticnu casu
5.2 para papuca - japanke za kupanje i jedne kao klompe
6.toal.papir,papirne maramice u kutiji-lakse za upotrebu
7.tantum rosa -5 kesica, 3 supozitorije-klizme dulcolax,paracetamol
8.nov brijac -za svaki slucaj da ne krenu dusmani
9.jedan jednokratni podmetac
10.par kesa
11.neseser sa stvarima za licnu higijenu
sve je stalo u manju torbu sa tockicima,mnogo manju od ovih cegera sto vecina vuce u porodiliste.a i moze da se gura,niko vam nece nositi

za bebu u posebnoj kesi:
1.pampers beli 1 -33kom pakovanje
2.vlazne mar.
3.pavloviceva k.
4.srednji peskir i tetra pelena

u kesu sam spakovala pumpicu,brus za dojenje i tufere za grudi - to ce mm naknadno da mi dostavi,da ne vucem sve,a i ostalo sto mi zatreba.upoznat je vec sta je sta. a za izlazak bebe kuci,to jos nisam odlucila sta cemo obuci

(odgovor članu Chipsy)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Porodilište Kraljevo
9.9.2013 12:42:11   
anci kv
sto se tice spiska sve sam koristila sem svoje spavacice,nema potrebe,ima prostorija gde uvek mozes uzeti cistu - niz hodnik sa leve strane - doco,dani trebace vam
sobzirom da sam panicila pre zbog bolnice,a prosla sam ko u hotelu,pogotovo na intenzivnoj.prvi dan u pripremnoj bila sam sama ceo dan,dremala,kukala za piletinom,uvece do 11 bila sa mm.ujutru priprema za cr,obavezno kupite silikonski kateter vel 18,jer bolnicki su losi.petak i subota na intenzivnoj opet sama,naspavala sam se posteno.meni je gl.sestra iz boxa dm6mnela bebu posle 2 sata od cr da vidim,inace to ne rade,parola je snadjite se!!u nedelju presla i bila sa bebom.za one koje su na cr sobe su dvokrevetne i trokrevetne.ja sam imala cimerku i super se slagale.ponesite vise tetra pelena,trebace oko dojenja.uvece mozete da trazite da vam u 11 odnesu bebu pa je u 6 vrate.
ja sam prosla super,od lekara do cistacice,sem servirke koja me ucenjivala poparom,ako se procistim,ali sam je zajebala i zbrisala kuci.inace,tek treci dan daju pirincanu vodicu ako imate stolicu a ako ne onda samo caj,zato kg plazme u torbu
a wc su ocajni,obavezno papuce za kupanje.ja sam nosila bebi kupku sa pumpicom,za kupanje,pranje ruku,mnogo je prakticnije od sapuna koji kad ne daj boze ispadne,ne vraca se natrag.zene ako vas jos nesto zanima,tu sam

< Poruku je uredio anci kv -- 9.9.2013 12:48:52 >

(odgovor članu anci kv)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Porodilište Kraljevo
9.9.2013 15:45:16   
doktorkakristal
Anci jesu li ti davali nesto za bolove ?Dozvoljavaju li da se istusiras posle carskog,zbog kvasenja rane pitam?

(odgovor članu anci kv)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Porodilište Kraljevo
10.9.2013 17:29:09   
anci kv
doco,diklofenak dobijas na intenzivnoj.nema kvasenja rane dol se konci ne skinu,7.dan.na intenzivnoj nema tus ja sam kvasila cist ulozak i brisala se,a u babinjarama kupas se iz dva dela,gore,pa dole..mislim da ti ne crtam,pametna si zena
ma preziveces,kad sam ja,svi ce

(odgovor članu doktorkakristal)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Porodilište Kraljevo
10.9.2013 17:55:38   
Dani.kv
Anci ja svo vreme slusam da su sestre grozne, da vole da te zeznu i da su lake na novac. Kazu ponesi po 10€ i procices fino.
Da li je to tako il zene preuvelicavaju?

(odgovor članu Gizmo mali)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Porodilište Kraljevo
22.9.2013 10:04:34   
anci kv
dani pa ko ne voli parice??
ja iskreno nisam davala,mm je castio kad su mu pokazali bebu.davala sam cokolade jer sam dobijala a to nisam klopala
u svakom slucaju,ne ponasaju se prema svakom isto

(odgovor članu Dani.kv)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Porodilište Kraljevo
22.9.2013 10:39:37   
Dani.kv
Dobro Anci. Nacicemo vezu i poneti parice. Pa ako sestre budu lose i tad dacemo im obelezene. Za dr i babicu to mi je Ok al servirke,cistacice i smenske sestre e to mi je bez veze. Jos uvek ne mogu da prelomim u glavi da su to biznismeni a ne humanitarni radnici

(odgovor članu Gizmo mali)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Porodilište Kraljevo
22.9.2013 11:01:31   
doktorkakristal
Ma mogu da dobiju sipak,kakav bre novac,to im je posao,samo nek probaju da povise ton,godinu dan a sam rintala u tom zdravstvenom centru bez prebijene pare,sta sam sve cinila za te sestre i babice ,sve cu lepo da ih podsetim

(odgovor članu Dani.kv)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Porodilište Kraljevo
22.9.2013 11:12:16   
Dani.kv
Svega i svacega naslusala sam se za tih 11 dana u bolinici. Pola neka je tacno onda je strasno. U pravu si dr. Onaj ko radi za dz najvise se trudi. Kakva drz takav i sistem vrednosti

(odgovor članu Gizmo mali)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Porodilište Kraljevo
22.9.2013 14:23:12   
doktorkakristal
Problem je sto se niko ne pita da li ja ,ti ili neka druga ima mogucnosti da da novac,u ostalom da su fine i ljubazne ne bi mi bilo zao da ih castim,ne novac vec neka klopa ili torta

(odgovor članu Dani.kv)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Porodilište Kraljevo
28.10.2013 14:31:06   
doktorkakristal
sto se mog iskustva tice:Na vreme me je upozorila jedna sestra kako da se postavim prema babicama i sestrama iz boksa,ja sam se porodila carskim rezom u spinalnoj anesteziji to je sve proteklo dobro sto se inenzivne nege tice necu ni da pricam stramota je sta es tamo radi sreca te sam dve sestre poznavala pa su mi pomogle,inace kada je trebalo da ustanem dosla je sestra i rekla ustaj,bukvalno bez da mi pomogne,suvisno je da opisujem bol koji sam tada osetila jer sam morala sama da se pridigne,onda je ona izasla i ostavila me tako da stojim ,sreca te mi se nije slosilo kada vise nisam mogla da izdrzim pokusala sam da se vratim u krevet ali to je tek bilo tesko to je jedini put da sam zaplakala,mislila sam da su mi svi konci popucali,onda sam samu sebe forsirala da ustajem da ne bih vise od tih azdaja zavisila,opet da pomenem dve poznanice su bile zlatne i svaka im cast.Na odeljenju je tek prica sestre iz boksa se ponasaju kao da smo dosle tu da njih mucimo nista nece da ti pomognu dete mi je vristalo dva dana iako sam tvrdila da je gladan jer mi mleko nije jos pocelo da se stvara u dovoljnoj kolicini,one nisu htele dohranu da joj daju ,tek posle toga je dosla smena u kojoj je jedna sestra bila dovoljno covek da me saslusa i da mi nahrani dete i tada mi je pomogla da se izmuzem i videla da nema dovoljno mleka onda sam ja uhvatila ritam da je dojim na tri sata i da joj dodam i malo dohrane tada se sve izmenilo i krenulo na bolje.Inace savet koji sam dobila je OSMEHOM PROTIV ZLOBE to sam i radila na svaku njihovu opsaku ja sam se smejala i pravila glupa kao da nemam pojma o cemu pricaju,to savetujem i drugima,tacno je da se vecina stvari zaboravi,cim sam ja dosla kuci meni je lakse ali neke stvari ce ostati zapamcene jer kao sveza porodilja jos i prvorotka bila sam sva osetljiva i mislim da svaka zena u tom trenutku zasluzuje bar ljubazan osmeh ako nista drugo.

(odgovor članu doktorkakristal)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Porodilište Kraljevo
28.10.2013 14:44:08   
Dani.kv
Sve sto mogu da kazem je jadna ja. Nisam ni sumnjala da su takve zveri

(odgovor članu Gizmo mali)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Porodilište Kraljevo
4.11.2013 8:39:52   
anci kv
dani,ne razmisljaj o tome.dosta znaci kakva ti je cimerka u sobi,meni je gaga sve pokazivala,ucila me,sobzirom da je njoj drugo dete.
a sto se osoblja tice,sve sto te interesuje zapitkuj,trazi.ako cutis il se svadjas svi te izbegavaju.kako god,za razliku od doce,ja sam ipak prosla super

(odgovor članu Dani.kv)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Porodilište Kraljevo
7.10.2015 11:43:31   
maja s.
Ima li skorijih utisaka iz Kraljevackog porodilista?
Cujem da je poslednjih meseci ludnica, jer se renovira porodiliste u Novom Pazaru pa sve zene salju u KV. I kazu da ce tako biti do kraja godine.

(odgovor članu anci kv)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Porodilište Kraljevo
7.10.2015 17:52:53   
Chipsy
Majo, ja sam se porodila u junu i stvarno sam zadovoljna. jedina zamerka mi je sto u wc-u nema svetla, bukvalno nista ne vidis i preprljavo je. U vecini soba nije bilo

(odgovor članu maja s.)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Porodilište Kraljevo
7.10.2015 18:18:23   
maja s.
Chipsy, bila bih ti zahvalna na bilo kakvim informacijama, posto se prvi put nisam tu poradjala i ne znam ni doktore ni babice, ni proceduru. Ima li epidurala, ima li svaka soba kupatilo ili...? baby friendly? Sve me zanima, kao sto vidis, pa ako te ne mrzi pisi slobodno o svemu cega se set_is. :)

< Poruku je uredio maja s. -- 7.10.2015 18:19:18 >

(odgovor članu Chipsy)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Porodilište Kraljevo
7.10.2015 18:19:30   
Anoniman
Majo da tako je, sve zene koje idu na cr i prvorotke salju u kv.

Ja sam iz Raske, ali cu se poradjati u Np, jer sam drugorotka, pa moja dr koja radi tamo u bolnici i kod koje vodim privatno trudnocu kaze da cu moci.

Koji si mesec? Pridrzui nam se u temi gde caskamo.user posted image

(odgovor članu Chipsy)
  Direktna veza do poruke: 20
   RE: Porodilište Kraljevo
7.10.2015 21:46:38   
doktorkakristal
ja sam iz KV,radim u bolnici tako da sve sto treba pitaj slobodno

_____________________________

'OVO JE ZIVOT NIJE RAJ,NE MORAS DA BUDES SAVRSENA "
Čekanje je tihi i surovi ubica. Okrutni krvnik.

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Porodilište Kraljevo
8.10.2015 13:35:39   
maja s.
Uh sve me zanima, od procedure, do uslova, kakve su babice i doktori (izabrala sam doktora po preporuci, ne znam smem li ovako javno da spominjem ime), ima li epidurala, da li je baby friendly ili donose bebe samo na podoj? Sve sto mozete da mi kazete bi mi puno znacilo.

(odgovor članu doktorkakristal)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Porodilište Kraljevo
8.10.2015 20:41:43   
doktorkakristal
napisi za dr slobodno nema nikakve veze,ovako kod njih je beby frendly,ima epidural ali ne za svakog,ako nemas vezu otpada ti ta opcija,babice su kako koja,iskustva su individualna,hrana je ok,sestre iz boksa katastrofa,sve u svemu prezivi se,samo bez nervoze

_____________________________

'OVO JE ZIVOT NIJE RAJ,NE MORAS DA BUDES SAVRSENA "
Čekanje je tihi i surovi ubica. Okrutni krvnik.

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu maja s.)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Porodilište Kraljevo
9.10.2015 23:31:08   
maja s.
Do sad sam vodila trudnocu u dispanzeru, pa sam onda cula price kako je bolje da se opredelim za nekog od lekara koji rade gore u porodilistu... kao nece te videti niko ako nemas svog lekara. Cula sam dosta dobrih stvari o doktoru Ivanovicu N. i bila sam na uz kod njega. Prvi utisak je pozitivan, deluje mi da je miran i stalozen covek, sve me je detaljno ispitao i strpljivo me saslusao, posto sam i njega imala svasta da pitam. Deluje ok? videcu posle pregleda hocu li se predomisliti.
A sto se epidurala tice, nisam jos sigurna da bih ga uzela, samo volim da znam koje su mi opcije. Kako veza? Valjda postoji cenovnik? Nije valjda to nesto na crno?

(odgovor članu doktorkakristal)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Porodilište Kraljevo
11.10.2015 22:08:58   
doktorkakristal
o valjda znas kako to ide,mislim da nema cenovnik za to,aman Kraljevo je nije Beograd,mislim pitaj na kraju svog ginekologa pa ce ti sve on objasniti,Ivanovic je ok,sta znam svi su oni tu negde,iskustva su razlicita,ja sam se porodila carskim u spinalu i to je bilo super ,ali to je bio moj izbor sa druge strane ja sam mogla da biram jer sam koleginica,e sad neko se snadje ovako neko onako

_____________________________

'OVO JE ZIVOT NIJE RAJ,NE MORAS DA BUDES SAVRSENA "
Čekanje je tihi i surovi ubica. Okrutni krvnik.

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu maja s.)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Ne postoji trofej za prirodni porođaj ili ...
To su najbolje riječi koje mi je suprug mogao reći u rađaoni.
Krvarenje u drugom i trećem tromesečju tru...
Pročitajte koji su najčešći razlozi zbog kojih u drugom i trećem tromesečju dolazi do krvarenja u trudnoći.



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here