|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  24 25 [26] 27 28   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Alergija na mlecne proteine
13.5.2011 14:34:55   
Snelle
Bojkice, nama su se sa uvođenjem čvrste proredile stolice. Do tada je bilo po nekoliko stolica dnevno, a onda samo jedna dnevno ili jedna na dva dana. A "miris" je normalan, sad će biti sve jači i intenzivniji, kao i kod odraslog čoveka user posted image

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu bojkica)
Direktna veza do poruke: 626
   RE: Alergija na mlecne proteine
16.5.2011 14:18:14   
Verus
Presli smo potpuno na kravlje mleko.  Mada pije 2% polako cu uveti masnije.  Tako mi je laknulo, a njoj se bas svidja. user posted image

Prvo sam jedno 2 nedelje (ili duze ne secam se vise) sipala po 30ml mleka u formulu, pa sam onda sipala 60ml, i juce tokom dana odlucim da joj dam cisto, i sve bilo ok.  Pre spavanja popila 210ml i spavala bez budjenjauser posted image   Jutros za jaslice joj spremam flasicu i samo sipala mleko iz tetra paka-puno lakse nego muckanje formuleuser posted image

Mnogo joj se svidja.  Popije puno vise nego sto je pila AD-juce samo sigurno oko 600ml

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 627
   RE: Alergija na mlecne proteine
16.5.2011 14:19:52   
Anoniman
user posted image

(odgovor članu Verus)
  Direktna veza do poruke: 628
   RE: Alergija na mlecne proteine
16.5.2011 14:24:06   
Verus
user posted image

Kako je Mare? Kako si ti??

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 629
   RE: Alergija na mlecne proteine
16.5.2011 14:47:00   
Snelle
Verus, super, baš mi je drago user posted image
Ja razmišljam da sledeće nedelje uvedem kravlje po malko, opet mi se L navadila na sisanje i dojku user posted image Mislim, nisam to definitivno odlučila ali sve više razmišljam o tome.

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 630
   RE: Alergija na mlecne proteine
16.5.2011 14:54:22   
Verus
Daj po malo: ali prvo tokom dana, bolje nego nocu da ti se budi,  primetices da li puno prducka i kako se ponasa (jel se muci itd).  Kad sam dala masno bas je bila lose tu nocu (pisala sam) ali onda sam dala 1% pa 2% i sad je ok.  Masnije mleko isto cu postepeno da uvedem: sipacu po malo u 2% i tako, uvescu lagano...A jaoj kako ga voliuser posted image

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 631
   RE: Alergija na mlecne proteine
16.5.2011 16:46:02   
Snelle
I ja se nadam da će L da ga voli, jer sam u suprotnom u opasnom problemu!

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 632
   RE: Alergija na mlecne proteine
18.5.2011 15:28:17   
bojkica
Mi smo juce bili na kontroli-dr.je zadovoljan sa krvnom slikom,jos zumance za mesec dana da uvedemo i nista drugo!Kada napuni 12 meseci na sledecu kontrolu!Strasno koliko dece je bilo sa istim problemom!
Verus RR-bas mi je drago za tvoju devojcicu-sto je prevazisla alergiju-i uliva mi nadu da ce se i kod nas srediti!
Bas sam ogranicena sa namernicama koje sme da jede-ako se setite necega sto bi mogla da joj jos dam pisite-svaki savet mi je dobrodosao!user posted image

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 633
   RE: Alergija na mlecne proteine
18.5.2011 15:31:48   
Anoniman
A šta jede sada?

(odgovor članu bojkica)
  Direktna veza do poruke: 634
   RE: Alergija na mlecne proteine
18.5.2011 18:34:29   
bojkica
Tash-od mesa jede junetinu,piletinu,curetinu,od povrca sargarepa,krompir,tikvice i brokoli,voce-banana,jabuka,i kao poslednji obrok griz!Pije aptamil alergy digestiv care-ali samo po 100ml.ne vise 2-3puta dnevno!I da u povrce mi je dr.rekao da stavljam po 5gr.margarina-a ja nisam pitala da li bi smela po 1 kasiku maslinovog ulja?

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 635
   RE: Alergija na mlecne proteine
18.5.2011 18:45:51   
Verus
Ja ne vidim zasto ne bi moglo maslinovo ulje...stavi jako malo pa vidi kako reaguje...srce malo-bice to na kraju okuser posted image

(odgovor članu bojkica)
Direktna veza do poruke: 636
   RE: Alergija na mlecne proteine
18.5.2011 21:19:18   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: bojkica

Tash-od mesa jede junetinu,piletinu,curetinu,od povrca sargarepa,krompir,tikvice i brokoli,voce-banana,jabuka,i kao poslednji obrok griz!Pije aptamil alergy digestiv care-ali samo po 100ml.ne vise 2-3puta dnevno!I da u povrce mi je dr.rekao da stavljam po 5gr.margarina-a ja nisam pitala da li bi smela po 1 kasiku maslinovog ulja?


Pf, draga, sta se bunis? :)
Marko jede karfiol, blitvu, tikvice, prokelj, brokoli i jagnjetinu. Pirinac sam mu opet ukinula jer se osipa. I kasicu jede samo 1x na dan, a ostalo je na Allernovi.

(odgovor članu bojkica)
  Direktna veza do poruke: 637
   RE: Alergija na mlecne proteine
18.5.2011 21:58:40   
bojkica
Ma nije ona bas odusevljena sa grizom-jer je na vodi pa dodam na kraju malo aptamil DC.,a ni sa vocem nesto ne ide!Jedino povrce sa mesom pojede lepo...
Pratila sam redovno o vasem ekcemu,i ne mogu da verujem da mu toliko smeta recimo pirinac...i neko moje misljenje je da nije bas toliko povezano sa hranom!
Moja starija cerka je imala ekcem-dobila ga je negde oko prvog rodjendana.Izbegavali smo kikiriki,jagode...i sada sa 5.god.osim suve koze koju mazemo sa linolom fet,ekcem je ok.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 638
   RE: Alergija na mlecne proteine
18.5.2011 22:01:18   
Anoniman
Ovo za pirinac je definitivno. Pocetkom aprila je reagovao 5ti dan, sada 10ti dan, identicnim osipom na licu.

(odgovor članu bojkica)
  Direktna veza do poruke: 639
   RE: Alergija na mlecne proteine
18.5.2011 22:51:41   
Snelle
Bojkice, možeš da joj daješ umesto griza i Milupine pahuljice koje se prave sa vodom a u sebi ne sadrže AD mleko. Ja sam takodje kupovala i Nestle pahuljice pa mešala sa sokićima, oni isto u sebi ne sadrže mleko. Pa onda Baby King pahuljice, Lino proizvodi bez mleka. Sve sam spremala sa vodom i obožava npr. čokolino sa vodom.

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 640
   RE: Alergija na mlecne proteine
19.5.2011 11:05:05   
bojkica
Snelle-ja sam gledala bas cokolino, ali sam mislila da ne sme zbog cokolade?Imale su i neke sa keksom?

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 641
   RE: Alergija na mlecne proteine
20.5.2011 1:02:01   
Snelle
Čokolada u čokolinu je napravljena od kakaa, sojinog lecitina....dakle, bez mleka. Ja sam Lani davala i nije bilo nikakvih problema. Taj sa keksom će pre imati mleka u sebi, jedino ako nije sa posnim keksom, ali čisto sumnjam.

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu bojkica)
Direktna veza do poruke: 642
   RE: Alergija na mlecne proteine
20.5.2011 18:40:29   
bojkica
Ok.Hvala,pobacemo cokolino-da se malo zasladiuser posted image

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 643
   RE: Alergija na mlecne proteine
27.5.2011 13:51:09   
Snelle
Probali smo kravlje mleko - nikakvih problema nema  user posted image  user posted image  user posted image
Prvi dan sam joj dala dve velike kašike mleka, i s obzirom da je posle doručka odspavala turu od dva sata, što inače nikad ne radi, osmelila sam se i juče sam joj pravila čokolino sa 150ml mleka i danas plazmu sa mlekom. Sve je super, jako sam srećna user posted image
Inače, dala sam joj kravicu od 2.8% mlečne masti, pa ću joj povećati na 3.2%


_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu bojkica)
Direktna veza do poruke: 644
   RE: Alergija na mlecne proteine
27.5.2011 15:28:25   
bojkica
user posted image Snelle,bas si me obradovala,mnogo mi je drago....i ujedno imam nadu da ce i kod nas proci alergija!

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 645
   RE: Alergija na mlecne proteine
27.5.2011 15:28:55   
Verus
user posted image user posted image  radujem se sa vama dvema!  Nikako da napisem da sam pre 10tak dana H uveli punomasno mleko, bez problema.  Lepo ga pije pred podnevno spavanje i pred spavanje uvece.  Sledece cu pokusati kozije, tj. davacu joj i to ponekad jer ima svoje beneficije.  5 jula imamo kontrolu pa cu bas pitati naseg pedijatra sta misli o tome da mesam ili da se drzim kravljeg.

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 646
   RE: Alergija na mlecne proteine
27.5.2011 15:29:45   
New Mom
user posted image Bravo Lana!

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 647
   RE: Alergija na mlecne proteine
27.5.2011 21:42:08   
Snelle
Hvala drugari user posted image
Bojkice, samo treba biti uporan i disciplinovan što se tiče ishrane i sigurno će sve biti u redu! Javljaj nam šta se kod vas dešava user posted image
Verus, baš mi je drago da je i kod vas sve u redu user posted image


_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 648
   RE: Alergija na mlecne proteine
28.5.2011 13:11:43   
bojkica
Snelle-vec sam pisala da kontrolu imamo kada napuni godinu,ali nam gastro.nije rekao da li ce joj raditi neki provokacioni test!Ja se nadam da nece-jer sam citala ovde na forumu kako izgleda-i ne svidja mi se!Jedino da malo pre 1.rodjendana probamo kao Lana jogurt kasicicu dve....

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 649
   RE: Alergija na mlecne proteine
1.6.2011 15:53:25   
bojkica
Imam jedno pitanje-da li ste davale deci namernice,keks itd.na kojima pise moze sadrzati mleko u tragovima?

(odgovor članu bojkica)
Direktna veza do poruke: 650
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  24 25 [26] 27 28   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  24 25 [26] 27 28   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Zdrava ishrana najmlađih tokom zimskog per...
Tokom hladnih zimskih meseci, redovan unos voća i povrća ključan je za jačanje imunološkog sistema dece, pomažući im da ...
Kako se pravi beba u jednom afričkom plemenu
Roditelji su ti koji odlučuju da li će i kada imati dete, ali dete u stvari samo bira svoje roditelje i pronalazi put do...



image
pamaja
Fitolat je obavezni deo moje torbe za porodilište.
Fitolat sam otkrila u prvoj trudnoći. Pošto imam blizance, veoma mi je bilo važno da uspostavim pravilnu laktaciju. Još dok sam bila u porodilištu suprug mi je doneo Fitolat. Ja sam bila oduševljena. Mleko je pravilno nadolazilo, nisam imala mastitis niti bilo kakvih tegoba. Koristila sam ga tokom čitavog perioda dojenja. Moji blizanci su dojene bebe, bez adaptiranih mleka zahvaljujući Fitolatu. Sada su to zdravi sedmogodišnji dečaci. Uskoro nam stiže i seka, tako da će Fitolat biti obavezni deo moje torbe za porodiliste.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here