|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Zavaljena materica
4.2.2009 20:04:01   
Anoniman
Iz teme Čekamo dve crtice - FEBRAR 09...

Modessty:
Ja imam zavaljenu matericu, pa primenjujem "babski" recept : Karlica i noge u vis bar pola sata!

lucia:
modessty, kako si saznala da ti je zavaljena materica?moze li se to videti na uz ili nekim drugim pregledom?

Mery:
Lucia i ja ti mogu odgovoriti na pitanje jer i sama imam zavaljenu matericu. Meni je dr vidjela na UZ, i zbog toga imam jako bolne m. Takodje mi je rekla (da li da me utjesi ili je stvarno tako) da svaka druga zena u prosjeku ima zavaljenu matericu. Nakon prve trudnoce cesto se materica pomjeri u pravilan polozaj. 
  Direktna veza do poruke: 1
   RE: Zavaljena materica
5.2.2009 12:56:43   
Modessty
Ja pre trudnoce nisam nikada cula od ginekologa da imam zavaljenu matericu. Sve je uvek bilo OK. A imala sam nenormalno bolne menstruacije, sto valjda ima veze sa uskim kanalima. Ne mogu sad da se setim, objasnjavala mi Dr pre nekoliko godina.

Posle pobacaja bila sam na pregledu kod 5-6 razlicitih ginekologa i svi do jednog su me pitali:"Da li znate da imate zavaljenu matericu? A i levi jajanik je malo pozadi i skroz uz zid materice" user posted image
Predpostavka je da se sve to pomerilo i poremetilo zbog toga sto sam imala taj hematom koji je na dan sponatnog bio veliki kao i beba. To je samo predpostavka.

Kazu da zavaljena materica nije neobicna pojava i da u principu nije prepreka za zatrudnjivanje.
Cak i doktori preporucuju da zena nakon odnosa podigne karlicu i noge i da lezi bar pola sata.

Eto to je ono sto ja znam!

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Zavaljena materica
5.2.2009 12:58:36   
Anoniman
Što si nam ti danas vredna... user posted image

(odgovor članu Modessty)
  Direktna veza do poruke: 3
   RE: Zavaljena materica
5.2.2009 13:24:11   
Modessty
Ma kao pcelica Maja!user posted image

Uzela sam klopu i sakrila se u kancelarijuuser posted image

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Zavaljena materica
7.2.2009 10:10:56   
maša
MENI JE PRE TRUDNOĆE MAT BILA ZAVALJENA I PRIVUČENA UZ DESNI KARLIČNI ZID. DR MI JE REKLA DA TO I NE MORA BITI PREPREKA ZATRUDNJIVANJU, NO JA SAM, VEĆ POMALO OČAJNA (DO TAD SAM POKUŠAVALA DOBITI BEBU GODINAMA I IZGUBILA 3 TRUDNOĆE) OTIŠLA KOD NEKE ŽENE NA MASAŽU (NAMEŠTANJE MAT.)  I POSLE NEKOLIKO TRETMANA JE NEŠTO, NAPROSTO, PUKLO U KARLICI NA ŠTA JE TA ŽENA REKLA DA JE MAT. LEGLA NA SVOJE MESTO I DA NE MORAM VIŠE DOLAZITI.OSTALA SAM TRUDNA POSLE 4 MESECA. DA LI ZAHVALJUJUĆI TOJ "TERAPIJI" NE ZNAMuser posted image user posted image user posted image NAJVAŽNIJE JE DA SAM IPAK OSTALA TRUDNA! A NA KONTROLI POSLE POROĐAJA DR JE REKLA DA JE MAT. NA SVOM MESTU.


(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Zavaljena materica
7.2.2009 21:31:51   
oliveradj
Imala sam zavaljenu matericu pre porodjaja i posle porodjaja je ostala zavaljena tako mi je rekla doktorka. Kao mladja imala sam jako bolne menstracije, a posle porodjaja ciklus mi je pesma. Nisam imala problema sa ostajanjem u drugom stanju kao neke zene, cak me je i doktor pitao jel sam jako dugo pokusavala da ostanem u drugom stanju i da li imam bolove u trudnoci jer je materica jako zavaljena i treba vremena da se ispravi u trudnoci, ja sam negirala i bilo mi neobicno sto me to pita user posted image

_____________________________

Adrijana moje zlato 26.05.2008.

(odgovor članu maša)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Zavaljena materica
8.2.2009 12:22:47   
Mery
I meni su jako bolne menstruacije zbog zavaljene materice, dr mi je objasnila da je to jer se krv nakuplja u materici i ne moze da izlazi "normalno" i zbog toga mi je preporucila da lezim na stomaku tih dana jer krv tako lakse izlazi i samim tim smanjuje opterecenje na matericu i time bol. Meni pomaze, boli i dalje ali ne tim intezitetom kao prije. Ja se nadam da ce posle trudnoce moja materica doci na pravo mjesto i da ce ti bolovi prestati jer muka mi je od tableta svakog mjeseca.

(odgovor članu oliveradj)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Zavaljena materica
19.4.2009 21:14:49   
Sneža
Pridružujem se klubu žena zavaljene materice,i nažalost groznih menstruacijauser posted image .Meni nijedan doktor ovo nije rekao dok nisam otišla na pripreme za VTOuser posted image

_____________________________

superbrzasnežaheroj

(odgovor članu Mery)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Zavaljena materica
19.4.2009 21:27:09   
Anoniman
Ja imam veoma bolne menstruacije...
Mislite da je to mozda razlog?

(odgovor članu Sneža)
  Direktna veza do poruke: 9
   RE: Zavaljena materica
20.4.2009 10:03:08   
Mery
IZVORNA PORUKA: pcelica Maja

Ja imam veoma bolne menstruacije...
Mislite da je to mozda razlog?



Meni je to razlog. I tebi moze biti ali to ti samo dr moze potvrditi.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Zavaljena materica
22.4.2009 14:29:58   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Modessty
Ma kao pcelica Maja!user posted image

Hehehe
Nego da pitam... jedan od simtoma su nenormalni bolovi kad user posted image dodje,ja jos nisam bila kod ginekologa i nista o tome ne znam ali znam da BOOOOLI i juser posted image kevu!
Jer tacno da treba dupence u vis nekih pola sata???user posted image
Ajte zene ja nova u tome,nista si ne znam ali od vas ucim...user posted image

< Poruku je uredio pcelica Maja -- 22.4.2009 14:30:19 >

(odgovor članu Modessty)
  Direktna veza do poruke: 11
   RE: Zavaljena materica
22.4.2009 14:37:48   
Modessty
Pčelice dr može na UZ da vidi da li je materica zavaljena ili ne. To što imaš bolne menstruacije ne znači i da ti je materica zavaljena.
Uvek je dobor držati noge, tj guzu u vis nakon mućkanja. Tako kažu doktori. Neki kažu da je za žene koje imaju zavaljenu matericu dobro da nakon odnosa ne leže na ledjima već na stomaku, naravno sa guzom podignutom... s oproštenjem natrti se!user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Zavaljena materica
22.4.2009 14:39:24   
Anoniman
Pa oticicu kod ginekologa ali sve odlazem jer bi mi bio prvi put pa me malo strah,sramota... znate kao to ide...
Eto ja nisam primenjivala nista od toga a kukam user posted image nema... Kad isprobam i to e onda cu stvarno da kukam!user posted image

(odgovor članu Modessty)
  Direktna veza do poruke: 13
   RE: Zavaljena materica
22.4.2009 14:43:32   
Modessty
Pčelice odmah da si otišla kod ginekologa!user posted image
Nije to ništa strašno i nema razloga da se stidiš. Samo se prvo dobro raspitaj kod koga da ideš.
Ako možeš idi u neku privatnu ordinaciju. Nema čekanja i svi budu ekstra ljubazni a dr se posveti samo tebi.

Nemoj da se zezaš! Obaveznoo idi kod nekog! Pa toje normalna stvar za žene! kao na primer odlazak kod zubara!user posted image

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Zavaljena materica
22.4.2009 14:45:16   
Anoniman
Nema kod nas privatnih klinika tako da sam osudjena na njih u DZ,mada sam cula da ima neka fina zenica,oticicu sigurno!
user posted image

(odgovor članu Modessty)
  Direktna veza do poruke: 15
   RE: Zavaljena materica
23.6.2009 16:43:19   
dacca
evo jos jedne sa tzv. zavaljenom matericom. Ginekolog mi je rekla da nije problem , samo da primjenjujem metod ,,noge u vis,, user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Zavaljena materica
4.8.2009 12:58:50   
bratzz
I ja imam zavaljenu matericu doktor mi je rekao da lezim na stomak kad zelim da ostanem trudna, ono za podizanje karlice mi nije rekao ali cu u svakom slucaju probati.

(odgovor članu dacca)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Zavaljena materica
4.8.2009 16:12:21   
2002m
I meni je zavaljena materica ali nemam bolne menst. nikada me nije zaboleo stomak, samo mi grudi budu osetljive.Tako da mislim da nema pravila.

(odgovor članu bratzz)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Zavaljena materica
4.8.2009 16:37:29   
Buba76
Ja takodje imam zavaljenu matericu ,dr. mi je rekla da se sa takvom lakse i zatrudni.

(odgovor članu 2002m)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Zavaljena materica
4.8.2009 16:51:51   
Verus
Bubo jos jedan ppuser posted image

(odgovor članu Buba76)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Zavaljena materica
4.8.2009 20:58:04   
Nensi*
I meni je zavaljena matericai rekla mi je da dizem noge u vis i da tako ostanem dok mi noge ne utrnuuser posted image ,naravno,salila se malo...A nisam znala da treba da se lezi na stomaku,pa probacu i to...

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Zavaljena materica
4.8.2009 21:08:24   
2002m
IZVORNA PORUKA: Buba76

Ja takodje imam zavaljenu matericu ,dr. mi je rekla da se sa takvom lakse i zatrudni.
Koliko ja znam, zene sa zavaljenom matericom teze ostaju trudne.I meni je gin. rekao daispod karlice stavim jastuk i da malo odlezim.

(odgovor članu Buba76)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Zavaljena materica
5.8.2009 12:53:18   
bratzz
I meni je gin. rekao daispod karlice stavim jastuk i da malo odlezim.

Probacu i ovo sa jastukom, i pokusacu da budem sto opustenija mada je to jako tesko sa svim ovim pozama.

(odgovor članu 2002m)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Zavaljena materica
5.8.2009 13:02:04   
2002m
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image nekada malo ostanem da lezim a kada me mrzi odem i istusiram se, ako je sudjeno zalepice se.

(odgovor članu bratzz)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Zavaljena materica
5.8.2009 14:26:59   
Leki 77

[/quote]
Koliko ja znam, zene sa zavaljenom matericom teze ostaju trudne.
[/quote]
Evo ja imam zavaljenu matericu i mikrocistican jajnik i ostala sam trudna odmah. Moj dr mi je davno, jos na prvom pregledu rekao da imam zavaljenu matericu, a kada sam pitala sta to znaci, on je rekao doslovce-nista, kao da ti neko kaze da imas kriv nos. Ne remeti f-ju.

(odgovor članu 2002m)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kako prepoznati implantacijsko krvarenje?
Kako prepoznati implantacijsko krvarenje i po čemu se ono razlikuje od menstruacije?
Kako izgleda zdrava i plodna sperma?
Ako u ejakulatu muškarca ima manje od deset miliona spermatozoida po mililitru sperme, to se smatra niskim brojem sperma...



image
flamingos
CortinaT krema će baš, da reši svaki problem naš.
Ekcem je prošlost kad se nanese,jer krema sa sobom sve odnese. Vetar kada duva, koža zna da se suši i puca, tad CortinaT krema na vrata pokuca,lepo se namaže, upije baš i rešen je problem naš. Nije fora, a nije ni laž,u CortinaT kremi leži prava draž. Ona svima prija i zato nam je najmilija. Možda mi pisanje stihova i nije jača strana, ali jedno sigurno znam-CortinaT krema je bez mana.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here