|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Samostalno okretanje bebice
5.11.2008 11:25:14   
oliveradj
Kada je vasa bebica pocela da se okrece i prevrce moja ima pet meseci i malo vise od jedne nedelje pokusava ali jos ne moze samostalno da se okrene. Nece svaki put da se podigne kada joj drzim rukice samo ponekad. Postala sam zabrinuta iako je doktor rekao da lepo drzi glavicu vise je ne zabacuje. Dali joj treba jos malo vremena??user posted image

< Poruku je uredio IvanaSK RR -- 17.11.2016 9:23:36 >


_____________________________

Adrijana moje zlato 26.05.2008.
Direktna veza do poruke: 1
   RE: samostalno okretanje bebice
5.11.2008 11:32:18   
Anoniman
Sa stomaka na leđa (lakše okretanje) je počeo sa oko 3 meseca. Ali zato sa leđa na stomak... u jednom momentu sam pomislila da nikada neće znati da se prevrne sa leđa na stomak. Tek sa 9 - 10 meseci. Već je uveliko sedeo. Ali ako se prevrne na leđa, ostane kao kornjača na oklopu i ne zna da se digne. I onda jedan dan je jednostavno počeo da se prevrće. On nije puzao. I ustvari se sve to naglo desilo: naučio da se prevrne sa leđa na stomak, naučio da sedne sam, naučio da dohvati one rukohvate u ogradici, ustao i sa godinu dana prohodao.

< Poruku je uredio Tasha -- 5.11.2008 11:35:18 >

(odgovor članu oliveradj)
  Direktna veza do poruke: 2
   RE: samostalno okretanje bebice
5.11.2008 11:38:58   
oliveradj
Verovatno zavisi od bebe do bebe svaka je razlicita.

_____________________________

Adrijana moje zlato 26.05.2008.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: samostalno okretanje bebice
5.11.2008 11:41:59   
Anoniman
Naravno. Luka je još ležao na leđima kao kornjača a drugaricin mali je uveliko puzao. Imam čak i sliku njih dvojice tako. Obojica u zelenim hulahopkicama i nekim majčicama, jedan leži (moj) i lovi nogu ovog drugog koji se trudi da odpuzi, ali ga Luka drži za nogu...  user posted image

(odgovor članu oliveradj)
  Direktna veza do poruke: 4
   RE: samostalno okretanje bebice
5.11.2008 13:47:59   
oliveradj
user posted image

_____________________________

Adrijana moje zlato 26.05.2008.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: samostalno okretanje bebice
5.11.2008 18:55:29   
gracija
Ja sam bila zabrinuta za sve,od tog prevrtanja,sjedenja,ustajanja itd.,ali sve u svoje vrijeme.Bebica ce sve to da radi kad bude spremna.Ali razumjem ja tebe, mame k`o mame.

(odgovor članu oliveradj)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: samostalno okretanje bebice
5.11.2008 20:59:41   
andrijana
Moja bebica ima 2,5 meseca i kada je stavim da spava na bocnu stranu ujutru je nadjem na ledjima. Ne znam sa kojom mukom to uspe ali vec pocinje da se prevrce. Inace,normalno je da se bebe prevrcu vec sa 3 meseca.user posted image

_____________________________

Andrijana i Stevan
01.01.2007.

(odgovor članu gracija)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: samostalno okretanje bebice
6.11.2008 20:00:19   
guppy RR
Ne mogu da se setim kad je to bilo.. ali sve u svemu: na kraju sve bebe to savladaju.
Sekiraju se mame i kad beba ne prohoda oko prve godine ili pre.. ali na kraju sve zdrave bebice hodaju....
tako da nemaš brige
user posted image

(odgovor članu andrijana)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: samostalno okretanje bebice
26.12.2009 21:23:05   
*Alexx*
Andrej je počeo da se okreće sa leđa na stomak, ali zato sa stomaka na leđa nikako. I inače je malo "sporiji" na stomaku. I sad sam u tripu da će noću da se prevrne sa leđa na stomak i tako uguši. Je li to moguće? Znam da verovatno brinem oko gluposti, ali eto... user posted image

_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: samostalno okretanje bebice
26.12.2009 21:27:04   
Anoniman
Ne brini draga, nece se ugusiti sigurno, i ja sam se stalno brinula zbog toga, dok nisam shvatila da uvek okrenu glavu u stranu kad su na stomaku, a i kad legnu licem na dole ima prostora izmedju nosica i kreveta, dovoljno da disuuser posted image

(odgovor članu *Alexx*)
  Direktna veza do poruke: 10
   RE: samostalno okretanje bebice
26.12.2009 21:31:39   
sneza24
David se nocas prvi put okrenuo sa ledja na stomak.Jeste da je bilo jutros u 4:30user posted image ali nema veze.

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: samostalno okretanje bebice
26.12.2009 21:32:34   
Anoniman
user posted image user posted image user posted image Nek je i usred nociuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu sneza24)
  Direktna veza do poruke: 12
   RE: samostalno okretanje bebice
26.12.2009 21:34:45   
*Alexx*
Snežo, a okreće li se David sa stomaka na leđa?

Hvala, ženske user posted image

< Poruku je uredio Alexx RR -- 26.12.2009 21:35:25 >


_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: samostalno okretanje bebice
26.12.2009 21:37:38   
sneza24
IZVORNA PORUKA: Alexx RR

Snežo, a okreće li se David sa stomaka na leđa?


Ne.Tek se prvi put okrenuo sa ledja na stomak.

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: samostalno okretanje bebice
26.12.2009 21:38:28   
Anoniman
Jos je rano Alexx, to ide malko kasnijeuser posted image

(odgovor članu sneza24)
  Direktna veza do poruke: 15
   RE: samostalno okretanje bebice
26.12.2009 21:42:39   
*Alexx*
Aaa, a ja skapirala da je "lakše" okretanje sa stomaka na leđa i da to treba prvo user posted image Opet, hvala Nedjo user posted image

_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: samostalno okretanje bebice
26.12.2009 21:44:14   
Anoniman
Nema na cemu. Mislim da je to "lakse" individualno, kad beba uradi jedno, onda joj je to lakse, a ono drugo teze i to ce malo kasnije, bar tako ja kontamuser posted image

(odgovor članu *Alexx*)
  Direktna veza do poruke: 17
   RE: samostalno okretanje bebice
26.12.2009 22:40:09   
gagana83
IZVORNA PORUKA: Alexx RR

Andrej je počeo da se okreće sa leđa na stomak, ali zato sa stomaka na leđa nikako. I inače je malo "sporiji" na stomaku. I sad sam u tripu da će noću da se prevrne sa leđa na stomak i tako uguši. Je li to moguće? Znam da verovatno brinem oko gluposti, ali eto... user posted image

Una se prvi put okrenula sa ledja na stomak sa nepuna 3 meseca.
Alexx,ne moze se ugusiti sigurno,ja sam Unu dok je imala grceve ostavljala i da spava na stomaku,jedino tako je mirno spavala,po savetu pedijatra.I ja sam se u pocetku plasila ali me je ona razuverila tako sto je uzela Unu koja je tada spavala i stavila je na stomak sa nosicem na dole,ona se na trenutak zaplakala,okrenula glavicu na stranu i nastavila da spava.


_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: samostalno okretanje bebice
26.12.2009 22:49:02   
Anoniman
Ja jos uvijek cekam kao ozebli kisuuser posted image A recimo vec samostalno sjedi...
medjutim juce bio nemiran i ja ga zabavljala na podu i kada sam vidjela da nista ne pomaze spustim ga na stoma, i odem u donji dio kuce po usisivac... kad sam se vratila on je bio na ledjima. Sad nisam ni sigurna kako sam ga ostavila, a ubjedjena sam bila da je bio na stomaku. user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu gagana83)
  Direktna veza do poruke: 19
   RE: samostalno okretanje bebice
19.1.2010 7:31:59   
gagana83
Sa nepuna 3 meseca se okrenula sa ledja na stomak a sa 4 meseca i nedelju dana sa stomaka na ledjauser posted image Mamina mala gimnasticarkauser posted image

_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: samostalno okretanje bebice
19.1.2010 12:46:42   
Anitaaa
Sa tri meseca je umeo da se prevrne sa ledja na stomak i obrnuta kao i da se rukicama podigne u položaju na stomaku.Ali je zato tek skoro naučio iz ležećeg u sedeći položaj da se namesti

_____________________________

"Before you were conceived I wanted you. Before you were born I loved you. Before you were an hour old I would die for you. This is the miracle of life."

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: samostalno okretanje bebice
29.3.2010 0:39:42   
sanji
Dobro je, nismo jedine! user posted image
Moje šašavice se već par nedelja prevrću same ali Vanja sa leđa na stomak a Una sa stomaka na leđa!user posted image user posted image user posted image
Počele su sa tri meseca i nedelju dana! Ne smem sekund da ih ostavim same!user posted image


_____________________________

DOBILI SMO PRINCEZE

(odgovor članu Anitaaa)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: samostalno okretanje bebice
15.4.2010 22:10:49   
*iva*
Mojoj bebi je trebalo tacno pet punih meseci! Prvo se okrenula sa stomacica na ledja, i nakon dva dana sa ledja na stomacic. Sada ne smem da skinem pogled sa nje, bukvalno kako trepnem ona promeni polozaj! Neverovatno! I tako po celi dan, kao loptica!user posted image

(odgovor članu sanji)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: samostalno okretanje bebice
15.4.2010 22:16:52   
Anoniman
Sada nam definitivno svaka ravna povrsina dodje mala naspram toga koliko bi trebalo prostora za okretanje ove moje male cigre user posted image

(odgovor članu *iva*)
  Direktna veza do poruke: 24
   RE: samostalno okretanje bebice
27.4.2010 16:13:00   
Nanica1
Ja sam se danas nesto istripovala i dobila neki strah sto se moj Alex ne prevrce... A u stvari, sta smo zakljucili? Koje prevrtanje ide prvo? Ja sam kontala da sa stomaka na ledja, nekako mi se cini lakse da se samo odgurne a ovde vidim kazete naopacke... Kada odradimo vezbice koje nam je dao fizijatar ja ga ostavim malo na stomaku i vidim da kao da hoce da se odgurne rucicama... Te vezbice radimo na stolu a kada ga stavim na krevet onda ne moze ni to valjda je suvise meka podloga...

Koliko vi vase bebe stavljate na stomak i gde je najbolje da se to radi? Imamo i onu podlogu ali ona ima ivicnjake pa tu se sigurno ne bi okrenuo, glupo mi je da trcim dole da ga stavljam na sto. Jel mozda da stavim nesto na tepih pa da se tako igramo?


(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Popularna ruska imena za bebe i njihovo zn...
Jedan od najuzbudljivijih delova iščekivanja bebe je odabir imena. Ako ste trudni, a razmišljate o ruskom imenu za bebu,...
OJED I OSIP: KAKO LEČITI, A KAKO SPREČITI?
Posle nekoliko dana ovog kombinovanog tretmana (pranje, sušenje i mazanje, uz redovno menjanje pelena), kod većine beba ...



image
pamaja
Fitolat je obavezni deo moje torbe za porodilište.
Fitolat sam otkrila u prvoj trudnoći. Pošto imam blizance, veoma mi je bilo važno da uspostavim pravilnu laktaciju. Još dok sam bila u porodilištu suprug mi je doneo Fitolat. Ja sam bila oduševljena. Mleko je pravilno nadolazilo, nisam imala mastitis niti bilo kakvih tegoba. Koristila sam ga tokom čitavog perioda dojenja. Moji blizanci su dojene bebe, bez adaptiranih mleka zahvaljujući Fitolatu. Sada su to zdravi sedmogodišnji dečaci. Uskoro nam stiže i seka, tako da će Fitolat biti obavezni deo moje torbe za porodiliste.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here