|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Tretiranje međice
19.3.2009 9:29:55   
eugenija
Kažu da je dobro svakodnevno masirati međicu bademovimim uljem u poslednja dva meseca trudnoće. Takođe i nežno masirati donji deo vaginalnog kanala. Na taj način se omekšava tkivo i postaje elastičnije.

Da li je neko ovo upražnjavao?


_____________________________

ŽENA JE STENA!


Direktna veza do poruke: 1
   RE: Tretiranje međice
19.3.2009 9:32:56   
mihi
Nisam ali sam negde pročitala da to rade i maslinovim uljem i da međica postane elastična i žena se lako porodi. Mada postoje porodilišta gde oni svima rade epiziotomiju pa ti onda dođe sve jedno.

(odgovor članu eugenija)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Tretiranje međice
19.3.2009 9:37:13   
eugenija
A napomeneš da si masirala međicu? (što se tešimuser posted image )

_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Tretiranje međice
19.3.2009 9:39:36   
mihi
Nisam ja sam znala da ću na carski , ali sam negde pročitala ako se setim gde kopiraću, ma ako veruješ ti to radi ja mislim da to pomaže!!!!!!user posted image

(odgovor članu eugenija)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Tretiranje međice
19.3.2009 9:41:32   
Jeca*
IZVORNA PORUKA: mihi

Nisam ali sam negde pročitala da to rade i maslinovim uljem i da međica postane elastična i žena se lako porodi. 


nama su ovo baš savetovali u školi za trudnice, u domu zdravlja. Ali ja sam sve kao "sutra ću" i na kraju to nisam radila. Bila sam ogromna i nešto mi bilo teško.

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Tretiranje međice
19.3.2009 9:52:42   
Anoniman
Bas bih volela da znam jel to neko koristio... mozda je to bademovo ulje stvarno efikasno!

(odgovor članu Jeca*)
  Direktna veza do poruke: 6
   RE: Tretiranje međice
19.3.2009 9:54:26   
eugenija
Trinny moja, he he he.. Ti i ja večito čekamo da nam neko procuri neki infouser posted image user posted image user posted image A javiće se neko, evo i Jeci su savetovali tako nešto u školici..

_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Tretiranje međice
19.3.2009 10:02:03   
Anoniman
Jaoj, da znas... meni prvo, pa sad bih sve da saznam... a izgleda da ima nas vise neiskusnih ovde, pa nema ko da nas posavetuje! user posted image
Ma mora neko da se nadje...

(odgovor članu eugenija)
  Direktna veza do poruke: 8
   RE: Tretiranje međice
19.3.2009 10:20:13   
eugenija
I meni prvo, prava sam tabula rasa...
Nego, stavi podsetnik na mobilnom "Masiranje međice" kad uđeš u sedmi mesec, da ne zaboravišuser posted image user posted image user posted image


_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Tretiranje međice
19.3.2009 10:21:50   
Anoniman
E da znas da ti to nije losa ideja... user posted image
Ti ces pre mene, pa cu se podsetiti... ha haaaaa

(odgovor članu eugenija)
  Direktna veza do poruke: 10
   RE: Tretiranje međice
19.3.2009 11:33:58   
Anoniman
Trinny, EUG, hajde da se vi mažete tim bademovim, ili već kojim uljem, pa da napišete za koji mesec rezultate za naredne naraštaje. user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 11
   RE: Tretiranje međice
19.3.2009 11:35:21   
eugenija
Može i to, da budemo Pioniri međice, hahahahahauser posted image user posted image user posted image

_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Tretiranje međice
19.3.2009 11:36:41   
Anoniman
Onda... prionite i pevajte usput "Pioniri maleni, mi smo vojka prava..." user posted image

(odgovor članu eugenija)
  Direktna veza do poruke: 13
   RE: Tretiranje međice
19.3.2009 11:39:35   
eugenija
Kada bi se jedan omanji trg u nekom omanjem gradiću nazvao po nama, ja bi bila zadovoljna user posted image   . Trg pionira međiceuser posted image

_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Tretiranje međice
19.3.2009 11:42:20   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: eugenija

user posted image   . Trg pionira međiceuser posted image


user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu eugenija)
  Direktna veza do poruke: 15
   RE: Tretiranje međice
19.3.2009 11:47:37   
Jacaca
IZVORNA PORUKA: Tasha RR

IZVORNA PORUKA: eugenija

user posted image   . Trg pionira međiceuser posted image


user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


Eugenija, ti si takav pozitivacuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image  svaka cast.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Tretiranje međice
19.3.2009 11:53:38   
eugenija
A šta ću draga Jacaca.. Veruj da me život nije mazio, a često se setim Branka Ćopića koji je važio za izuzetno humorističnog čoveka, pa danas imamo Brankov most sa koga je skočio.. Ili ko je gledao biografski film o Čarli Čaplinu...
Prosto se opuštam na ovaj način po forumu.. Valjda čovek malo skrene misli sa svakodnevnih problema...
Hvala ti bejbeuser posted image user posted image


_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu Jacaca)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Tretiranje međice
19.3.2009 11:56:23   
Mery
Moja drugarica je kada je usla u 9. mjesec pila svaki dan kasiku maslinovog ulja (pomjesa sa necim da joj je lakse popiti), kaze da cvjetic bude bas elastican. Ovde u bolnici obavezno sijeku zene (neznam kako se to strucno kaze) ali i pored toga vecina ih ispuca kod prvog poroda. Ja cu piti maslinovo ulje pa ako sprijecim da ispucam pored sijecenja bice dobro.

(odgovor članu Jacaca)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Tretiranje međice
19.3.2009 12:02:23   
Jeca*
cvetic user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Mery)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Tretiranje međice
19.3.2009 12:05:20   
Anoniman
Mery! Čula sam to za maslinovo ulje... nisam probala. A odakle si beše?

(odgovor članu Jeca*)
  Direktna veza do poruke: 20
   RE: Tretiranje međice
19.3.2009 12:09:25   
guppy RR
PILA je ulje.... ja mislim da to nije pomoglo da "cvetić" bude elastičniji user posted image

I nama su preporučili mazanje, masiranje, rastezanje uljima... ali moramo negde napisati i kako se to pravilno radi... jer nije dosta da namažete i ostavite.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Tretiranje međice
19.3.2009 12:10:54   
eugenija
A gde da to saznamo Guppy?

_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Tretiranje međice
19.3.2009 12:11:48   
guppy RR
čačkam....   

(internet, ne međicu)

(odgovor članu eugenija)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Tretiranje međice
19.3.2009 12:16:11   
Mery
IZVORNA PORUKA: Tasha RR

Mery! Čula sam to za maslinovo ulje... nisam probala. A odakle si beše?


Mali grad u Republici Srpskoj.
Sjecate se kako je jednom jedna od nasih drugarica napisala da kada bi rekla odakle je svi bi je prepoznali jer je to mjesto malo.
Nemoj se ljutis Tasha user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Tretiranje međice
19.3.2009 12:18:58   
guppy RR
KAKO SE PRAVILNO MASIRA MEĐICA

When we think of avoiding an episiotomy in birth, we rarely think of anything beyond what our doctor or midwife can do for us. There are things that we can do for ourselves. Prenatal perineal massage has been shown effective in preventing the need for episiotomy and a decrease in the amount of tearing a woman has during her birth. This is particularly effective in women over the age of 20 and in women having their first baby. This technique is used to help stretch and prepare the skin of the perineum for birth. The perineum is the area of skin between your vagina and rectum. Not only will this massage help prepare your tissue, but it will allow you to learn the sensations of birth and how to control these muscles. This knowledge will help you be prepared for the birth of your baby. The knowledge of what you are feeling can help you relax this area even more, even during other types of vaginal exams.

Instructions:
  • Find a comfortable spot where you can sit and be alone, or with your partner uninterrupted.
  • Find your perineum with a mirror, to see what it looks like. You will not always need the mirror.
  • You can use warm compresses on the perineum for about 10 minutes, or a warm bath might do the trick if you are tense.
  • Wash your hands, or have your partner wash their hands if they will be doing the massage.
  • Lubricate your thumbs and the perineum. You can use many different types of lubricant like: KY Jelly®, vitamin E oil, or pure vegetable oil. There are also some oils designed particularly for this use, they may or may not have herbal preparations in them.
  • Place your thumbs about an inch inside the vagina, press downward and pull towards the sides. You should feel a light stretching, tingling or light burning, you should not feel immense pain. You will hold this stretch for about two minutes, or until the area becomes slightly numb.
  • If you've had a previous episiotomy or tear, be sure to pay special attention to that scar tissue, it will not stretch as readily, and may need some extra work.
  • Massage back and forth over the bottom area of the vaginal tissues, while massaging the lubricant in.
  • Pull the thumbs out slightly, imagining how it would pull as your baby's head will be born.
  • If your partner is doing this massage they may use their thumbs or index fingers, sometimes it's only possible to get one finger in until the area has been stretched. Be sensitive to her body and what she is giving you as feedback on the amount of pressure to use.
CAUTION: Avoid the the urinary opening to prevent urinary tract infections (at the top of the vaginal opening). Do not massage the perineum if you have active herpes lesions, this can cause the lesions to spread. You can begin to do this massage around the 34th week of your pregnancy. If you are further along and haven't started, there is still benefit from doing it. You can do this massage as often as once a day. Remember that massage alone will not protect your perineum, it is but one part in the grand scheme. Choosing a position for birth that is more upright (kneeling, squatting, sitting) will allow the perineum to evenly distribute the pressure. If you choose a side lying position this will also prevent enormous amounts of strain on the perineum. Lying flat on your back creates the most stress on the perineum, making a tear or episiotomy almost impossible to avoid.
Izvor: about.com

< Poruku je uredio guppy RR -- 19.3.2009 12:19:24 >

(odgovor članu Mery)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Značaj gvožđa tokom trudnoće
Tokom trudnoće, potrebe za gvožđem se povećavaju jer se volumen krvi povećava radi podrške rastućoj bebi. Takođe, gvožđe...



image
pamaja
Fitolat je obavezni deo moje torbe za porodilište.
Fitolat sam otkrila u prvoj trudnoći. Pošto imam blizance, veoma mi je bilo važno da uspostavim pravilnu laktaciju. Još dok sam bila u porodilištu suprug mi je doneo Fitolat. Ja sam bila oduševljena. Mleko je pravilno nadolazilo, nisam imala mastitis niti bilo kakvih tegoba. Koristila sam ga tokom čitavog perioda dojenja. Moji blizanci su dojene bebe, bez adaptiranih mleka zahvaljujući Fitolatu. Sada su to zdravi sedmogodišnji dečaci. Uskoro nam stiže i seka, tako da će Fitolat biti obavezni deo moje torbe za porodiliste.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here