|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Strabizam
4.11.2009 14:07:43   
Mivica
Znate li nešto o strabizmu kod dece?
Kada treba početi sa lečenjem i kolike su uopšte šanse za potpuno izlečenje?

_____________________________

"Zeko, zeko, zeko...
tape meke...gude usi...lep...
zeko, zeko, lep!" :)
Direktna veza do poruke: 1
   RE: Strabizam
4.11.2009 14:11:17   
Anoniman
Beba kod oftalmologa KLIK
Krmeljive okice i očni lekar KLIK

U tim temama je pisano o strabizmu. user posted image

(odgovor članu Mivica)
  Direktna veza do poruke: 2
   RE: Strabizam
4.11.2009 14:23:16   
Mivica
Hvala, Tasho, pročitala sam.
Pitala sam za slučaj da je neko ne daj Bože imao taj problem, pa da dobijem neki savet.
U muževljevoj familiji postoje slučajevi strabizma generacijama unazad (on nema). Kod Borisa ne primećujem, ali na nekim slikama mi se učini kao da mu desno oko malo skreće unutra. Definitivno ćemo otići na pregled, ali dok se malo stiša ovaj grip-od dva zla biram manje.

_____________________________

"Zeko, zeko, zeko...
tape meke...gude usi...lep...
zeko, zeko, lep!" :)

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Strabizam
4.11.2009 14:47:10   
cicko
Sto pre pocne lecenje bolji su rezultati. Vec sa 6 meseci treba odvesi dete kod oftalmologa ukoliko postoji razrokost.


IZVORNA PORUKA: Mivica

Znate li nešto o strabizmu kod dece?
Kada treba početi sa lečenjem i kolike su uopšte šanse za potpuno izlečenje?

(odgovor članu Mivica)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Strabizam
4.11.2009 14:54:03   
Anoniman
Pitaj lu, njen Roko je nosio naočare zbog toga. Pisala je o tome u nekoj od onih tema koje sam ti navela.

(odgovor članu cicko)
  Direktna veza do poruke: 5
   RE: Strabizam
4.11.2009 15:23:25   
Anoniman
Moje starije dete(3,5 godine) ima nistagmus. To je ubrzano pokretanje ocnih jabucica. On je slabovid pa kad gleda nesvesno pomera ocne jabucice ne bi li nasao najbolji ugao za gledanje. Osim toga okretao je glavu u jenu stranu kada gleda nesto, recimo crtani na Tv-u.
Sa 3 godine je poceo da nosi naocare, i mogu reci da se vidno poboljsalo stanje. Bolje vidi, okice su mu se smirile i manje okrece glavu u stranu kada gleda nesto. Ali od kad nosi naocare smo primetili da mu desno oko bezi ka sredini, tj.dok nosi naocare sve je u redu, cim ih skine desno oko bezi ka korenu nosa. Primetila sam i da mu to smeta jer odmah trlja okice. Nosi dioptriju +1.25, a verovatno mu treba jos vec, pa ce je vremenom lekari povecati.
Prvih par meseci sam mislila da ce to stanje trajati godinu-dve, a sad sam se vec pomirila sa tim da je slabovid i da ce takav ostati do kraja zivota. Sto se tice tog bezanja oka ka nosu, nadam se da ce se to ispravitiuser posted image
Nije na odmet da se rade vezbe za oci deteta. To se radi tako sto dete gleda u neki predmet koji vi pomerate polako levo i desno, pa gore i dole, kruzite na jednu  pa na drugu stranu, pa predmet pomerate gore desno i spustate dole levo i obrnuto. Jos jedna vezba je dobra. Treba da se zagleda u jednu tacku udaljenu na metar ud lica u trajanju od jedan munut, pa da odmah posle toga pogleda u nesto jako udaljeno, recimo kroz prozor u neko drvo na ulici. Za te vezbice sam cula skoro i pocela sam da ih primenjujem, onako kroz igru. Time se vezbaju ocni misici i vid uopste.
Mozda sam malo promasila temu, ali eto da znate i moje iskustvouser posted image

I da, deci moze da se odredi dioptrija i kad su jako mali, jer se to izvodi sa nekim spravicama, bitno je samo da je dete mirno.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 6
   RE: Strabizam
4.11.2009 21:43:26   
Lu
IZVORNA PORUKA: Mivica

Znate li nešto o strabizmu kod dece?
Kada treba početi sa lečenjem i kolike su uopšte šanse za potpuno izlečenje?

Ja sam imala slučaj u široj familiji dvoje djece, da su izliječili strabizam potpuno,  jedno dijete više ne nosi naočale nikako a drugo nosi još zbog dioptrije a strabizma više nema.
Ja kad vodim malog na kontrolu, ja uvijek kažem doktorici da mi se čini da mu bježi desno oko prema nosu, ona ga pregleda i kaže da je u redu, idemo svaka dva mjeseca na kontrolu.
Meni je isto rekla da radim sa njim vježbe sa crtežima koje pominje Zille.
Uglavnom, rekla mi je da i ako se pojavi strabizam, u što sumnja, sve je pod kontrolom jer smo došli na vrijeme,izlječenje bi bilo 100%.
Flaster na jedno oko(zdravo oko) ili naizmjenično ako oba bježe i naravno vježbe.
Teži oblici se mogu riješiti operativnim zahvatom.

< Poruku je uredio Lu RR -- 25.8.2011 21:57:48 >

(odgovor članu Mivica)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Strabizam
4.11.2009 21:46:42   
Anoniman
Lepi se (zatvara) oko koje beži? Kako to pomaže? Zar ne bi vežbe pomogle više od zatvaranja oka? (Ne razumem se, samo pitam)

< Poruku je uredio Tasha RR -- 4.11.2009 21:47:08 >

(odgovor članu Lu)
  Direktna veza do poruke: 8
   RE: Strabizam
4.11.2009 21:47:49   
Lu
IZVORNA PORUKA: Zille

Treba da se zagleda u jednu tacku udaljenu na metar ud lica u trajanju od jedan munut, pa da odmah posle toga pogleda u nesto jako udaljeno, recimo kroz prozor u neko drvo na ulici. Za te vezbice sam cula skoro i pocela sam da ih primenjujem, onako kroz igru. Time se vezbaju ocni misici i vid uopste.


Jao Zille,šta znaš o ovomeuser posted image
Izgleda da ću i ja morati na pregleduser posted image
Meni se upravo dešava da kad skrenem pogled sa nečega što mi je blizu,npr.ako sam čitala, i pogledam u daljinu,nekih 50 metara,figure su mi zamagljene par sekundi i polako se izoštri slika,šta bi to moglo biti,čula sam očni tlakuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Strabizam
4.11.2009 21:49:11   
Lu
IZVORNA PORUKA: Tasha RR

Lepi se (zatvara) oko koje beži? Kako to pomaže? Zar ne bi vežbe pomogle više od zatvaranja oka? (Ne razumem se, samo pitam)

Pogrešno sam se izrazila, zalijepi se ono koje je zdravo da bi se vježbalo ono koje bježi, da bi našlo svoj pravi kut.

< Poruku je uredio Lu RR -- 25.8.2011 21:56:09 >

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Strabizam
4.11.2009 21:50:54   
Anoniman
Da, tako mi je logično. user posted image

(odgovor članu Lu)
  Direktna veza do poruke: 11
   RE: Strabizam
4.11.2009 21:55:00   
Ana RR
Mojoj sestri je tako bežalo oko, nosila je naočare na kojima je staklo kod zdravog oka bilo prelepljeno. Nekoliko puta dnevno smo radili te vežbe oka i skoro potpuno se to to ispravilo. Tek ponekad se desi da, kada je umorna, joj pobegne oko, ali zaista je jedva primetno.




_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Strabizam
4.11.2009 21:56:02   
Anoniman
Lu ja ne znam sta bi moglo da bude, osim da ti mozda malo slabi viduser posted image
Kad su oci u pitanju treba odmah proveriti sta je.

(odgovor članu Lu)
  Direktna veza do poruke: 13
   RE: Strabizam
4.11.2009 22:00:39   
Anoniman
Evo kaže mm da odeš na pregled, u pitanju je verovatno slaba akomodacija (lenjo oko), i sa tim se u principu ne radi ništa. Ali odi na pregled. (mm radi preglede, ugrađuje stakla u naočari i sl)

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 14
   RE: Strabizam
4.11.2009 22:06:51   
Lu
Svaki put kad vodim malog mislim to reći doktorici, ali se skoncetriram na to da on bude miran i kad završi jedva čekam da idemouser posted image
A bude uvijek miran, srce mojeuser posted image
Nego moraću sljedeći put napomenuti,gledaću da i mm bude tu da može njega uzeti.
A uglavnom, to nije ništa opasno, jel bi morala nositi naočale, pitaj mm user posted image
Znam da ne može odgovoriti ali jel se u takvim slučajevima ikada daju naočaleuser posted image

< Poruku je uredio Lu RR -- 25.8.2011 21:55:36 >

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Strabizam
4.11.2009 22:08:09   
Anoniman
Kaže da se uglavnom ne radi ništa. user posted image

(odgovor članu Lu)
  Direktna veza do poruke: 16
   RE: Strabizam
30.11.2009 13:33:31   
paulina
Dali neka od RR majki boluje od strabizma?Ja imam strabizam i dvoje dece,od koj veci sin ima 7 godina i kod njega je sve u redu.Moj drugi sin ima 3 meseca i za sad je sve u redu,ali ija sam do godine imale prave okice,a onda je nastupio strabizam.Jako se bojim genetike i da ce se mozda to dogoditi i mom detetu.Neko iskustvo???Molim za odgovor???

_____________________________

Love is in the air

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Strabizam
22.2.2010 11:42:14   
Lu
IZVORNA PORUKA: eugenija

Strabizam predstavlja skretanje jednog ili oba oka ka nosu ili prema slepočnicama. Kod beba uzrsta do trećeg - četvrtog meseca može se povremeno javiti disbalans u koordinaciji očnih mišića, što se smatra normalnim. Međutim, ako i nakon tog perioda detetu jedno ili oba oka skreću, treba ga odmah odvesti na očni pregled.
Isti princip važi i ako roditelji u kasnijem uzrastu detet primete skretanje oka - maleno odmah treba odvesti na očni pregled. Ne treba čekati da dete poraste, krene u prvi razred i slično.

Izvor: Bebe i mame, 69


Viktor se počeo maziti pre par dana, mazi se uz jastuk, ispod jastuka glavom, pa uz moje noge, pa se stisne uz mene, pa lice uz lice, pa me stisne usnama i liže, pa se mazi sa medama i igračkama. Paralelno s tim, primećujem da ponekad diže oči prema gore, tj ispod kapaka.. Ružno izgleda - samo se beonjače vide, i ne znam šta mu to znači.. da li je neki poremećaj ili je neka akcija proizašla iz tog maženja
user posted image


IZVORNA PORUKA: cipiripi

Nije to strabizam Eugi..moj najbolji drug ima strabizam..oko bukvalno odseta mislis da ce da ispadne..i to na levo i na desno..nece na gore ..
To mu je neka faza verovatno..
Mozes lako da proveris..uzmi neki predmet ili tako nesto i drzi mu koncetraciju...ako gleda u to normalno, ne brini..a ako se koncentrise i ne daj boze primetis da odseta oko..odvedi ga kod ocnog..
Kod male dece se to resava jako lepo i sa velikim uspehom flasterima za oci..bukvalno sat vremena mu je jedno oko zatvoreno i koristi samo to drugo..na ta nacin jaca ocni zivac.. :)
Ali opet ti kazem ne brini, verovatno je faza..da se nesto opasno, videla bi to ranije..

user posted image


IZVORNA PORUKA: eugenija

Pa nije strabizam, to sam samo usput napisala za Vika, strabizam opisuju kao skretanje oka ka nosu ili slepočnicama, a Viktor ponekad tako prema gore.. Nemam pojma šta mu je. Kontala sam da je to od "miline", znaš ono kad ti je nešto mnogo lepo, ili ti dođe da stisneš nekoga od dragosti, pa sve zubićima stisneš i nekad se desi možda i taj nekontrolisani pokret očima.
Hvala ti Cipi moj puno na objašnjenju! Videću da probam to sa predmetom koji se pomera,  a onda sa punih 9 (još malo) dolazi nam pedijatar na redovni pregled, pa ću i nju da pitam.

Ljubac!user posted image



IZVORNA PORUKA: cipiripi

daleko je to od strabizma..probaj ovo i pitaj pedijatra..ljubi ga user posted image user posted image

Vika, ne pedijatra user posted image


IZVORNA PORUKA: OTI

IZVORNA PORUKA: cipiripi

daleko je to od strabizma..probaj ovo i pitaj pedijatra..ljubi ga user posted image user posted image

Vika, ne pedijatra user posted image



i u moje ime...naravno Vika..ne pedijatra...sem ako nije neki...znas vec user posted image user posted image user posted image
saliiimmmmm seeeeeeeeeeee



(odgovor članu paulina)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Strabizam
25.8.2011 16:14:42   
meyo
znam da je tema stara al nisam uspjela da nadjem mjesto gdje bih mogla pitati

primijetila sam unazad tri cetiri dana da moj malisan strasno zmirka i trlja okice
sva sam nesto stravljena jer je bas primijetno zna da onako zgrci okice na 2-3 sec. po nekoliko puta u minuti pa prodje sat dva i onda opet user posted image

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Strabizam
25.8.2011 21:59:49   
Lu
Meyo nemaš tiker, koliko je dijete?
Ako se nastavi ja bi svakako odvela dijete na pregled.

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu meyo)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Strabizam
25.8.2011 23:39:41   
meyo
sad je napunio tri godine....
pokusala sam ono da vidim prati li pogled da .. razlikuje boje prepozna recimo baku u daljini
a kad ga upitam boli li kaze svrbi ...user posted image

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Strabizam
25.9.2014 22:37:57   
dunja RR
Savi malo, ali jako malo levo oko ide ka unutra. Ali kontam da se oko još razvija, da bi trebalo da se to sredi, negde sam čitala da se oko namešta do 7. meseca, negde sam čak našla do 2. godine. Jel zna neko tačno?

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu meyo)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Strabizam
25.9.2014 22:46:20   
dijana1*
Dunjci mislim da je Sava jos mali. Secam se da su Vuku oci stalno bile ka unutra a evo sada je hvala Bogu sve uredu.user posted image

_____________________________

Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Strabizam
25.9.2014 22:52:47   
dunja RR
Hvala Di user posted image

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Strabizam
25.9.2014 22:57:23   
dijana1*
Ne caprkaj vise user posted image

_____________________________

Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
MamaNecaVo
CortinaT krema je postala obavezan deo naše kućne apoteke!
Porodično smo atopičari i mesečno potrošimo jednu, a mažemo je svuda. Sin mi ima oset_ljivu kožu i generalno je sklon pojavi ekcema čim imunitet ode ka dole ili ako ne namažemo lice cak i kada vetric pirka. Ja imam užasne ekceme često po rukama od pranja sudova, pa izlazak napolje i tako u krug. Stoga slobodno mogu reći da ko god ima sličan problem ili AD da uzme CortinaT kremu, neće se pokajati. U moru krema slične namene, jedino nam se ova pokazala delotvorno i jedino ona održi duže vreme stanje remisije. Miris je sasvim ok, možda malo jači za moj ukus, ali ima efekta i samo to je na kraju bitno. Takođe, krema nije ni gusta a ni retka pa nema problema sa mazanjem. Moj sin se privikao sam na mazanje kože lica konkretno, pa smo tu da nazovem svakodnevnu "terapiju" i nešto bez čega se ne može, pretvorili u zabavu.  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here