|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Citrusi
25.12.2009 6:57:33   
eugenija
Kada uvesti limun, pomorandžu, grejp?

_____________________________

ŽENA JE STENA!


Direktna veza do poruke: 1
   RE: Citrusi
25.12.2009 8:09:26   
Jeca*
Ja sam mu sve to dala da proba, po par kapi, ili razblazeno u vodici, ali nisam forsirala, pa cini mi se do godinu dana. Samo zato sto inace kao sto znas, moj Luka ima osetljiv stomak, pa mi je delovalo kao da mu to dodatno pravi muke. Sad pije one next ili sl sokice od narandze, ponekad, ili cedjenu pomorandzu mi ćapne kad sednemo u neki kafić user posted image  isprobaj pomalo pa prati reakciju.

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu eugenija)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Citrusi
25.12.2009 9:18:08   
Anoniman
Nama je dr rekla da ne smijemo citruse nikako do god dana, a sama znas sta je bilo sa mandarinom.user posted image

(odgovor članu Jeca*)
  Direktna veza do poruke: 3
   RE: Citrusi
25.12.2009 9:44:39   
eugenija
Joj, da, mandarina.. Grrrrrrrrr, kad se setim, jadan Dejviduser posted image ..
I ja sam odlučila da do prvog rođendana ipak izbegavam citruse.. Ali ima ljudi koji daju mnogo pre, ono "da se proba"...

_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Citrusi
25.12.2009 10:22:05   
Anoniman
jao sad kad navale da me kritikuju

kap limuna od 15 dana u kašičicu pomiješano sa D3 kapima

ostalo ...pa od nekog 4 mjeseca

i po kap limuna kad štuca da prestane

(odgovor članu eugenija)
  Direktna veza do poruke: 5
   RE: Citrusi
25.12.2009 10:24:17   
Anoniman
Limun sam stavljala u prokuvanu vodu koju sam mu davala da pije, zajedno sa šećerom, od samog rođenja.

Takođe, davala sam mu par kapi limuna na kašičicu kada štuca, što je bilo svaki dan.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 6
   RE: Citrusi
25.12.2009 10:28:47   
Anoniman
Osim povremeno par kapi limuna u vodu sto sam stavljala, nista od citrusa do prvog rodjendana nisam dala Nesi, kao ni kivi i ananas. Sad jede sve to i mnooogo voliuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 7
   RE: Citrusi
25.12.2009 10:40:52   
Anoniman
Da, od prvog dana dajem kap limuna kada stuca. A od 3 kapi mandarine se osuouser posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 8
   RE: Citrusi
25.12.2009 10:46:38   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Diabla

Da, od prvog dana dajem kap limuna kada stuca. A od 3 kapi mandarine se osuouser posted image


e sad da me ubiješ ne bih znala , al mi je jedan dr. nečega negdje nešto rekao o razlici između mandarine i limuna, odnosno zašto se to dešava ...pu majku mu da mi se bar sjetiti ko mi je to rekao da ga zovem user posted image ebeš budalu ....stariiiiiiiii se ....stariiiii se

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 9
   RE: Citrusi
25.12.2009 11:48:07   
mihi
Posle prvog rođendana.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Citrusi
29.3.2010 0:13:53   
sanji
Limun piju od mesec dana po neku kap kad štuckaju a nekad im stavim i u vodu! Probale su pomorandžu, razblaženu, i nema nikakve reakcije! 

_____________________________

DOBILI SMO PRINCEZE

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Citrusi
29.3.2010 1:03:54   
choopa choops
Poslije (oko) godine dana.
Sta ti kaze pedijatar? Jeste li dobili nekakve smjernice o ishrani? Mi smo na svakom pregledu dobili referat sta mozemo, kada, kako i koliko user posted image (Ma odusevljena sam sa zenom user posted image ).

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu sanji)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Citrusi
11.1.2011 14:12:00   
Anoniman
Mi smo neki dan pili kupovni sokic u kojem ima narandze...nije bilo nikakve reakcije...

Nego...gledam neki dan u radnji kad sam kupovala voce....KIVI... gde on spada...kad on sme da se proba? user posted image

(odgovor članu choopa choops)
  Direktna veza do poruke: 13
   RE: Citrusi
11.1.2011 14:13:17   
Jeca*
ja ne bih bebama davala kivi. Od njega moze da "boli" jezik.

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Citrusi
11.1.2011 14:15:36   
lesica
Kivi ja jos dugo necu davati,meni je tezak-sto kaze Jeca "boli jezik",ima mnogo vitamina C i za odrasle je preporuka 1-2 dnevno a kamoli za bebe.

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Citrusi
11.1.2011 14:16:51   
Anoniman
Pa ne mnogo...i ne samog...nego da izmiksam npr 2 banane i kivi...user posted image

Danas smo jeli 2 banane i avokado...avokado se izgubi i toj banani...ryeh     b 1`z 1 (petrino delo) a kivi bi se isto tako izgubio jer je josh manji...user posted image

Morala sam da pitam..jer ja obozavam kivi...i sve citruse...user posted image

(odgovor članu Jeca*)
  Direktna veza do poruke: 16
   RE: Citrusi
11.1.2011 14:19:29   
Jeca*
ja i dalje mislim da su tvoje bebe premale da bi jele bas svu mogu hranu, ali ok, to je moje misljenje..ali svakako je dobronamerno user posted image

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Citrusi
11.1.2011 14:21:18   
Daca88
Alen je prvu limunadu popio sa 3,5 meseca.
Ceđenu pomorandzu razblazenu sa vodom sa 4 meseca,a čist sok od ceđene pomonandze pije od 5 meseci.
Od pre neki dan pije sok od višnje(dobro to nije citrus,ali je alergena) i jako voli.
Grejpfrut,mandarinu nisam davala.

_____________________________

ovom prolaznom svetu,mi smo samo osobe vise,
a jedno drugom,mi smo citav svet!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Citrusi
11.1.2011 14:22:38   
Jeca*
hajde opet da rizikujem da zvucim kao neka vestica na forumu, ali moram da kazem sta mislim: cemu zurba? zar ne mislite da su njihovi stomacici premaleni i preosetljivi za toliko kiseline?

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu Daca88)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Citrusi
11.1.2011 14:28:07   
SUPER MAMA
Jeco ja cu evo da se pridruzim i da kazem da ova moja tek sa 12 meseca probala limunadu, pojela pomorandzu i sl.
Licno nisam zurila a i sledila sma savete pedijatra.

Svaka cast onim bebama koji to jedu sa zadovoljstvom i nemaju nikakav problem.

Jer mene licno su rekli da citrusna voca daju se posle 10-11 meseca jer mogu da stvore grcice.Mozda sam ja slepo vreovala pedijatru ali to je moj izbor.


(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Citrusi
11.1.2011 14:32:51   
lesica
Ma ja vise nisam pametna... Nama dr tj,oba dr kod kojih Lenka ide na kontrole rekli da moze da klopa sve sem belanceta,ribe i svinjetine i naravno kostunjavog voca,da to mora da saceka do posle 1. rodjendana a kostunjavo i mnogo posle toga,a citrusi od punih sedam meseci da se uvode sem grejpfruta koji ide posle 11. meseca.

(odgovor članu SUPER MAMA)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Citrusi
11.1.2011 14:33:43   
*Alexx*
IZVORNA PORUKA: Smeshkica

Danas smo jeli 2 banane i avokado...avokado se izgubi i toj banani...ryeh     b 1`z 1 (petrino delo) a kivi bi se isto tako izgubio jer je josh manji...user posted image



Kako misliš, izgubi se?


_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Citrusi
11.1.2011 14:36:36   
Jeca*
IZVORNA PORUKA: Alexx RR

IZVORNA PORUKA: Smeshkica

Danas smo jeli 2 banane i avokado...avokado se izgubi i toj banani...ryeh     b 1`z 1 (petrino delo) a kivi bi se isto tako izgubio jer je josh manji...user posted image



Kako misliš, izgubi se?



to ni meni nije jasno user posted image

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Citrusi
11.1.2011 15:13:54   
Snelle
IZVORNA PORUKA: Jeca RR

hajde opet da rizikujem da zvucim kao neka vestica na forumu, ali moram da kazem sta mislim: cemu zurba? zar ne mislite da su njihovi stomacici premaleni i preosetljivi za toliko kiseline?


Jeco, ja se u potpunosti slažem sa tobom. Vidim da neke mame žure sa hranom kao da će to deci pobeći. Ja svom detetu još uvek nisam uvela gluten, žumance, grašak....i još mnogo toga, a što se citrusa tiče, mislim da ću da sačekam još par meseci posle prve godine. Smatram da sve treba polako i postepeno. Njihovi stomačići su suviše osetljivi i "slabi".


_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Citrusi
11.1.2011 15:14:42   
Anck Su Nmaun
IZVORNA PORUKA: Anck Su Nmaun

IZVORNA PORUKA: Alexx RR

Citrusi od godinu dana.


Znam  da tako neki kazu... ne drzimo se knjiga bas uvek!
Eto npr. u mojoj pise od 6 meseci !

Al ja pitm da li je neko davao vec?



IZVORNA PORUKA: lesica

Anck,ja sam Lenki dosad davala limunadu i bas je voli, a dajem joj i mandarinu i pomoradzu,ociscenu od kozica, za uzinu svaki drugi treci dan i nista joj ne fali. To nam je i doktorka rekla da mozemo da dajemo.


IZVORNA PORUKA: Anck Su Nmaun

IZVORNA PORUKA: lesica

Anck,ja sam Lenki dosad davala limunadu i bas je voli, a dajem joj i mandarinu i pomoradzu,ociscenu od kozica, za uzinu svaki drugi treci dan i nista joj ne fali. To nam je i doktorka rekla da mozemo da dajemo.


Davala sam joj cesto mandarine  i pomorandze , ali  nije to nesto puno bas. do pre neki dan kad sam bas celu pomorandzu iscedila i stavila u caj i tako je pila ceo dan.

Koliko kolicinski j ti dajes?


(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







10 načina kako možeš pomoći prijateljici k...
Pomoć oko gostiju kojih nakon porođaja zaista ne manjka, korisni pokloni umesto skupih poklona za bebu i ohrabrivanje i ...
Kako ostati normalan kada vaša beba ne žel...
Vaša beba već danima plače i nervozna je, a vi pucate po šavovima. Evo kako da ostanete pri zdravoj pameti kada vaša beb...



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here