|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Bazalna temperatura - VIII deo
26.2.2013 7:47:57   
Zell
Ova tema je nastavak teme Bazalna temperatura - VII deo.
Postoji RR članak na ovu temu - KLIK
Preporučujemo: Ringerajina tabela za praćenje plodnih dana - KLIK
Pogledajte i ovu temu: Grafovi bazalne temperature sa pozitivnim ishodom KLIK

Iz teme Bazalna temperatura od 28.11.2009.

IZVORNA PORUKA: dejana007
abdomen pain / bol u andomenu
acne / bubuljice
anxiety / jaka zelja, briga
back pain / bolovi u ledjim
Backache / bolovi u ledjima
Bloated / podutost
Breast Self Exam / pregled dojki
breast tenderness / otekle i bolne grudi
Constipation / zatvor
Cramps / bolovi u kostima, nogama, grceve/bolove u materici.
Change in sex drive / promene u sexualnim zeljama
clumsiness / tromost
Decreased Appetite / gubitak apetita
decreased enegry level / gubitak energija
Diarrhea / proliv
Dizziness / nesvestica
Drinking / alkohol
depression / depresija
insomnia / nesanica
Exercise / vezbanje
Fatigue / pospanost
Fever / temperatura povisena
Frequent Urination / cesto mokrenje
Gassy / gasovi
Headache / glavobolja
Heartburn / gorusica
High Energy / povecana energija
High Stress / jak stres
Illness / bolest
Increased Appetite / jak apetit
Increased sex drive / povecn sexualni nagon
Injury / povreda, prelom
Irritability / razdrazljivost
Miscarriage / pobacaj, abortus
mood changes / promena raspolozenja
Nausea / muka, gadjenje
Ovulation Pain / ovulaciona bol
PMS / pms
Skin Break Out / pojava bubuljica
Sleep Deprived / spavanje bilo uskraceno
Tender Breasts / podute grudi
vomiting / povracanje

Cervikal fluid - cervikalna sluz (suva, lepljiva, kremasta, vodena, belance od jajeta);

Menses/spotting - menzes/tackasti iscedak (tackasti krvlju obojeni iscedak, slabo kaplje, srednje, obilno).


Ukoliko imate grafikon bazalne temperature na kojem se vidi da ste zatrudnele, javite se nekom od moderatora na pp da vas upišu u temu Grafovi bazalne temperature sa pozitivnim ishodom
Direktna veza do poruke: 1
   RE: Bazalna temperatura - VIII deo
26.2.2013 7:50:06   
daca77
Meni ni ff vise ne verujeuser posted image
Nece da mi napravi novi graf...
user posted image

(odgovor članu Zell)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Bazalna temperatura - VIII deo
26.2.2013 7:52:35   
Zell
Jao Daco, nije me bilo kako ti je razmak izmedju M tako mali??? Ja suprotan problem imam i definitivno pocinjem opet da merim BT od sledeceg ciklusa... kad pocne - danas mi je 32 dc a ja redovno na 27-28 dana imam a nisam merila pa ne znam ni kad da ocekujem user posted image a simptoma nikakvih nemam.......

(odgovor članu daca77)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Bazalna temperatura - VIII deo
26.2.2013 7:54:41   
daca77
Zell, navijam da ne dodjeuser posted image
Meni je akupunktura izazvala user posted image

(odgovor članu Zell)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Bazalna temperatura - VIII deo
26.2.2013 8:00:23   
Zell
user posted image ma to je jedan od annovulatornih ciklusa imam 1-2 godisnje pa se otegnu...

(odgovor članu daca77)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Bazalna temperatura - VIII deo
26.2.2013 8:01:39   
GagaT
Da li je to ocekivano i dobro ako akupunktura izazvala Mens? Moj poslednji ciklus je isto u poludeo.
Ja isto merim temp danas mi je 3dc i temp m i je 36,5´C.
Koliko vama bude temp kada imate user posted image ?

(odgovor članu daca77)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Bazalna temperatura - VIII deo
26.2.2013 8:07:47   
daca77
Gago, koliko je dobro, to cemo na kraju videti...po dr je to dobro, da ima uticaja na jajnike koje se ovako ciste.

(odgovor članu GagaT)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Bazalna temperatura - VIII deo
26.2.2013 8:26:29   
GagaT
Neka se oni ociste pa je lakse sve drugo. Ja ne radim jos uvek nista, planiram od juna, osim sto merim temp. Ja samo znam da mnogi hvale akupunkturu za sve. Tako da mislim da ces uspeti sa tim. Sto ti iskreno i ja zelim.
Ljubim te i begam da nas nenajure :)
user posted image user posted image
CAo

(odgovor članu daca77)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Bazalna temperatura - VIII deo
26.2.2013 8:30:21   
Maja1309
Jutro bazalke

Evo moja vještica jutros stigla, jučer ne, al jutros da. Idemo dalje...

Ne znam bil i ovaj mjesec mjerila bazalnu, nekako volim znati kad mi je bila ovulacija i jesam je pokrila, a opet znam da mi je od 14-16dc pa ako pokrijem te dane ne mram je ni mjeriti, nisam pametna... šta vi kažete...

Gagat meni je u menstruaciji 36,3-36,5 tako nekako, evo jutros sam dobila i 36,3 je...

(odgovor članu GagaT)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Bazalna temperatura - VIII deo
26.2.2013 8:32:01   
daca77
Gago, hvala puno...i ja tebi zelim jednu lepu user posted image

(odgovor članu GagaT)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Bazalna temperatura - VIII deo
26.2.2013 8:42:30   
GagaT
Hvala Daco bice dece svi to znamo.
Majo ti i ja smo ovaj mesec bile toliko ubedjene i svima je izgledalo da smo na dobrom putu ka user posted image ali vidis nece bebac jos da dodje. Kaze prvo sredite to i to i ja stizem...hehehhe
Ja cu da merim T cisto da prepoznam znake svog tela.. Ali i da znam kad je O to je vazno i kad se ne pravi user posted image .

(odgovor članu daca77)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Bazalna temperatura - VIII deo
26.2.2013 8:56:31   
Maja1309
GagaT ja sam ovaj ciklus bila uvjerena da je to to. Al isto ovaj put mi je najmanja muka što nije bilo, valjda sam se više prestala uzbuđivati oko toga. Žao mi je, al šta sada...

Pa iskrenomeni je BT pomogla da upoznam tjelo i cikluse, npr ja nisam znala da mi je dnevna temp (jer sam i nju povremeno znala mjeriti) u postovulacijskoj fazi 37,2-37,4, nikad to nisam znala. čak mislim da sam prije nekad dok to nisam znala par puta popila tabletu jer sam primjetila vatru u očima, a nisam znala da je to normala temp za mene u drugoj fazi ciklusa. Isto tako točno znam jel mi bila ovulacija ili ne.

Što sam do sada uvijek pretpostavljala...

E sad dal da nastavim, il da prestanem i samo pazim da pokrijem 11,12,13,14, 15DC ili... evo ne znam.

Ni sama ne znam opterećuje li me mjerenje ili ne :)


(odgovor članu GagaT)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Bazalna temperatura - VIII deo
26.2.2013 11:23:33   
njanja52
GagaT, meni je moja dr rekla da Lutealna faza traje uvek 15 dana...

_____________________________

Zapamti: snovi postaju stvarnost, samo trebaš verovati.

(odgovor članu GagaT)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Bazalna temperatura - VIII deo
26.2.2013 11:42:56   
Maslacak15
Zdravo bazalke,user posted image

Lutealna faza manje varira od folikularne ali i ona se razlikuje od zene do zene. Obicno je od 12-14 dana u najvecem broju slucajeva. Ako je kraca to moze da znaci LDP (luteal phase defect) i da embrion nema vremena da se usadi. Duza od 14 dana moze da bude jako retko ali maksimum 16. Smatra se da je lutealna faza od 18 dana u 99 % slucajeva trudnoca. Samo lutealna cista, ako nije trudnoca moze da produzi lutealnu fazu na vise od 16 dana. A one su jako retke.
Najcesca je pak greska u racunu ako mene pitate. Kao sto sam vec objasnila Gagi, ja sam skoro sigurna da ona nije ovuliirala tad kad joj je graf obelezio ( crta i jeste bila isprekidana a ne puna) nego znatno kasnije.
Ako ste pravilno odredile ovulaciju, 14 og dana slobodno mozete raditi test jer u slucaju trudnoce mora do tada biti pozitivan.

(odgovor članu njanja52)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Bazalna temperatura - VIII deo
26.2.2013 12:36:07   
Anoniman
Da li je bazalna temp.veća u drugoj fazi ciklusa ako je bila stimulacijauser posted image

(odgovor članu Maslacak15)
  Direktna veza do poruke: 15
   RE: Bazalna temperatura - VIII deo
26.2.2013 12:41:57   
Verolina
Da cece. ja sam merila posle pregnila pre dva meseca kad sam zatrudnela. Naravno da je veca i vidi se lepo ovulacija.

_____________________________

Sve zelje su izasle iz mene. Potrosila sam ih na druge. I sad vise ne znam kako se zeli. Ne znam kako se nada.Zelim da mi se vrati ista kolicina dobra koju sam drugima zelela. Zelim ponovo zelju u sebi. Zalim da budem sebicna.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Bazalna temperatura - VIII deo
26.2.2013 15:50:22   
GagaT
Hvala Njanja52 i hvala Maslacak na odgovoru.
Maslacak nakon sto si rekla da ti je jako cudno to koliko mi traje "luterelana faze" ja sam ponovo gledala moj graf i to sad kad sam dobila user posted image gde sam videla da sam u 14dana ranije u simptome zabelezila belance-iscedak, i setila se da sam tih dana stalno bila sa vlaznim donjim vesom. Tako da sam unela tecnost watery pa mi se pomerila ovulacija na 28 dc. sto se poklopilo da sam dobila na 43dc. Ali imali smo X i tih dana ali opet nije se desilo. U svakom slucaju hvala ti, ti uvek imas pravi odgovor ali da ne zapostavim i druge zene zahvaljujem sei njima. Pozz

(odgovor članu Verolina)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Bazalna temperatura - VIII deo
26.2.2013 19:36:27   
ivekpivek
pozz zene ima li koga ovdje

(odgovor članu GagaT)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Bazalna temperatura - VIII deo
28.2.2013 7:37:57   
daca77
Bazalke, potrebna mi je pomoc...zasto ff nece da mi obelezi user posted image i pocetak novog ciklusa?
user posted image

(odgovor članu ivekpivek)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Bazalna temperatura - VIII deo
28.2.2013 8:25:09   
GagaT
Jao Daco ja nemam pojma, ali da ne ispadne da te neko kulira. Imam samo jedno objasnjenje da njihov server ili program nije podesen na tako kratak period ciklusa. Zato ne konta sta treba da uradi. Probaj da obrises staru mens iz tog grafa ili mozda mozes da naprevis novi.
eto tako ja razmisljam... user posted image (bar sam pokusala hihihi) user posted image

(odgovor članu daca77)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Bazalna temperatura - VIII deo
28.2.2013 8:59:08   
daca77
Hvala, Gagouser posted image

(odgovor članu GagaT)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Bazalna temperatura - VIII deo
28.2.2013 21:04:26   
ivekpivek
user posted image ,gdje stee zenee,evo mog blesavog grafauser posted image user posted image ,taman sam mislila da je ok ,kad ono cudo nevideno ,cak mi se danas pojavio iscjedak malo smeckast ,pitam se dali je pravi menzis il sta vidit cu do sutra hoce li procuriti,sve mislim da je od pijenja duphastona pa dok se regulira user posted image

(odgovor članu daca77)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Bazalna temperatura - VIII deo
28.2.2013 21:07:09   
ivekpivek
svih ovih puta sto sam radila lh trakice bile su se pojavljivale obe crtice samo gdje sam stavila + tad su se najvise vidile

(odgovor članu ivekpivek)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Bazalna temperatura - VIII deo
1.3.2013 8:01:09   
Zell
Dobro jutro!! Poceo mi novi ciklus, pa vam se mozda u ovom mesecu pridruzim!
ivekpivek, i treba da bude + samo kad je testna linija iste debljine ili deblja od kontrolne, jel vodis racuna da ne meris sa jutarnjim urinom? evo vidi ovu temu KLIK

(odgovor članu ivekpivek)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Bazalna temperatura - VIII deo
1.3.2013 9:13:20   
Anoniman
Imam pitanje za iskusne bazalke ;20 dan ciklusa bazalna temp.36.9 (klomifenski),ja mislim da je to mala temp.?

(odgovor članu Zell)
  Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Kako prepoznati implantacijsko krvarenje?
Kako prepoznati implantacijsko krvarenje i po čemu se ono razlikuje od menstruacije?



Anketa

Дуда.
пеперутка16

До када је ваше дете имало цуцлу?

Click Here