|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Tikvice- imate li neki recept?
23.2.2010 0:47:32   
Anoniman
na koji nacin da spremim tikvice a da to nisu dva standardna nacina koja znam:
1. iseckati na kolutove i pohovati
2. izrendati pa sjediniti sa jajima i brasnom i prziti

da li imate jos neki recept...ja sam ovaj nasla na netu ali mi se nekako ne cini bas da obecava...sem ako neka od vas nije probala...

Tikvice punjene sirom

Potrebno: 1 kg tikvica manjih - 300g punomasnog sira - 2 kašike kapra - 1 veza mirođije - 50 g parmezana - 2 kašike kisele pavlake - 1 dcl maslinovog ulja - 1 kašika začina od sušenog povrća -so po ukusu - biber po ukusu
Prepolovite i izdubite tikvice.Na krajevima zasecite malo da bi tikvice mogle da stoje uspravno kao čašice. Izgnječite sir i izmešajte sa kaprom, seckanom mirođijom, pavlakom, parmezanom, začinom od sušenog povrća, solju i biberom. Nadevajte tikvice. Poređajte ih u vatrostalnu posudu, zalijte uljem i pecite u pećnici 1 sat na 200 C. Služite hladno.
  Direktna veza do poruke: 1
   RE: Tikvice- imate li neki recept?
23.2.2010 0:50:11   
Mishica 77
Moja mama pravi musaku.

_____________________________

Čovek koji nema dudu, zeca i žabu nije čovek..... :-))

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Tikvice- imate li neki recept?
23.2.2010 6:28:31   
gagana83
Ja ih najcesce pohujem a pravim i musaku.
Lepe su i punjene mesom-procedura je kao kod punjenih paprika.


_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Tikvice- imate li neki recept?
23.2.2010 7:08:08   
Anoniman
Ja ih jedem samo ovako, i svi koji su probali kazu da su odlicne (ukljucujuci i Nesuuser posted image ):
Izrendati jednu tikvicu na krupno, malo posoliti. U drugu posudu umutiti jaje, brasno, beli luk (kolicina po ukusu, ali je bljutavo bez njega), biber i vegetu, i malo svezeg persuna, da se dobije gusta masa, ne bas kao testo, ali skoro.Dobro ocediti tikvice rukama, da puste sto vise vode, pa ih ubaciti u "testo". Vaditi kasikom, i peci na vrelom ulju, tako da izgledaju kao mini pljeskaviceuser posted image
Pravila sam pre neki dan, evo slike kad su gotove
user posted image

(odgovor članu gagana83)
  Direktna veza do poruke: 4
   RE: Tikvice- imate li neki recept?
23.2.2010 8:08:00   
bebironcic
IZVORNA PORUKA: gagana83

Ja ih najcesce pohujem a pravim i musaku.
Lepe su i punjene mesom-procedura je kao kod punjenih paprika.

user posted image user posted image user posted image i ja isto ovako volim,jedino bas tu musaku sa tikvicama ne obozavam,ali przene tj.pohovane i punjene su mi ok!


_____________________________

Ako problem moze da se resi,nema svrhe nervirati se,a ako ne moze,nerviranje nece pomoci!!!

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Tikvice- imate li neki recept?
23.2.2010 8:46:26   
gagins
Ja pravim dosta slicno kao Nedja,narendam tikvice na krupno,posolim vegetom i ostavim malo da se iscede.Ocedim ih pa u sve to ubacim 1-2 jajeta,prezle,brasno,beli luk,biber i ostale zacine po ukusu.zamesim da ne bude jako gusto,da se moze kasikom vaditi i prziti u vrelom ulju.Meni budu kao cuftice!Prilog po zelji,kod mene je najcesce spanac!

(odgovor članu bebironcic)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Tikvice- imate li neki recept?
23.2.2010 16:08:30   
liliana
A može i ovako:
Iseckati pileće meso (ili neko drugo) na kockice i to dobro izdinstati.  Iseći tikvice takođe na kockice i dodati u piletinu. Posoliti, dodati vegetu i začine po želji. Po potrebi i malo vode, mada tikvice same puste vodicu.
Meni se sviđa-možda će io vama.


_____________________________

" BOŽE, ČUVAJ MI OVO PILE...
OVU MRVU ZLATA I SVILE..."

(odgovor članu gagins)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Tikvice- imate li neki recept?
23.2.2010 21:46:13   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Nedja

Ja ih jedem samo ovako, i svi koji su probali kazu da su odlicne (ukljucujuci i Nesuuser posted image ):
Izrendati jednu tikvicu na krupno, malo posoliti. U drugu posudu umutiti jaje, brasno, beli luk (kolicina po ukusu, ali je bljutavo bez njega), biber i vegetu, i malo svezeg persuna, da se dobije gusta masa, ne bas kao testo, ali skoro.Dobro ocediti tikvice rukama, da puste sto vise vode, pa ih ubaciti u "testo". Vaditi kasikom, i peci na vrelom ulju, tako da izgledaju kao mini pljeskaviceuser posted image
Pravila sam pre neki dan, evo slike kad su gotove
user posted image



eto dobrog predloga...ovo cu sutra da pravim,,,


(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 8
   RE: Tikvice- imate li neki recept?
29.7.2010 14:52:21   
Anoniman
Moja mama je juce pravila neku proju sa tikvicama!
Izrendane tikvice (naravno, vec odstajale), seckana salama, jogurt, sira, kecap, malo origana, psenicno brasno...
A pocela je da pravi nesto sa tikvicama i sirom al ajde malo ovo,malo ono i ispalo extra ukusno! Pekla je u rernu!

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 9
   RE: Tikvice- imate li neki recept?
29.7.2010 14:57:07   
Anoniman
ovako, meni se ovo dopalo (samo jednom sam probala)
iseckas tikvice, stavis u brasno i proprzis.
iseckas luk, prodinstas na malo ulja, dodas kuvani paradajz (ili konzervirani :)), pirinac i zacine (i malo vode po potrebi) i to malo kuvas dok pirinac ne bude skoro gotov (ja sam unutra ubacila razne zacine i malo zaljutila).
uzmes tepsiju ili vatrostalnu posudu, izlijes pola pirinca, poslazes red tikvica, pa ostatak pirinca i ostatak tikvica. odgore ulupas jaje i pavlaku i prelijes. i onda u rernu da se zapece.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 10
   RE: Tikvice- imate li neki recept?
29.7.2010 22:14:15   
sneza24
Ja pravim nesto slicno kao liliana.
Izdinstam crni luk pa u to dodam rendanu tikvicu i pilece belo meso iskidano na trake(kad mi ostane od predhodnog dana od rucka) i malo soli i zacina C i malo crvene paprike da dobije boju.
Inace sam ovo videla od mog tate kad je pravio.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Tikvice- imate li neki recept?
29.7.2010 22:57:14   
engimengi
Ja pravim punjene tikvice,super je sa kiselim mlekom odozgo!Uzmem 3,4 tikvice i podelim ih na pola,pa izdubim sredinu,oljustim naravno i punim smesom kao za punjene paprike!Posle zatvorim paradajizom i redjam u serpicu!Prelijem vodom pa kuvam,a nekad zaprzim pa u rernu..mmmm!Kad posluzim kiselo mleko preko

_____________________________

Mnogo ih volim!!!

(odgovor članu sneza24)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Tikvice- imate li neki recept?
29.7.2010 23:36:21   
Anoniman
uuu engi ovo lepo zvuci! mmmmmmm

(odgovor članu engimengi)
  Direktna veza do poruke: 13
   RE: Tikvice- imate li neki recept?
5.8.2010 9:17:10   
*Alexx*
Ja bih danas pravila ovo Nedjino, ali šta još uz to? Juče je bilo belo meso na meniju, tako da danas ne bih opet. user posted image

_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Tikvice- imate li neki recept?
5.8.2010 9:21:19   
Ana RR
Draga, a što ne napraviš musakicu od tikvica?

Meni je to super, samo ih obavezno uvaljaj u prezle pre nego što ih poređaš, prezle upiju višak vode.

A imaš i onaj recept što sam ja postavila Palačinke od tikvica user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Tikvice- imate li neki recept?
5.8.2010 9:24:57   
*Alexx*
Musaku od tikvica pravi sveki, i to smo jeli za vikend - tako da u musake ne zalazim user posted image

_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Tikvice- imate li neki recept?
5.8.2010 12:18:12   
Anoniman
Alexx, krompir pire i mešana salata-paradajz, krastavci...može i malo fete preko. Kad pravim te tikvice obično ne pravim meso, nego ovakouser posted image

(odgovor članu *Alexx*)
  Direktna veza do poruke: 17
   RE: Tikvice- imate li neki recept?
28.7.2017 8:27:51   
Anck Su Nmaun
Punjene tikvice sa mlevenim.mesom ...jel.neko pravio? Imam nekog sira pa sam mislula da zapecem.u rerniuser posted image
Nisam.nikad pravila, ako ima neko neki preslog sve je dobro doslo.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Tikvice- imate li neki recept?
28.7.2017 8:59:37   
Sanjica26 RR
Anck ja otkucam post i odeuser posted image
Seces tikvice po duzini. Kao ladjice budu i izdubis tikvice. To meso od tikvica stavis u blender sa tikvicama. Stavis da se przi i posle toga dodas mleveno meso, malo pirinca ako hoces. Mozes i jedan paradajz izblendan. To se sve ukrcka, zacinis. Posle napunis ladjice. Izrendas preko siric i u rernu. U pleh napuni vodu da se krckaju. Tako sam ja pre neki dan pravils.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Tikvice- imate li neki recept?
28.7.2017 9:01:49   
Anck Su Nmaun
Hvala Sanjice bas cu probati kasnije

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Tikvice- imate li neki recept?
28.7.2017 13:00:30   
Duškić
E pravim i ja ovako od skoro bas su lepe. A pravim i musaku , ali ne valjam u prezle nego onako.

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Tikvice- imate li neki recept?
28.7.2017 14:10:38   
veselicaa
Ja punjene pravim kao Sanjica.Cak sam i spakovala dosta u zamrzivac,obozavaju smizle tako da ih jedu.Inace ih i pohujem,u tiganju ili rerni i pravim pljeskavice sa kukuruznim brasnom.Stavljam ih i u corbice.

(odgovor članu Duškić)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Tikvice- imate li neki recept?
28.7.2017 14:38:06   
Anck Su Nmaun
Pravila.sam ovako ko sto Sanjica rece s tim da sam narendala sira od gore. Al nesto mi je falilo da upotpuni ukus.... drugi put cu sir i unutra.

(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Tikvice- imate li neki recept?
10.7.2019 11:58:20   
veselicaa

IZVORNA PORUKA: mama ivane

Varivo od tikvica

Potrebno je:
500 g mladih tikvica
3-4 čena belog luka
1 kašika brašna
oko 400 ml mleka
po ukusu so, biber
malo mirošije
malo margarina

Priprema
Očistiti tikvice i narendati. Posoliti. Na margarinu upržiti sitno seckani beli luk da pusti miris, kao i malo brašna, tek da promeni boju, pa dodati oceđene tikvice i na slaboj vatri dinstati 15tak minuta. Naliti mleko, pa kuvati još malo. Po potrebi dodati još, ako je previše gusto. Začiniti po ukusu, dodati svežu ili suvu mirođiju, pa krčkati još malo.

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Tikvice- imate li neki recept?
10.7.2019 21:06:42   
flamingos
Veselice draga,hvala na ovom predivnom receptu


(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Pita sa eurokremom
Ringerajin kuvar: lesica RR
Ukusni prokelj
Ringerajin kuvar: minnica



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here