|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  26 27 [28] 29 30   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Alergija na mlecne proteine
7.6.2011 11:43:44   
bojkica
Snelle-i nama je dr.na prvom pregledu rekao da mozemo da koristimo probiotik forte,pa sam ja posle kupila i onaj sto si mi ti preporucila bacilac infantis.Juce je imala prvi put imala takvu stolicu posle nestle pahuljica sa probiotikom,danas jos uvek nije kakila,i nema gasova tako da je izgleda od te bifidus kulture.
Sad razmisljam sta da joj dam recimo kada idemo na letovanje....umesto probiotikauser posted image

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 676
   RE: Alergija na mlecne proteine
7.6.2011 11:46:52   
Snelle
Irena, mi smo, hvala Bogu, prevazišli alergiju user posted image
Iskreno da vam kažem, ja nešto nisam oduševljena efektom tog probitoka, jer se stolica nije menjala, konstantno je bila zelena i sluzava. Jedino ako nije uticao na regeneraciju creva user posted image
Bojkice, pa nemoj joj ništa davati na moru. Koliko dugo joj već daješ probiotik?

< Poruku je uredio Snelle -- 7.6.2011 11:47:57 >


_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu bojkica)
Direktna veza do poruke: 677
   RE: Alergija na mlecne proteine
7.6.2011 11:53:51   
bojkica
Ne dajem joj odavno,od kada sam joj uvela cvrstu hranu,ni ja nisam primetila tada da joj je nesto pomogao probiotik.
A za more sam starijoj devojcici uvek davala pro-bio kid imuno,ili probiotik za vreme letovanja,radi prevencije stomacnih virusa,i promene klime.

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 678
   RE: Alergija na mlecne proteine
7.6.2011 12:28:03   
Verus
Sad razmisljam: zar probiotik ne pospesi rad creva: svakako su to te "dobre" bakterije: mozda zato i pokrece sve  i dete vise kaki?  Ja H sipam uvece u mleko, ali ne dajem svaki dan: jedino kad je bolesna, tad i savetuju da se da dupla doza zbog jacanja imuniteta...

(odgovor članu bojkica)
Direktna veza do poruke: 679
   RE: Alergija na mlecne proteine
10.6.2011 12:56:42   
bojkica
Izgleda da joj stolica nije imala sluzi od nestle pahuljica sa probiotikom.Nisam joj vise davala,juce nije uopste imala stolicu,danas jednu uzasno tvrdu,zatim jednu redju sa malo sluzi,ali nekako jaceg kiselog mirisa,gasova,grceva nema,a i nisam joj uvodila nista novo od namernica.Ona nema nijedan zub,pa neznam mozda je i to malo povezano sa stolicom.Odmah se uspanicim kada se malo stolica promeniuser posted image

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 680
   RE: Alergija na mlecne proteine
10.6.2011 14:59:11   
Verus
bojkice, sad kad spominjes zube: ako joj puno pljuvacke curi jer zubici krecu, ili se spremaju, to hoce da promeni stolicu, mislim da bude zelenija i puno drugacija, eto, mozda i od toga bude.

(odgovor članu bojkica)
Direktna veza do poruke: 681
   RE: Alergija na mlecne proteine
10.6.2011 15:54:38   
bojkica
Verus RR-nadam se da je od zubica,neznam sta drugo moze biti jer nam je jelovnik isti.Za zelenu stolicu gastro.mi je na kontroli rekao da je ona od mleka(aptamil allergy dc)takva,e sad za ovo malo sluzi i miris user posted image .
A najgore od svega sto mi je bg.daleko pa ne mogu za jedno pitanje doktoru da prelazim kilometreeee.
Bice valjda sve ok.HVALA Ti,pozz.

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 682
   RE: Alergija na mlecne proteine
14.6.2011 17:56:28   
jovicaa
zene cija su deca alergicna ka kazein, zanima me da li ste davale pirincano mleko umesto kravljeg? 

_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu bojkica)
Direktna veza do poruke: 683
   RE: Alergija na mlecne proteine
14.6.2011 18:04:39   
Sanjica26 RR
jovice, sta kazu rezultati?

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 684
   RE: Alergija na mlecne proteine
14.6.2011 18:54:07   
jovicaa
tacnije zanima me da li pirincano mleko moze da zameni kravlje adaptirano?

_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 685
   RE: Alergija na mlecne proteine
14.6.2011 19:01:40   
Verus
jovice: ne preporucuje se da se pirincano, bademovo ili sojino daje deci umesto redovnog, tj. nije dovoljno hranljivo....

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 686
   RE: Alergija na mlecne proteine
14.6.2011 20:46:27   
jovicaa
 a da li kroz neke druge namirnice moze da se nadoknadi?

_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 687
   RE: Alergija na mlecne proteine
14.6.2011 22:24:56   
Snelle
Jovice, ja sam L dojila pa joj nisam davala nijedno drugo mleko. Što se Alexa tiče ako želiš da mu ukineš AD mleko, onda bi obavezno morala da mu daješ ono za decu sa alergijom, tj. mislim da ništa ne može da nadoknadi hranljivost mleka kod beba.

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 688
   RE: Alergija na mlecne proteine
15.6.2011 22:21:25   
bojkica
Mame....sa koliko ste uveli zumance ishranu,i sa cime ste ga kombinovale?

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 689
   RE: Alergija na mlecne proteine
16.6.2011 3:05:01   
Verus
Zumance sam uvela sa 8 meseci, mozda nedelju kasnije.  Davala sam joj to za dorucak uz malo hleba.  Nisam ga nikada davala onako sa povrcem nije to volela.  Jako je volela kad izdinstam malo rendane tikvice, i na to udarim umuceno zumance, i tako joj napravim omlet. 

(odgovor članu bojkica)
Direktna veza do poruke: 690
   RE: Alergija na mlecne proteine
16.6.2011 8:58:43   
Snelle
Ja sam isto uvela sa 8 meseci, prvo osminu, pa četvrtinu....Spremala sam tako što bih ga pomešala sa rendanim tikvicama i propržila na malo maslaca. Meni je bilo jako ukusno.
Eh da, možeš i sa bananom da pomešaš, tu se ni ne oset_i.


< Poruku je uredio Snelle -- 16.6.2011 8:59:34 >


_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 691
   RE: Alergija na mlecne proteine
28.6.2011 17:47:47   
bojkica
Opet ja-kada ste uvele grasak?
Kao da mi je prvo dete,sve mi je frka da joj dam.Jos joj je u poslednjih nekoliko dana tvrda stolica,pa place dok kaki-uzasss

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 692
   RE: Alergija na mlecne proteine
28.6.2011 17:53:13   
Verus
Ja sam grasak isto malo kasnije, sta ja znam 10tak meseci...probala ga je i ranije, ali kupovni a taj je stvarno gadan, kao neka zelena kremauser posted image  tako da ga je jela kasnije kad je sve vec probala, onako, kuvan sa mesom i povrcem, sve sa ljuskom i sve je bilo ok.

(odgovor članu bojkica)
Direktna veza do poruke: 693
   RE: Alergija na mlecne proteine
19.8.2011 11:16:55   
Anoniman
VAN SEBE SAM! 

Naime, u nedelju idemo na more, i ja imam Allernove tačno koliko mi treba do povratka, ali volim da nosim 1 limenku više, za ne daj Bože. Naručila sam hranu iz Mađarske, ali su užasni redovi na granici i šaneri neće da idu pre ponedeljka, što je meni kasno, pa sam odlučila da kupim 1 limenku ovde, u Novom Sadu.
Obišla sam milion apoteka, nema. Do kraja mi jedna apotekarka kaže da nema i neće biti, povučena je iz svih apoteka jer nije dobro oporezovana! Lupljen je na nju porez 18%, kao na kozmetiku, a trebalo je 8%!
Ja sam šokirana!

(odgovor članu bojkica)
  Direktna veza do poruke: 694
   RE: Alergija na mlecne proteine
19.8.2011 11:20:34   
aster
Allernove u Srbiji nema već od aprila meseca.

_____________________________

Reči su kao pčele, one su istovremeno i med i žaoka

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 695
   RE: Alergija na mlecne proteine
19.8.2011 11:26:49   
Anoniman
Da, ja nemam pojma da je nema jer je zbog povoljnije cene uvozimo iz Mađarske. A šta piju deca alergična na kazein? Meni je teta u apoteci nudila nešto milupino, ali to je hidrolizat surutke, kazein nisam videla da se spominje, a ona me ubeđuje da je isto što i Allernova.
Ni Alfarea nema.

(odgovor članu aster)
  Direktna veza do poruke: 696
   RE: Alergija na mlecne proteine
19.8.2011 11:30:57   
bojkica
Tash,moja beba pije aptamil alergy digestiv care!Mozda ce ti prihvatiti,probaj.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 697
   RE: Alergija na mlecne proteine
19.8.2011 11:31:20   
Jeca*
tasho, pa kupi tamo...sigurno ima u Jumbo-u, kod Soluna ili sl

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu bojkica)
Direktna veza do poruke: 698
   RE: Alergija na mlecne proteine
19.8.2011 11:32:37   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: bojkica

Tash,moja beba pije aptamil alergy digestiv care!Mozda ce ti prihvatiti,probaj.


Taj digestiv care je hidrolizat surutke. Ja ne znam dal je to isto što i kazein, ali rekla bih da nije.

Jeco, tako sam i mislila, da pogledam u Grčkoj.

(odgovor članu bojkica)
  Direktna veza do poruke: 699
   RE: Alergija na mlecne proteine
19.8.2011 11:34:11   
bojkica
Tash,evo vidim da je ima u Aksi,i u Dodyshopu,ja sam nekada narucivala preko njih.

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 700
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  26 27 [28] 29 30   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  26 27 [28] 29 30   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Zdrava ishrana najmlađih tokom zimskog per...
Tokom hladnih zimskih meseci, redovan unos voća i povrća ključan je za jačanje imunološkog sistema dece, pomažući im da ...
5 grešaka koje ne bih ponovila kao mama po...
Roditeljstvo je izazov, a novi roditelji su posebno podložni greškama.



image
pamaja
Fitolat je obavezni deo moje torbe za porodilište.
Fitolat sam otkrila u prvoj trudnoći. Pošto imam blizance, veoma mi je bilo važno da uspostavim pravilnu laktaciju. Još dok sam bila u porodilištu suprug mi je doneo Fitolat. Ja sam bila oduševljena. Mleko je pravilno nadolazilo, nisam imala mastitis niti bilo kakvih tegoba. Koristila sam ga tokom čitavog perioda dojenja. Moji blizanci su dojene bebe, bez adaptiranih mleka zahvaljujući Fitolatu. Sada su to zdravi sedmogodišnji dečaci. Uskoro nam stiže i seka, tako da će Fitolat biti obavezni deo moje torbe za porodiliste.  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here