|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Porodjaj u domu/kuci
27.3.2009 16:39:54   
Verus
Davno sam ovo spomenula, ali cini mi se da nismo otvorili temu.  Sta mislite o kucnoj verziji porodjaja?  Da li znate nekoga ko je to radio, koja su im iskustva i sl.  Da li mislite da je to bezbedno ili pak ne odgovorno od strane roditelja...da li biste se i same na to odlucile?
Direktna veza do poruke: 1
   [Obrisana poruka]
27.3.2009 16:42:18   
Brisani korisnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu Verus)
  Direktna veza do poruke: 2
   RE: Porodjaj u domu/kuci
27.3.2009 16:44:44   
guppy RR
ja sam se na smrt plašila i toga da dobijem kontrakcije kod kuće umesto u bolnici...
možda zato što su bili dvoje... šta ja znam.

volim da su oko mene lekari kad se radi o životu moje bebe... i o mom životu.


(odgovor članu Brisani korisnik)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Porodjaj u domu/kuci
27.3.2009 16:48:16   
Verus
Da, puno nasih baka je radjalo roditelje, i moj tata je rodjen u Drvaru, onako pored ognjista, ali ja sam mislila na "moderno" doba, znaci, zene nasih godina....sada nemam vise vremena ali pisacu kasnije o iskstvu moje poznanice....

(odgovor članu Brisani korisnik)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Porodjaj u domu/kuci
27.3.2009 16:48:38   
Verus
user posted image
IZVORNA PORUKA: guppy RR

ja sam se na smrt plašila i toga da dobijem kontrakcije kod kuće umesto u bolnici...
možda zato što su bili dvoje... šta ja znam.

volim da su oko mene lekari kad se radi o životu moje bebe... i o mom životu.



(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 5
   [Obrisana poruka]
27.3.2009 16:49:01   
Brisani korisnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu Verus)
  Direktna veza do poruke: 6
   RE: Porodjaj u domu/kuci
27.3.2009 16:53:26   
NadaR
Prije je to bilo bas strasno ... radjale zene u kuci ,njivi... Dobro,nisu imale mogucnost,ipak sad postoje tolike bolnice,strucnjaci... ne vidim razlog da se neko odluci za takvo sto...
Procitah da je to Verus kod vas sad bas rasprostranjeno...user posted image user posted image

_____________________________

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI!

(odgovor članu Brisani korisnik)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Porodjaj u domu/kuci
27.3.2009 18:16:10   
Lu
Ja bi se odlučila recimo kad bi imala stručnu pomoć,znači babicu kvalificiranu za porođaj u kući i to bi mi bilo bolje sigurno nego ona prokleta bolnica gdje sam se porodila.
Kod nas to još nije zaživjelo ali mislim da je to negdje u svijetu sasvim normalno.
Čak i neke poznate osobe su rađale u kući kao to im je intimnije među svojim su najmilijim,prijatno okruženje,o tome se mislim najviše radi a nadam se da će nam Verus još malo pojasnitiuser posted image

(odgovor članu NadaR)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Porodjaj u domu/kuci
27.3.2009 18:47:27   
Verus
nisam sigurna.....moj tata je u stvari rodjen u selu kraj Drvara, Mokronoge (mokre noge user posted image ), i ta stara kuca jos stoji tamo, sve sa originalnim ognjistem pored kojeg je rodjen, jako je lepo..
IZVORNA PORUKA: gagi

a moja mama u glamocu znas gdje je to user posted image

(odgovor članu Brisani korisnik)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Porodjaj u domu/kuci
27.3.2009 18:54:00   
Verus
Da lu, kaze ova moja poznanica da je bilo veoma opusteno, i da nije nesto bolelo, tj. vise su je bolele kontrakcije, nego samo "izlazenje" bebe.  Imala je babicu, i dulu (e ne znam jel to ima kod nas, to je zena koja te stavlja u odredjene polozaje koji po prirodi manje bole pri poradjanju, masira ledja, umiruje, bla bla, daje ti taj mood u kom moras biti...).  Ona se porodila u vodi, tj. u kadi u kuci (onako veca kada ja tu veliku nemam nego obicnu u koju jedva ja stanem sada a ne jos kad se udebljam ko kit!!!user posted image ).  E sad, ja sam citala o bolnicama u Evropi, imam drugaricu koja je iz Danske, ona se porodila bez lekova, prirodno, ali su joj radili akupunkturu, i kada se to stavi u odredjene tacke blokira se bol "dole".  Po meni je ovo fenomenalan opcija, ja bih to JAKO volela.  Nisam protiv ni vode, ali mi je dobro da je to u nekom centru, gde je ipak tu operaciona sala ako se ne daj boze nesto desi....Imam losa iskustva sa bolnicama pa malo zazirem od njih, a razlog sto se na zapadu zene cesto odluce na kucnu varijantu jeste to sto ovde rade CR i zenama kojima to nije potrebno, sto je meni blagi uzas.  Ipak je to operacija, a i kad vidis onako creva kako stoje pored zene na stolu, muka te uhvati, neka hvala, osim ako ne daj boze tako mora. 
Sta ja znam.  AKo je zena zdrava i tu su kvalifikovane osobe u kuci OK je, ja se jedino uvek brinem da se nesto desi, kako bih sebi oprostila???
Jos nesto...ova poznanica je napravila par gresaka tipa:
-nije odvela dete kod pedijatra odmah, nego je imao 3 nedelje i razboleo se i zaglavio u bolnici od nekog virusa - veoma neodgovorno
-nije otisla kod ginekologa na pregled, pa su joj male usne skroz srasle i to su naknadno morali seci i odvajati

Znaci moze ova varijanta ali brate mili znaju se odgovornosti i gde medicina mora da uskoci!!!

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Porodjaj u domu/kuci
27.3.2009 19:14:10   
guppy RR
A šta kad vam se dete "zaglavi" kao meni pa mora hitno na carski rez? A šta ako jedna beba ne diše kao meni, pa mora na kiseonik?

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Porodjaj u domu/kuci
27.3.2009 19:18:55   
sneza24
Svidja mi se ovo sa akunpkturom{valjda se tako pise} ako stvarno ne osetis bolove.Ali bih se ipak porodila u bolnici a ne kuci.

(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Porodjaj u domu/kuci
27.3.2009 19:25:55   
Mery
Tacno je da su nase bake radjale kod kuce ali isto tako je tacno da su njihova dijeca i umirala u mnogo vecem broju nego djeca u porodilistu, hocu da kazem ipak je bolnica opremljena za moguce komplikacije i sterilno je sve. Ja sam definitivno za bolnicu.

IZVORNA PORUKA: guppy RR

A šta kad vam se dete "zaglavi" kao meni pa mora hitno na carski rez? A šta ako jedna beba ne diše kao meni, pa mora na kiseonik?

(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Porodjaj u domu/kuci
27.3.2009 21:39:38   
Verus
Guppy, zato sam i rekla da sam ja jako za prirodan porodjaj koji se i nadam da cu sama i imati jednog dana, volela bih sve te lepe opcije, vode i akupunkture, ali da su u centru za porodjaj tj. bolnici, pa ako nesto ne daj boze krene lose, tu su doktori i operaciona sala.  Al ja kazem da bog cuva budale ko sto je bilo u slucaju ove sto je znam....
IZVORNA PORUKA: guppy RR

A šta kad vam se dete "zaglavi" kao meni pa mora hitno na carski rez? A šta ako jedna beba ne diše kao meni, pa mora na kiseonik?

(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Porodjaj u domu/kuci
27.3.2009 21:40:29   
Verus
hm sad razmisljam,  ako su blizanci sigurno ni babica ne bi to radila kod kuce, blizanci moraju u bolnicu-jel se bliznaci uopste mogu roditi vaginalno?  Ili moraju CR??

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Porodjaj u domu/kuci
27.3.2009 21:46:43   
Mikica2
Nikome ne bih preporucila porodjaj kod kuce! Prije su bila druga vremena! Zene su bile zdravije! Sada se zena jedva porodi i u bolnici pored citavog tima doktora! Znaci: kuca-nikad!

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Porodjaj u domu/kuci
28.3.2009 0:51:33   
Sneža
bez stručne pomoći mislim da se ne bih usudila na tako nešto,ipak otkud znam šta me čeka,i što kaže Guppy,šta ako se beba zaglavi pa moraš hitno na CR?

_____________________________

superbrzasnežaheroj

(odgovor članu Mikica2)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Porodjaj u domu/kuci
29.3.2009 22:40:58   
Anoniman
Nikada se ne bih porađala kod kuće. Ne bih se čak porađala ni u privatnoj bolnici, a ne kod kuće. 

(odgovor članu Sneža)
  Direktna veza do poruke: 18
   RE: Porodjaj u domu/kuci
7.5.2009 22:48:10   
eugenija
Ja bih, ali da ste sve vi sa RR oko mene i da se smejemouser posted image user posted image user posted image

(sad ćete reći, teško da bi se smejala, al ajd) user posted image user posted image user posted image


_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Porodjaj u domu/kuci
7.5.2009 22:59:56   
Verus
user posted image evo eugi smejemo se....ja mislim da bih htela sto manje ljudi oko sebe, kad me boli volim da sam sama...a i mozda bih se razjarila pa ih htela sve pobiti!user posted image
IZVORNA PORUKA: eugenija

Ja bih, ali da ste sve vi sa RR oko mene i da se smejemouser posted image user posted image user posted image

(sad ćete reći, teško da bi se smejala, al ajd) user posted image user posted image user posted image


(odgovor članu eugenija)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Porodjaj u domu/kuci
7.5.2009 23:00:52   
eugenija
Samo me napijte, i sve će biti okuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Porodjaj u domu/kuci
7.5.2009 23:01:47   
Verus
user posted image
IZVORNA PORUKA: eugenija

Samo me napijte, i sve će biti okuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu eugenija)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Porodjaj u domu/kuci
9.5.2009 9:40:27   
Rina
U holandiji se cak 30 % trudnica odluci za kucni porodjaj,i sasvim je normalna stvar ako nemas rizicnu trudnocu.Standardno dobijes od zdravstvenog osiguranja paket za kucni porodjaj.
Poradjaju te babice koje su ti pratile trudnocu,dakle poznata lica...poznata okolina,opustenost a ako posumnjaju na komplikacije jednostavno juris u bolnicu user posted image
 

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Porodjaj u domu/kuci
9.5.2009 13:55:59   
Anoniman
Ja bih volela kod kuce, naravno ako je sve u redu!!!
U stvari bih volela da se toliko brzo porodim da ne mogu stici do bolnice, vec da mi samo ispadne beba. Recimo ja se ujutro probudim u krevetu, pogledam se dole i vidim puko mi vodenjak, kad odjednom dobijem napone i beba sama izletiuser posted image user posted image user posted image
Zar nije idealno?
Bas imam bujnu mastuuser posted image user posted image user posted image

Jedna moja prijateljica se porodila u bolnickom liftu, nije stigla do sale. Ja bih onda radije kod kuceuser posted image

(odgovor članu Rina)
  Direktna veza do poruke: 24
   RE: Porodjaj u domu/kuci
9.5.2009 14:03:39   
Ana RR
Uh, ne bih volela porođaj kod kuće, mislim da bi me previše bilo strah da ne dođe do nekih komplikacija.
Volela bih porođaj u bazenu, mislim da to rade u Gradskoj bolnici, ne znam da li je neko to probao?


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Engimengi: Moja porođajna priča
photo
Ctg je pokazao velike kontrakcije, doktor je rekao da me spremaju za 5 min u salu na carski rez! Ja sam samo stigla da j...
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće je znak da postoji mogući problem.



image
AnaTamara
Preporuka budućim mamama!
Porođaj je sve bliže, pripremaju se stvarčice, između ostalog i Fitolat, koji mi je mnogo pomogao sa prvim detetom, uspeli smo da uspostavimo laktaciju!  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here