|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Spirale od narandže sa brusnicama i orasima
2.12.2009 9:27:26   
Lu


Spirale od naranče s brusnicama i orasima


user posted image
SASTOJCI

za nadjev:
1 šalica brusnica
1 šalica oraha
1/4 šalice muscovado šećera
2 čepa whiskey-a ili soka od naranče


za tijesto:
1 šalica maslaca
1 1/2 šalica šećera
2 jaja
1/2 žličice praška za pecivo
1/2 žličice soli
2 žličice ribane korice naranče
3 šalice brašna




POSTUPAK

za nadjev
  1. U blenderu sameljite brusnice, orahe, šećer i malo whiskey-a ili soka od naranče dok ne dobijete kompaktnu smjesu.

za tijesto
  1. Miksajte maslac električnim mikserom dok ne postane pjenast.
  2. Dodajte šećer, prašak za pecivo i sol te nastavite miješati sa spiralnim nastavcima na mikseru.
  3. Dodajte jaja i nastavite miksati.
  4. Dodajte i brašno te nastavite miksati koliko dugo možete.
  5. Prebacite tijesto na pobrašnjenu radnu površinu i umijesite glatko tijesto rukama.
  6. Podijelite tijesto na dva dijela i svaki dio razvaljajte u kvadrat od 25 x 25 cm. Ako se tijesto malo lijepi onda ga na kratko stavite u frižider.
  7. Svaki kvadrat premažite nadjevom, zarolajte te omotajte prozirnom folijom i ostavite na hladnom 1 sat.
  8. Narežite "kobasice" na kriške debljine 0,5 do 1 centimetra i pecite ih u prethodno zagrijanoj pećnici na 190 stupnjeva 8 minuta.

Evo još jedan Božićni...ja samo ne znam ko će sve to da mi pojedeuser posted image
Ovaj pravim sigurno!

P.S. Muscovado šećer je tamno-smeđi šećer od šećerne trske ali može i obični smeđi šećer,valjdauser posted image
Direktna veza do poruke: 1
   RE: Spirale od narandže sa brusnicama i orasima
2.12.2009 9:32:27   
Modessty
zvuči interesantno!

a koliko je to "1 šoljica maslaca"? jel može margarin za kuvanje umesto maslaca?


_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Spirale od narandže sa brusnicama i orasima
2.12.2009 9:36:16   
Lu
IZVORNA PORUKA: Modessty

zvuči interesantno!

a koliko je to "1 šoljica maslaca"? jel može margarin za kuvanje umesto maslaca?


Da to je i meni malo glupo,što nisu stavili grama,ja računam da je to 1 dcl. to mi je šoljica za kavu.
Može se uvijek maslac(puter) zamijeniti sa margarinom ali je maslac mnogo ukusniji i mnogo bolja struktura tijesta budeuser posted image

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Spirale od narandže sa brusnicama i orasima
2.12.2009 9:37:58   
Modessty
baš ću da probam

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Spirale od narandže sa brusnicama i orasima
2.12.2009 9:39:00   
Lu
Meni se uvijek recept na prvi pogled ili svidi ili ne svidi a u ovaj sam se zaljubilauser posted image

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Spirale od narandže sa brusnicama i orasima
3.1.2010 8:17:44   
Lu
Super,sve pohvaleuser posted image
Ovo mi je jedan od najboljih kolača što sam pravila za Božić,baš miriše na narandže i brusniceuser posted image
Imam još dva komada,čuvam ih u kutijiuser posted image

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 6
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Faširane snicle
Ringerajin kuvar: Maraj
Ružice sa sirom
Ringerajin kuvar: minnica



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here