|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Urinarne infekcije kod dece
22.2.2012 7:54:15   
Anoniman
Drage moje, treba mi pomoć.

Koji su prvi simptomi urinarne infekcije?

Nevena je juče preplakala dan, bila sam ubeđena da je zbog zuba jer ima otok na desnima gde treba da izbije zubić, više ne češe nego drapa desni glodalicama, juče je i rukama češala donju usno... Međutim jutros je raspakujem i vidim žut urin u peleni i oseća se miris pomalo čudan... Prvo što sam pomislila - da nije urinarna infekcija...
  Direktna veza do poruke: 1
   RE: Urinarne infekcije kod dece
22.2.2012 9:10:25   
mama76
gae prvi simptom je urinarne infekcije je temperatura preko 39,povracanje,kod vece djece zale se na bol pri mokrenju,a cudan miris moze biti od hrane koju je jela,ako je pila nesto sto nije koristila do sad pa cak i ako je pila manje tecnosti juce,jer se urin onda koncentruje pa se samim tim pojacava i miris.Malo vode i caja i vidjeces dalje sta ce biti.Ako budes i dalje sumnjala odnesi urin na analizu,mada ne vjerujem da je infekcije bez temperature

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Urinarne infekcije kod dece
22.2.2012 11:16:29   
Anoniman
Već druga pelena je bila ok, ali sam ja ipak odnela urin da se uradi urinokultura, pa ćemo da vidimo.

Dr kaže da je verovatno samo koncentrovaniji urin ali da se često javljaju urinarne infekcije bez temperature i nekih posebnih simptoma, pa nisam htela da rizikujem.

< Poruku je uredio gae_gr -- 22.2.2012 11:20:01 >

(odgovor članu mama76)
  Direktna veza do poruke: 3
   RE: Urinarne infekcije kod dece
22.2.2012 11:18:33   
Jeca*
a šta je juče jela/pila?

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Urinarne infekcije kod dece
22.2.2012 11:21:24   
Anoniman
Normalno je jela i pila ko i do sad, samo se ne sećam koliko je količinski vode popila, al pošto bali i slini i đipa dok se ne preznoji može biti da je izgubila više tečnosti nego inače.

(odgovor članu Jeca*)
  Direktna veza do poruke: 5
   RE: Urinarne infekcije kod dece
22.2.2012 11:23:31   
Jeca*
a mozda je sekret iz nosa, ako je slinava....
pitam te sta je jela/pila jer cvekla, sargarepa...mogu da daju drugu boju mokraće.

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Urinarne infekcije kod dece
22.2.2012 11:36:50   
Anoniman
Uglavnom urinarnu infekciju prate visoke temperature koje se tesko skidaju .. Nadam se da je sve ok user posted image

(odgovor članu Jeca*)
  Direktna veza do poruke: 7
   RE: Urinarne infekcije kod dece
22.2.2012 11:39:38   
Anoniman
To znam, nije jela nista od toga sto boji urin. Samo se nadam da ce me zvati sutra iz laboratorije da mi kazu da nije nista.

(odgovor članu Jeca*)
  Direktna veza do poruke: 8
   RE: Urinarne infekcije kod dece
22.2.2012 11:49:33   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: ribizla

Uglavnom urinarnu infekciju prate visoke temperature koje se tesko skidaju .. Nadam se da je sve ok user posted image


Mene brine to što su mi obe dr rekle a i treća pedijatar koja se jutros zatekla u privatnom domu zdravlja kad sam predavala urin da kod dece zna da se pojavi urinarna infekcija i bez temperature i nekih posebnih znakova. Al šta je tu je, čekamo rezultate, ako mi srčka u međuvremenu ne otkaže posle celog cirkusa u poslednja 3 dana.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 9
   RE: Urinarne infekcije kod dece
22.2.2012 11:52:48   
Anoniman
nemoj da se traumiras bez razloga , sacekaj rezultate , verovatno nije nista ozbiljno . mi proveravamo jednom mesecno urin vec godinu dana i znam da cim dobije t moramo odmah da radimo urino kulturu , zbog toga kazem ovo za t . postoji mnogo razloga za promenu boje urina i zato ne panici unapred user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 10
   RE: Urinarne infekcije kod dece
22.2.2012 11:57:07   
Olga75
GG , mozda je pila malo vode user posted image
jednom je zvercici bio plavicast urin a zasto , pojela je vostanu bojicu user posted image

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Urinarne infekcije kod dece
22.2.2012 11:58:20   
Ana RR
Gae, mi zbog one ešerihije jednom mesečno radimo UK i ume da se desi da mu ponekad bude urin jači, da se oseća kroz pelenu ali UK bude u redu.
Možda je samo manje tečnosti unela. Ne brini, biće sve ok user posted image


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Urinarne infekcije kod dece
22.2.2012 12:00:29   
Anoniman
Ana , molim te mi posalji br one doktorke , ne znam jesi videla pp user posted image
izvinite na ot

(odgovor članu Ana RR)
  Direktna veza do poruke: 13
   RE: Urinarne infekcije kod dece
22.2.2012 12:01:21   
Ana RR
IZVORNA PORUKA: Olga RR

GG , mozda je pila malo vode user posted image
jednom je zvercici bio plavicast urin a zasto , pojela je vostanu bojicu user posted image


user posted image user posted image


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Urinarne infekcije kod dece
22.2.2012 12:02:26   
Ana RR
IZVORNA PORUKA: ribizla

Ana , molim te mi posalji br one doktorke , ne znam jesi videla pp user posted image
izvinite na ot


Jaoooo!! Mozak mi je na leru! Evo šaljem!


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Urinarne infekcije kod dece
22.2.2012 12:05:37   
Anoniman
I ja mislim da ce biti ok, pogotovo ako je druga pelena bila u redu user posted image Javi sta je bilo svakako! Polako, ce ti ode srcka user posted image a trebace ti za jos mnogo izazova user posted image user posted image

(odgovor članu Ana RR)
  Direktna veza do poruke: 16
   RE: Urinarne infekcije kod dece
22.2.2012 12:12:43   
Anoniman
Hvala cure na podršci.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 17
   RE: Urinarne infekcije kod dece
23.2.2012 14:43:44   
Anoniman
Stigli rezultati Urinokultura STERILNA!!! user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 18
   RE: Urinarne infekcije kod dece
23.2.2012 14:45:28   
Mishica 77
user posted image

_____________________________

Čovek koji nema dudu, zeca i žabu nije čovek..... :-))

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Urinarne infekcije kod dece
23.2.2012 14:47:14   
zoća
odličnouser posted image user posted image

_____________________________

staza sreće je kratka zato koračaj lagano

(odgovor članu Mishica 77)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Urinarne infekcije kod dece
16.3.2012 15:17:31   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: gae_gr

Mene brine to što su mi obe dr rekle a i treća pedijatar koja se jutros zatekla u privatnom domu zdravlja kad sam predavala urin da kod dece zna da se pojavi urinarna infekcija i bez temperature i nekih posebnih znakova.


ovo je i nama danas dr rekao, da u pocetku nema temperaturu i da pratimo situaciju pa u ponedeljak da uradimo analizu urina.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 21
   RE: Urinarne infekcije kod dece
16.3.2012 16:59:33   
Anoniman
Ksi, držimo vam fige.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 22
   RE: Urinarne infekcije kod dece
19.3.2012 17:54:21   
Anoniman
hvala :) verovatno cemo sutra nositi mokracu na analizu. temperatura joj je danas bila 37, ima apetit, nije nesto posebno pospana, znaci nema nekih simptoma posebnih, pa se nadam da je od zubica ili tako neceg.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 23
   RE: Urinarne infekcije kod dece
19.3.2012 17:58:59   
Anoniman
Držimo vam žaba i ja fige.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 24
   RE: Urinarne infekcije kod dece
10.4.2012 10:38:52   
cockic
evo ja vec dva dana kad presvlacim lenu osecam da joj mokraca smrdi na kiselouser posted image
a skoro smo uzeli pufies pelene,mada neverujem da je od njih.

za svaki slucaj dadoh uk na analizu jutros.pa ce mo da vidimo.
petar mi je sa dva meseca dobi e-coli pa bolje da proverim.

valjda je ok user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Praćenje ovulacije - iscedak iz vagine (ce...
Kako pratiti prirodni ciklus žene i određivati plodne dane pomoću iscetka iz vagine?
Jelena S.: Moja porođajna priča
Termin 12.12., odem na pregled (nećeš ti skoro, hajde kući)... i tako svaki dan do petka 21.12. Probudim se ja, bolovi k...
Majka, ovo ništa ne valja. Shvatite ozbilj...
I onda prestanem da pitam ili bar manje to činim. I onda i za najmanju sitnicu pokušavam sama da nađem odgovor.
Prof. dr Bojanin o razmaženoj deci
Dr Svetomir Bojanin, profesor i dečji psihijatar, govorio je mnogo puta o dečjem razvoju i pravom putu vaspitanja koji t...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
MamaNecaVo
CortinaT krema je postala obavezan deo naše kućne apoteke!
Porodično smo atopičari i mesečno potrošimo jednu, a mažemo je svuda. Sin mi ima oset_ljivu kožu i generalno je sklon pojavi ekcema čim imunitet ode ka dole ili ako ne namažemo lice cak i kada vetric pirka. Ja imam užasne ekceme često po rukama od pranja sudova, pa izlazak napolje i tako u krug. Stoga slobodno mogu reći da ko god ima sličan problem ili AD da uzme CortinaT kremu, neće se pokajati. U moru krema slične namene, jedino nam se ova pokazala delotvorno i jedino ona održi duže vreme stanje remisije. Miris je sasvim ok, možda malo jači za moj ukus, ali ima efekta i samo to je na kraju bitno. Takođe, krema nije ni gusta a ni retka pa nema problema sa mazanjem. Moj sin se privikao sam na mazanje kože lica konkretno, pa smo tu da nazovem svakodnevnu "terapiju" i nešto bez čega se ne može, pretvorili u zabavu.  Više >>
image
Click Here