|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Sarene posne kiflice
26.6.2011 11:22:42   
smeskicTB
maslackic, posebno za tebe,a verujem da ce devojkama da se dopadnu.

zovu se Sarene posne ili lakovane kiflice

recepte sam dobila od drage moje Zeljke.

Osnovni sastojci: - 250gr vode - 150gr ulja - 1 kvasac (nije vazno da li je svezi ili suvi) - brasno (kolicina zavisi od samog tipa i kvaliteta brasna)   Testo obicno mesim duplo, naime u jedan deo stavim kasiku kakaa, dok drugi deo ostaje beo.   Pomesati ulje, kvasac i vodu i zamesiti sa brasnom (ukoliko je svezi kvasac, ne cekam da nadodje, odmah ga stavljam). U vanglu staviti malo brasna (kad mesim crni deo dodam kakao), umutiti sve sa varjacom, zatim testo doraditi rukom na radnoj povrsini. Testo treba da bude meko. Podeliti ga na jufke i ostaviti da odstoji oko sat vremena pokriveno. Oklagijom razvuci prvo belo testo, zatim crno. Staviti jedno preko drugog (crno na belo), seci na trouglove i uviti kiflice. Peci ih u prethodno malo zagrejanoj rerni. Brzo budu pecene. Za to vreme skuvati sirup od vode i secera (solja vode i solja secera). Pecene kiflice odmah potopiti u sirup. Izvaditi ih. Ja ih pravim manje, dosta narastu prilikom pecenja. Ponekad ih pospem mlevenim orasima ili kosom.   da li ove tvoje sarene kiflice potpois samo i vadis..ili ih ostavis u tom sirupu da stoje?       Ubacim ih u serpu sa sirupom, ostavim ih da stoje 1-2 minuta i vadim ih. Videces kad ih potopis, koliko ce da upijaju sirup. Ne valja kad se previse upiju.

Ja u beli deo stavim kokos..manje od pola kesice od 100gr.
evo i slicice:   user posted image

P.S. Malo sam uvećala slikuuser posted image

< Poruku je uredio Lu RR -- 29.6.2011 11:35:00 >
Direktna veza do poruke: 1
   RE: Sarene posne kiflice
26.6.2011 11:26:59   
dunja RR

Smeskic super je recept, ovo se mora probati. Hvala:)

(odgovor članu smeskicTB)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Sarene posne kiflice
26.6.2011 11:36:26   
maslackic
ii jeeeiii, to su teeee:) hvala ti :) moja je mama pravila mnogo vece ali je poenta ista :) hvala ti user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

"Sundjer Bobe, nista te ne cujem previse je mracno !"

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Sarene posne kiflice
26.6.2011 11:44:42   
Anoniman
Ove popa mnogo voli user posted image

(odgovor članu maslackic)
  Direktna veza do poruke: 4
   RE: Sarene posne kiflice
26.6.2011 14:27:27   
smeskicTB
nesto zeza ova slicica..evo jso jednomuser posted image

user posted image

probajte ih obavezno. vidite da su i sastojci nesto sto uvek imate u kuci.

maslackic, nema na cemu! verujem da ces uzivati!user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Sarene posne kiflice
26.6.2011 14:33:50   
smeskicTB
IZVORNA PORUKA: popadija Mara

Ove popa mnogo voli user posted image


videla si da su i posne..tako da su bas prakticne. za svaku priliku!user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Sarene posne kiflice
26.6.2011 17:08:40   
Anoniman
Znam znam jedemo ih redovno user posted image

(odgovor članu smeskicTB)
  Direktna veza do poruke: 7
   RE: Sarene posne kiflice
29.6.2011 11:19:37   
Anoniman
Nađoh recept za NE posne šarene kiflice user posted image i danas su mi definitivno na repertoaru

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 8
   RE: Sarene posne kiflice
29.6.2011 11:32:59   
smeskicTB
super n i n a!
ja sam imala najpre taj neposni..ali su mi ove prirasle za srce!user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Sarene posne kiflice
29.6.2011 14:12:48   
moja ciklama
kako su lepe!user posted image

_____________________________

Ko ne doživi to na svojoj koži onda ne može ni da zamisli kako to ume da boli i koliko to ume da te promeni.

(odgovor članu smeskicTB)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Sarene posne kiflice
29.6.2011 22:46:30   
Anoniman
user posted image

Evo i mojih kiflica user posted image

(odgovor članu moja ciklama)
  Direktna veza do poruke: 11
   RE: Sarene posne kiflice
30.6.2011 7:20:09   
smeskicTB
user posted image n i n a user posted image
koja kolicina tecnosti, brasna i kvasca ide? a koja kolicina secera i vode?

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Sarene posne kiflice
30.6.2011 8:16:11   
Anoniman
smeskic, ja sam pravila sa mlekom i jajima, ali nisam se strogo pridržavala recepta, već kako mi se testo ponašalo u rukama.

Moja doza za ovih 40-ak kiflica bila je:
oko 600gr brašna (stari mlinar-plavo, za dizana testa, hleb i peciva)
2 jajeta
pola kvasca
1 prašak za pecivo
2 kašike šećera (u testo)
malo soli
nešto manje od 2dcl mlakog mleka
oko 140ml ulja
u tamnu polovinu testa stavila sam 2 kašike kakaoa

U sirup za natapanje stavila sam oko 3dcl vode i 200-250gr šećera.

Toliko su sočne i slatke, tope se u ustima user posted image I pekla sam ih na 180C jedva 10 minuta i bile su gotove.

e da, ja sam ovu količinu delila na dva dela, pa na po 4 jufke (ukupno 8) pa od četri razvučena šarena testa dobijala sam po 10 trouglova za kiflice, i onako srednje su veličine (da sam pravila sitnije bilo bi ih mnogo više).


< Poruku je uredio n i n a -- 30.6.2011 8:18:25 >

(odgovor članu smeskicTB)
  Direktna veza do poruke: 13
   RE: Sarene posne kiflice
30.6.2011 18:23:37   
smeskicTB
n i n a interesovalo me koliko su natopkjene i koej cvrstine.
sada imam predstavu prema strukturi tetsa i serbetu.


u tvoje ide prasak za pecivo..
ja sam 3dl vode sa casom ipo secera stavila na testo u koje ide otprilike malo manje od 1kg brasna.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Sarene posne kiflice
1.7.2011 9:15:08   
Anoniman
Kiflice su brzo bile gotove (jedva 10minuta) i kad sam ih izvadila bile su potpuno mekane... Jedino što je ukus bio kao obično hlebno testo i zaista je potrebno utopiti ih u šerbet. Ja sam kiflice držala u neproključalom šerbetu oko 40-ak sekundi, pa vadila na tacnu, i na kraju još kašikom prelila sve kiflice (još tople). Kad su se ohladile bile su malko mokrije to veče, a već sutra ujutro, samo sočne, slatke i mekane! Mm se jako dopadaju tako da mislim da će biti zastupljene češće na meniju user posted image

A da, i mene je iznenadilo što piše i kvasac i prašak za pecivo user posted image Ali ja sam tako napravila, ne znam kakve bi bile da nisam, i prezadovoljna sam i kako su narasle i kakvo je bilo testo dok sam ga radila, i za tako kratko vreme pečenja sve se ispeklo, ništa nije ostalo sirovo unutar kiflica.

(odgovor članu smeskicTB)
  Direktna veza do poruke: 15
   RE: Sarene posne kiflice
2.7.2011 8:35:45   
smeskicTB
n i n a i mene je isto zacudilo.
jako brzo narastu, jako brzo se ispeku..i kao pena su..
probala i ja suve..ali kod mene po receptu u testo ne ide secer..i zaista je kao hlebcic..a sasvim drugi ukus kada se prelije..
mogu lepo u frizideru da stoje kada je jako toplo..i bitno je da su u zatvorenoj posudi.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Sarene posne kiflice
2.7.2011 14:12:03   
AndreaK
Spominju se i ovde

Sjajne su! i ja ih svima hvalim user posted image

(odgovor članu smeskicTB)
Direktna veza do poruke: 17
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Kidy torta
Ringerajin kuvar: lanajelena
Musaka sa tikvicama i pečurkama
Ringerajin kuvar: lesica RR



image
Sanidej
Želela bih da podelim svoje pozitivno skustvo sa Cortinat kremom.
Cortinat sam počela da koristim kada je beba imala problem sa pelenskim ojedom. Delovao je brzo i posle nekoliko mazanja ublažio crvenilo i regenerisao oštećenu dečiju kožu. Nije prošlo mnogo i ponovo sam se vratila ovoj sjajnoj kremi. Stres i hronični umor bili su uvod za muku koja me je zadesila-seboreični dermatitis na licu. Koža je bila ispucala i ljuspasta, svrbela je i crvenela se. Izgledala sam uzasno, tako sam se i osećala. Cortinat mi je posle svega 3 dana terapije doneo olakšanje- svrab je prošao, crvenilo se smanjilo, kao i perutanje kože. Problem sa ovom bolešću je što se često vraća, ali znam da ću uz pomoć Cortinat kreme uspeti da ublažim simptome. Ova sjajna krema mi je pomogla i nakon ujeda komaraca smanjivši otok i crvenilo. Zbog toga je moj izbor uvek Cortinat krema, boljeg prijatelja koža nema.  Više >>
image

Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here