|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Sataraš - bećarac
2.3.2010 14:50:46   
*Alexx*
IZVORNA PORUKA: Nedja

Iseces luk na kriske, papriku isto tako, paradajz na kockice. Prodinstas luk da omeksa, ubacis papriku, posolis malo,i krckas jedno 45 minuta, ili ubacis malo praska za pecivo pa bude brze. Dodas paradajz, vegetu i biber. Kuvas dok ne ispari voda, da ostane malo,i da sve omeksa i onda po zelji razbijes jaje u to, i kuvas jos par minuta. Ja stavim, za nas troje po 3 luka, paprike i paradajza.



IZVORNA PORUKA: viking

Ja isto pravim ovako, s tom da dodam punu kašiku brašna da mu da malo gustinu, a posle u tanjir (dakle, ne u šerpu na celu količinu) sipam i malo jogurta. Onda mi bude baš super!
I da, zovem ga satarš




IZVORNA PORUKA: minavb

Kazu moje kuvarice, sataras je sa jajetom, a becarac bez jajeta. Ja licno vise volim bez jajeta, pa ga tako i spremam. Obavezno dodam i belog luka.


IZVORNA PORUKA: Lu RR
A ja dodam vrhnje za kuhanje u kako god se to zvalo
Bude mi mljaciii



_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.
Direktna veza do poruke: 1
   RE: Sataraš - bećarac
2.3.2010 14:52:15   
Anoniman
ja prvi put čujem da se stavlja jaje u satarašuser posted image

ja po kad kad solo sataraš, po kad kad sa teletinom isjeckanom na kockice

(odgovor članu *Alexx*)
  Direktna veza do poruke: 2
   RE: Sataraš - bećarac
2.3.2010 14:53:27   
Anoniman
Jaje je "izborno", ja ga stavim kad ima previse tecnosti a jelo vec gotovo, pa jaje to "veze"...i ja ponekad napravim kockice mesa i ubacim unutra kad su vec pecene, i to se kod nas, koliko znam, zove leskovacka muckalicauser posted image

< Poruku je uredio Nedja -- 2.3.2010 14:54:00 >

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 3
   RE: Sataraš - bećarac
2.3.2010 14:55:58   
viking
Kad je mm bio na dijeti pravili smo ga bez brašna, jajeta i jogurta i bio je bljak....

_____________________________

Bolje biti nečija baba nego samo baba! - moja mama u filozofskom raspoloženju

"Čovek je rođen da radi, da trpi i da se bori; ko tako ne čini, mora propasti." Nikola Tesla

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Sataraš - bećarac
2.3.2010 14:57:39   
prase
Za mene bećarac i sataraš nisu isto.

Prvo, u bećarac ide jaje, a u sataraš ne.

Drugo, za bećarac seckam sve na veće komade, na čelu sa paprikom gde bude komada 2x3 cm.

Treće, bećarac volim a sataraš ne volim, jer se u satarašu više nekako oseti paprika...

_____________________________

sve ima svoj kraj, samo kobasica ima dva!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Sataraš - bećarac
2.3.2010 14:57:46   
Anoniman
pa majku mu za jedno jelo dvadeset naziva ... nije ni čudo što nam je maternji jezik toliko komlikovan user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu viking)
  Direktna veza do poruke: 6
   RE: Sataraš - bećarac
2.3.2010 14:59:37   
minavb
IZVORNA PORUKA: viking

Kad je mm bio na dijeti pravili smo ga bez brašna, jajeta i jogurta i bio je bljak....

Ja ga ovako pravim i tako ga najvise volim.user posted image


_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu viking)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Sataraš - bećarac
2.3.2010 15:04:46   
Lu
A kad bi vam ja rekla šta je bećarac u Posaviniuser posted image
Slično ali ipak različito,ma nije bitnouser posted image


_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Sataraš - bećarac
2.3.2010 15:04:48   
Unica
ja isto tako spremam s tim da dodam puno luka isecenog na rebarca. ne podnosim kad se stavi jaje... ali zato kad me mrzi da spremam jos nesto uz to dodam pirinac unutra i bude mmmmmmmmmm... extra...
a nekad proprzim sa strane slaninicu (na teflonu, bez ulja) pa dodam preko satarsa ili becarca...

a muckalica nije ni priblizno ovom... muckalica je meso, luk i crvena paprika,...


_____________________________

Bolje je biti vrabac, nego papagaj koji tripuje da je slavuj.

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Sataraš - bećarac
2.3.2010 15:08:57   
Shishica
Becarac!!!
Kad god bi ustala i osetila taj miris dan bi mi bio savrsen!

Eeee mama moja.... user posted image

A tata skuva kafu.. Eeee tata moj..... user posted image

user posted image

_____________________________

":)) Blesava mama...stavila bebu u stomak :))) .."
-Pazi Ema da ne padnes, budi pazljiva!
-Ne brini mama. Budicu pazljiva!

(odgovor članu Unica)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Sataraš - bećarac
2.3.2010 15:15:42   
viking
user posted image user posted image user posted image  
ja volim sve da začinjavam, možda zato mi ukus bude "prazan" bez svih tih dodataka...

IZVORNA PORUKA: minavb

IZVORNA PORUKA: viking

Kad je mm bio na dijeti pravili smo ga bez brašna, jajeta i jogurta i bio je bljak....

Ja ga ovako pravim i tako ga najvise volim.user posted image



_____________________________

Bolje biti nečija baba nego samo baba! - moja mama u filozofskom raspoloženju

"Čovek je rođen da radi, da trpi i da se bori; ko tako ne čini, mora propasti." Nikola Tesla

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Sataraš - bećarac
2.3.2010 15:18:28   
Anoniman
Unice, nisam mislila na tu muckalicu, moj tata je bio u nekom restoranu, narucio muckalicu, ocekujuci to sto si napisala, a doneli mu ono sto sam ja opisala...objasnili su mu i razliku u nazivu, al zaista ne mogu da se setim, zato sam i napisala "leskovacka" ali ne mora biti, neka muckalica jeste sigurnouser posted image

(odgovor članu Shishica)
  Direktna veza do poruke: 12
   RE: Sataraš - bećarac
2.3.2010 15:18:40   
minavb
Jednom sa pravila djulbastiju. Isto se nasecka na rebarca luk, paprika i paradajz, malo posoli i stavi u dublji djuvec. Od mesa, luka, zacina i ljute paprike se zamesi kao velika pljeska koja se stavi preko tog povrca u djuvecu, i dobro se zacepi. Pece se u rerni i sluzi tako sto se to meso isece, a odozdo se vadi ukrckano povrce. U sustini ista stvar.

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu viking)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Sataraš - bećarac
2.3.2010 15:21:42   
viking
E, sad sam gladna!

_____________________________

Bolje biti nečija baba nego samo baba! - moja mama u filozofskom raspoloženju

"Čovek je rođen da radi, da trpi i da se bori; ko tako ne čini, mora propasti." Nikola Tesla

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Sataraš - bećarac
2.3.2010 15:30:04   
Unica
IZVORNA PORUKA: Nedja

Unice, nisam mislila na tu muckalicu, moj tata je bio u nekom restoranu, narucio muckalicu, ocekujuci to sto si napisala, a doneli mu ono sto sam ja opisala...objasnili su mu i razliku u nazivu, al zaista ne mogu da se setim, zato sam i napisala "leskovacka" ali ne mora biti, neka muckalica jeste sigurnouser posted image


leskovacka muckalica je po sastavu tajna ali se zna da ide puuunooo masnog mesa (svinjetina) koje se toliko izdinsta da nestane sva masnoca, crvene paprike (najbolje suve), puno crnog luka i malo kiseline iz tursije...  i ko zna sta jos. ja sam to jela i obozavam je ali ne daju recept juznjaci... user posted image


_____________________________

Bolje je biti vrabac, nego papagaj koji tripuje da je slavuj.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Sataraš - bećarac
2.3.2010 16:33:36   
gagana83
IZVORNA PORUKA: Nedja

Jaje je "izborno", ja ga stavim kad ima previse tecnosti a jelo vec gotovo, pa jaje to "veze"...i ja ponekad napravim kockice mesa i ubacim unutra kad su vec pecene, i to se kod nas, koliko znam, zove leskovacka muckalicauser posted image

Kad pravim sa prethodno ispecenom i ociscenom paprikom tada ne stavljam jaja,a ako ide sveza paprika onda stavim jedno ili dva.

_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Sataraš - bećarac
21.7.2010 12:51:36   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: prase

Za mene bećarac i sataraš nisu isto.

Prvo, u bećarac ide jaje, a u sataraš ne.



Tako je....A muckalica je becarac sa pecenom paprikom plus meso.

To su sasvim tri razlicita jelauser posted image

(odgovor članu prase)
  Direktna veza do poruke: 17
   RE: Sataraš - bećarac
4.8.2010 13:06:50   
caca81
Kod mene se koristi naziv sataraš, a ja ga pravim tako što prodinstam sitno isečen crni i beli luk, papriku i paradajz isečene na kockice na malo ulja, dodam začin C, vodu, poklopim i krčka se na laganoj vatri nekih 45min. Uglavnom dodam pirinač u to, ili ređe, služim sa pire krompirom. Moja mama u ovo jelo obavezno stavlja meso isečeno na kockice, ja ne.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Sataraš - bećarac
4.8.2010 14:48:28   
liliana
I mi ga oduvek zovemo sataraš. A Pravim ga ovako: Izdinstam luk na ulju, dodam na kolutiče iseckanu mrkvicu, na kocke iseckanu papriku, posolim, dodam  (kad je več prženo) na kocke iseckan paradajz, vegetu i to krčkam dok se paradajz ne razmekša skroz i onda dodam 2 umučena jajeta.

_____________________________

" BOŽE, ČUVAJ MI OVO PILE...
OVU MRVU ZLATA I SVILE..."

(odgovor članu caca81)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Sataraš - bećarac
4.8.2010 14:55:19   
Anck Su Nmaun
Kod nas je satars ..paprika i jaja na dinstanom luku naravno i to obozavam ...
a svo  povrce zajedno je  .... Djuvec koji mi je bljak!


< Poruku je uredio Anck Su Nmaun -- 4.8.2010 14:58:25 >

(odgovor članu liliana)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Sataraš - bećarac
9.8.2010 11:08:37   
1zvezdana1
dali ste probale da uradite sataras sa pecenom crvenom paprikom bude ekstra user posted image

_____________________________

zivot je kratak-ili suvise dug -da bi sebi mogla da dozvolim taj luksuz da zivim lose

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Sataraš - bećarac
9.8.2010 11:10:17   
Anoniman
Moja mama ga uglavnom tako pravi, pošto ne može da svari nepečenu papriku koja nije oljuštena. Meni je ok, ali mi je lepši sa svežom paprikomuser posted image

(odgovor članu 1zvezdana1)
  Direktna veza do poruke: 22
   RE: Sataraš - bećarac
9.8.2010 11:11:53   
1zvezdana1
user posted image meni je lepo i ovako i onako posto povrce obozavamuser posted image

_____________________________

zivot je kratak-ili suvise dug -da bi sebi mogla da dozvolim taj luksuz da zivim lose

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Sataraš - bećarac
26.8.2011 8:10:55   
Anoniman
Vidiš-ja nisam ni znala da su sataraš i bećarac isto user posted image
Kod nas kući to je sataraš- crni luk, paprika, paradajz i jaje, pravim kao Nedja. I uvek serviram sa prženim krompirićima user posted image
E, a đuveč je nešto drugo- crni luk, boranija, grašak, šargarepa, paradajz, paprika skuvani sa pirinčem

I tako.... user posted image

(odgovor članu 1zvezdana1)
  Direktna veza do poruke: 24
   RE: Sataraš - bećarac
26.8.2011 9:08:23   
bebać
Idem sebi da pravim za doručak sataraš, a možda ostane i za ručak+ još nešto.

Ja ga jako volim i podsjeća me na djetinjstvouser posted image

_____________________________

"Žena nikada ne može biti previše bogata, previše mršava i imati previše cipela”

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Rižoto sa blitvom
Ringerajin kuvar: 17 joka
Ružice sa sirom
Ringerajin kuvar: minnica



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here