|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Stafilokokus aureus (zlatni stafilokok)
8.9.2009 15:31:25   
Anoniman
Stafilokokus aureus ili zlatni stafilokok je bakterija iz grupe stafilokoka. Ime je dobio po žuto-zelenoj boji njegovih kolonija. Patogen je i izaziva mnošto različitih infekcija i intoksikacija počev od manjih infekcija kože (furunkul, karbunkul, infekcija rane itd) do teških bolesti poput sepse, zapalenja pluća, apscesa, sindroma toksičnog šoka itd.

Detaljnije KLIK

Prenosi se dodirom i kapljično, obično je prenosilac zdrava osoba. Prirodno mu je prebivalište čovekova koža, a može se naći i na sluzokoži i u crevu kao prolazna flora. Nakon porođaja stafilokok naseljava kožu i vestibulum nosa novorođenčeta, sluznicu nosnog dela ždrela i često digestivni trakt i vaginu, a kod mnogih ostaje trajno. U slučaju oštećenja kože ili sluznice, stafilokoki dospevaju u tkivo i izazivaju lokalnu infekciju. Prisutni su i na predmetima opšte upotrebe, ali i u mleku i drugim prehrambenim proizvodima, gde najčešće dospevaju preko čovekovih ruku.

Detaljnije KLIK

user posted image
  Direktna veza do poruke: 1
   RE: Stafilokokus aureus (zlatni stafilokok)
8.9.2009 16:57:26   
samina
Tasha RR puno ti hvala,sve sam pazljivo procitala,i necu vise pisati velikim slovima,sori!Jos samo da sve prodje kako treba u cetvrtak.
Hvala jos jednom!user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Stafilokokus aureus (zlatni stafilokok)
9.9.2009 8:59:35   
Anoniman
Nema na čemu samina. user posted image

(odgovor članu samina)
  Direktna veza do poruke: 3
   RE: Stafilokokus aureus (zlatni stafilokok)
9.9.2009 12:53:27   
oliveradj
Moje dete je imalo stafilokoku u nosu posle porođaja. Posle terapije bris je bio negativan na tu bakteriju i njoj je bilo mnogo bolje.

_____________________________

Adrijana moje zlato 26.05.2008.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Stafilokokus aureus (zlatni stafilokok)
9.9.2009 12:58:59   
prolece
meni su ih otkrili u prvoj trudnoći na uzorcima vag. brisa, nedelju dana pred porođaj. prepisali su mi Palitrex kapsule i Polyginax vaginalete. uzorci bebinog brisa grla i nosa su bili sterilni.

(odgovor članu oliveradj)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Stafilokokus aureus (zlatni stafilokok)
9.9.2009 14:53:32   
oliveradj
Kad sam radila bris nisam imala stafilokoku u trudnoći ko zna gde je pokupila!

_____________________________

Adrijana moje zlato 26.05.2008.

(odgovor članu prolece)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Stafilokokus aureus (zlatni stafilokok)
10.9.2009 15:31:23   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: samina

Za bakteriju sam dobila vaginalete Polygynax i antibiotik Cipricinal.


IZVORNA PORUKA: mihi

Poliginax vag. u kombinaciji sa Ciprocinalom (antibiotik) bi trebalo da reše Staphylococcus aureus.

(odgovor članu oliveradj)
  Direktna veza do poruke: 7
   RE: Stafilokokus aureus (zlatni stafilokok)
10.8.2010 13:20:02   
lanajelena
Igrom slucaja Lani je otkrivena ova bakterija u bolnici dok je lezala zbog alergije,do sada nas niko nije slao da radimo briseve,pise da je ima u manjem broju u nosu i vecem broju u grlu,dr radi tek sutra a neke pedijatre koje sam pitala kazu da je to normalno,da li su imala vasa deca nekad i da li ja sad moram stalno da na svoju ruku radim te briseve(to se pokupi u vrticu)da bi znala da ona to ima jer nema nikakvih simptoma da je bolesnauser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Stafilokokus aureus (zlatni stafilokok)
10.8.2010 15:47:15   
lanajelena
moram da osvezim ovu temu jer niko nece videti a jako me interesuje

(odgovor članu lanajelena)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Stafilokokus aureus (zlatni stafilokok)
15.8.2010 21:16:56   
oliveradj
Mi smo radili dosta puta briseve i sad ponovo ima je u nosu u malom broju. Ja kad god primetim da smrce krklja na nosic uradim bris. Do sada sam joj nekoliko puta radila bris na svoju ruku jer je podlozna tome od rodjenja i treba joj leciti tu bakteriju na vreme. Kad sam bila na kontroli sa njom kod lekara bila je i jedna mama koja je rekla da se detetu ista bakterija spustila na pluca jer nije uradila bris!

_____________________________

Adrijana moje zlato 26.05.2008.

(odgovor članu lanajelena)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Stafilokokus aureus (zlatni stafilokok)
18.11.2010 14:10:48   
dacica
mi smo dobili tu bakteriju na kozi sa 9 dana,pojavila se kao bubuljica na bradi,pa se pretvorila u plih,pa puko,sutra opet jos jedna pored-odemo kod dr.zadrze nas u tirsovoj,bili smo na injekcijama 5 dana,uzas sa 9 dana,ona ko pena...ali sad je proslo,kuci smo,mazali jodom i nadam se da se nikad nece ponoviti..

_____________________________

kakve su nam misli.......takav nam je zivot....!!!!!!!!!!

(odgovor članu oliveradj)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Stafilokokus aureus (zlatni stafilokok)
20.11.2010 10:21:20   
dacica
sad se pojavila i meni na dojci...uradili smo joj bris iz usta..pa cekamo rezultat...ovo je ludilo...jel ima neko jos iskustva sa ovom bakterijom...

_____________________________

kakve su nam misli.......takav nam je zivot....!!!!!!!!!!

(odgovor članu dacica)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Stafilokokus aureus (zlatni stafilokok)
12.4.2011 11:38:25   
Anoniman
Izlečili smo streptococcus pneumoniae Neši, ponovili briseve, i surprise: staphylococcus aureus-u nosu mali broj, u grlu veliki brojuser posted image Čekam da dr počne da radi, pa da je nazovem, odradili smo odmah i antibiogram. Je l' opasno ovo? Odlepiću višeuser posted image

(odgovor članu dacica)
  Direktna veza do poruke: 13
   RE: Stafilokokus aureus (zlatni stafilokok)
12.4.2011 11:43:23   
lanajelena
Citam da sam ja pisala u ovoj temi sad nesto razmisljam da li je ova ili streptokoka,koja je opasnija?

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Stafilokokus aureus (zlatni stafilokok)
20.10.2019 13:22:03   
Mirko Svirko
Imam jedno pitanje i jako bih bila zahvalna kad bi mi neko odgovorioo. Posto se ovo nalazi na povrsini koze, da li je moguce da moje dete konstantno ima u nosu. Pritom pere ruke 24h znaci non stop. E sada ja sumnjam da je moj muz prenosilac. On radi privatno u tepih servisu, znaci sve bakterije iz tepiha kojih nekad ima i po 80 na dan, mogu se naci na njegovoj kozi pa ofmah dodje i poljubi dete. E sad a prenosi se kapljicno i dodirom cini mi se... Pa da li je moguce da je on prenosilac? Zanima me i vase misljenje,da ne mislim da sam eto nesto sama u glavi umislila. Ali mi je nakekako logicno.

(odgovor članu lanajelena)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Stafilokokus aureus (zlatni stafilokok)
20.10.2019 13:55:14   
Maslacak15
ne sumnjici muza za dzabe.stafilokokus je.svugda i moze biti komensal znaci da nije patogen. ako dete nema simptoma to je ok. i nema veze sa pranjem ruku. postoje invazivni sojevi koji su opasni ali ih klasicna dijagnostika ne razlikuje. znaci terapija samo na osnovu simptoma.

 .

(odgovor članu Mirko Svirko)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Stafilokokus aureus (zlatni stafilokok)
20.10.2019 17:31:00   
kamičak
Svirko, tesko da bris nosa moze biti sterilan.

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Stafilokokus aureus (zlatni stafilokok)
20.10.2019 18:37:44   
Mirko Svirko
Simptome nema. Cak ni ne slinavi. 

Taman sam se nakostresila i spremila za napad na tepihe grinje itd 😂
Bris mora da bude sterilan zbog te operavije krajnika.  Zato pitam da li postoji neki nacin da sprecim to pojavljivanje u nosu, sada su nam zakazali za 28.oktobar. opet mora da koristi 5 dana mast i to stanicid (kortikosteroid) i hloramfenikol. I onda ni jedan dan bez terapije odmah ponovljen bris. Znaci nists nema veze sa vezom. 

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Stafilokokus aureus (zlatni stafilokok)
20.10.2019 20:39:05   
Sanjalicaaa
Mom sinu su otkazali operaciju zbog stafilokoke u nosu, i streptokoke u grlu. Ispio je terapiju, pa smo sacekali tri dana pa ponovili bris.

Onda nije imao bakterije ali je imao kandidu u grlu. Medjutim to nije bio razlog da ponovo otkazu.

_____________________________

Ali, ja sam sanjalica. Verujem u nestvarno. Verujem u ono "ali" svaki put kada mi kažu da se ne zavaravam. Jer nemoguće postaje moguće, ako dovoljno želiš.

(odgovor članu Mirko Svirko)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Stafilokokus aureus (zlatni stafilokok)
20.10.2019 21:21:12   
Maslacak15
pa oni su oprezni kad su operacije u pitanju i to je ok. Zato sto kao sto rekoh to razlikovanje patogenih i nepatogenih sojeva je prakticno nemoguce. I onda se ide na osnovu simptoma inace. Ai eto za operaciju zele sterilnu sredinu. Ono sto ocu da kazem ne mora da znaci da tepisi imaju neke veze ( skoro sam sigurna da nemaju) stafilokoka ima svugde.
Ja sam se tako raspravljala sa mojom gin ovde da bi dobila antibiotsku terapiju za jako bolan mastitis zato sto nisam imala temperaturu. Iako je nadjen znatan broj stafilokoka u brisu mleka. Ali kao kontaminacija sa koze itd... Reko zeno placem od bolova. Jedva je ubedih.

Nista radite kako su vam rekli i da se nadamo da ce bris biti sterilan.

(odgovor članu Sanjalicaaa)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Stafilokokus aureus (zlatni stafilokok)
20.10.2019 21:40:45   
Mirko Svirko
Da da i nas su primili prvi put ali u brisu 10% je bila kandida. Bris nosa sterilan. Sada od cetvrtka u nos stanicid i hloramfebikol, a onda u utorak da se radi bris i sada dal ce biti ok pitanje. 

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Stafilokokus aureus (zlatni stafilokok)
20.10.2019 21:44:16   
Mirko Svirko
Kodnas se bris daje samo ponedeljkom i to drzavno a oni salju dalje i rezultat za 8 dana. A privatno saljemo za pozarevac tectum i to cekamo 48h. A sada zadnji pit cekali 72h jer je dr odlucila da se preseju podloge. E sada nema pauze neke izmedju terapije i brisa. Nego eto danas zavrsimo th i onda ujutru bris, s tim da nema ujutru ni pranja zubica a kamoli pica ili hrane. 

(odgovor članu Mirko Svirko)
Direktna veza do poruke: 22
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Jelena S.: Moja porođajna priča
Termin 12.12., odem na pregled (nećeš ti skoro, hajde kući)... i tako svaki dan do petka 21.12. Probudim se ja, bolovi k...
Majka, ovo ništa ne valja. Shvatite ozbilj...
I onda prestanem da pitam ili bar manje to činim. I onda i za najmanju sitnicu pokušavam sama da nađem odgovor.
Prof. dr Bojanin o razmaženoj deci
Dr Svetomir Bojanin, profesor i dečji psihijatar, govorio je mnogo puta o dečjem razvoju i pravom putu vaspitanja koji t...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
lepic
Dajte im negu i preparate koje zaslužuju, najbolje, PHARMALIFE!
Ova godina je bila prepuna neprospavanih noći, uz FITOBALM je mnogo lakše sve prošlo, mazali smo po grudima, leđima i oko nosića da bi mogli da dišemo i udišemo blagi miris i sekret iz nosića je mekši i lakše ga je odstraniti. Počeli smo polako i sa BRONCAMIL sirupom, kašljali smo jako, ma najstrašnije, bili smo pred upalom pluća. IMMUNO jos nismo, ali u januaru planiramo korišćenje i ovog vašeg preparata. Apis Gola sprej je jako dobar da ublazi bol u grlu. Poštovanje za vaše proizvode. Hvala vam na brizi i pomoći!  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here