|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Tulumbe
11.6.2009 22:34:54   
Lu
Tijesto:

500ml vode
150 gr šećera
prstohvat soli
1 naribana korica limuna
250ml ulja
500gr brašna
5 jaja

Sirup.
750ml vode
500gr šećera
1 limun

Za prženje: 500ml ulja

Tijesto:
prokuhati vodu sa uljem, šećerom, soli i limunovom koricom, skloniti sa vatre i dodati brašno, kad se masa ohladi dodavati jedno po jedno jaje.
Oblikovati tulumbe špricom za tulumbe ili slastičarskom vrećicom, pržiti u ulju do zlatne boje,i zvaditi na papir da upije masnoću i staviti odmah u sirup.

Sirup:
Prokuhati vodu sa šećerom i dodati limun isječen na kolutiće (staviti to u veću plitku posudu da mogu stati sve tulumbe jedna do druge)
Napomena; Vruće tulumbe staviti u hladan sirup.

< Poruku je uredio Lu RR -- 8.2.2013 16:44:45 >
Direktna veza do poruke: 1
   RE: Tulumbe
11.6.2009 22:36:26   
vodolija 82
jao moja svekrva pravi super tulumbe,a ja nikako da naucimuser posted image

_____________________________

Teskoce i borbe koje imamo danas,nisu nista drugo,nego cijena koju moramo da platimo za pobjede koje nas cekaju sutra...

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Tulumbe
11.6.2009 22:39:14   
Lu
Pa vidiš Vodolija da nije teškouser posted image

(odgovor članu vodolija 82)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Tulumbe
11.6.2009 22:42:15   
vodolija 82
ej Lu ja inace obozavam da pravim kolace i idu mi extra,ali tulumbe nekako nikako da probam,ne znam zastouser posted image

_____________________________

Teskoce i borbe koje imamo danas,nisu nista drugo,nego cijena koju moramo da platimo za pobjede koje nas cekaju sutra...

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Tulumbe
12.6.2009 8:58:10   
afrodita
Uh kako ne volim ovo cudo, ni videtiuser posted image

(odgovor članu vodolija 82)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Tulumbe
12.6.2009 9:01:50   
Anoniman
ne volim ni ja agdisane kolače nikako

al evo ih

user posted image

(odgovor članu afrodita)
  Direktna veza do poruke: 6
   RE: Tulumbe
12.6.2009 11:57:32   
mamanp
Auuuuuuuu, kako ja volim tulumbe. Vucko, osevapila si se sa ovom slikom.user posted image user posted image  
Nekoliko puta sam ih pravila i to bas po ovakvom receptu kao Lu, al' nece da mi narastu kako treba.

_____________________________

Niko nije rekao da je lako biti roditelj, sad znam i zasto

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Tulumbe
12.6.2009 22:17:37   
mihi
Joj Vučko ja pisala kako ćemo kad dođemo na RR žurku  u Sarajevo prvo ići na tulumbe, urmašice i tufahije!!!!!!!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Tulumbe
12.6.2009 22:22:43   
Lu
IZVORNA PORUKA: mamanp

Nekoliko puta sam ih pravila i to bas po ovakvom receptu kao Lu, al' nece da mi narastu kako treba.

Koja si jaja koristilauser posted image
Ja sam jednom napravila sa kupovnim i bacila sve,to jednostavno nije bilo to,nije valjala ni boja ni oblik a o ukusu da ne pričam.

(odgovor članu mamanp)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Tulumbe
12.6.2009 22:24:19   
mihi
E da moja svekrva uzme testo i umesto u ulju isprži ih u plehu u rerni onda ne budu masne. Onda ih regularno potapa u sirup.user posted image .

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Tulumbe
13.6.2009 9:27:34   
Sneža
Uh mrzim i tulumbe i baklave,i sve te kolace nalivene sirupom od secerauser posted image

_____________________________

superbrzasnežaheroj

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Tulumbe
15.6.2009 9:59:02   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: mihi

Joj Vučko ja pisala kako ćemo kad dođemo na RR žurku  u Sarajevo prvo ići na tulumbe, urmašice i tufahije!!!!!!!


Tufahije volim i znam jedno mjesto gdje su najbolje u cijelom gradu

user posted image

ma naravno da cu da vas vodim user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu mihi)
  Direktna veza do poruke: 12
   RE: Tulumbe
11.11.2011 11:32:04   
NadaR
Prvo skuhajte sirup od 500gr secera i 2dcl vode sa kasicicom limuntusa. Dobro ohladite .
250 ml vode, 250 ml mlijeka i jednu soljicu ulja (za kafu) , staviti u serpu i ostaviti da kratko provri . U to dodati kesicu vanilin secera,250 g mekog brasna ,prasak za pecivo i 4 jaja , jedno po jedno. Sve sastojke dobro izmiksati ,tako vruce.
Odmah puniti spric za tulumbe i redati tulumbe na pleh za pecenje .
Od ove mjere , bude ih dovoljno za veliki pleh od rerne .

Pecene tulumbe, prelijte agdom i ohladite .

Ja vec dugo pravim po ovom receptu . Ne budu masne i ne zezam se sa uljem i przenjem . user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Tulumbe
11.11.2011 11:50:52   
mama76
Nado isprobavam recept za vikend odavno se spremam za tulumbeuser posted image pa cu probati po ovom tvom provjerenom receptu

(odgovor članu NadaR)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Tulumbe
11.11.2011 16:04:12   
JMPM
Imam odlican recept za tulumbe iz rerne, slican Nadinom, proveren, pravim po tom receptu uvek (sto kaze Nada nisu masne i lakse je) user posted image
TULUMBE IZ RERNE

Potrebno-
400 ml vode
150 ml ulja
300g brasna
prasak za pecivo
5 jaja
600 g secera
500 ml vode

Priprema-

400 ml vode i ulje sipati u serpu i pustiti da provri. Dodati brasno sa praskom za pecivo. Kad se malo ohladi dodati umucena jaja i doooobro izmesati (treba dosta dugo mesati da se lepo sjedini i da nema grudvica).
Stavljati u modlu, praviti tulumbe i redjati u malo podmazanu tepsiju. Peci u zagrejanoj pecnici na 200 stepeni dok ne porumene (oko 15 minuta).
U serpi otopiti secer sa 1/2 litre vode, malo uspinovati i preliti. Moze se koristiti vruce na vruce (vruc preliv na vruce tulumbe).


(odgovor članu mama76)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Tulumbe
18.11.2011 20:52:09   
NadaR
Ovako izgledaju tulumbe iz rerne user posted image

user posted image

(odgovor članu JMPM)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Tulumbe
8.2.2013 17:57:39   
Lu
Jel vi to istišćete jednu po jednuuser posted image  user posted image

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu NadaR)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Tulumbe
8.2.2013 22:05:29   
isidora88
ja nemam spric za tulumbe ni za slag, moze li to nekako drugacije da se istisneuser posted image

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Tulumbe
8.2.2013 22:14:21   
Figaro88
Pa ne verujem,ne pada mi nista drugo na pametuser posted image Ja sam imala prelep recept za tulumbe,isto iz rerne,narastu ogromne,ali ne mogu da ga pronadjem nigde.Secam se da je islo pola litra vode,ulja sam zaboravila,320g brasna,prasak za pecivo i 8 jaja,najbolje domacih.Ne secam sa da li ide jos nesto.Po tom receptu sam pravila i princes krofne.

_____________________________

Of course it is happening inside your head, but why on earth should that mean that it is not real?

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Tulumbe
26.12.2014 23:13:12   
wivern
E vala ja sam se okurazila da ih pravim za novu godinu. Samo nigde ne mogu da nadjem veci spric, sve su neki mali za slag.

_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu Figaro88)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Tulumbe
27.12.2014 0:11:30   
Bibilib
Odavno ih nisam pravila,mozda za Novu Godinu se bas njima zasladimo...user posted image user posted image user posted image

_____________________________

***Deca su najvece blago !!! ***

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Tulumbe
7.3.2015 17:28:06   
veselicaa
Volim da pravim one iz rerne,nikako one przene u ulju

(odgovor članu Bibilib)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Tulumbe
7.3.2015 20:37:42   
wivern
Veselice daj recept za te u rerni please user posted image

Slepa kod ociju, videla recept par postova ispred user posted image

< Poruku je uredio wivern -- 7.3.2015 20:38:45 >


_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Tulumbe
7.3.2015 21:34:04   
Mala Elena
Mnjam!user posted image

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Tulumbe
7.3.2015 23:02:42   
veselicaa

IZVORNA PORUKA: wivern

Veselice daj recept za te u rerni please user posted image

Slepa kod ociju, videla recept par postova ispred user posted image

Draga dacu ti moj proveren je,saljem u ppuser posted image

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Ružice sa sirom
Ringerajin kuvar: minnica
Pšenični griz sa voćem
Ringerajin kuvar: little_one



image
tacatic
Živi i zdravi svi bili i uz Pharmalife proizvode se svi lepo izlečili, kao i mi.
Fitobalm smo kupili odmah po izlasku iz porodilišta i koristim ga i danas nakon tri godine, uvek kad je pri kraju kupujem novi da bude pri ruci. Sirup sa cinkom IMMuno smo koristili sa navršenih godinu dana, sve je tako brzo prošlo, zbog povratka na posao i polaska u vrtić želela sam da pomognem svom detetu i ojačam mu imunitet, da nas malo zaobiđu virusi, mislim da je jako dobar sirup i da nam je dosta pomogao. Da li imma veze ili ne, jako brzo smo prešli na adaptirano mleko, puno problema sa stolicom i Isilax nam je takođe bio preko potreban, takvo olakšanje, znaju mame koje su imale problema kod dece. Sve pohvale sa naše strane, a da ne zaboravim i Apis Gola sprej za grlo, najbolji i najukusniji i olakšanje nakon prvog prskanja, lakše se guta i diše! Hvala sto ste tu za nas!  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here