|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   PCOS i Vitamin D
26.2.2013 10:27:38   
ksenija81
Na zalost, nisam nasla adekvatan tekst na srpskom, pa evo na engleskom...



The Power Of The Sunshine Vitamin

Vitamin D plays an integral part in women's health, especially women with polycystic ovarian syndrome (PCOS) . Research indicates that Vitamin D deficiency frequently occurs in women with PCOS, and the lack of Vitamin D may be a contributing factor to some of the abnormal biochemical conditions seen in PCOS. Vitamin D is important for improving fertility, breast health, nervous system health, and weight control. Insulin resistance is reduced when optimal levels of Vitamin D are sustained and bone loss and osteoporosis are kept at bay. Everyone seems to receive a mood-lift when the sun is shining. Vitamin D helps to improve mental outlook as well as cognitive performance. The list goes on.

Women with PCOS are more susceptible to obesity , insulin resistance, and abnormal menstrual cycles. They also struggle more with infertility than women without the disease do. The information that low Vitamin D levels are linked to these conditions is important news because the heavier a woman is, and the more insulin-resistant she is, the greater the chances of her being deficient in this vitamin. Women with PCOS who have been treated with Vitamin D have experienced normalization of their menstrual cycles and some have conceived a pregnancy.



Vitamin D, Insulin Resistance And Weight Gain

It is possible that Vitamin D will help prevent diabetes and metabolic syndrome, which are disorders associated with insulin resistance. Type 2 diabetics commonly suffer from Vitamin D deficiency and when they receive supplementation, there is a marked improvement in glucose tolerance, insulin secretion, and insulin sensitivity. Metabolic syndrome shares many of the attributes of PCOS, such as high blood pressure, elevated triglyceride levels, low HDL cholesterol, and abdominal obesity. All of these are risk factors for heart disease and women with PCOS are prime candidates to develop diabetes and cardiovascular disease.


Getting Enough "D"

To achieve adequate levels of Vitamin D, all it takes is ten to fifteen minutes exposure to the sun of the arms, face, and hands. If exposure to direct sunlight is not obtainable, then a Vitamin D supplement is recommended. Supplementation is suggested for those people living in Northern climates, or areas where there is a lack of sun, as well as those who do not go outdoors often. Sunscreen users, people who go out-of-doors fully clothed, and vegans, should also take a Vitamin D supplement in order to maintain optimal levels of this very important vitamin.

http://www.vitamind.hk/womens-benefits/pcos-and-vitamin-d


_____________________________

Bog ne stavlja prepreke za koje nije siguran da možeš da predješ...
Direktna veza do poruke: 1
   RE: PCOS i Vitamin D
26.2.2013 10:32:01   
ksenija81
Moja dr endokrinolog mi je dala da uradim analizu vitamin d jer je on odgovoran za dozrevanje folikula. Jedna zena je pokusavala da ostane trudna 7 godina i kad su joj ustanovili nedosatak ovog vitamina ostala je trudna vrlo brzo. Takodje ovaj vitamin je vazan i za nervni sistem i njegova manjak se povezuje sa depresijom. Zato se leti i osecamo monogo bolje user posted image
Uradila sam ovaj test i imam manjak vitamina, cekam kontrolu pa da vidim sta ce mi reci. Za sada pijem vigantol kapi user posted image , gluformin i bromokriptin.

_____________________________

Bog ne stavlja prepreke za koje nije siguran da možeš da predješ...

(odgovor članu ksenija81)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: PCOS i Vitamin D
26.2.2013 12:32:14   
Jole84
Ksenija nisam ovo znala user posted image user posted image
Koliko ja znam vitamin D se nalazi u ribama,mleku...? To konzumiram uglavnom,ali nisam proveravala do sad.
Ja pijem gluformin,bromokriptin,folnu,vitamin C,ponekad Mg,dodaću i D,nije mi teško user posted image

_____________________________

I dodaj svetu malo boje, čudo moje.....

(odgovor članu ksenija81)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: PCOS i Vitamin D
26.2.2013 12:41:54   
ksenija81
Jole, nemoj napamet uvoditi d vitamin mozda ga imas dovoljno jer nije dobro ako ga ima previse... Procitaj o tome, ili izvadi krv da vidis.
KOliko dugo si na terapiji?

_____________________________

Bog ne stavlja prepreke za koje nije siguran da možeš da predješ...

(odgovor članu Jole84)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: PCOS i Vitamin D
26.2.2013 12:45:20   
17 joka
Ksenijauser posted image ,bas moram  i  ja  ovo  da  proverim
ja  i  dalje pijem gluformin,za   stitnu kad  dodjem  do  endokrinologa
vitamine  planiram  opet  poceti

hvala  ti  draga  na  ovoj  informaciji!

_____________________________

Što duže čekaš na nesto , više ceniš kad to dobiješ.Jer sve što je vredno imati ....VREDNO JE I ČEKATI...

(odgovor članu Jole84)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: PCOS i Vitamin D
26.2.2013 12:47:09   
Jole84
Aha,dobro da si mi rekla,pošto je moja teorija "od viška glava ne boli" user posted image
Na gluforminu sam 10 meseci a bromokriptin skoro dve godine.

_____________________________

I dodaj svetu malo boje, čudo moje.....

(odgovor članu ksenija81)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: PCOS i Vitamin D
27.2.2013 11:59:53   
little_one
Zanimljiv tekst, i sad kad razmislim i ima smisla. Zanima me na koji nacin si ustanovila manjak vitamina D? Kako se radi ta pretraga? I u pravu si, ne smije se dozirati vitamin D napamet. Ipak, redovno konzumiram oligovit, jedan dnevno, pa se uvijek nadam da unosim dovoljnu kolicinu vitamina uopste.

(odgovor članu Jole84)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: PCOS i Vitamin D
27.2.2013 12:27:21   
ksenija81
Na predlog moje dr sam uradila analizu iz krvi na ukupni vitamin D. Referentne vrednosti su 30-100, a meni je 15, tako da je ocigledno da je meni potreban.
Analiza kosta oko 2000 u NS. JC nema dobar kvalitet bez tog vitamina.

_____________________________

Bog ne stavlja prepreke za koje nije siguran da možeš da predješ...

(odgovor članu little_one)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: PCOS i Vitamin D
27.2.2013 13:45:23   
little_one
Svakako bih ga voljela provjeriti za drugu trudnocu! Ova prva je nastala zahvaljujuci metforminu. Meni se ciklus jos nije vratio a i cisto sumnjam da ce dok god dojim i nisam na terapiji...na uz jajnici su mi izresetani cistama a inzulin katastrofa...ako ne krene kako treba obraticu paznju na vitamin d...hvala na infouser posted image

(odgovor članu ksenija81)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: PCOS i Vitamin D
27.2.2013 19:22:23   
degu
bravo Ksenči za temu, davno sam čitala o ovome al sam potpuno zaboravila na to. To može da bude uzrok cistama, hm eto meni nove teme za razmišljanje. Kad ćeš ti na IUI? Ima da odeš sad komplet opravljena user posted image user posted image

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu little_one)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: PCOS i Vitamin D
28.2.2013 7:58:19   
ksenija81
Hahahaha, ne znam jos, mislim da cu sad opet na vto ;)
user posted image

_____________________________

Bog ne stavlja prepreke za koje nije siguran da možeš da predješ...

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: PCOS i Vitamin D
28.2.2013 9:49:43   
MamaJaca
Ksenija ovo za vitamin D je bas interesantno, i ima smisla! Ja konzumiram bas dosta i mleka i ribe i.., al na suncu nisam skoro uopste, sto zbog stalne jurnjave, sto sto ga u ovim mojim krajevima bas i nema puno!Ta tvoja endokrinolog mi postaje sve interesantnija, vredelo bi otici do nje

(odgovor članu ksenija81)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: PCOS i Vitamin D
28.2.2013 9:59:16   
little_one
Da ne bude zabune, sunce je bitno da bi se doslo do pravilne apsorpcije tj iskoristavanja D vitamina u organizmu....mozete vi njega uzimati ali ako niste na suncu tesko cete ga iskoristiti.

(odgovor članu MamaJaca)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: PCOS i Vitamin D
28.2.2013 10:10:12   
MamaJaca
Naravno, ako nema sunca ko da nista nismo uneli!

(odgovor članu little_one)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: PCOS i Vitamin D
28.2.2013 12:14:28   
ksenija81
user posted image Nisam sigurna da tako misli i moja dr, koja proverava i uvodi ako je potrebno. KOji je smisao onda unositi ga uopste zimi kad sucna imam jako malo? Al bas cu je pitati kad odem na kontrolu.

_____________________________

Bog ne stavlja prepreke za koje nije siguran da možeš da predješ...

(odgovor članu MamaJaca)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: PCOS i Vitamin D
28.2.2013 12:44:51   
MamaJaca
U pravu si i ti, sta tek da kazu ovi sto zive na samom severu

(odgovor članu ksenija81)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: PCOS i Vitamin D
28.2.2013 14:56:00   
little_one
Pa zato se i uzimaju dodaci vitamina d pogotovo zimi a i zimi ima sunca, to sto je oblacno ne znaci da nema sunca - odnekud nam dolazi svjetlost. Mada treba puno duze biti izlozen njemu da bi imalo smisla. ISto tako i djeca uzimaju vitamin d a u drugoj godini se cesto prekida unos u mjesecima koji nemaju slovo R u imenu. Upravo zato sto ima dovoljno sunca.

Isto tako treba obratiti paznju da sto su ljudi tamnoputiji to im je potrebno vise vremena na suncu, i naravno vise vitamina D. Sto su ljudi svjetlije puti to im manje treba sunca. Evo ja sam tamnoputa, i pripadam onim ljudima koji nikad ne izgore na moru pa opet imam pcos - sto ce reci da je moguce da imam i manjka vitamina D. Razmisljam da ujutro s Andreom uzmem koju kap vitamina D.

(odgovor članu MamaJaca)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: PCOS i Vitamin D
28.2.2013 15:02:22   
little_one
15 činjenica o vitaminu D

Naša koža proizvodi vitamin D kada je izložena sunčevoj svjetlosti - UV zračenju iz prirodnog izvora.


Iscjeljujuće zrake sunca, iz kojih koža stvara vitamin D, ne mogu proći kroz staklo. Zbog toga kada se nalazite u kući, uredu ili autu Vaša koža ne stvara vitamin D.


Skoro je nemoguće dobiti adekvatne količine vitamina D iz prehrane. Izloženost sunčevoj svjetlosti je jedini siguran način da dobijete dovoljne količine ovog vitamina.


Potrebno je dnevno popiti 10 čaša mlijeka, obogaćenog vitaminom D, da bi unijeli minimalne količine ovog vitamina u organizam.


Što dalje živite od ekvatora, tim duže trebate biti izloženi suncu da bi dobili dovoljno vitamina D.


Ljudi sa tamnom kožom trebaju 20-30 puta više sunčanja, da bi dobili istu količinu vitamina D što i ljudi bijele kože. Upravo zbog toga rak prostate je toliko proširen među crncima - to je zbog nedostatka vitamina D.


Dovoljne količine vitamina D su presudne za apsorpciju kalcija u organizmu. Bez vitamina D naše tijelo ne može apsorbirati kalcij, što čini dodatke prehrani sa kalcijem beskorisnima ako imate manjak vitamina D.


Kroničan nedostatak vitamina D ne možete riješiti preko noći. Potrebni su mjeseci i mjeseci izlaganja suncu ili uzimanja vitamina D u obliku dodatka prehrani, da bi povratili ovaj vitamin u kosti i živčani sustav.


Čak i slabe kreme za sunčanje (SPF 8) blokiraju stvaranje vitamina D za 95%! Stvarajući manjak vitamina D u organizmu, ove kreme za sunčanje na takav način uzrokuju bolest.


Nije moguće se "predozirati" sa vitaminom D. Tijelo samo regulira proces stvaranja ovog vitamina iz sunčevih zraka, uzimajući toliko, koliko je potrebno.


Snažno pritisnite prsnu kost. Ako Vas boli, moguće je da patite od nedostatka vitamina D.


Prije nego što tijelo može iskoristiti vitamin D, naša jetra i bubrezi ga moraju "aktivirati".


Kod osoba, koje pate od bolesti bubrega ili jetre, može se smanjiti sposobnost aktiviranja i iskoristivosti vitamina D.


Industrija krema za sunčanje ne želi da Vi saznate o važnosti vitamina D. To bi smanjilo njihov profit.


Ovaj najvažniji vitamin je u potpunosti besplatan, jer ga organizam stvara iz sunčevih zraka.



Zanimljiva je činjenica da antioksidanti povećavaju sposobnost našeg organizma da apsorbira više vitamina D, jer omogućuju da duže ostanemo na suncu, bez da izgorimo.

Astaksantin na primjer, povećava ovu sposobnost za 200%. Drugi antioksidanti koje možete koristiti su acai bobice, šipak (nar), borovnica itd.


Bolesti povezane sa nedostatkom vitamina D

Osteoporoza je obično povezana sa manjkom vitamina D, jer nedostatak ovog vitamina smanjuje apsorpciju kalcija.

Vitamin D sprečava depresiju, šizofreniju, rak prostate, crijeva, dojke i jajnika.

Rahitis je bolest kostiju, uzrokovana manjkom vitamina D.

Nedostatak vitamina D može smanjiti stvaranje inzulina i pogoršati dijabetes.

Pretilost smanjuje iskoristivost vitamina D. Zbog toga gojazni ljudi trebaju unositi dupla više vitamina D.

Vitamin D se široko koristi u svijetu za liječenje psorijaze.

Manjak vitamina D može uzrokovati šizofreniju.

Kronični nedostatak vitamina D ponekad se pogrešno dijagnosticira kao fibromialgija zbog sličnih simptoma: slabosti i bolovima u mišićima.

Rizik od bolesti poput dijabetesa i raka se smanjuje za 50-80% izlaganjem prirodnoj sunčevoj svjetlosti 2-3 puta tjedno.

Djeca, koja redovito uzimaju vitamin D (2000 jedinica dnevno) imat će za 80% manji rizik od dijabetesa u idućih 20 godina.



Šokantna statistika

- 32% zdravstvenih djelatnika imaju nedostatak vitamina D

- 40% građana SAD-a imaju manjak ovog vitamina

- 48% djevojčica u dobi od 9-11 godina imaju manjak vitamina D

- 76% trudnica pate od ozbiljnog nedostatka vitamina D. Za njihovu djecu to povećava rizik obolijevanja od dijabetesa, artritisa, multipla skleroze i šizofrenije kasnije u životu.


Što možete učiniti?


Sunčajte se! Razumno izlaganje sunčevoj svjetlosti je jednostavan i besplatan način da dobijete dovoljne količine vitamina D i poboljšate Vaše zdravlje. (To ne znači da se trebate sunčati na najjačoj vrućini, između 12 i 15 sati.)

Izlaganje sunčevoj svjetlosti može drastično smanjiti postotak kroničnih oboljenja u svijetu. Izlaganje suncu je zaista jedna od najmoćnijih terapija, čiji efekt premašuje djelovanje moderne medicine.

Ne postoji lijek, tehnologija niti kirurški zahvat, koji ima toliku moć iscjeljenja kao prirodna sunčeva svjetlost.

IZVOR: http://www.alternativa-za-vas.com/index.php/clanak/article/vitamin-d/

(odgovor članu little_one)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: PCOS i Vitamin D
28.2.2013 17:33:58   
Jole84
A one tabletice sa ribljim uljem beše imaju najviše vitamina D? Čini mi se i A,da bi se to lepo apsorbovalo. To smo pili kao klinci svakog dana,sećam se bilo je bljaaak user posted image Eto kod Little One u ovom textu piše da se nije moguće predozirati. Ili to važi samo za sunčeve zrake?

_____________________________

I dodaj svetu malo boje, čudo moje.....

(odgovor članu little_one)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: PCOS i Vitamin D
28.2.2013 18:08:01   
dunja RR

IZVORNA PORUKA: Jole84

Ksenija nisam ovo znala user posted image user posted image
Koliko ja znam vitamin D se nalazi u ribama,mleku...? To konzumiram uglavnom,ali nisam proveravala do sad.
Ja pijem gluformin,bromokriptin,folnu,vitamin C,ponekad Mg,dodaću i D,nije mi teško user posted image


Za šta je ovo?

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Jole84)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: PCOS i Vitamin D
28.2.2013 20:35:03   
little_one
Dunja, gluformin ti je lijek za dijabeticare...ali se u vecini slucajeva koristi i kod pacijenata koji imaju PCOS - Sindrom policisticnih jajnika...kod nas sa PCOS-om cesto je povisen hormon inzulin koji kao takav utice na sazrevanje jajnih celija i uopste ostvarivanja ovulacija te su nam ciklusi dugi (i po nekoliko mjeseci) i imamo velike teskoce sa zatrudnjivanjem.

Bromkriptin je lijek koji regulise nivo hormona prolaktina koji opet otezava zatrudnjivanje ukoliko je i minimalno povisen sto se dokaze najcesce u dnevnom profilu. Maslacak je primjer kako samo minimalno povisen prolaktin predstavlja problem za trudnocu. Eno nje, ceka drugu bebu. user posted image

< Poruku je uredio little_one -- 28.2.2013 20:36:20 >

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: PCOS i Vitamin D
28.2.2013 20:42:05   
dunja RR
LO, hvala na objašnjenju user posted image

Jel taj gluformin slično ili isto što i glukofaž?

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu little_one)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: PCOS i Vitamin D
28.2.2013 20:57:44   
degu
Jeste Dunja, to je isti lek, siofor, glukofaž, gluformin, sve je isto. Ja sam uzela danas vitamin D da probam malo da se dopingujem user posted image

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: PCOS i Vitamin D
28.2.2013 22:30:16   
Jole84
Dunjči odgovoriše ti devojke user posted image user posted image
Veverkiću a u kom obliku si uzela vitamin D? Jel ima šumeći user posted image user posted image

_____________________________

I dodaj svetu malo boje, čudo moje.....

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: PCOS i Vitamin D
28.2.2013 23:24:44   
degu
Uzela sam obične tabletiice, nisam ja baš za šumeće pa nisam ni pitala user posted image

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu Jole84)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Ringerajina tabela za praćenje plodnih dana
Želite da zatrudnite, a ne znate kad vam je ovulacija? Volite prirodni metod kontracepcije? Pratite plodne dane pomoću R...
Kada je šansa da ostanem u drugom stanju n...
Do ovulacije dođe kad se jajna ćelija koja je sazrevala u jajniku odvoji i započne svoj put jajovodom u matericu.



image
lepic
Dajte im negu i preparate koje zaslužuju, najbolje, PHARMALIFE!
Ova godina je bila prepuna neprospavanih noći, uz FITOBALM je mnogo lakše sve prošlo, mazali smo po grudima, leđima i oko nosića da bi mogli da dišemo i udišemo blagi miris i sekret iz nosića je mekši i lakše ga je odstraniti. Počeli smo polako i sa BRONCAMIL sirupom, kašljali smo jako, ma najstrašnije, bili smo pred upalom pluća. IMMUNO jos nismo, ali u januaru planiramo korišćenje i ovog vašeg preparata. Apis Gola sprej je jako dobar da ublazi bol u grlu. Poštovanje za vaše proizvode. Hvala vam na brizi i pomoći!  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here