|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Redovni i neredovni ciklusi
3.3.2009 15:58:02   
kumara
U Cekamo user posted image Mart 09, dunja kaze:

IZVORNA PORUKA: dunja

ne znam , tacno , zato se skroz razozaram, a skoro uvek dobijem ranijeuser posted image


Ajde da vidimo kako mi ostale stojimo sa tim, jer verujem da nije bas svima redovna u dan. Pa da nam se dunja ne sekira!

Meni je uvek dolazila na 30 dana, onda sam pila antibebi pilule dok sam studirala i nakon toga vise nije bilo reda. U poslednjim mesecima prosle godine, svakog meseca sam dobijala 5-6 dana pre vremena.
Direktna veza do poruke: 1
   RE: Redovni i neredovni ciklusi
3.3.2009 16:04:31   
eugenija
Moji ciklusi su oduvek bili neredovni u smislu da sam dobijala svaki 33. dan, pa 36-ti, pa 40. ti.. Ma nikad nisam znala kad ću dobiti. Par puta uopšte nisam dobila jedan mesec.

_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu kumara)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Redovni i neredovni ciklusi
3.3.2009 16:07:52   
ljubičica
Ja sam baš uvek dobijala na 28 dana, ali u zadnjih par meseci mi variraju ciklusi od 25-30 dana tako da i da hoću samovoljno da ubodem ovulaciju nema šanse da uspem! Uopšte ne znam zašto je to tako, ali nadam se da će s euskoro i to završiti user posted image

_____________________________

The day I will stop lovin you is the day I will close my eyes 4 ever!

(odgovor članu eugenija)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Redovni i neredovni ciklusi
3.3.2009 17:26:56   
sneza24
Na svakih 24 do 32 dana ako se dobro secam.

(odgovor članu ljubičica)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Redovni i neredovni ciklusi
3.3.2009 17:37:20   
dunja RR
ja ceo zivot dobijam na 26 dan, mozda pet puta sam dobila 27-og i dva puta 28-og, znaci celog zivota, nikada ne kasni, i ovog meseca na 22 danuser posted image .

(odgovor članu kumara)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Redovni i neredovni ciklusi
3.3.2009 18:09:32   
Anoniman
Ja sam dobijala na 27-29 dana. Kada smo poceli da radimo na bebi ta dva ciklusa su mi se malo prosetala na 32-35 dana i sada su se ustalili na 29 dana i to skoro u isti sat dobijem, nadam se da ce tako i ostati user posted image  Ima dobrih cajeva za regulaciju ciklusa uz pomoc kojih su mnoge zene sredile svoje cikluse cak i sa preko 40 dana na redovne cikluse od 27-31 dan user posted image

(odgovor članu dunja RR)
  Direktna veza do poruke: 6
   RE: Redovni i neredovni ciklusi
3.3.2009 18:41:34   
Modessty
Ja sam imala cikluse na 30 do 35 dana. I bili su nenormalno bolni. Onda sam 3 meseca imala tačno na 28 dana. Nisam ništa pila. Samo od sebe. četvrtog meseca ostala u drugom stanju bez problema.
Posle spontanog godinu dana ciklus bio na 30 dana. Mnogo manje bolan ali obilan. Onda se nešto poremetilo. Godinu dana nisam imala normalne cikluse. Čak se desilo da par puta dobijem na dva meseca! I opet se smirilo samo od sebe.
Poslednjih godinu dana ciklusi su bili na 30 do 32 dana. Od septembra do decembra sam pila tablete za kontracepciju. Prvog meseca ciklus trajao 26 dana, ostala dva 28 dana. Prvi ciklus nakon prestanka korišćena tableta bio 30dana. Onda došao na red klomifen, pa pregnil. Nastavak znate! Čekam da dobijem. Sad je 43 dc, ako ono krvarenje pre dve nedelje nije bila M kao što dr kaže.

Ja definitvino više ništa ne razumem!!!!

Da napomenem samo da onih tri meseca pre trudnoće kad su mi bili ciklusi na 28 dana bila sam ekstra fizički aktivna. Spremala sam se za crni pojas i imala sam treninge svaki dan. Izgleda da bi to trebalo i sad da primenim!user posted image

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Redovni i neredovni ciklusi
3.3.2009 19:21:03   
kumara

IZVORNA PORUKA: Modessty
Ja definitvino više ništa ne razumem!!!!

Da napomenem samo da onih tri meseca pre trudnoće kad su mi bili ciklusi na 28 dana bila sam ekstra fizički aktivna. Spremala sam se za crni pojas i imala sam treninge svaki dan. Izgleda da bi to trebalo i sad da primenim!user posted image


Mod, ni meni nije jasno sta se kod tebe desava. ali valjda ce ti dr objasniti. Sve u svemu nemoj toliko da brines!!! A mozda je i najbolje da ponovo treniras. Fizicka aktivnost je super stvar!

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Redovni i neredovni ciklusi
3.3.2009 19:49:20   
maša
Moji su ciklusi bili relativno uredni- na 34-35 dana. Dešavalo se, ipak, da se poremete pa sam plodne dane "hvatala" sa maybe baby i upalilo je.

(odgovor članu kumara)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Redovni i neredovni ciklusi
5.7.2009 16:21:43   
guppy RR
Vreme da ponovo pokrenem ovu temu. Imam skroz neredovan ciklus...

otvorila sam i temicu:
Menstruacija traje 3 nedelje <-- KLIK


< Poruku je uredio guppy RR -- 5.7.2009 16:27:31 >

(odgovor članu maša)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Redovni i neredovni ciklusi
15.7.2009 12:49:02   
Tara80
Zadnja 4 meseca mi se ciklus regulisao i bila sam presrecna,li evo opet sam dobila sa sedam dana zakasnjenja i imala velike bolove i odliv. user posted image

(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Redovni i neredovni ciklusi
23.5.2010 22:50:51   
Anoniman
...da li antibiotici mogu da poremete ciklus? user posted image (user posted image kasni odnosno dođe ranije ...)

(odgovor članu Tara80)
  Direktna veza do poruke: 12
   RE: Redovni i neredovni ciklusi
25.5.2010 19:19:04   
Cvetana
Meni je menstruacija uglavnom na 31 dan, desava se da bude 30 najvise do 35. Poslenjih pola godine je na 30-31.
Ranije mi se desavalo da ciklusi budu i na 40 dana, ali to je uvek bilo ili zbog upale jajnika ili hormonskog poremecaja.

Kada mi je mama umrla tog dana sam dobila menstruaciju koja je trajala 7 dana, u razmaku od nekih 15-ak dana od prethodne.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Redovni i neredovni ciklusi
27.11.2010 23:45:03   
bojanica7
ja sam od puberteta imala neredovne cikluse, koje su, nazalost, poceli vrlo rano da mi lece hormonima. na prvoj godini studija. tako da sam dobijala injekcije za izazivanje jer nisam imala mesecima (iako mi je keva govorila da je sve to nasledno jer i ona tako do 20. nije imala redovno, al ja sam zelela da slusam dr), pa tablete nekoliko godina, i kad prestanem da pijem, nista, sve opet6 po starom, opet na nekoliko meseci... tek u 25. mi se sredio ciklus, i to kad sam upoznala svog muza. i pocela sam da dobijam na 30-38 dana. ali svakog meseca. tako da smo mislili da ce nam duze trevati da napravimo bebu, al evo napravili je iz treceg puta user posted image

_____________________________

Panta rei

(odgovor članu Cvetana)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Redovni i neredovni ciklusi
8.4.2011 10:41:40   
caja 2
Cao svima,upravo citam vas postove o neredovnoj menstruaciji a ja sam najgora prvi put sam dobila u 13 godini sad imam 31 godinu i stalnoooooooooooo mi je neredovita menstruacija,nemam po 2 mjeseca pa me to nije doticalo prije kad sam bila mladja i neudata sad kad sam udata i zelim djecu to moguce da predstavlja problem......sa samom ovulacijom...ja sam sa takvom i stom menstruacijom koja nedolazi po 2 mjeseca i cak i vise kako kad ostajala trudna 4 puta al pobacaji su nasljedili e sad to je vec nesto drugo...ima me na drugim temama...evo ovako zadnji put sam imala 18.2 2011 i jos nemam i prekljuce sam primila inekciju estrogena nemam pojma zasto...i ukljucila mi je dabrastone sa dabrastone se vec poznam...etooooo

(odgovor članu bojanica7)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Redovni i neredovni ciklusi
8.4.2011 10:54:19   
Dada81
Meni je ginek.rekla ,da naravno antibiotici mogu da ti poremete ciklus ,stres..pojačan sekret itd.
A,od kako sam dobila ,početkom 5.osnovne ,jaaaako su bolne (sad već malo manje ,hvala bogu) ali još uvek kasne pa i do 10 dana.Samo jednom ceo mesec ,tad sam se uspaničila ,ali uspeh lepo izneti trudnoću i dobiti malu sreću user posted image Hoću reći ,nije se baš korigovala posle trudnoće ,opet kasni i bolna je.

_____________________________

U trenutku,ceo svet je stao,kada me je gledalo lice malo ..I moj ceo svet u jednom trenu što sam baš ja majka njemu!

(odgovor članu caja 2)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Redovni i neredovni ciklusi
8.4.2011 11:51:21   
Anoniman
Pre porodjaja imala samu dan tacne (i bolne!) mensturacije. Otkad sam se porodila, nikad ne znam kad cu dobiti, dojila sam svega mesec dana (user posted image ), a moje dete ima 15 meseci. Uglavnom nakon 3 nedelje pocnu da mi se "prljaju" gacice i tako nekoliko dana, onda dva dana poplava i -stop! Ni kapi vise. Cak mi se desavalo da imam i mleka u grudima (vise kao kolostrum), pa mi doktorica kaze da meni i dalje divljaju hormoni, samo vise ne znam na osnovu cega! user posted image A sto se tice bola- bolne su i dalje, mozda malo manje, ali ih osecam.

(odgovor članu Dada81)
  Direktna veza do poruke: 17
   RE: Redovni i neredovni ciklusi
8.4.2011 11:56:32   
madre
ja vec 14 godina imam totalno neredovne menstruacijeuser posted image nekada je umelo cak i 3 meseca da prodje a da ne dobijem! bilo je pokusaja da to lecim na razne nacine, ali prestala sam! to je kod mene jednostavno tako. pre porodjaja neredovne, posle porodjaja prve 3 koliko toliko redovne, a posle nastavilo po starom. ranije sam bas brinula, ali prestadohuser posted image  
a da, pre porodjala su bile bas obilne i bolne, bolele su me i grudi, a sada je skroz drugacije.


< Poruku je uredio madre -- 8.4.2011 11:57:58 >


_____________________________

Zivi za svoje hocu, a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Redovni i neredovni ciklusi
8.4.2011 12:37:03   
caja 2
pa kako se pogodili hahaha da ostanete trudne kad niste znali ni kad vam je ovulacija.kao npr.jaa ja neznam nista...i kad trebam dobiti ni kad se bar trebam nadati hahahaha...........neznam nista al vidim da i zene pod neredovnom mestruacijom su ipak rodile tako da nisam upala u tesku depresiju...hvala vam...

(odgovor članu madre)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Redovni i neredovni ciklusi
8.4.2011 12:41:07   
Snelle
Ja ceo život imam neredovne cikluse, nikad nisam znala kada treba da dobijem. Kasnilo je i po 15 dana mnogo puta....pored toga imam ili sam imala (ne znam kakva je sad situacija posle porodjaja) mikrocistične jajnike i dr je rekao da to može da mi pravi problem da zatrudnim, pa sam zatrudnela kao od šale....znači da apsolutno nema nikakvog pravila.

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu caja 2)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Redovni i neredovni ciklusi
8.4.2011 12:42:47   
madre
caja, iz tog razloga smo poceli na vreme da radimo na bebiuser posted image pa je bilo kad god dosla, dobro dosla, a neocekivano brzo nam je doslauser posted image

< Poruku je uredio madre -- 8.4.2011 12:47:55 >


_____________________________

Zivi za svoje hocu, a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu caja 2)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Redovni i neredovni ciklusi
8.4.2011 23:54:46   
caja 2
pa jeste li ikad primale inekcije kao npr.ja sad da sam dobila inekciju estrogena a zastooooooo?????????nisam se nikad susrela s tim...danas sam pocela piti dabrastone...a prekljuce sam primila tu inekciju....uf sve mi se pobrkalo,mozda mi je i rekla doktorica la vjerujte sve mi se pobrkalo u glavi......

(odgovor članu madre)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Redovni i neredovni ciklusi
8.3.2012 15:45:35   
ivannna
uglavnom su mi ciklusi bili redovni na 29-31
od skoro ,od kada smo poceli malo ozbiljnije da radimo na bebi evo vec 2,3 meseca ja dobijam na 34-36
neko mi je rekao da se to desava,ali zasto? sta to utice na ciklus? kakve to ima veze sto sam pocela da radim na bebi? nije mi jasno...user posted image

(odgovor članu caja 2)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Redovni i neredovni ciklusi
24.1.2013 23:27:53   
NadaR
IZVORNA PORUKA: Vodolija79

Zdravo devojke,

Ako mozemo da podelimo iskustva kako stabilizovati menstrualni ciklus. Naime, imam 34 godine i od pre godinu dana imam problem sa izostankom ciklusa. Bila sam kod lekara i dala mi je hormonsku terapiju cikloproginova. Pila sam 3 meseca kako je i rekla, imala ciklus ali evo kako sam prestala sa njima, par dana mi kasni. Pokusavam cajem od hajducke trave. Ovih dana idem na kontrolu.


_____________________________

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI!

(odgovor članu kumara)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Redovni i neredovni ciklusi
24.1.2013 23:49:00   
bojanica7
vodolijo, moram da ti odgovorim na mejl jer je i moja prva hormonksa terapija bila cikloproginova...
meni su doduse sa 20 zakljucili da moraju da mi srede cikluse, pa su mi davali injekcije za izazivanje menstruacije (imala dva-tri puta godisnje) a potom i tu cikloproginovu, od koje sam dobila nevidjen apetit user posted image (pazi se toga) i ne mogu sad da se setim d ali posle sest meseci ili devet, cim sam prestala, opet ista prica. medjutim, uveli su mi slabije, logest. i meni super dok pijem, cim prestanem, ciklus po starom. ne bas na sest meseci, ali na tri sigurno... i tako godinama. meni se to konkretno sredilo kad sam se preselila iz beograda u novi sad i pocela da zivim s mm. pila sa u pocetku dzenin kao kontracepciju, a kad sam prestala da pijem, pocela da dobijam na 35-40 dana. i dalje nije idealno, ali prihvatila sam da je to moj ciklus. i zakljucila da mi se menstruacija sredila kad sam i ja malo sredila svoj zivot (pogotovu emotivan, kao i ritam) i mogu ti reci da sam, iako imam tako haotican ciklus, vrlo brzo zatrudnela oba puta.user posted image i da, mislim da kasnjenje od nekoliko dnaa ne moze biti problem. svaaka zena je za sebe, mozda je tvoja m na 31 dan... videces vec sama. pozdrav!

_____________________________

Panta rei

(odgovor članu NadaR)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kako se ponašati nakon embriotransfera?
Prokrvite svoje krvne sudove kretanjem i svežim vazduhom. Šetnja definitivno oslobađa od stresa. Takođe je značajno i sk...
Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...



image
flamingos
CortinaT krema će baš, da reši svaki problem naš.
Ekcem je prošlost kad se nanese,jer krema sa sobom sve odnese. Vetar kada duva, koža zna da se suši i puca, tad CortinaT krema na vrata pokuca,lepo se namaže, upije baš i rešen je problem naš. Nije fora, a nije ni laž,u CortinaT kremi leži prava draž. Ona svima prija i zato nam je najmilija. Možda mi pisanje stihova i nije jača strana, ali jedno sigurno znam-CortinaT krema je bez mana.  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here