|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Sokovi iz sokovnika
24.4.2014 14:17:11   
Peace*
Šta najčešće mešate?

Kod nas je klasika:

narandža, limun, grejp (nekada mandarina)

ili

jabuka i šargarepa.

Pišite vaše omiljene kombinacije.

Gledala sam po netu, ima svašta nešto. user posted image
Direktna veza do poruke: 1
   RE: Sokovi iz sokovnika
24.4.2014 14:27:19   
superm
Najvise volim da mesam cveklu, jabuku, sargarepu i limun. To je vitaminska bomba. Danas pravim sok od sargarepe i jabukeuser posted image

_____________________________

3 je moj srećan broj!!!

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Sokovi iz sokovnika
25.4.2014 6:49:25   
Misha i Ljisha
Ja nekako ne mesam vocke, retko stvarno, znaci ja samo jabuku, samo limun itd. Inace stare babe kazu ako ne zelite da dete ima problem sa anemijom izrendate jabuke, iscedite i taj sok date detetu da pije (potamni uvek sokic). Ne znam da li je istina ali moje dete bas voli taj potamneo sokicuser posted image a kupovni nikako. Kanim se da probam kombinaciju sargarepa jabuka ali posto nece samu sargarepu sumnjam da bi i to htela jer joj se ne svidja sok od sargarepe a davala sam joj cak i svezu da gricka.

a najbolja mi je salata od cvekle, jabuke, sargarepe, limuna i stavim mandarinu unutra (cveklu, jabuku i sargarepu izrendam) Nisam nikad probala sok da napravim

< Poruku je uredio Misha i Ljisha -- 25.4.2014 6:51:45 >

(odgovor članu superm)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Sokovi iz sokovnika
25.4.2014 9:45:02   
Torbica
Moji su od malena navikli na sokovnik.
Cedim sve zivo. Cerka najvise voli mandarine.
Od kombinacija nam je sok od jabuke osnova, a onda uz njega naravno sargarepa, narandza, cvekla. E sad, kad pravim sa cveklom, onda taj iscedjeni sok prebacim u blender i dodam bananu/dve da bude kremastije i sladje.
Nikad ne dodajem secer, a u varijantama kad hocu da zasladim, izmiksam sok sa nekoliko urmi iz rinfuza. Em su zdrave em je prirodni secer. Akoih nemam, onda med.
Cesto na slatke jabuke dodam dve sake odledjenih visanja iz zamrzivaca.
Moja deca vole da to ima lep miris, tako da mi u tome najvise pomaze ili komadic djumbira, ili malo vanila tecne esencije, parce limuna, a kad prebacim u blender ponekad uz bananu i urme dodam kakao. To mu dodje kao neki sejk.
Varijacije su brojne, uvek nesto petljam, nisu mi nikad odbijali. Kad je sezona krusaka, sljiva, lubenica, dinja, sve to moji tamane.
Malo sam zbrkala sad blender/sokovnik ali i to je opcija.
Ako dete neki sokic odbija, probajte bananu sa tim sokom u blender, retko kome se ne svidja ta kremasta slatkasta kombinacija.
Nijedno dete mi nikad nije bilo anemicno, iskljucivo dojeni 6 meseci, znaci nije bilo gvozdja iz AD, dobrim delom to pripisujem sokovniku. I svo voce od starta sveze, nikad kompoti i kuvano... Ili svez sok ili voce ucelo. Danas su zavisnici od voca. user posted image

< Poruku je uredio Torbica -- 25.4.2014 9:49:35 >


_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Sokovi iz sokovnika
25.4.2014 9:49:16   
Verolina
Ja ne volim guste opcije, tad radije uzmem vocku ili napravim salatu. Jabuku iskljucivo krizem ili jedem pecenuuser posted image Volim bistre sokove i to one klasicne kombinacije-limun, pomorandza, grejp.
Ali kad budem imala klinca muckacu sve zivo. To je super nacin da se u jednoj casi napuni vitaminima za citav dan.

_____________________________

Sve zelje su izasle iz mene. Potrosila sam ih na druge. I sad vise ne znam kako se zeli. Ne znam kako se nada.Zelim da mi se vrati ista kolicina dobra koju sam drugima zelela. Zelim ponovo zelju u sebi. Zalim da budem sebicna.

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Sokovi iz sokovnika
25.4.2014 9:58:56   
Peace*
Volim bistre sokove i to one klasicne kombinacije-limun, pomorandza, grejp.


E, ja mislim da je to problem kod moje dece.

Ako im cedim npr narandžu (cedim, znači ono starinski na onaj šiljak pa vrtiš u krug), obavezno moram posle kroz cedku jer im je sok dlakav. user posted image
Ako cedin na sokovnik, moram da im dam slamčicu, jer ima pena od gore. user posted image

A ako im mešam jabuku i šargarepu, onda im je gusto.

Uopšte ne znam kako bi ih naučila da dnevno popiju bar pola čaše nekog mix-a... user posted image

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Verolina)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Sokovi iz sokovnika
25.4.2014 10:08:41   
Torbica
Uh, ja sam to pocela od bebeceg perioda... Sad je sigurno tesko kad su vec mali filozofi user posted image Pricaj da je to zdravo i da ce narasti veliki i jaki kao Popaj! user posted image Ako znaju ko je to user posted image
Samo milom, i svojim primerom. Kreni i ti cesce, pa ces ih pridobiti vremenom, daj da probam..

< Poruku je uredio Torbica -- 25.4.2014 10:13:56 >


_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Sokovi iz sokovnika
25.4.2014 10:12:04   
Verolina

IZVORNA PORUKA: Peace*



Uopšte ne znam kako bi ih naučila da dnevno popiju bar pola čaše nekog mix-a... user posted image

Nemoj da ih teras. Daj im ovako da jedu voce, a sargarepu rendaj u salatu.

_____________________________

Sve zelje su izasle iz mene. Potrosila sam ih na druge. I sad vise ne znam kako se zeli. Ne znam kako se nada.Zelim da mi se vrati ista kolicina dobra koju sam drugima zelela. Zelim ponovo zelju u sebi. Zalim da budem sebicna.

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Sokovi iz sokovnika
25.4.2014 10:17:31   
Sanjica26 RR
Torbice kakve sokove si davala u tom bebecom periodu?
Meni hoce Teodora da pije sokove. Moracu malo da budem aktuvnija sto se ticr toga.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Verolina)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Sokovi iz sokovnika
25.4.2014 10:24:57   
Didy
Moji svakog dana piju narandžu i limun s medom, to im dam odmah posle ručka i oni to znaju, sami traže čim ručaju. Ako ne stignem u sokovniku da napravim, iscedim ručno. Kad pravim u sokovniku, cveklu dodajem redovno, ponekad šargarepu i / ili jabuku i limun obavezno (moji vole kiselo, ne vole kad je sok sladunjav). U sezoni dodajem svašta - višnje, kruške, šljive, breskve, kupine, jagode... Sve prolazi.
Sanjice, ja nisam davala pre godinu dana citruse, pa samim tim nisam nešto ni ovo forirala, radije sam im sveže voće davala, prvo blendala, onda seckala.
I, da, moji ne vole bananu u ovim kombinacijama. Ni mleko ne prolazi. Mora da bude tečnije.

< Poruku je uredio Didy -- 25.4.2014 10:26:10 >


_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Sokovi iz sokovnika
25.4.2014 10:25:13   
Peace*
Verolino, Marko ne pravi toliko problem, a Luka šargarepu ne jede ni u supi, a ne svežu. user posted image

Videću šta ću... smisliću nešto.

Znaju ko je Popaj! user posted image

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Sokovi iz sokovnika
25.4.2014 10:26:22   
Torbica
Sanjice, ja sam svoj deci posle 6 meseci iskljucivog dojenja prvo uvodila voce, u 7-om mesecu, sve sveze. Nisam krenula sa sokicima, nego sa kasicama od zrelog svezeg voca - jabuke i banane imamo cele godine, organske. A zavisi od sezone cega je bilo - sve po redu osim bobica. Breskve, kajsije, sljive, jedino sam bundevu kuvala. Uglavnom, nakon pojedene porcijice voca davala sam im da zaliju sokicem. To bi bilo par gutljaja naravno, nekad ni toliko. Ponekad im je sok bio jedan medjuobrok. Kako god, zaista sam ih navikla svo troje. I evo, od troje, svi sve vole, jednostavno su navikli.

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Sokovi iz sokovnika
25.4.2014 10:28:53   
Sanjica26 RR
Didy ni ja Teodori nisam davala pre godinu dana. Ovu malu cu skroz drugacije da hranim. Nazalost pogresis sa prvim i onda sa drugim ne pravis iste greske.


_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Sokovi iz sokovnika
25.4.2014 10:29:49   
Verolina

IZVORNA PORUKA: Peace*



Znaju ko je Popaj! user posted image

Ha ha ha hauser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Sve zelje su izasle iz mene. Potrosila sam ih na druge. I sad vise ne znam kako se zeli. Ne znam kako se nada.Zelim da mi se vrati ista kolicina dobra koju sam drugima zelela. Zelim ponovo zelju u sebi. Zalim da budem sebicna.

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Sokovi iz sokovnika
25.4.2014 10:40:03   
Didy
Ja mojima nisam davala sokove do godinu dana, nekako sam radije nudila kašice od svežeg voća zbog vlakana.
Šargarepu vole i kuvanu i svežu, ponekad dođu i traže je da je grickaju između obroka, umesto užine. Desi se često da za ručak prvo pojedu svu salatu (zelenu, svež kupus, svež krastavac, paradajz...), pa tek onda ostalo što ima za ručak jedu.
Mojima je užina sveže voće ili voćna salata svakog dana. Slatkiše i grickalice im ne dajem, a i kad dobiju svaki drugi-treći dan, to je red čokolade ili 2 keksa ili nešto tako. Ni sokove im ne dajem industrijske, za njih je sok sveže ceđeni sok. Naravno, ne mogu da izbegnem kad negde odemo, ali ja im ne guram u ruke i drago mi je zbog toga.

_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Sokovi iz sokovnika
25.4.2014 10:47:49   
Torbica
IZVORNA PORUKA: Didy

Moji svakog dana piju narandžu i limun s medom, to im dam odmah posle ručka i oni to znaju, sami traže čim ručaju.

Draga, voce uvek treba na prazan stomak, zato i ide kao uzina ili samostalni obrok... Najmanje sat vremena posle jela, mada je i to diskutabilno. Zato sto vocu treba bazna sredina za resorpciju a unosom hrane se potencira lucenje zeludacne kiseline pa efekat popijenog/pojedenog voca na pun stomak ima efekat truljenja tj propadanja. Ne moze da se iskoristi...


< Poruku je uredio Torbica -- 25.4.2014 10:49:19 >


_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Sokovi iz sokovnika
25.4.2014 10:59:59   
Didy
Znam to, Torbice, ali moji su navikli posle ručka da popiju taj ceđeni sok, pa ima dam, a ostalo pijuckaju kasnije u toku popodneva.

_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Sokovi iz sokovnika
25.4.2014 11:00:49   
Didy
IZVORNA PORUKA: Didy

Znam to, Torbice, ali moji su navikli posle ručka da popiju taj ceđeni sok, pa ima dam, a ostalo pijuckaju kasnije u toku popodneva.
A sveže voće im i dajem kao samostalan obrok, tj. kao užinu.



< Poruku je uredio Didy -- 25.4.2014 11:02:27 >


_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Sokovi iz sokovnika
25.4.2014 11:01:50   
Verolina

IZVORNA PORUKA: Didy

Znam to, Torbice, ali moji su navikli posle ručka da popiju taj ceđeni sok, pa ima dam, a ostalo pijuckaju kasnije u toku popodneva.

Ma ja kontam da deca mogu da jedu i piju kad god i sta god hoce (sem slatkisa) i sve je okuser posted image

_____________________________

Sve zelje su izasle iz mene. Potrosila sam ih na druge. I sad vise ne znam kako se zeli. Ne znam kako se nada.Zelim da mi se vrati ista kolicina dobra koju sam drugima zelela. Zelim ponovo zelju u sebi. Zalim da budem sebicna.

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Sokovi iz sokovnika
25.4.2014 11:05:18   
Didy

IZVORNA PORUKA: Verolina


IZVORNA PORUKA: Didy

Znam to, Torbice, ali moji su navikli posle ručka da popiju taj ceđeni sok, pa ima dam, a ostalo pijuckaju kasnije u toku popodneva.

Ma ja kontam da deca mogu da jedu i piju kad god i sta god hoce (sem slatkisa) i sve je okuser posted image


Verovatno si u pravu. Mada se ja trudim da imaju obroke i užine i da prođe minimum dva sata između jela. Ne dajem im da stalno nešto grickaju i onda znam da kad sednu da ručaju, neće brljaviti. I zubari preporučuju zbog zubića da ne grickaju stalno nešto i da slatkiši idu odmah posle glavnog jela dok pljuvačne žlezde još rade da bi što manje naslaga na zubima ostalo.
No, odosmo mi u off. user posted image


_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu Verolina)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Sokovi iz sokovnika
25.4.2014 11:05:26   
Torbica
Naravno Didy, vidim da si ekstra oko uzinica i svega, napisah, nekome ce mozda znaciti. Moji ponekad pre obroka uzmu voce/cedjeni sok. Bas im se jede/pije, ali to je ok. I ne pokvare obrok, jedu normalno posle toga.

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Sokovi iz sokovnika
25.4.2014 11:10:03   
Didy

IZVORNA PORUKA: Torbica

Naravno Didy, vidim da si ekstra oko uzinica i svega,


user posted image
Hvala, trudim se. Kad već ja nisam disciplinovana i umerena sa hranom, nek mi bar deca budu od malena. user posted image


_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Sokovi iz sokovnika
28.4.2014 8:44:24   
Peace*
Uspela sam da im uvalim ceđeni: jabuka, narandža, šargarepa. Nisu baš skakali od sreće, ali su popili. Ja zadovoljna. user posted image

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Sokovi iz sokovnika
28.4.2014 9:31:07   
madre
ja kada pravim sok stavljam cveklu, sargarepu, jabuku, pomorandzu i mandarunu, meni se bas svidja, ali bogi kaze da je odatnouser posted image mislim da to ima veze sa gustinom soka, a ne ukusom, jer on preferira bistre sokice. odavno nisam pravila, jer samo ja pristajem da ga pijem pa me mrzi, ali to mi je bas super kombinacija...
bogi, recimo, svako jutro pije cedjenu pomorandzu sa sokom od aronije (sastavim to u jednu casu) i popije bez problema.

< Poruku je uredio madre -- 28.4.2014 9:32:10 >


_____________________________

Zivi za svoje hocu, a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Sokovi iz sokovnika
28.4.2014 9:53:26   
Didy

IZVORNA PORUKA: Peace*

Uspela sam da im uvalim ceđeni: jabuka, narandža, šargarepa. Nisu baš skakali od sreće, ali su popili. Ja zadovoljna. user posted image


user posted image

Sledeći put će reći da im se baš sviđa, a već treći put će reći da im je to omiljeni sok. user posted image
Tako moji kad napravim neko novo jelo. Prvi put im naspem samo kašičicu u tanjir sa strane i kažem kako je lepo i kako će im se sigurno svideti. Ili uopšte ne probaju ili samo liznu i kažu da im se ne sviđa (a odgovor su smislili još pre nego što su probali user posted image ). Onda sledeći put kažu - Dobto, uzećemo samo jednu kašiku, pa sledeći put prećutno pojedu nekoliko kašika, da bi se na kraju (nekad i posle desetog probanja) završilo sa - Njam, njam, to je moje omiljeno jelo. user posted image

_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Riba na pireu od graška
Ringerajin kuvar: 17 joka
Pita sa eurokremom
Ringerajin kuvar: lesica RR



image
Sanidej
Želela bih da podelim svoje pozitivno skustvo sa Cortinat kremom.
Cortinat sam počela da koristim kada je beba imala problem sa pelenskim ojedom. Delovao je brzo i posle nekoliko mazanja ublažio crvenilo i regenerisao oštećenu dečiju kožu. Nije prošlo mnogo i ponovo sam se vratila ovoj sjajnoj kremi. Stres i hronični umor bili su uvod za muku koja me je zadesila-seboreični dermatitis na licu. Koža je bila ispucala i ljuspasta, svrbela je i crvenela se. Izgledala sam uzasno, tako sam se i osećala. Cortinat mi je posle svega 3 dana terapije doneo olakšanje- svrab je prošao, crvenilo se smanjilo, kao i perutanje kože. Problem sa ovom bolešću je što se često vraća, ali znam da ću uz pomoć Cortinat kreme uspeti da ublažim simptome. Ova sjajna krema mi je pomogla i nakon ujeda komaraca smanjivši otok i crvenilo. Zbog toga je moj izbor uvek Cortinat krema, boljeg prijatelja koža nema.  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here