|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Pranje kose u porodilistu
30.5.2010 14:17:20   
Nensi*
Da li ste prale kosu u porodilistu? Najlakse je oprati,ali ne znam kako da je osusim user posted image
Mozda je nekome glupo ovo pitanje ali mene zanima user posted image

_____________________________

Nena+Danilo=Vuk :)
Direktna veza do poruke: 1
   RE: Pranje kose u porodilistu
30.5.2010 14:20:49   
maslinica
ja imam dugu i gustu kosu, ne bi imala kad da je operem i osusim, beba je bila stalno sa mnom, a i za 3-4 dana nemy potreba za tim.

(odgovor članu Nensi*)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Pranje kose u porodilistu
30.5.2010 14:23:11   
liliana
Pošto sam ja u trudnoči bila 6 meseci u bolnici-ovo mi je bio ogroman problem. S obzirom da mi je kosa jako gusta i duga (do dna leđa), kosu mi je morao prati MM, jer je nikako nisam mogla tamo sama oprati, isprati i osušiti. Da nije bilo njega, sigurno bih se ošišala na čelavo!!!user posted image user posted image user posted image

_____________________________

" BOŽE, ČUVAJ MI OVO PILE...
OVU MRVU ZLATA I SVILE..."

(odgovor članu Nensi*)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Pranje kose u porodilistu
30.5.2010 14:30:01   
Anoniman
nensi, nije glupo pitanje ali...nemoj da se ljutis, reci cu sta mislim:

ako zena ostaje regularno u porodilistu ne moze niko da mi kaze da ne moze da izdrzi tri dana sa prljavom kosom !!!

ja sam ostala zbog infekcije bebinog pupka 7 dana i jeste mi kosa bila prljava ali ...

drugo je ako odrzava trudnocu ili ostaje preko 10 dana iz nekog razloga..

ovako regularno nema potrebe stvarno.

(odgovor članu maslinica)
  Direktna veza do poruke: 4
   RE: Pranje kose u porodilistu
30.5.2010 14:30:22   
maslinica
IZVORNA PORUKA: liliana

Pošto sam ja u trudnoči bila 6 meseci u bolnici-ovo mi je bio ogroman problem. S obzirom da mi je kosa jako gusta i duga (do dna leđa), kosu mi je morao prati MM, jer je nikako nisam mogla tamo sama oprati, isprati i osušiti. Da nije bilo njega, sigurno bih se ošišala na čelavo!!!user posted image user posted image user posted image


ovo su ekstremne situacije...to je druga prica:)

(odgovor članu liliana)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Pranje kose u porodilistu
30.5.2010 14:35:51   
Nensi*

IZVORNA PORUKA: OTI

nensi, nije glupo pitanje ali...nemoj da se ljutis, reci cu sta mislim:

ako zena ostaje regularno u porodilistu ne moze niko da mi kaze da ne moze da izdrzi tri dana sa prljavom kosom !!!

ja sam ostala zbog infekcije bebinog pupka 7 dana i jeste mi kosa bila prljava ali ...

drugo je ako odrzava trudnocu ili ostaje preko 10 dana iz nekog razloga..

ovako regularno nema potrebe stvarno.



Ma ne ljutim se user posted image
Samo me zanimalo user posted image

_____________________________

Nena+Danilo=Vuk :)

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Pranje kose u porodilistu
30.5.2010 14:40:27   
Anoniman
naravno kad izadjes izgledas kao kreten ali zato kad dodjes kuci pravac kupatilo..
ja sam bebu stavila u krevetac i odmah otisla da perem kosu...user posted image user posted image

(odgovor članu Nensi*)
  Direktna veza do poruke: 7
   RE: Pranje kose u porodilistu
30.5.2010 14:43:51   
LillyT
Ja sam prvo isla da kakim pa na ribanje. Moje kupatilo je moje kupatilo (i wc solja)

_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Pranje kose u porodilistu
30.5.2010 14:47:38   
Snelle
Ja kosu nisam prala u porodilistu jer bi to bilo gotovo nemoguce. Zbog nekog problema sa cevima, nismo imali vode, pa smo vodu koristili iz nekih cisterni pretocenu u bokale. Posto imam gustu i dugu kosu meni bi trebalo barem 5 bokala da operem kosu, pa mi nije na pamet padalo da zapocnem tako nesto. Uostalom u porodiliste sam dosla sa opranom i isfeniranom kosom (bas tog dana bila kod frizera user posted image ) tako da sam itekako mogla da izdrzim bez pranja.

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Pranje kose u porodilistu
30.5.2010 15:34:30   
Anoniman
Oprala sam kosu kod kuce, kad su mi pocele kontrakcije, ali sam se toliko namucila tokom porodjaja, i bilo je leto, kosa mi je bila skroz mokra kad sam se porodila. Uzasno sam se osecala, ali sam u bolnici ostala manje od 48 sati, pa sam izdrzala do kuce. 

(odgovor članu Snelle)
  Direktna veza do poruke: 10
   RE: Pranje kose u porodilistu
30.5.2010 15:34:43   
lanajelena
ja sam je pred kraj trudnoce prala svaki drugi dan bas iz tog razloga da ne moram tamo da je perem,ali da sam ostala duze i da nisam mogla nikako da je namestim oprala bih je verovatno

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Pranje kose u porodilistu
30.5.2010 17:58:53   
sanji
Pošto sam ja bila 20 dana u bolnici naravno da sam morala da operem kosu! Više puta! user posted image Meni nije bio problem pošto sam ležala na patologiji trudnoće gde ima žena koje održavaju trudnoću pa nije nikakav problem pronaći fen! Svoj fen nisam donela pošto sam se nadala da će sve brzo da se završi a na svaka dva dana sam išla na konzilijum. Nisam bila isfenirana ali to mi stvarno nije bilo bitno! Na programu sam bila u petak a četvrtak veče sam isto oprala kosu pa onda kući posle 4 dana! user posted image

_____________________________

DOBILI SMO PRINCEZE

(odgovor članu lanajelena)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Pranje kose u porodilistu
30.5.2010 18:05:59   
Nena81
Posle oba porodjaja sam bila u apartmanu, imala svoje kupatilo, tako da mi je sa te strane bilo mnogo lakse, tusirala sam se kad mi se htelo, i po nekoliko puta dnevno, jer od nadolazenja mleka bila sam mokra, kosu sam prala i fenirala. I moj fen pozajmilo pola sprata user posted image

_____________________________

Love me, Hate me, either way you are thinking of me !!

(odgovor članu sanji)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Pranje kose u porodilistu
30.5.2010 20:54:07   
Modessty
Ja sam u bolnici bila nedeljudana. Kosa mi je u petak bila čista, ali je već u nedelju nakon porodja bila užasna! Sve me je živo svrbelo. Naročito je bilo užasno što nam je soba bila pretopla. Tako sam ja izdržala do ponedeljka i čim mi je dežurna dr rekla da se slobodno detaljno tuširam, ja sam odmah nakon vizite otrčala na kupanje. Fen mi nije ni trebao.. Nije mi bila bitna frizura već samo da sam čista. Ni danas ne razumem žene koje su mogle a nisu se okupale nedelju dana!!!

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Nena81)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Pranje kose u porodilistu
30.5.2010 21:02:33   
dunja RR

IZVORNA PORUKA: LillyT

Ja sam prvo isla da kakim pa na ribanje. Moje kupatilo je moje kupatilo (i wc solja)


verovatno ću i ja ovako user posted image user posted image user posted image , najviše volim svoje kupatilce i nekako mi gadno da se kupam po bolničkim, pogotovu što sam operisana u Gradskoj bolnici Zvezdara gde su kupatila užasna( ne znam kako je u porodilištu) , ali u ostalom delu ginekologije stvarno užasna,( mada je i ovde bilo puno trudnica).....sve ostalo mi je ok u ovoj bolnici samo kupatila i wc user posted image , stari su, slavine stare, zarđale, tuš kabine se raspadaju, tako da čistačice i kada očiste džabe...ali sam ipak morala da se okupam( bez pranja kose), jednom pre i jednom posle operacije....sorry na offtopic...

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Pranje kose u porodilistu
30.5.2010 21:06:20   
Mishica 77
Ja je nisam ni prala. Štrokavica... user posted image Šalim se. Nije se uopšte isprljala za 8 dana, verovali ili ne. Mislila sam se kako ću jer se inače baš masti, kad eto. A bila sam u apartmanu... svoje kupatilo imala... znači mogla sam da perem kad god hoću.



_____________________________

Čovek koji nema dudu, zeca i žabu nije čovek..... :-))

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Pranje kose u porodilistu
30.5.2010 21:33:48   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: nensi27


Mozda je nekome glupo ovo pitanje


user posted image

Nisam prala kosu u porodilištu, imala sam drugih briga. user posted image

(odgovor članu Nensi*)
  Direktna veza do poruke: 17
   RE: Pranje kose u porodilistu
30.5.2010 21:53:32   
Lu
Ja sam bila u bolnici 7 dana poslije poroda zbog povišenog bilirubina kod bebe, a pošto me porod iznenadio, poranio otišla sam baš prljave kose... i svo ono preznojavanjeuser posted image
Bila sam primorana da operem ali pošto sam jedva hodala donijeli su mi u bolnicu sprej za suho pranje, naspreja se kosa od korijena i ostavi se 5-10 min. i iščešlja, bude čista i mirišljava kao da je oprana user posted image

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Pranje kose u porodilistu
30.5.2010 22:00:32   
*Alexx*
Ja sam oprala sledeći dan posle porođaja. Pošto je bilo leto, osušila se čas posla na vazduhu user posted image

_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Pranje kose u porodilistu
30.5.2010 23:09:20   
sneza24
Ja sam u porodiliste otisla sa cistom kosom oprala sam je predhodni dan.Ostala sam 11 dana a kosu sam prala tek peti dan jer je mm svaki dan zaboravljao sampon da mi ponese a tog dana mi je cimerka pozajmila,sestra mm od strica,
A za susenje nisam imala problem jer sam se porodila u avgustu pa je bilo pretoplo i kosa mi se brzo osusila.

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Pranje kose u porodilistu
30.5.2010 23:26:24   
simke
IZVORNA PORUKA: LillyT

Ja sam prvo isla da kakim pa na ribanje. Moje kupatilo je moje kupatilo (i wc solja)

user posted image Potpisujemuser posted image
Da se razumemo,tuširala sam se više puta dnevno,ali pranje kose je bila nemoguća misijauser posted image Što LillyT kaže moja kućica,moja slobodicauser posted image

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Pranje kose u porodilistu
30.5.2010 23:54:06   
micketta
prala sam 2 ili 3 puta bez problema posto sam ostala 13 dana...
mm mi doneo fen kad mi je trebalo i odneo kuci dan pre otpusta


_____________________________

zna baba

(odgovor članu simke)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Pranje kose u porodilistu
31.5.2010 9:15:24   
winx
Meni je mm doneo fen i šampon u porodilište i nije bilo nikakvih problema.
Mene je frapirala jedna Kineskinja koja je bila sa nama u sobi kad sam se vratila iz kupatila istuširana i oprane kose,a ona će "kod nas se mesec dana ne kupa i nepere kosa posle porodjaja, jer to donosi  nesreću", ali je nisam razumela kakvu.
Nisam imala komentar na ovo,pošto sam ostala user posted image !!!

(odgovor članu micketta)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Pranje kose u porodilistu
31.5.2010 9:23:03   
LillyT
Ijuuu, mesec dana nema kupanja. Ja sam se pirkala stalno u onom ocajnom kupatilu, pa prosto bih se usmrdela. Ja nisam nikada upoznala ni videla osobu koja se ne kupa danima user posted image
Moja kosa je kovrdzava, pa se ni ne vidi kada je prljava, ali zato nije bas prijatna za oko kada lezim duze. No, pri izlasku sam se upristojila, koliko god je to bilo moguce user posted image


_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu winx)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Pranje kose u porodilistu
31.5.2010 13:00:08   
s.a.nj.a.
Ja sam lezala u bolnici 42  dana pre porodjaja na odrzavanju trudnoce,i jos 6 dana kad sam se porodila,htela ili ne kosu sam morala da perem.Navikla sam se lepo da mi uopste nije bio problem.Sve rekvizite stavim u kesu,operem je tako sto stojim jer nikako nisam smela da se savijam,dva puta samponom,i koristila sam balzam u spreju koji se ne ispira pa tako malo prekratila vreme.Onda je lepo uvijem u peskir pa se istusiram.Posle u sobi je rascesljavam i susim.A fen sam imala neki stari minijaturni ali je odlicno posluzio.Prala sam je jednom nedeljno,najcesce vikendom.

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće je znak da postoji mogući problem.
Dobijanje na težini po nedeljama trudnoće
Koliko je preporučljivo ugojiti se u trudnoći i zbog čega kilogrami tako naglo rastu?



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here