|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  22 23 [24] 25 26   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Alergija na mlecne proteine
7.4.2011 19:55:58   
Verus
Snelle, kako je prosao jogurt posle 7 dana? Jel pojela puno? Jel uzivala? Srce malo!

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 576
   RE: Alergija na mlecne proteine
7.4.2011 21:23:37   
Snelle
Dobro je prošlo. Još dva puta do sada sam joj dala campina jogurt od 125ml, i sve je ok, mnogo joj se svidja, ona bi poleja još više od toga user posted image
Baš htedoh da te pitam posle koliko si Heleni dala pahuljice sa adaptiranim mlekom, ako si joj uopšte to davala?
Dobila sam od Ringeraje Impamil mlečne pahuljice sa voćem, pa ne znam kad bih mogla i to da joj dam da proba.

< Poruku je uredio Snelle -- 7.4.2011 21:24:51 >


_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 577
   RE: Alergija na mlecne proteine
7.4.2011 22:29:45   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Tea2

Tash,izgovorila si prave recenice,hvala.


Ne znam šta sam tako pametno rekla, ali drago mi je ako sam pomogla.
Mi smo svašta prošli, ja sam postala opuštenija, lako mi je sada da pametujem. user posted image

(odgovor članu Tea2)
  Direktna veza do poruke: 578
   RE: Alergija na mlecne proteine
8.4.2011 16:07:31   
Verus
Ja sam joj mixala sa mojim mlekom jer sam svakako pumpala i imala extra.  Dala sam joj par puta i sa adaptiranim, ali ona je mrzela pahuljice tako da to nisam nastavila.

ALI postoje adaptirano svakako delimicno razbijen protein mozes bez problema sad kad jede mlecno. Bravo bebice i mamauser posted image
IZVORNA PORUKA: Snelle

Dobro je prošlo. Još dva puta do sada sam joj dala campina jogurt od 125ml, i sve je ok, mnogo joj se svidja, ona bi poleja još više od toga user posted image
Baš htedoh da te pitam posle koliko si Heleni dala pahuljice sa adaptiranim mlekom, ako si joj uopšte to davala?
Dobila sam od Ringeraje Impamil mlečne pahuljice sa voćem, pa ne znam kad bih mogla i to da joj dam da proba.

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 579
   RE: Alergija na mlecne proteine
8.4.2011 16:11:28   
Snelle
Puno kupovnih pahuljica u sebi vec sadrže adaptirano mleko, a pošto ih imam na pretek (hvala Ringeraji user posted image )
rekoh da ih iskoristim.
Hvala ti na odgovoru user posted image


_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 580
   RE: Alergija na mlecne proteine
8.4.2011 16:17:36   
Verus
Nema na cemuuser posted image  Drago mi ja ako mogu biti od pomoci

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 581
   RE: Alergija na mlecne proteine
8.4.2011 16:19:38   
Snelle
Nadam se da nisam dosadna. Ti si jedina koju znam čije je dete prevazišlo alergiju pa moram tebe da maltretiram milion i jednim pitanjem user posted image

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 582
   RE: Alergija na mlecne proteine
8.4.2011 16:21:57   
Verus
Pitaj sta god i kad god-tema nije bila izlistana na aktivnim debatama pa nisam videla-a i uvek mi posalji pp

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 583
   RE: Alergija na mlecne proteine
9.4.2011 15:37:12   
Verus
Ja se jutros ohrabrila.  Kupila sam sinoc punomasno, organsko mleko (za nas kapucinouser posted image ) i jutros dala Heleni malo. Popila je iz case jedno 3,4 gutljaja.  Javicu kako smo prosli.  Da li je imala gasove, proliv, grceve bilo sta.

Uvek se setim Jece i njenog Luke kako je tesko podneo mleko iako nije imao prethodnu alergiju, pa sam jako uzdrzana...uf ko na iglicama.  Dace bog da bude sve ok!

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 584
   RE: Alergija na mlecne proteine
10.4.2011 18:31:25   
Verus
Mislim da je moja "hrabrost" bila i ludost.  Plakala je nocas puno, budila se na svakih 20tak minuta pa tako do 3 sata.  Bila je mirna i spavala kao top od 20:30 do ponoci i onda u vrisku....smiri se pa opet.  Stojim kraj krevetica i gledam je kako se okrece, klekne, trci se stenje..Mozda su zubi, ali mi neki osecaj u meni govori da je od mleka...

Nastavljam samo formulu i cekam jos koji mesec..

A eto, jela je mleko kroz pire krompir, kroz musake (musKakeuser posted image ), i sl.  i nije joj smetalo..Moguce da su ta 3,4 gutljaja bila previse.

Pricam sa mamom i kaze da pokusam da joj dam manje masno mleko-kao, mozda nije od proteina nego joj ta masnoca nije bas legla u stomacicu?user posted image   Sta mislite?

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 585
   RE: Alergija na mlecne proteine
10.4.2011 21:30:30   
Anoniman
Kada sam Luku sa 9 meseci prebacila sa ad mleka na kravlje, pedijatar je savetovao najmasnije i ne razređivati nego dati čisto. 

(odgovor članu Verus)
  Direktna veza do poruke: 586
   RE: Alergija na mlecne proteine
10.4.2011 21:44:46   
Snelle
Verus, ja iskreno ne verujem da je mleko u pitanju. Prvo zato što si joj ga do sada već davala (nema veze što je bilo samo kao sastojak u hrani, jer bi ona da joj je smetalo i tada reagovala), drugo što je količina bila minimalna. Ona ipak ima više od godinu dana i ne bi trebalo da joj mleko toliko smeta, bez obzira što je imala alergiju. 

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 587
   RE: Alergija na mlecne proteine
15.4.2011 14:55:17   
marijajo
Da li beba koja je alergicna na proteine kravljeg mleka,ne sme uopste vise da pije mleko ili se uvodi kasnije nego kod ostale dece?

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 588
   RE: Alergija na mlecne proteine
15.4.2011 15:57:49   
Verus
marijajo, moras sacekati da dete izraste iz alergije-i prvo uvesti kasicicu jogurta pa videti kako dete reagije-pisali smo ranije o svemu tome, pa mozes iscitati....

(odgovor članu marijajo)
Direktna veza do poruke: 589
   RE: Alergija na mlecne proteine
15.4.2011 17:27:46   
marijajo
Hvala,Verus user posted image
Malo me uhvatila frka,pa nisam stigla sve da iscitam.Idemo posle da nam rade nutritivni alergo test,pa cemo videti.

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 590
   RE: Alergija na mlecne proteine
15.4.2011 17:40:57   
Verus
Ne brini, moja mala je izrasla iz alergije...pila je mleko (3,4 gutljaja) pre nedelju dana i budila se puno tu noc, kao da je boleo stomak (iako odavno jede sir, jogurt itd), pa sam, sigurna sam utripovala da je od toga, pa se ne usudim opet probati.  Pije i dalje ad mleko...

(odgovor članu marijajo)
Direktna veza do poruke: 591
   RE: Alergija na mlecne proteine
15.4.2011 21:41:17   
marijajo
Verus,ne verujem da je od mleka,ali znam kako ti je user posted image user posted image user posted image
Radili smo alergo test.

jabuka +++
budj +
grinje +

I da,rekao nam je da nismo smeli da uvodimo cvrstu hranu pre navrsenih 6 meseci.A u dispanzeru su nam rekli da treba da pocnemo!!!Opet smo samo na mleku.

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 592
   RE: Alergija na mlecne proteine
16.4.2011 19:28:32   
ivona19
Moja starija cerka ima sest godina i mi smo kao prevazisli alergiju sa 12 meseci.Ona jos uvek kada popije mleko ima bolove u stomaku,tako da joj cisto mleko ne dajemo,a u hrani ga normalno koristi.Kada su utvrdili da je alergija prosla savetovali su nam da pedjemo odmah na punomasno mleko.

(odgovor članu marijajo)
Direktna veza do poruke: 593
   RE: Alergija na mlecne proteine
16.4.2011 19:35:27   
Verus
ivona: znaci da je moguce da je mojoj H smetalo mleko taj dan, makar i ta 3,4 gutljaja...Pa znaci nikako ga ne pije?  Samo joj dajete vise sira, jogurta?

Bas bzvz...sacekacu pa cu opet pokusati kroz mesec dana...

(odgovor članu ivona19)
Direktna veza do poruke: 594
   RE: Alergija na mlecne proteine
16.4.2011 19:36:19   
Verus
marija: i ja sam alergicna na budj.. Moderate na spoljasnju, a na Aspergillus (kucnu koje SVUDA ima) sam maximalno alergicna...

(odgovor članu marijajo)
Direktna veza do poruke: 595
   RE: Alergija na mlecne proteine
24.4.2011 3:28:07   
Verus
Iz teme "Ishrana bebe od 9-12 meseci":


Siguno nije istinska alergija ali je vrlo lako da ga ne tolerise.  Pauziraj malo, davaj samo ad mleko, a onda pokusaj male kolicine.  Naime, ako je tolerisala preradjevine ne znaci da ce i cisto kravlje.  Pisala sam da je H muku mucila tu jednu noc kad sam joj ujutru dala nekoliko gutljaja cistog kravljeg.  Pauzirala sam par nedelja i juce ujutru i danas sam joj pred spavanje u podne dala oko 40ml kravljeg mleka a ostalih 80tak ad mleka.  Da kucam u drvo nocas je prenocila i nije se uopste budila.  Videcemo kako ce biti nocas.  Borim se sa mislju da joj dam i uvece isto tako ali me je strah.

I da: mama mi je predlozila da joj dam manje masno mleko, jer hoce i jaka masnoca da muci stomak (znas ono: pojedes nesto jako masno i dobijes proliv, muci te stomak). 

Ja bih ovako NM: sacekaj nedelju dana, neka se "odmori", prati stolice i ako se poboljsaju, proliv nestane, znaces da je bilo od mleka.  Ako joj treba duze da se oporavi ti cekaj 2 nedelje.  Zatim, ujutru ili najranije kad pije mleko, daj malu kol pomesanu sa ad mleko (30-40ml) ali daj joj MANJE MASNO>  Vidi da li ce tada da tolerise.  AKo se problemi nastave, onda definitivno odlozite davanje mleka.   Javi nam kako je sve proslo!

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 596
   RE: Alergija na mlecne proteine
24.4.2011 6:59:20   
minavb
IZVORNA PORUKA: Tash

Kada sam Luku sa 9 meseci prebacila sa ad mleka na kravlje, pedijatar je savetovao najmasnije i ne razređivati nego dati čisto. 

Deci se daje punomasno mleko. Intoleranciju izazivaju proteini surutke, kazein i laktoza. Masti ne prave problem, narocito ne zato sto ih ima samo 3,2g na 100g namirnice.

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 597
   RE: Alergija na mlecne proteine
28.4.2011 23:33:02   
Snelle
Mame čija deca imaju alergiju na kazein javljajte se...mislim na vas user posted image

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 598
   RE: Alergija na mlecne proteine
4.5.2011 11:23:54   
bojkica
Evo i mene,posle duzeg perioda!Procitah da Snelle misli o nama sa alergijama,pa se pronadjoh!Moja beba ja sada dobro-idemo na kontrole-uvodim namernice po savetu gastroenterologa!Situacija sa stolicama se sredila kada sam joj uvela cvrstu hranu tj meso-piletinu,krompir,sargarepu sa 5meseci-po savetu dr.Dojila sam je do pre 5 dana i bila na dijeti,a sad pije aptamil-alergy digestiv care-isto po preporuci dr.jer allernovu nije htela!Cak nam je uveo i griz-tj gluten!
Citam cesto vasa iskustva-i drago mi je da su neke bebe vec prevazisle alergiju,i nadam se dacemo je i mi!
Pozdrav

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 599
   RE: Alergija na mlecne proteine
4.5.2011 23:28:41   
Snelle
Bojkice divno! Mislim da sam baš tebi pisala da se i nama stolica sredila sa uvođenjem čvrste hrane. Biće to dobro, samo radi sve onako kako ti lekar kaže user posted image

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu bojkica)
Direktna veza do poruke: 600
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  22 23 [24] 25 26   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  22 23 [24] 25 26   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Zdrava ishrana najmlađih tokom zimskog per...
Tokom hladnih zimskih meseci, redovan unos voća i povrća ključan je za jačanje imunološkog sistema dece, pomažući im da ...
NAJLEPŠA IMENA ZA DEVOJČICE koja ste vi iz...
Napravili smo listu najlepših imena za devojčice prema vašem izboru.



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here