|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Trnjenje ruku
13.11.2009 17:25:13   
lola78
Da li je neka od vas imala probleam sa trnjenjem ruku? Meni uzasno trnu sake zadnjihj 15 dana, jeste da imam jos dvije nedelje do porodjaja, i znam da je to od trudnoce, ali me zanima, zna li neko zasto se to desava? Uzasan je osjecaj, uopste ne mogu mobilni cak u rukama da drzim duze vrijeme. i bas mi jagodice na prstima trnu cesto. I zna li neko sta da pijem za to, uzela sam magnezijum, ali nisam bas sigurna da ima nekog efekta.user posted image
Direktna veza do poruke: 1
   RE: Trnjenje ruku
13.11.2009 22:10:53   
Anoniman
Meni su trnule ruke u trudnoci. Ja mislim da je to zato sto se  organizmu nakuplja voda, pa pojedini organi oteknu od te silne vode i pritiskaju vene. Zato je slabija cirkulacija u ekstremitetima i oni trnu. To je moja teorija. Nista nisam pila, proslo je sve kad sam se porodilauser posted image

(odgovor članu lola78)
  Direktna veza do poruke: 2
   RE: Trnjenje ruku
13.11.2009 23:34:44   
lola78
Znam da je oslabljena cirkulacija u trudnoci, ali mora biti neki razlog zasto se to desava, kao i neki lijek za to user posted image  Bas je neprijatno...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Trnjenje ruku
14.11.2009 12:58:43   
bibili
draga lola78,tebi je ostalo jos malo do kraja a ja sam tek na sredini trudnoce i osecam da mi trnu jagodice ako su mi duze vreme zgrcene ruke

(odgovor članu lola78)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Trnjenje ruku
14.11.2009 13:09:33   
Trudi
Meni se prije par dana palac sam mrdao, kao da je neki mišić treperio, i tako nekoliko puta po 10-15 min u toku dana. Poslije mi se to nije dešavalo. Više su mi šake trnule u prvom tromjesečju nego sad.

(odgovor članu bibili)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Trnjenje ruku
14.11.2009 13:27:32   
bibili
draga lola78 i meni trnu jagodice na prstima ali sam ja za razliku od tebe tek na polovini trudnoce.uvek kad su mi ruke duye vreme zgrcene osecam da pocinju da trne.ne znam zasto se to desava a volela bih da znam

(odgovor članu lola78)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Trnjenje ruku
14.11.2009 13:32:50   
cicko
I meni trnu, sad malko manje nego pre otprilike 2 nedelje. Pre 2 nedelje mi je trnula i gornja usna i bas sam se uplasila, a dr mi je rekao da sam se verovatno previse ugojila... Dobila sam 6,5 kg od pocetka trudnoce...

(odgovor članu bibili)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Trnjenje ruku
14.11.2009 23:08:15   
Anoniman
 i meni su trnule ruke u trudnoći.... baš sam se pitala zašto....user posted image

(odgovor članu cicko)
  Direktna veza do poruke: 8
   RE: Trnjenje ruku
14.11.2009 23:16:42   
leptir
Mene boli jedna ruka od lakta prema šaci,a na početku trudnoće bolile su me i ruke i noge i
tad nisam znala da sam trudna.Sad me skroz manje boli ali ruka me budi svaku ama baš svaku noć.Pijem mg pa mi se čini da malo pomaže al opet nisam sigurna.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Trnjenje ruku
23.12.2017 22:56:36   
Ana RR
Ja nisam trudna, ali da ne otvaram novu temu pisaću ovde.

Nekoliko dana unazad mi stalno trni mali i domali prst leve ruke, kao i deo šake ispod ta dva prsta. Uzmem telefon u ruku-utrni. Naslonim se - utrni. Dakle, šta god da radim utrne mi prsti. Pogledah na netu šta može da bude i sad ću da se tripujem...

Da li se nekome ovo dešavalo?

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu leptir)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Trnjenje ruku
24.12.2017 0:31:16   
choopa choops
Ja sam sebi dijagnozu pred srčani udar bila postavila user posted image

Inače, malo malo meni nešto trne. Ali prije nekoliko me bio uhvatio period da me to budilo iz sna toliko da ne mogu da zaspim više. Pojačala sam sa Magnezijumom i onaj B12 za nerve i lakše je dosta.



_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Trnjenje ruku
24.12.2017 9:33:43   
vonavoj
Ana.to sam imala celo leto...isto tako..isla sam kod fizijatra..dobila da pijem B vitamin i Mg...kao prikljesten nerv neki..a pri tom je meni leva strana vrata i ledja uvek u grcu..glavobolje idu odatle..bas sam panicila..tokom noci mi cela ruka trnula...

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Trnjenje ruku
24.12.2017 11:50:21   
gagana83
Ana, desavalo se i meni i mm-u, s tim sto je meni bilo bas kao tebi, mali i domali prst i deo sake. A mom supruguje pored toga trnula ruka sve do ramena. Ja sam dobila kao terapiju neke vitamine, ne secam se koje i bilo mi je bolje, a mom suprugu je dijagnostikovana vratna diskus hernija.
U svakom slucaju, bez panike, ali odi do lekara.

_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Trnjenje ruku
24.12.2017 13:47:56   
Ana RR
Choopo, ja sam sinoć čekala ili infarkt ili moždani udar (daleko bilo), jbš internet user posted image

Ja 15og imam zakazan rtg vratnog dela kičme zbog bola u desnom ramenu i ključnoj kosti. A sad trni leva ruka user posted image kao baba. 31og idem kod fizijatra pa ću reći i za trnjenje.

Noću mi ne trni, noću me boli desno rame. Ne pamtim kada sam se naspavala kao čovek, ne mogu da nađem položaj u kom me ne boli.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Trnjenje ruku
24.12.2017 17:21:43   
choopa choops

IZVORNA PORUKA: Ana RR

Choopo, ja sam sinoć čekala ili infarkt ili moždani udar (daleko bilo), jbš internet user posted image



Pa to ti pričam user posted image

Ja sam zbog toga i sve češćih glavobolja išla kod doktora, odradila sam nalaze krvi, sve pet. sad čekam očnog tamo negdje u januaru, pa ako i sa vidom bude sve ok, rekla je da će da me uputi kod neurologa. Ali definitivno za prvu pomoć uzmi Mg i vitamin B12 (9n je baš za nerve).

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Trnjenje ruku
24.12.2017 19:45:55   
Ana RR
Hoću. Ja kao pijem magnezijum, stoji mi u kuhinji na mestu na kom bi neom oči iskopalo i ja i dalje zaboravljam da popijem...

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Trnjenje ruku
24.12.2017 20:31:29   
vonavoj
Ja sam isla i kod ocnog i kod neurologa..i nista..definitivno je bio nedostatak vitamina..cak je fizijatar hteo i neku koktel inekciju da mi da,ali sam isla na more...a dao mi je i lekove protiv bolova,joj, nesto na K..zaboravila sam..ujutru i uvece...ali mi je preskakalo srce od njih pa nisam ni pila..
Isla sam i na uz karotida..user posted image kao baba..sve uradila.i nista...masaza mi je pomagala i vitamini..

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Trnjenje ruku
24.12.2017 21:32:58   
Ana RR
Baš smo babe user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Trnjenje ruku
24.12.2017 22:21:37   
vonavoj
Snimala sam i kicmu,vrat...user posted image
Inace.i bilo mi je lakse kad sam krenula na korektivnu gimnastiku...sjedinjen pilates.aerobik i joga...ali sam ubrzo zatrudnelauser posted image ..i sad ume da me uhvati..ali ne tako..jer je sad cirkulacija bolja.

< Poruku je uredio vonavoj -- 24.12.2017 22:27:13 >

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Trnjenje ruku
25.12.2017 8:01:21   
vocicana
Anci, posledica nekog nazovi sluzbenog polozaja, neka spondiloza ce biti i slicno, ali fizikaln , struja i masaza ultrazvucna ce ti prijati. To je sy cervicobrachiale, mucice te, sa vremena na vrema vise ei manje. Nekog konkretng leka nema, ali fizikalna je za to sjajna.

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Trnjenje ruku
25.12.2017 8:55:44   
Ana RR
Hvala Voci user posted image videću posle snimanja šta će mi reći.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Trnjenje ruku
25.12.2017 10:29:32   
nata11
Pridruzujem se i ja user posted image Vec 3 noc zaredom me budi potpuna utrnelost jedne ruke pa onda zaspim ono druga i tako po 3-4 puta. I osecam kako mi sake jednostavno ne funkcionisu najbolje. Mislim da mi je od premora, prethodne dve nedelje sam kucala na kompu po 10 sati pa onda cistila i spremala slavu.
Izdrzacu do praznika, povecacu magnezijum pa cu videti kasnije.

_____________________________





(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Trnjenje ruku
25.12.2017 16:44:55   
choopa choops
Joga je meni definitivno pomagala jaaaaaaaako. Ali problem je sto se ne mogu natjerati da krenem opet, nemam vremena, a kući mi se ne da user posted image

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Trnjenje ruku
23.6.2020 22:42:13   
mama Jo
Nocu mi trnu... I to mi bas smeta. Sve mislim da je zbog toga sto je mladja od 9.meseca do skoro bila non stop u mojim rukama. Ali kad me to trnjenje probudi... Joj bas neprijatan osecaj.
Kako ste to resile?

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Trnjenje ruku
24.6.2020 7:52:11   
nata11
Magnezijum direkt. Ako slucajno krene sirenje tog osecaja  odmah kod dr. 



_____________________________





(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Zašto UMORNE MAME ostaju BUDNE DO KASNO?
Volela bih da vam kažem da majke ovo vreme provode radeći one stvari u kojima uživaju, ali to ne bi bilo sasvim tačno. N...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here