|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Meditacija
31.3.2009 10:34:31   
Anoniman
Da li znate da meditirate?

Da li to radite, koliko često?
  Direktna veza do poruke: 1
   RE: Meditacija
31.3.2009 11:29:21   
Modessty
Meditacija se obično vezuje za budizam, indiju......

Da li znate da se u borilačkim veštinama primenjuje neka vrsta meditacije?

Ja mogu da pišem samo o aikidou jer se time "bavim".

Na početku svakog aikido treninga radi se "ki taiso" ili vežbe disanja. Na primer, Stanete usoravno, blago raširenih nogu (koliko da vam je udobno), ledja prava, pogled pravo. Zatvorite oči i udahnite što više možete, ali lagano. Za vreme udaha ruke idu gore u brzini udisaja. Zatim kreće izdisaj. Lagano. Ruke idu dole, kao da rukama pritiskate vazduh da sasvim izadje iz vas. Izdisaj traje duže. Ritam disanja je u početku malo brži, a onda se usporava što više. Zamišljajte kako udišete čist, beo, prozračan vazduh, kako dok udišete čista i sjajna energija ulazi u vas. Dok izdišete zamislite da izbucaujete svu negativnuenergiju, sve što je crno u vama.
Ovo se sve može raditi i u seizi (japanski način sedenja)

To je samo jedan od mnogo načina meditiranja. Nama je ovo priprema za trening. Traje svega par minuta. Daje dovoljno vremena umu i telu da se opuste i očiste od svakodnevnih misli i briga.

Inače, nikada nisam sedela u joga fazonu i meditirala. Nisam nikad probala. Valjda mi pored onoga što inače radim pre i posle treninga i ne treba!

user posted image

< Poruku je uredio Modessty -- 31.3.2009 11:33:33 >


_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Meditacija
31.3.2009 11:33:50   
Anoniman
da mi se naspavati ... kakva crna meditacija user posted image ... 

(odgovor članu Modessty)
  Direktna veza do poruke: 3
   RE: Meditacija
31.3.2009 13:11:25   
afrodita
Ne znam, ne radim to.
Da imam nekog strucnjaka da mi kaze
kad da zatvorim oci i na sta da mislim
rado bih probalauser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Meditacija
31.3.2009 21:57:42   
kumara
Ja sam je radila uz jogu i bilo mi je super!!! Vec sam pisala u jogi o tome, ali ne mozete da verujete koliko mi je to vracalo energiju. Ne zalost, vec duze vreme nikako da stignem da se vratim jogi. user posted image

(odgovor članu afrodita)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Meditacija
3.8.2017 8:51:15   
krin 40
Ja o o jogi već dugo ozbiljno razmišljam.Uglavnom je bio izgovor da nemam vremena.Imam par poznanica koje idu.Posebno hvale njen blagotvorni uticaj na bolnu kičmu.Mislim da je joga moj sledeći korak definitivno

_____________________________

ako muskarac zeli da mu zena bude andjeo mora da stvori raj za nju,andjeli ne zive u paklu

(odgovor članu kumara)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Meditacija
3.8.2017 9:07:12   
vocicana
Krin, pre udaje i radjanja detea, ali do perioda kada sam kicmu prvi put povredila, radila sam svako jutro osnovne asane. Divno iskustvo imam, istezanje je vrhunsko, ali do granice bola, veruj mi da sve ima velike veze, kako oni pricaju cakre, prociscavanje i divan, divan osecaj. Uopste neces pogresiti, jedno opustajuce i ;istegnuto;stanje tela i duha.

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu krin 40)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Meditacija
3.8.2017 9:11:34   
krin 40
A zar tebi sada ne prija zbog ledja? Ili naprotiv,ne smeju joga i bolna kičma? Stvarno osećam da mi je ovo potrebno

_____________________________

ako muskarac zeli da mu zena bude andjeo mora da stvori raj za nju,andjeli ne zive u paklu

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Meditacija
3.8.2017 9:14:25   
vocicana
Krin sada imam naprsnuce na jednom prsljenu, na rogu prsljena, nista nisam smela vise, jer je sve bilo bolno.

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu krin 40)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Meditacija
3.8.2017 9:19:48   
krin 40
user posted image

_____________________________

ako muskarac zeli da mu zena bude andjeo mora da stvori raj za nju,andjeli ne zive u paklu

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Meditacija
3.8.2017 12:16:07   
choopa choops
krin, samo ajde! Ja sam isla i ne da pomaze za kicmu, nego je super. Naravno, danas yogu drzi svako, potrudi se danađeš nekoga ko je zaista dobar. Ja sam isla kod covjeka koji je ujedno i fizioterapeut i stvarno je najbolji. Više ne idem jer nema ko da mi cuva djecu, muz ne moze od posla, svekrva radi, a moja mama neće da cuva za takve stvari. Probala sam kući da radim sama, ali nije to to. user posted image

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu krin 40)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Meditacija
3.8.2017 12:29:35   
krin 40
Hoću sigurno.Samo dok Dušan prestane da sisa.Planiram da ga dojim 7 meseci.Dosta.Ovo dvoje su sisali po godinu dana,obelela sam😃 Počeću da se raspitujem.Njega,hvala Bogu,
ima ko da čuva.Brat,sestra,tata.Svi veliki samo on mali❤

_____________________________

ako muskarac zeli da mu zena bude andjeo mora da stvori raj za nju,andjeli ne zive u paklu

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Meditacija
3.8.2017 12:34:23   
choopa choops
E to je super, moje niko neće da primi jer su svi mali i teški user posted image user posted image user posted image

Ja sam išla dok je I imala mozda nekih sest sedam mjeseci i dojila sam je tada, nije mi smetalo zbog vjezbi.

Nadam se da ces se osjecat dobro kad kreneš user posted image

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu krin 40)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Meditacija
3.8.2017 12:40:29   
krin 40
Javljam❤

_____________________________

ako muskarac zeli da mu zena bude andjeo mora da stvori raj za nju,andjeli ne zive u paklu

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 14
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Značaj gvožđa tokom trudnoće
Tokom trudnoće, potrebe za gvožđem se povećavaju jer se volumen krvi povećava radi podrške rastućoj bebi. Takođe, gvožđe...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
IMA LI VAŠE DETE RAVNA STOPALA?
Problemi ravnih stopala mogu biti izuzetno neprijatni, zbog njih mogu nastati bolovi u nogama i leđima, kao i smetnje pr...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here