|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Priznavanje deteta u vanbračnoj zajednici
19.1.2009 14:02:37   
Anoniman
I ja i jedna moja drugarica smo ostale trudne pre braka. U startu smo obe odlučile da svadbu pravimo nakon porođaja, kao "Ma gde ću sa tolikim stomakom?", ali zakon kaže "Ne ne!" Ako želite da dete u svom izvod iz matične knjige rođenih ima muževljevo prezime i da ima upisano ime oca, morate biti u braku! Naime, ne može tata da dođe i kaže "Ja priznajem to dete da je moje, i snosim sve obaveze!" (ukoliko niste u braku), nego se očinstvo mora dokazati DNK analizom. Ili, morate biti u braku. Kao da je brak garant očinstva. user posted image  Meni je to skroz bezveze, pa zašto bi neki muškarac tek tako priznao dete koje nije njegovo?

Šta vi mislite o tome?

Ista tema i ovde: Divlji brak priznanje deteta KLIKNI

< Poruku je uredio Tasha RR -- 19.2.2010 10:41:34 >
  Direktna veza do poruke: 1
   RE: Ne mogu tek tako priznati dete
19.1.2009 14:15:40   
Lu
Hm nemam ti ja pojma o ovome,ali znam da to može biti komplicirano i imati teške posljedice.
A koliko očeva danas živi misleći da su djeca njegova a ustvari nisu,mislim da se tome teško može stati u kraj.
Možda sam glupa ali meni nije jasno zašto djeca moraju nositi očevo prezime,mislim znam da nemoraju ali zamisli da kažeš mužu želim da nosi moje prezimeuser posted image

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Ne mogu tek tako priznati dete
19.1.2009 14:20:53   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: lu

Možda sam glupa ali meni nije jasno zašto djeca moraju nositi očevo prezime,mislim znam da nemoraju ali zamisli da kažeš mužu želim da nosi moje prezimeuser posted image


user posted image

(odgovor članu Lu)
  Direktna veza do poruke: 3
   RE: Ne mogu tek tako priznati dete
20.1.2009 12:37:20   
kumara

IZVORNA PORUKA: lu

zamisli da kažeš mužu želim da nosi moje prezimeuser posted image


Ja jako volim moje prezime, retko je i od kad sam se ja udala i promenila ga niko se vise na preziva tako u nasoj porodici (osim mog tate naravno) tj. necemo ga produziti. Zato se zanosim nekom idejom da ako budem imala 2 sina pokusam sa muzem da pregovaram da jedan sin nosi moje devojacko prezime (ali tek kasnije kad odraste, jer dok je mali bice nam komplikovano). Znam da to zvuci jako glupo, ali sad mi se nakako to cini kao dobra ideja, a videcemo da li cu to misliti kasnije.

Sto se priznavanja dece tice (da se vratim na temu user posted image ), nisam znala da je to takav problem. A i ne razumem zasto bi bio problem. Dodje tata i prizna dete, kao da drzavu zaista brine ko je pravi otac! U sustini, kao sto ste rekle, niko ne garantuje da je i otac po rodjenju zaista bioloski otac, pa tad ne traze DNK analizu. Po meni, bitno je da neko voli i prizna to dete, ne znam zasto toliko komplikuju oko toga!

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Ne mogu tek tako priznati dete
20.1.2009 18:43:00   
Anoniman
To mi je malo suludo! user posted image  Bolje onda oba deteta da ti nose oba prezimena.

(odgovor članu kumara)
  Direktna veza do poruke: 5
   RE: Ne mogu tek tako priznati dete
21.1.2009 1:12:31   
kumara
A to mi je tek jezivo... ma videcemo rano je za sve to, ko zna sta do tad smislim, tek sam na prvom detetu za koje ne znamo ni pol jos uvek... user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Ne mogu tek tako priznati dete
21.1.2009 1:15:19   
Anoniman
Pa meni je gore da ti se jedno dete prezive XXX a drugo YYY. user posted image

(odgovor članu kumara)
  Direktna veza do poruke: 7
   RE: Ne mogu tek tako priznati dete
21.1.2009 1:26:49   
kumara
Pa kad su mali jeste, a po meni posle nema ni veze. Zato sam i rekla kad budu stariji tj. posle 18. Mi imamo druga koji se do 18. prezivao po ocu, njegovi su se razveli kad je bio mali ali je valjda po zakonu morao da nosi ocevo prezime do punoletstva. Kad je napunio 18, promenio je prezime u majcino devojacko (sa tatom se nikako nije slagao).

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Ne mogu tek tako priznati dete
21.1.2009 1:29:36   
Anoniman
Ne vredi da me ubeđuješ. Tvoja deca će se slagati sa tatom. I mislim da to neće ići. No, o tom - po tom. user posted image

(odgovor članu kumara)
  Direktna veza do poruke: 9
   RE: Ne mogu tek tako priznati dete
29.1.2009 17:43:37   
maša
PORED OVAKVE "BELE KUGE" NE BI TREBALO NIKOG DA BRINE ČIJA SU DECA -SAMO NEKA IH IMAuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image !

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Ne mogu tek tako priznati dete
29.1.2009 20:00:08   
Anoniman
user posted image user posted image

(odgovor članu maša)
  Direktna veza do poruke: 11
   RE: Ne mogu tek tako priznati dete
3.2.2009 14:41:52   
Modessty
Prema porodičnom zakonu ime detetu određuju roditelji sporazumno. Ako roditelji nisu živi, ako nisu poznati, ako u zakonom određenom roku nisu odredili ime, ako ne mogu da postignu sporazum o imenu deteta, odnosno ako su odredili pogrdno ime, ime kojim se vređa moral ili ime koje je u suprotnosti sa običajima i shvatanjima sredine, ime deteta određuje organ starateljstva.

Prezime se određuje prema prezimenu jednog ili oba roditelja. Ako je prezime roditelja različito onda se prezime deteta određuje sporazumno. Iz razloga pravne sigurnosti nije dopušteno da zajednička deca nose različita prezimena. Ako roditelji nisu živi, ako nisu poznati, odnosno ako ne mogu da postignu sporazum o prezimenu deteta, određuje ga organ starateljstva.

Maloletnom licu ime se može promeniti na zahtev oba roditelja ili usvojioca. Ako se zahteva promena imena licu koje je starije od 10 godina, potreban je njegov pristanak.

Eto to kaže zakon!

Učim upravo Uvod u građansko pravo pa se pravim važna što ipak po nešto znam! user posted image

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Ne mogu tek tako priznati dete
9.5.2009 3:30:34   
Verus
moji roditelji nisu bili vencani kada sam se rodila, pa sam imala mamino prezime dok se nisu vencali-kada je meni bilo 9 godina!user posted image Eno ih jos uvek zajedno posle 35 godina, uvek su tvrdili da je brak samo papir, bitno je da se ljudi vole, tako sam i odrasla da mislim i sama...

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Ne mogu tek tako priznati dete
9.5.2009 10:09:36   
bebać
Ja i moj suprug nismo vjenčani još uvijek,a nismo bili ni kad se Sergej rodio..pisala sam negdje,naravno da se planiramo i vjenčati a i krstiti Sergeja,ali nešto nam to nije prioritet pa se i ne optertećujemo time.Kad se Sergej rodio u bolnici su ga upisali na moje prezime,a posle par dana otišli smo u opštinu i muž je preveo Sergeja na svoje prezime ja sam samo dala izjavu i potpisala,takva je procedura sada ovdje kod nas!

_____________________________

"Žena nikada ne može biti previše bogata, previše mršava i imati previše cipela”

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Ne mogu tek tako priznati dete
9.5.2009 16:06:03   
Verus
user posted image super bebac, eto valjda u ono vreme pre 30 godina nisu to dali.  user posted image uvek sam se zezala da sam vanbracno dete, bilo mi blesavo dok sam bila mala.

(odgovor članu bebać)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Ne mogu tek tako priznati dete
11.5.2009 9:54:24   
Anoniman
u BiH je bracna i vanbracna zajednica izjednačena .... osim u slucaju ako je dijete rodjeno u vanbracnoj zajednici moraju i majka i otac biti nazocni kod upisa u knjigu rodjenih  

djeca rodjena u braku .... samo jedan roditelj moze otici da upise dijete u matičnu knjigu rodjenih

a naknadno se moze utvrđivati očinstvo (u braku do 18 godine djetetova zivota)
vanbracna zajednica do 10 godine djetetovog zivota

(odgovor članu Verus)
  Direktna veza do poruke: 16
   RE: Ne mogu tek tako priznati dete
11.5.2009 10:23:34   
Rivana
Ja sam se porodila pre cetiri mes. i nismo vencani. Nikakvih problema nisam imala oko prijavljivnja bebe, beba nosi njegovo prezime, otisli smo zajedno potpisali pokazali licne karte i to je to.... Niko nas nista nije pitao kakav DNK, inace smo iz Beograda, malecki je prijavljen na opstini savski venac, mi jos uvek nismo vencani jednog dana obavicemo i to sada imamao preca posla user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Ne mogu tek tako priznati dete
19.2.2010 10:36:33   
Anoniman
Divlji brak, priznanje deteta KLIK

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 18
   RE: Priznavanje deteta u vabračnoj zajednici
19.2.2010 10:42:45   
Anoniman
Malo sam uskladila naziv teme, pošto ste pisale da je to ipak sada moguće bez većih poteškoća. user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 19
   RE: Priznavanje deteta u vabračnoj zajednici
19.2.2010 12:07:09   
Rivana
Nema tu nikakvih poteskoca user posted image isto je kao i kod prijavljivanja kada ste u braku samo sto kad niste u braku moraju ici oba roditelja kada se beba prijavljuje samo to i nista vise nikakve izjave zapisnici maticara DNK nista od toga user posted image ponese se lk izvod iz maticne knjige i gotovo user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Priznavanje deteta u vabračnoj zajednici
23.4.2010 23:37:05   
Anoniman
Imam jedno pitanje, drugaricu zanima i hitno je, pa ako neko moze da mi odgovori! Kako ide to sa priznavanjem deteta ako nisu vencani? On moze odmah po rodjenju da ga prizna?

(odgovor članu Rivana)
  Direktna veza do poruke: 21
   RE: Priznavanje deteta u vabračnoj zajednici
23.4.2010 23:44:01   
Anoniman
Zene...

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 22
   RE: Priznavanje deteta u vabračnoj zajednici
7.5.2010 14:19:26   
Anoniman
pčelice sve ti je napisano iznad al evo opet i mislim da je isto u Srbiji

dijete rodjeno u vanbracnoj zajednici - moraju i majka i otac biti nazocni kod upisa u knjigu rodjenih



(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 23
   RE: Priznavanje deteta u vabračnoj zajednici
31.5.2010 8:26:44   
micketta
IZVORNA PORUKA: pcelica Maja

Imam jedno pitanje, drugaricu zanima i hitno je, pa ako neko moze da mi odgovori! Kako ide to sa priznavanjem deteta ako nisu vencani? On moze odmah po rodjenju da ga prizna?


u opstini maticar popuni odgovarajuci formular sa svim onim generalijama, kao sto su: ime, prezime, adresa prebivalista, bla, bla...
od dokumenata oba roditelja treba da ponesu svoje izvode iz maticne knjige rodjenih, drzavljanstvo i licne karte na uvid.
sve traje otprilike 5 minuta. mm nije cak bio ni prisutan, izasao da iskopira izvod, a ja sam diktirala maticaru sve sto treba. kad se vratio, pitala ga je da li se slaze da dete nosi njegovo prezime, kako sam ja vec navela, on je potvrdio i cica mica i gotova prica. user posted image


_____________________________

zna baba

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Priznavanje deteta u vabračnoj zajednici
11.8.2010 11:40:37   
Jele
IZVORNA PORUKA: micketta

u opstini maticar popuni odgovarajuci formular sa svim onim generalijama, kao sto su: ime, prezime, adresa prebivalista, bla, bla...
od dokumenata oba roditelja treba da ponesu svoje izvode iz maticne knjige rodjenih, drzavljanstvo i licne karte na uvid.
sve traje otprilike 5 minuta. mm nije cak bio ni prisutan, izasao da iskopira izvod, a ja sam diktirala maticaru sve sto treba. kad se vratio, pitala ga je da li se slaze da dete nosi njegovo prezime, kako sam ja vec navela, on je potvrdio i cica mica i gotova prica. user posted image



Upravo tako! Ja sam još pitala matičara zar nam ne treba neki zvaničan pečatiran dokumenat u vidu izjave tatice da priznaje dete i matičar je rekao da ne treba, tako da Uroš u svom izvodu iz MKR ima tatino prezime, kao i u svim ostalim dokumentima.

(odgovor članu micketta)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
IMA LI VAŠE DETE RAVNA STOPALA?
Problemi ravnih stopala mogu biti izuzetno neprijatni, zbog njih mogu nastati bolovi u nogama i leđima, kao i smetnje pr...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here