|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Prijateljstvo posle raskida
3.12.2008 11:18:49   
Anoniman
U teoriji mislim da nije izvodljivo ako bilo koja od strana oseća išta malo dublje.

Da li sam to pokušala? Jesam više puta. Nekada sam ja bila odbačena, nekada sam ja odbacila, baš jer odnosi nisu bili čisti.

Evo deo jednog texta:

Kad veza potraje, vi sebe počinjete da vidite kao deo zajednice. Nije više samo "ja" u pitanju, postajete "mi". Posle raskida, potrebno je da ponovo postanete "ja", kompletno i celovito biće, ne više deo jedne zajednice. Potrebno je distancirati se od tog "mi" kojem više ne pripadate i potrebno je vreme da ožalite to što "mi" više ne postoji, baš kao što bi vam bilo potrebno vreme da ožalite nečiju smrt. A ukoliko ostanete u prijateljskim odnosima s bivšim ili bivšom, to distanciranje ide mnogo teže i sporije - ako uopšte ide. Bol zbog rastanka je manji, jer se i dalje viđate s tom osobom, samo što onda i dalje imate nešto s njom. Više nemate vezu, ali nešto i dalje postoji - a kako se onda emotivno odvojiti i postati zaista sposoban za novu vezu, sposoban da se nekoj novoj osobi posvetite onoliko koliko ona to zaslužuje? Kad i dalje imate neke lepe emocije prema bivšem ili prema bivšoj, emocije koje bi se mogle ponovo razbuktati ako se za to ukaže prilika?
 
"Zar ne možemo da ostanemo prijatelji?" Možete, nije da baš ne možete, samo je pitanje koliko dugo ćete biti samo prijatelji; pitanje je kada će neko od vas dvoje poželeti da pokušate ponovo (a ono drugo je u novoj vezi), pitanje je da li će uopšte postojati jedan jedini trenutak u kome ste "samo prijatelji", a ne neko ko se nada obnavljanju veze. Raskid će možda, a možda i neće, manje boleti ako nastavite kao prijatelji, ali će vam to prijateljstvo komplikovati dalji život i prilično vam otežati neku novu vezu.
 
IZVOR
 
Kakva su vaša iskustva?
  Direktna veza do poruke: 1
   RE: Prijateljstvo posle raskida
3.12.2008 12:14:51   
guppy RR
Moje iskustvo je... posle raskida treba pauza, a onda nemam problema sa tim, da budemo prijatelji. Ja sam uvek pravila distancu i dopuštala tu mogućnost, jer je kasnije još kako smešno prisećati se "starih dana" zajedno user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Prijateljstvo posle raskida
3.12.2008 12:24:50   
Anoniman
Meni to baš i nije smešno... Ne znam... Koliko god da je vremena prošlo, iz ove perspektive u kojoj se nalazim, meni to budi neki osećaj kao da radim nešto što nije ok, kao da varam muža.

(odgovor članu guppy RR)
  Direktna veza do poruke: 3
   RE: Prijateljstvo posle raskida
3.12.2008 12:44:10   
guppy RR
Hm.. ja ne gledam na to tako ni otprilike. Jer raskid je u mojim očima raskid, a ne "ajde da prebolimo". Ono vreme između lepo rasčisti stvari i napravi finu distancu. KOD MENE .. različiti smo :)

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Prijateljstvo posle raskida
3.12.2008 12:46:31   
Makili
Fantasticna tema...to kazem samo iz licnog iskustva user posted image Moze da prica ko sta hoce ali bilo koja vrsta prijateljstva posle bilo koje vrste veze (ozbiljne ili samo platonske) je NEMOGUCA i to je definitivno to user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Prijateljstvo posle raskida
3.12.2008 12:50:46   
Anoniman
Rasčistim ja. Ne osećam više ništa - zaista. Znam i da druga strana ne oseća ništa. ALI, ZNAM DA BIH JA ODLEPILA KADA BI SE MOJ MUŽ DRUŽIO SA BIVŠOM I OBJAŠNJAVAO MI DA NE OSEĆA NIŠTA! Čak i da pretpostavimo da mu verujem da ne oseća ništa... OPET... neeee... user posted image

(odgovor članu Makili)
  Direktna veza do poruke: 6
   RE: Prijateljstvo posle raskida
3.12.2008 16:30:03   
kumara

IZVORNA PORUKA: Makili

Fantasticna tema...to kazem samo iz licnog iskustva user posted image Moze da prica ko sta hoce ali bilo koja vrsta prijateljstva posle bilo koje vrste veze (ozbiljne ili samo platonske) je NEMOGUCA i to je definitivno to user posted image



Potpuno se slazem sa Makili!!!

Mozda posle jedno 10-20 godina kad to vise i nije bitno dvoje moze da se nadje i zaista druzi, prica o proslosti... Ali ne da postanu prijatelji i da se intenzivno vidjaju. Mislim da tu onda uvek bude nesto tipa " a sta bi bilo da smo ostali zajedno ili da smo sad opet zajedno"...

(odgovor članu Makili)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Prijateljstvo posle raskida
3.12.2008 20:56:26   
guppy RR
A ne ne.. ja ni nisam mislila na intenzivno prijateljstvo. Ali ovu temu sam razumela u smislu... da li je naopako da još ikad pozoveš tog čoveka ili ne... Ja recimo sam ostala u kontaktu sa njima, drago mi je kada vidim da imaju porodice. Šta ja znam... a moram da priznam i da razilaženje nije bilo ono tipa "plačem dok ne umrem", uvek je to bilo sporazumno. Valjda mi je zato lakše?

(odgovor članu kumara)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Prijateljstvo posle raskida
3.12.2008 22:59:16   
Anoniman
Ja nekako mislim da jedna strana uvek plače, pitanje je da li prizna... retko se desi da baš oboje skontate da ne valja... (u mom slučaju je tako bilo)

(odgovor članu guppy RR)
  Direktna veza do poruke: 9
   RE: Prijateljstvo posle raskida
4.12.2008 8:31:52   
guppy RR
Pa... onda su oni plakali user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Prijateljstvo posle raskida
4.12.2008 8:35:49   
Anoniman
user posted image

(odgovor članu guppy RR)
  Direktna veza do poruke: 11
   RE: Prijateljstvo posle raskida
4.12.2008 8:40:20   
Maya21
Evo i ja da se javim malko, da ne mislite da sam u zemlju propala user posted image
Prijateljstvo posle raskida? Mislim da je moguce ako prodje neko vreme, kao sto je Guppy rekla. Ja sam jos uvek u kontaktu sa bivsim. I sve je ok, upoznao mi je muza i sve ok. Ne druzimo se intezivno ali vidjamo se s vremena na vreme... Jednostavno smo uvideli da nam je bolje da budemo prijatelji i to je to.

(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Prijateljstvo posle raskida
4.12.2008 8:43:14   
guppy RR
Majice mojaaaaaaaaa!!!!
Pa kako si mi ti, kako bebica u stomaku, kako Matej????
Ajde javi nam se u Kafa, grudi... ili u Trudnice gde ste... malo napričaj vesti :)

(odgovor članu Maya21)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Prijateljstvo posle raskida
4.12.2008 8:46:33   
Maya21
Upravo videh da imam greskica u poruci user posted image Nikad ne pregledam poruku pre nego je posaljem a zurim da se sto pre odvojim od ekrana. Citamo se za koji dan.
Cmok svima

(odgovor članu Maya21)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Prijateljstvo posle raskida
4.12.2008 8:48:59   
Maya21
Gupikice rado bih ja ali ne daju mi jos uvek da dugo sedim user posted image
Od sutra ne radim, za vikend odmaram pa punom parom na RR user posted image
Maki je super, ljubi stalno stomak user posted image
ajde javljam se ja uskoro, nisam vas zaboravila
CMOK

(odgovor članu Maya21)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Prijateljstvo posle raskida
4.12.2008 8:51:43   
Anoniman
Maya user posted image

(odgovor članu Maya21)
  Direktna veza do poruke: 16
   RE: Prijateljstvo posle raskida
4.12.2008 8:55:30   
Maya21
Gupikice draga,
rado bih ja da caskam sa vama, ali ne bih smela dugo da sedimuser posted image
Od sutra sam na trudnickom, za vikend malo odmaram a onda punom parom na RR user posted image
Maki je super, ljubi stalno stomak, samo imamo problem, nece ni da cuje za batu... Samo seka Sara dolazi u obzir. A izgleda da ce opet biti decak.
Cekamo rezultate amnio jos 15 dana pa cemo da vidimo
CMOK svima pa se citamo od ponedeljka!
user posted image

(odgovor članu Maya21)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Prijateljstvo posle raskida
4.12.2008 12:41:59   
kumara

IZVORNA PORUKA: guppy

Pa... onda su oni plakali user posted image user posted image user posted image


user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

Dobro, to povremeno vidjanje je i meni ok. Meni se na proslom poslu desilo da sam igrom slucaja radila sa svojim bivsim i bilo je sve ok.

(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Prijateljstvo posle raskida
4.12.2008 12:44:30   
Anoniman
 user posted image

(odgovor članu kumara)
  Direktna veza do poruke: 19
   RE: Prijateljstvo posle raskida
4.12.2008 12:48:22   
kumara
Znao je moj muz, nisam imala razloga da krijem i normalno je to primio... On nije tip ljubomorne osobe (hvala bogu!). user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Prijateljstvo posle raskida
4.12.2008 12:50:02   
Anoniman
Stiže nova tema! user posted image

(odgovor članu kumara)
  Direktna veza do poruke: 21
   RE: Prijateljstvo posle raskida
4.12.2008 12:51:33   
Lu
Ja mislim da prijeteljstvo poslije raskida može da postoji samo poslije veze koje i nije bila neka ljubavna,nego je par shvatio da su bili dragi jedno drugom,možda je bilo i sexa i to je to,
ako nekoga volite i on vas ostavi,prevari i obrnuto ili prekinete zbog nekih utjecaja okoline,mislim da se s takvom osobom nemože biti prijetelj.

(odgovor članu kumara)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Prijateljstvo posle raskida
4.12.2008 12:55:03   
Anoniman
Eto to i ja mislim. Samo što ja u tu kritičnu masu ubacujem i sex, sve u svemu nisam za prijateljstvo nakon veze.

(odgovor članu Lu)
  Direktna veza do poruke: 23
   RE: Prijateljstvo posle raskida
6.12.2008 15:10:09   
andrijana
Kad je kraj onda je kraj i tacka za sva vremena. Cak se i ne javljam nikom.

_____________________________

Andrijana i Stevan
01.01.2007.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Prijateljstvo posle raskida
19.4.2009 23:21:13   
Sneža
Ako mi je osoba značila,baš baš jako,nema šanse da ja kao sa njim prijateljstvujem,posle raskida,imala sam jednu duuugu vezu pre braka,i samo se javimo jedno drugom kada se sretnemo i to je to.Problem je što oboje radimo u centru,pa se u poslednje vreme često "sudarimo"i to mi uopšte ne prija!

_____________________________

superbrzasnežaheroj

(odgovor članu andrijana)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
IMA LI VAŠE DETE RAVNA STOPALA?
Problemi ravnih stopala mogu biti izuzetno neprijatni, zbog njih mogu nastati bolovi u nogama i leđima, kao i smetnje pr...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here