|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Rekviziti za kupanje
24.12.2008 8:44:18   
Anoniman
Moj Luka OBOŽAVA da se kupa! user posted image

Kada se rodio, kupali smo ga u onoj maloj kadici koja je u sklopu ormanića sa fiokama i sa onim za prepovijanje beba od gore... Iskreno, za moja shvatanja je to jedna mnogo nepraktična stvar... stalno neko mora da asistira jer kada izvadiš dete iz kade, onda moraš da spustiš poklopac na kadu kako bi dobio onaj deo gde prepovijaš bebu. Za nove mame to nikako nije zgodno, bebe klize kada su mokre - sve u svemu - meni se to nije sviđalo, ali sam se zlopatila nekih tri meseca. U to vreme Luka nije bio preterano oduševljen, dal zbog toga što je bio mali ili zbog toga što je iz mene zračila negativna energija kada treba da ga kupam - ne znam.

E onda smo kupili normalnu kadicu (onu na pijaci za malo para... najobičniju, i mama je donela neki metalni stalak koji se stavi NA redovnu kadu od gore. Ima neke držače... ne znam kako bih vam precizno opisala rečima, sve u svemu, niti može da spadne sržač sa kade, niti može kadica da ispadne iz držača, a mamu ne bole leđa. Takođe, kupili smo i neki uložak za kadicu u kom je on ležao i TADA JE POČELA UŽIVANCIJA! Imam sliku njegovog osmeha kada sam ga prvi put stavila u novu kadicu u taj uložak... Toga prskanja nogicama... user posted image

Na ovoj slici je bezveze što je i kada plava, pa se ne vidi najbolje, sve u svemu, to što je unutra u kadici je taj "uložak" na koji sam mislila:

user posted image
(Videti na Turbolimačovom sajtu detaljnije)

Kada je počeo da sedi, kupili smo nov rekvizit! user posted image  Isto u Turbolimaču sam našla ... Od dole ima one okrugle gumice da sedalicu zalepiš za dno kade, i onda se diže bebi do struka kao ogradica sa rupama da dete gune nogice, i oko struka krug. Sve u svrhu da se ne prevrne u kadi.

Evo i te slikice...

user posted image
(Detaljnije na sajtu OK Baby)

Sve u svemu, i time je bio oduševljen!

Kada je definitivno postao stabilan, sa oko godinu dana, malko jače, sve sam izbacila ... sada već sedi u velikoj kadi, i lepo se igra sa igračkama... ali sada je već veliki dečko.

Šta ste vi koristile?
  Direktna veza do poruke: 1
   RE: Rekviziti za kupanje
24.12.2008 8:46:57   
Jeca*
Tašo, u subotu idem u Turbo Limac da potrosim ček koji smo dobili od firme kao novogodišnji poklon za Luku. Hvala za super ideju user posted image

< Poruku je uredio Jeca02 -- 24.12.2008 8:47:16 >

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Rekviziti za kupanje
24.12.2008 8:52:40   
Anoniman
Napomenuću ti samo još jednu bitnu stvar. OBLIK KADICE JE JAKO BITAN. Dno kadice mora biti ravno (da nije anatomska kadica), i nadam se da ti je kadica ona duža (ja kod kuće imam dužu, a moja mama ima kraću, i kod nje onaj plavi uložak nije mogao da stane)...

(odgovor članu Jeca*)
  Direktna veza do poruke: 3
   RE: Rekviziti za kupanje
24.12.2008 8:57:01   
Jeca*
Imamo veliku potpuno običnu plastičnu "Curver" kadicu, ali naravno prvo ću lepo proanalizirati sve kad odem u Turbo Limac

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Rekviziti za kupanje
24.12.2008 10:55:11   
Jeca*
Evo dodatak Tašinoj poruci. Možda se na ovoj sličici MALO bolje vidi uložak za kadicu

user posted image

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Rekviziti za kupanje
24.12.2008 11:06:30   
Anoniman
Bravo jeco! user posted image  I vidi se taj grozni orman sa kadicom koji sam gore ispljuvala! user posted image

(odgovor članu Jeca*)
  Direktna veza do poruke: 6
   RE: Rekviziti za kupanje
24.12.2008 11:27:12   
Nuna
Mi smo vec poceli sa pripremam za dolazak nase dusice.
Bas sam u subotu kupila kadicu,onu malo vecu obicnu i u TL ovu lezaljku za kadicu,taman mi je stala u kadicu.
Samo me zanima,vi koje ste lezaljku koristile, jeste li je od prvg dana koristile ili kad kad bebica malo ojaca?
Juce sam porucila krevetac i komodicu,pa komodica ima isto kadicu,ali nesto ne vjerujem da cu tu kadicu bas koristiti...


_____________________________

U proljece dolazi nasa Zara...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Rekviziti za kupanje
24.12.2008 11:29:13   
Anoniman
A ta tvoja ležaljka za kadu, jel liči na ovo što smo gore kačile? ja sam Luku u ovu ležaljku stavljala od 3-eg meseca, do tada mi je ležao glavicom i dlanu.

(odgovor članu Nuna)
  Direktna veza do poruke: 8
   RE: Rekviziti za kupanje
24.12.2008 11:48:00   
Nuna
Ista je takva,kupljena u turbo limacu...bijele boje.
Samo nekako mi izgleda preveliko za tek rodjenu bebicu,znaci ti si od 3 mjeseca,pa to je to onda...Malkice kad ojaca ide u nju.


_____________________________

U proljece dolazi nasa Zara...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Rekviziti za kupanje
24.12.2008 19:21:09   
guppy RR
Ja sam koristila najobičniju kadicu sa ravnim dnom i uvek sam na dno stavila tetra pelenu, koja je bila tako pod bebom i bebica nije klizila po kadici. A kad su porasli dobili smo ono sa Tashinog prvog posta, druga slika.... u tome bebice sede i super se zabavljaju... ali ipak su jedva dočekali da ih izvadimo iz tih flipera (fliper je taj nastavak) i da pužu po velikoj kadi user posted image

(odgovor članu Nuna)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Rekviziti za kupanje
24.12.2008 23:04:39   
Anoniman
Joj... Luka ustaj u kadi, mene fras strefi svaki put. Klizi kada. Tako da ja uvek sedim na WC dok se on kupa, a ako treba da izađem onda je to trčećim korakom i kaže "Luka pevaj!" da mu čujem glas, pa znam da je još iznad vode.

(odgovor članu guppy RR)
  Direktna veza do poruke: 11
   RE: Rekviziti za kupanje
5.4.2009 22:59:46   
eugenija
Jaoj sjajne teme!!! user posted image Mojam sve iščitati natenaneuser posted image

_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Rekviziti za kupanje
6.4.2009 8:15:46   
Anoniman
Eu, mnogo dobra tema... taman za edukovanje! Jaoj, ti ces to jos malko... ah, kako je to samo slatko!

(odgovor članu eugenija)
  Direktna veza do poruke: 13
   RE: Rekviziti za kupanje
6.4.2009 17:56:34   
Verus
http://www.toysrus.com/product/prodpop.jsp?LargeImageURL=http%3A//TRUS.imageg.net/graphics/product_images/pTRU1-3022937dt.jpg&displayTab=enh&productId=2404856&totCount=0


user posted image user posted image user posted image user posted image
Evo kadice koju ja hocu!  Moja drugarice je ovde ima i super je.  velika je kao ona korita sto smo mi imali kao deca, a beba ima ugradjeno sedalo gde lepo sedne i ne moze da sklizne (tj. lezi a ne sedi), a kada poraste moze sama da sedi na drugoj strani,  Mama moze da odseta i uzme sta joj treba bez straha da ce beba da sklizne u voduuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Rekviziti za kupanje
18.10.2009 22:41:16   
eugenija
Viktora kupam na kuhinjskom stolu u najobičnijoj kadici u koju stavim "kupka".. Evo slike "kupka", ako neko ne zna na šta mislim:
user posted image

Pored kupka, svako veče je tu i jedna gumena žuta patkica, koju Vik obožava:

user posted image

I plastični bokal napunjen mešavinom čaja kamilica+žalfija, čime ga polevam nakon kupanja:

user posted image


_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Rekviziti za kupanje
24.10.2009 19:39:41   
kackica
Meni je sada aktuelna ova tema jer sam bebca prvi put veceras okupala sa tim meda kupkom u kome je lezala, do sada sam je kupala u kadici da lezi a ispod pelenica, nego mi se cini da joj ovako udje voda u usi kada joj ispiram kosu. Kako da joj sperem kosu bez bojazni da ce voda uci

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Rekviziti za kupanje
24.10.2009 20:02:28   
kackica
Sada sam bila na sajtu ok baby i tamo pise da je ovaj kupko meda za uzrast 0-8 mesecii tezinu bebe do 8kg, a moj bebac je pre 15 dana imala 6820g. Do kada si ga ti Tassho koristila za svog bekca.user posted image

(odgovor članu kackica)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Rekviziti za kupanje
24.10.2009 23:45:01   
eugenija
IZVORNA PORUKA: kackica

Meni je sada aktuelna ova tema jer sam bebca prvi put veceras okupala sa tim meda kupkom u kome je lezala, do sada sam je kupala u kadici da lezi a ispod pelenica, nego mi se cini da joj ovako udje voda u usi kada joj ispiram kosu. Kako da joj sperem kosu bez bojazni da ce voda uci


Uvek uđe malo vode, ali nije to neka velika količina... Važno je dobro posušiti male uši, sve pregibe i školjkicu, i naročita iza uvceta, dobro je ponekad malo staviti bebi pudera na vrh prsta i premazati iza uvčićauser posted image
Ja ga dignem sa kupka, okrenem preko ruke, i polevam bokalom čaja nežno i pažljivo, preko glave, tako da gleda glavom prema dole, i manja je šansa za ući voda u oči, da se naguta vodom, a na uši pazim koliko mogu, mada je to neizbežno, barem prema mom iskustvu.


_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu kackica)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Rekviziti za kupanje
24.10.2009 23:48:47   
Jeca*
IZVORNA PORUKA: eugenija

Ja ga dignem sa kupka, okrenem preko ruke, i polevam bokalom čaja nežno i pažljivo, preko glave, tako da gleda glavom prema dole, i manja je šansa za ući voda u oči, da se naguta vodom, a na uši pazim koliko mogu, mada je to neizbežno, barem prema mom iskustvu.



isto user posted image

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu eugenija)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Rekviziti za kupanje
25.10.2009 8:32:31   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: kackica

Sada sam bila na sajtu ok baby i tamo pise da je ovaj kupko meda za uzrast 0-8 mesecii tezinu bebe do 8kg, a moj bebac je pre 15 dana imala 6820g. Do kada si ga ti Tassho koristila za svog bekca.user posted image


Dok nije počeo da sedi. Ali moj Luka je sa godinu dana imao 8500kg, tako da sam mogla do tada. user posted image

(odgovor članu kackica)
  Direktna veza do poruke: 20
   RE: Rekviziti za kupanje
25.10.2009 8:44:08   
Pansophia
IZVORNA PORUKA: Verus RR

http://www.toysrus.com/product/prodpop.jsp?LargeImageURL=http%3A//TRUS.imageg.net/graphics/product_images/pTRU1-3022937dt.jpg&displayTab=enh&productId=2404856&totCount=0


user posted image user posted image user posted image user posted image
Evo kadice koju ja hocu!  Moja drugarice je ovde ima i super je.  velika je kao ona korita sto smo mi imali kao deca, a beba ima ugradjeno sedalo gde lepo sedne i ne moze da sklizne (tj. lezi a ne sedi), a kada poraste moze sama da sedi na drugoj strani,  Mama moze da odseta i uzme sta joj treba bez straha da ce beba da sklizne u voduuser posted image


I ja planiram ovu da kupim, bas smo videli u jednoj bebi prodavnici, ali nije bila adekvatna duzina. Treba nam duza i dublja.

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Rekviziti za kupanje
25.10.2009 8:44:46   
SUPER MAMA
monika do jedno 6-7 meseci tacnije dok nije pocela da sedi kupali smo je u kadicu i imali smo postolje za kadicu.A kasnije kada je pocela da sedi na kadi smo stavili popreko jedna siroka daska i stavili koritance ali daska je bas siroka, i stavim Monika da sedi u koritance ispod nje je pelena ili nesto mekano pre toga napunim kadicu i stavim patkice s mama patku zajednouser posted image user posted image user posted image user posted image imam jedna loptica a u nju je patkica koja pluta i kupa se i uziva.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Rekviziti za kupanje
25.10.2009 9:22:06   
Pansophia
Ovo je za sada nasa igrackica za kupanje.
Nisam uspela da stavim fotkicu.
To je nas avioncic koji ne moze da potone.
Sa koliko meseci ste poceli da koristite igracke za vodu?



< Poruku je uredio Pansophia -- 25.10.2009 9:25:33 >

(odgovor članu SUPER MAMA)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Rekviziti za kupanje
21.12.2009 1:36:26   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: eugenija

Viktora kupam na kuhinjskom stolu u najobičnijoj kadici u koju stavim "kupka".. Evo slike "kupka", ako neko ne zna na šta mislim:
user posted image

Pored kupka, svako veče je tu i jedna gumena žuta patkica, koju Vik obožava:

 

I plastični bokal napunjen mešavinom čaja kamilica+žalfija, čime ga polevam nakon kupanja:

user posted image



PAr pitanja:

1. ja nemam kadu nego tus kabinu...gde da kupam bebu? Stavim tu kadicu na pod ili na trpezarijski sto?
2. tek sad sam saznala da bebu polivate cajem? Je l to uvek ili samo nekad? I zasto se to radi?
3. Tasha je rekla da je najbolja kadica koja nije anatomska...POsto idem posle nove godine da je kupim...znaci trazim najobicniju kadicu (kao korito kad smo bili mali) ???

(odgovor članu eugenija)
  Direktna veza do poruke: 24
   RE: Rekviziti za kupanje
21.12.2009 1:45:46   
Verus
OTI, najbolje ti je na stolu dok je mala, kad vec moze da sedi ili da je malo "cvrsca" mozes staviti u tus kabinu pa kleknuti kraj nje ili uci sa njom ako ima mesta.  Ja se isto pitam to za cajeve? Eugi?

Sto se tice kadice, slazem se, vidi onu belu gore sto sam ja stavila ta je bas slicna tim nasim starim koritima...dok su mali, stavis jako malo vode i jednu pelenu dole na kojoj ce ona leci, da ne klizi, ali dok im ne otpadne pupak, pazis da ga ne kvasis, sto je neke prve dve nedelje...Tako da ako nadjes neko korito najslicnije onim sto smo mi imali kao deca-uzmi to...imaces ga puno duze, ona anatomska su meni totalno bzvz i bacanje para....

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Tata "podojio" bebu dok se mama op...
POROĐAJ ponekad ne prolazi kako žene planiraju.
Kako se pravi beba u jednom afričkom plemenu
Roditelji su ti koji odlučuju da li će i kada imati dete, ali dete u stvari samo bira svoje roditelje i pronalazi put do...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here