|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Vakcine
17.11.2008 8:49:30   
Anoniman
Gde ste vakcinisale svoju decu - privatno ili državno?

Ja sam imala sreću da se moja drugarica porodila 10 dana pre mene, pa su sve radili 10 dana pre nas. user posted image  Tako sam ja saznala kako se u državnoj bolnici prima Di-Te-Per. Ide jedna boca u jednu nogu, druga u drugu, jedna u rame i jednu pije. Njen mali je reagovao na vakcine, ona nije znala kako da postigne da hladi sva tri mesta, i još temperatura... user posted image  Onda sam ja saznala da postoji koktel vakcina, zove se Pentaxim, i daje se u guzu. Luku sam vakcinisala kod privatnika, Pentaxim-om, nije mnogo plakao. Međutim, privatni lekar je rekao da on ne vakciniše dete protiv žutice, jer mu je totalno besmisleno, jer toliko mala beba može žuticu dobiti samo zbog nehigijene roditelja. Kada sam sa njegovih godinu dana otišla u državnu da primi onu vakcinu protiv velikih boginja (i ne znam šta još - tri bolesti)-to ne može kod privatnika, onda su ga vakcinisali i protiv žutice (pa posle i revakcinisali).
Sve u svemu, ja sam provalila foru za plakanje: vakcina traje samo trenutak, ja, držim sok u jednoj ruci i čim mu izvuku iglu ja mu stavim sok u usta. I kao da ništa nije bilo. user posted image

Nisam rekla, prva boca Pentaxim-a: nikakve reakcije, ni ubod se nije video.
Prva revakcina Pentaxima: video su ubod.
Druga revakcina Pentaxim-a: crvenilo oko uboda, bez temperature i bilo kakvih ozbiljnijih reakcija sem crvenila.  

< Poruku je uredio Tasha -- 17.11.2008 8:52:23 >
  Direktna veza do poruke: 1
   RE: Vakcine
17.11.2008 9:26:20   
Jeca*
Ja mog Luku vakcinišem u domu zdravlja. Imamo sjajnog pedijatra. Inače, lekari uglavnom savetuju taj stari način vakcinacije (vakcinica u nogu, ruku i ona koja se pije - to je konkretno sad naš  slučaj - to prima beba sa 2 mes, pa sa 3,5 mes) zato što je to prirodan put imunizacije. Navodno, ne moze Pentaxim da zameni sve te vakcine kako treba. Ne znam. Ja sam zadovoljna kako on to podnosi, a i kazem, verujem nasem pedijatru i to je jedini razlog zasto nisam razmisaljala o Pentaximu.
Inače, važna stavka. Ta vakcina koja se pije se zove POLIO. Nikako ni sok ni voda ni sisanje pola sata do sat nakon sto bebi daju da popije tu vakcinu jer ne sme da bljucne.
Evo kalendara vakcinacije

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Vakcine
17.11.2008 9:34:12   
Anoniman
Luka nije dobio ništa da pije, valjda je onda to sadržano u Pentaxim-u... user posted image

Evo kako smo mi primali:

Luka je rođen 05.07.2006.

Pentaxim 21.09.2006.
               23.10.2006.
               23.11.2006.
               28.11.2007. (ni ne sećam se da smo primili 4, bila sam ubeđena da je primio 3, ali evo držim karton pred sobom... user posted image )

MMR         28.08.2007.

Hepatitis B   28.08.2007.
                   10.10.2007.
                   25.03.2008.


(odgovor članu Jeca*)
  Direktna veza do poruke: 3
   RE: Vakcine
17.11.2008 9:35:43   
Anoniman
Evo čitam iz kartona vakcinacije, Pentaxim je upisan kod sledećih vakcina (odnosno sadrži sledeće): DTP, Polio, Hem. Inf B.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 4
   RE: Vakcine
17.11.2008 9:52:15   
guppy RR
U Sloveniji se vakciniše u guzu t.j. nogicu. Jedna vakcina, pa po više puta. Slično kao na kalendaru (nemam volje, da sad upoređujem tačno).

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Vakcine
17.11.2008 13:02:35   
Lu
Eto ja se stvarno nesjećam koliko je puta primio i u rukicu i u nogicu,a samo je poslije zadnje od 16mjeseci mislim popio neke kapi nakon 40dana.
Moj Roko nije nikada imao reakciju,kuc,kuc,ni crvenilo,ni temperaturu.
A neznam koliko ste vi upućene u to da se već danas djeci daju acelularne vakcine,koje neuzrokuju nikakve reakcije,sigurna sam da je guppy kod vas to već praksa.
Kod nas u Bih nažalost daju stare zalihe celularnih iako su opskrbljeni i ovim novim,to se pročulo i sada samo na zahtjev majke koja zna za to daju acelularnu,užasno.

(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Vakcine
17.11.2008 13:06:03   
Anoniman
Hm, celularne i acelularne vakcine? user posted image  Ukucala sam na google, iskočilo mi je brdo foruma o tome kako su bebe podnele vakcinaciju, i nisam znala odakle bih počela, pa reko, hajde da prvo ovde pitam.

(odgovor članu Lu)
  Direktna veza do poruke: 7
   RE: Vakcine
17.11.2008 13:25:28   
guppy RR
Nemam pojma user posted image

Kod nas su forumi prepuni pisanja o rekacijama beba na vakcine, iako to "nije dokazano".
Mogu pogledati u knjižicu kako kod nas ide vakcinisanje ... KAD budem imala vremena. Sad sam se bacila u knjige, a za svaku malu pauzu samo provirim ovamo, da vas vidim :)

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Vakcine
17.11.2008 13:32:52   
Lu
Od 01.04. ove god.u  Bih,po zakonu se trebaju davati samo acelularne,koje mogu imati minimalne reakcije,a ove stare biti izbačene,tako je već od prije i u HR a sigurna sam i u SLO,
neznam za Srbiju.

(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Vakcine
17.11.2008 13:41:36   
Anoniman
Ah, pa u Srbiji će to onda biti aktuelno tek oko 2020... user posted image

(odgovor članu Lu)
  Direktna veza do poruke: 10
   RE: Vakcine
17.11.2008 13:44:18   
Lu
Ma i kod nas je na papiru,kao i ostali zakoni.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Vakcine
13.11.2009 12:18:45   
marince1
Kaze mi danas jedna komsinica pedijatar ka sledeci put vodimo bebu na vakcinaciju ( sa 2 meseca) da joj se javim da mi napise da kupim neku vakcinu.Kosta 3000 dinara i menja narednih 5 vakcina.
Mihi,jel znas nesto o tome?
Ja ipak volim da cujem vise misljenja,izvini sto te gnjavim user posted image

< Poruku je uredio marince -- 13.11.2009 12:19:27 >


_____________________________

Ko zna zasto je to dobro...

Nista u zivotu nije slucajno!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Vakcine
13.11.2009 12:21:50   
Anoniman
Pentaxim KLIKNI

(odgovor članu marince1)
  Direktna veza do poruke: 13
   RE: Vakcine
13.11.2009 17:39:28   
Anoniman
Mozda je i TRIPACEL KLIK


(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 14
   RE: Vakcine
13.11.2009 20:54:27   
Anoniman
Kaže marince da menja 5 vakcina, onda nije tripacel jer on menja 3, zar ne?

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 15
   RE: Vakcine
13.11.2009 20:59:04   
mihi
Ako menja 5 mora biti Pentaxim, Sanofi Paster, Marinče uvek bi dala Pentaxim  pre Di te Polio.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Vakcine
4.2.2010 21:54:50   
Anoniman
Nesi sam dosad kupovala pentaxim i nije imao nikakvu reakciju. Juce smo otisli da primimo, cini mi se poslednju, revakcinu. Dr mi je rekla da ako kupim pentaxim moram da dodjem za mesec dana da on popije polio, a ako primi njihovu vakcinu, moze da popije odmah. Pitala sam je da li ima razlike u reakciji deteta na "njihovu" i pentaxim, rekla je da ne bi trebalo ako do sad nije reagovao.
Kad je primao vakcinu, bukvalno se nije ni trgnuo, junak moj.
Eno ga, od sinoc, rame mu je kao kod Stalonea, duplirano je koliko je oteceno i crveno, tvrdo...strasno, ide danas ceo dan po stanu i vice mama ruka boooooooouser posted image Nazvala sam prvo DZ, pa su mi rekli da ga za svaki slucaj dovedem, Kaze dr, sve ok, da stavljam obloge,da mu dam paracetamol kad ga jako boli, ako do ponedeljka ne prodje, da ga opet dovedem. Kao, to je sasvim normalno.
Sad se uzasno kajem, izjeda me to  sto nisam kupila pentaxim, nisam htela da ga cimam da idemo opet u savetovaliste posto ne voli to, a sad jedva spava, sav je kenjkavuser posted image

(odgovor članu mihi)
  Direktna veza do poruke: 17
   RE: Vakcine
4.2.2010 22:10:51   
Anitaaa
Mi smo se do sada vakcinisali u DZ sa ovim njihovim vakcinama i samo je jednom imao reakciju u vidu blaže temperature.Htela sam i ja Pentaxim ali nismo našli tada pa smo posle nastavili sa ovim običnim.
Inače meni je naša doktorka rekla da kad počne sa Pentaximom da bi trebalo do kraja da nastavi tu da prima


_____________________________

"Before you were conceived I wanted you. Before you were born I loved you. Before you were an hour old I would die for you. This is the miracle of life."

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Vakcine
4.2.2010 22:31:09   
Verus
Jadni mali bas se napate sa tim vakcinama...bas se ne radujem tom delu detinjstva...
IZVORNA PORUKA: Nedja

Nesi sam dosad kupovala pentaxim i nije imao nikakvu reakciju. Juce smo otisli da primimo, cini mi se poslednju, revakcinu. Dr mi je rekla da ako kupim pentaxim moram da dodjem za mesec dana da on popije polio, a ako primi njihovu vakcinu, moze da popije odmah. Pitala sam je da li ima razlike u reakciji deteta na "njihovu" i pentaxim, rekla je da ne bi trebalo ako do sad nije reagovao.
Kad je primao vakcinu, bukvalno se nije ni trgnuo, junak moj.
Eno ga, od sinoc, rame mu je kao kod Stalonea, duplirano je koliko je oteceno i crveno, tvrdo...strasno, ide danas ceo dan po stanu i vice mama ruka boooooooouser posted image Nazvala sam prvo DZ, pa su mi rekli da ga za svaki slucaj dovedem, Kaze dr, sve ok, da stavljam obloge,da mu dam paracetamol kad ga jako boli, ako do ponedeljka ne prodje, da ga opet dovedem. Kao, to je sasvim normalno.
Sad se uzasno kajem, izjeda me to  sto nisam kupila pentaxim, nisam htela da ga cimam da idemo opet u savetovaliste posto ne voli to, a sad jedva spava, sav je kenjkavuser posted image


(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Vakcine
4.2.2010 22:31:22   
Anoniman
Bezveze Neđo. user posted image Mene nikada nisu zvali da Luka naknadno pije Polio. user posted image I inače, zar Pentaxim ne sadrži i Polio? user posted image

Pentaxim sadrži pet veoma potrebnih vakcina protiv: difterije, tetanusa, velikog kašlja, Poliomielitisa i H influenzae.

(odgovor članu Anitaaa)
  Direktna veza do poruke: 20
   RE: Vakcine
4.2.2010 22:33:48   
Anoniman
Eh, sadrzi, al ovo je izgleda, malo za promenu, nesto novouser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
Mozda sad lupim, jer nisam bas najbolje razumela dr, a Nesa je bio uzasno nervozan pa mi se nije milio neki duzi razgovor, znam da mi kaze kad nesto mora da se uradi. Sad polio mora da se popije, jer je valjda u pentaximu mrtva vakcina, a mora da se popije i ziva, ako sam dobro razumela.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 21
   RE: Vakcine
4.2.2010 22:41:12   
Anoniman
I meni su u državnoj rekli da ta poslednja revakcina treba da bude njihova, kao ne valja da su sve Pentaxim.
Ja sam se bila EXTRA skenjala! Onda sam nazvala svog privatnog lekara koji je Luki davao i Pentaxim, i pitala za to, on i sestra su pali sa stolice od smeha, i rekli da veću glupost u životu nisu čuli i da su se sva deca koju je on vakcinisao Pentaximom i taj poslednji put vakcinisala Pentaximom.
No, to sada ne rešava tvoj problem. Ljubim vas, nadam se da će brzo proći. user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 22
   RE: Vakcine
4.2.2010 22:42:34   
Anoniman
Rekla mi je dr da moze i pentaxim, ali da mora i da popije polio za mesec dana, jer valjda pentaxim njega sadrzi, al mora i taj zivi da popije. Al mogao je da primi i pentaxim, zato se i zderem.
user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 23
   RE: Vakcine
4.2.2010 22:44:30   
Dora
Neđo, kako ste podneli vakcinu? Jel dobijao temperaturu? Jel bilo sve u redu?

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Vakcine
5.2.2010 7:37:05   
slavicakv
mi 25.2 primamo drugu vakcinu, i najverovatnije cu pentraxim iako nasa dr je za "stare " vakcine, i uvek sam je slusalo po pitanju saveta za moju decu, ali ovog puta necu , ipak zasto bi mucila dete ako vec mogu da biram .

(odgovor članu Dora)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kako odabrati imena za blizance?
Biranje imena za blizance može vam zadati duplu glavobolju! Spremili smo nekoliko saveta koji vam mogu pomoći.
Ženama mozak naraste nakon porođaja
Popularno verovanje da se ženski um pretvori u kašu tokom trudnoće i porođaja je totalno pogrešno – mozgovi žena, u stva...



image
pamaja
Fitolat je obavezni deo moje torbe za porodilište.
Fitolat sam otkrila u prvoj trudnoći. Pošto imam blizance, veoma mi je bilo važno da uspostavim pravilnu laktaciju. Još dok sam bila u porodilištu suprug mi je doneo Fitolat. Ja sam bila oduševljena. Mleko je pravilno nadolazilo, nisam imala mastitis niti bilo kakvih tegoba. Koristila sam ga tokom čitavog perioda dojenja. Moji blizanci su dojene bebe, bez adaptiranih mleka zahvaljujući Fitolatu. Sada su to zdravi sedmogodišnji dečaci. Uskoro nam stiže i seka, tako da će Fitolat biti obavezni deo moje torbe za porodiliste.  Više >>
image
Click Here