|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Citrusi
11.1.2011 15:15:52   
Anck Su Nmaun
IZVORNA PORUKA: lesica

IZVORNA PORUKA: Anck Su Nmaun

Koliko kolicinski j ti dajes?



Dajem joj jednu pomorandzu li 2 mandarinice iseckane. Lenka ne voli sokove,sem limunade,pa zbog toga jede seckano voce kao uzinu.



IZVORNA PORUKA: Anck Su Nmaun

Porucka Ceelu pomorandzu..svaka cast!

A kako pravis limunadu? Sa secerom?



IZVORNA PORUKA: magnetic


IZVORNA PORUKA: Anck Su Nmaun

IZVORNA PORUKA: Alexx RR

Citrusi od godinu dana.


Znam  da tako neki kazu... ne drzimo se knjiga bas uvek!
Eto npr. u mojoj pise od 6 meseci !

Al ja pitm da li je neko davao vec?

I u knjizi koju mi je nas pedijatar dao na prvom pregledu pise sa 6 meseci,bas cu je pitati na sledecoj vakcinaciji



(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: Citrusi
11.1.2011 15:20:09   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Snelle

IZVORNA PORUKA: Jeca RR

hajde opet da rizikujem da zvucim kao neka vestica na forumu, ali moram da kazem sta mislim: cemu zurba? zar ne mislite da su njihovi stomacici premaleni i preosetljivi za toliko kiseline?


Jeco, ja se u potpunosti slažem sa tobom. Vidim da neke mame žure sa hranom kao da će to deci pobeći. Ja svom detetu još uvek nisam uvela gluten, žumance, grašak....i još mnogo toga, a što se citrusa tiče, mislim da ću da sačekam još par meseci posle prve godine. Smatram da sve treba polako i postepeno. Njihovi stomačići su suviše osetljivi i "slabi".



Ja se apsolutno slažem sa vama dvema. Ima vremena ješće. I sve mislim bolje kasnije nego ranije.

(odgovor članu Snelle)
  Direktna veza do poruke: 27
   RE: Citrusi
11.1.2011 15:41:01   
indy_25
Moja sarah jede kivi vec od 8 mjeseca pomjesan sa drgim vockama a narancu je davno pocela jesti od 6 mjeseca.

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: Citrusi
11.1.2011 16:30:43   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Jeca RR

IZVORNA PORUKA: Alexx RR

IZVORNA PORUKA: Smeshkica

Danas smo jeli 2 banane i avokado...avokado se izgubi i toj banani...ryeh     b 1`z 1 (petrino delo) a kivi bi se isto tako izgubio jer je josh manji...user posted image



Kako misliš, izgubi se?



to ni meni nije jasno user posted image


Pa recimo ispadne 120 grama banane i 10-20 grama kivija.... htedoh reci da bi se tolika mala kolichina kivija izgubila u puno banane... primer dajem...poshto kivi josh nisam dala.... avokado jesam...i isto ga je bilo mnogo manje nego banane... Mozda se nisam dobro izrazila...

Ja domaci sok od pomorandze nisam davala...ali jesam kupovni sokic u kome ima narandze, shargarepe i jabuke... i na njemu pishe od 6-tog meseca.... nikad mi nece biti jasno zashto domace ne moze...a kupovno moze? user posted image

(odgovor članu Jeca*)
  Direktna veza do poruke: 29
   RE: Citrusi
11.1.2011 16:34:42   
*Alexx*
To što nečega ima malo, ne znači da ga nema user posted image
Naravno, kako god - ja Andreju nisam davala citruse do godinu dana, tako mi je rekao pedijatar, tako su mi rekli svi izvori na koje sam naletela (internet, knjige). Nigde nisam pročitala da citrusi idu od 6 meseci.


_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: Citrusi
11.1.2011 16:36:11   
*Alexx*
I da, imam poznanicu koja je davala pomorandžu svom detetu negde oko 8. meseca, i sve je bilo OK. Ja se nisam usuđivala, ništa mu nije falilo bez nje user posted image

_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: Citrusi
11.1.2011 16:38:01   
Anoniman
Ja sam na to mislila da ih nece peckati jezik kao da jedu sam kivi...u tom smislu ce ga banana ublaziti....

Od kako smo bili bolesni gledam kako mogu da ih nakljukam vitaminima...a citrusi su najbolji izvor istih....

Krajem meseca idemo na kontrolu u savetovalishte pa tju bash videti mishljenje mog pedijatra...

(odgovor članu *Alexx*)
  Direktna veza do poruke: 32
   RE: Citrusi
11.1.2011 16:40:48   
Olga75
IZVORNA PORUKA: Smeshkica


Od kako smo bili bolesni gledam kako mogu da ih nakljukam vitaminima...a citrusi su najbolji izvor istih....



Paprika ima mnogo vise C vit nego npr. narandza user posted image
Citruse treba izbegavati bar do deset_og meseca, pogotovo mandarine , one su valjda najalergenije , ako se dobro secam

< Poruku je uredio olga75 -- 11.1.2011 16:41:11 >


_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: Citrusi
11.1.2011 16:42:09   
liliana
Tina isto nije jela ništa od citrusa pre godine. Kada smo imali 12 meseci i par dana prvi put smo pili taj sokič od pomorandže, jabuke i šargarepa, iako na njemu piše da je od 6 meseci. Kivi je prvi put jela sa bananom kada je napunila 13 meseci, a ostale citruse još nije probala. I ne nameravam da joj ih dajem još neko vreme, a i ne znam kak bih joj davala, jer još nema zube pa ne može da žvače, a ako bih ga izmiksala-pretvorila bi se u vodicu. I još nešto: meni je čista glupost ono što kažu da se doda koja kap limuna bebi u vodicu da bi pila (dok je još mala). Pa, limun kao citrus, je izuzetno alergena vočka.

_____________________________

" BOŽE, ČUVAJ MI OVO PILE...
OVU MRVU ZLATA I SVILE..."

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: Citrusi
11.1.2011 16:44:27   
Anck Su Nmaun
Drage moje..da se niko ne ljuti..ko nece da daje nesto svom detetu ne mora!!!
Kad god neko nesto radi il uvodi a ostali tako ne misle , pisu, zasto pa nemojte pa ovo il ono!

I onda samo kritikujuuu...kritikuuujuuu........
Ni jedna majka ne podize dete isto! I treba svakog uzeti u obzir, a ako vam se vec to ne dopada .
I tako u svakoj temi.... user posted image ne radi se samo o ovoj !


< Poruku je uredio Anck Su Nmaun -- 11.1.2011 16:45:25 >

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: Citrusi
11.1.2011 16:45:16   
*Alexx*
Sad nešto gledam po netu, kivi nije citrus user posted image U citruse spada grejp, pomorandža, limun, limeta, pomelo, mandarina.

_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: Citrusi
11.1.2011 16:45:27   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: olga75

IZVORNA PORUKA: Smeshkica


Od kako smo bili bolesni gledam kako mogu da ih nakljukam vitaminima...a citrusi su najbolji izvor istih....



Paprika ima mnogo vise C vit nego npr. narandza user posted image
Citruse treba izbegavati bar do deset_og meseca, pogotovo mandarine , one su valjda najalergenije , ako se dobro secam



Jeeeee....uopshte se nisam setila paprike user posted image To na baburu mislish? I nju treba kuvati na vodi? Zar nece onda izgubiti vitamine? user posted image

(odgovor članu Olga75)
  Direktna veza do poruke: 37
   RE: Citrusi
11.1.2011 16:46:43   
Anoniman
U pravu si Anck user posted image

Alex...pa znam da nije citrus...nego nisam znala gde spada...pa sam pitala ovde... user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 38
   RE: Citrusi
11.1.2011 16:47:09   
Olga75
user posted image ja sam mislila da samo razmenjujemo misljenje , nisam htela nikome da popujem . U principu svako radi kako misli da je najbolje i ne mora i ne treba nikoga da slusa

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: Citrusi
11.1.2011 16:48:55   
Olga75
Smeshkice , dovoljno je da je prelijes kljucalom vodom da bi skinula kozicu

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: Citrusi
11.1.2011 16:49:45   
Anchy_Ljuba
Zeneeeeeeeeeuser posted image user posted image user posted image     
Zao mi je sto nisam sa vama cesto, skoro uopste, dosta obaveza....
Da se nadovezem na pricu ako ne zamerate, ja sam mojoj Ivoni dala prvi put mandarinu sa 4 meseca i nije joj bilo nista, sad ih rastura... Pre 2 nedelje je sisala limun, nije pravila face vec joj se svidelo. Sada ima 6.5 meseci


N e d o s t a j e t e  m i i i i     p u n o o o o o  ! ! ! ! !

_____________________________

***Sreca, sreca, radost najveca***

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: Citrusi
11.1.2011 16:49:46   
*Alexx*
Kaže ovako... u 100 grama paprike se nalazi 80.4 mg vitamina C (134%) - ovo je preuzeto sa Wikipedije. U pomorandži 45 mg (75%). Procenti su preporučena dnevna doza za odrasle.
Ne sećam se kad se uvodi sveža paprika?


_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: Citrusi
11.1.2011 16:50:50   
*Alexx*
IZVORNA PORUKA: Smeshkica

Alex...pa znam da nije citrus...nego nisam znala gde spada...pa sam pitala ovde... user posted image



Ja nisam znala user posted image U stvari, nisam nikad ni razmišljala o tome, pa sam htela da pogledam.


_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: Citrusi
11.1.2011 16:51:50   
liliana
IZVORNA PORUKA: olga75

user posted image ja sam mislila da samo razmenjujemo misljenje , nisam htela nikome da popujem . U principu svako radi kako misli da je najbolje i ne mora i ne treba nikoga da slusa


user posted image user posted image user posted image


_____________________________

" BOŽE, ČUVAJ MI OVO PILE...
OVU MRVU ZLATA I SVILE..."

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 44
   RE: Citrusi
11.1.2011 16:55:15   
indy_25
IZVORNA PORUKA: Alexx RR

To što nečega ima malo, ne znači da ga nema user posted image
Naravno, kako god - ja Andreju nisam davala citruse do godinu dana, tako mi je rekao pedijatar, tako su mi rekli svi izvori na koje sam naletela (internet, knjige). Nigde nisam pročitala da citrusi idu od 6 meseci.



Alexx ovdje u Holandiji se u principu sve jede tako kaze i pedijatar i u savjetovalistu i u knjigama holandskim jedino se ne smije do godinu jesti med, kupus a ostalo ama bas sve. oni svi tako hrane svoje bebe i koliko ja vidim djeca su im zdrava.

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: Citrusi
11.1.2011 20:06:48   
gagana83
IZVORNA PORUKA: Alexx RR

I da, imam poznanicu koja je davala pomorandžu svom detetu negde oko 8. meseca, i sve je bilo OK. Ja se nisam usuđivala, ništa mu nije falilo bez nje user posted image

Ovo je bio i moj moto,nista joj nece faliti ako ne proba.
Mi smo narandzu probali malo pre prvog rodjendana(mislim da je imala 11.5 meseci) a limun nakon prve godine.
Za kivi se ne secam ali znam da sam joj dala dosta ranije,po savetu pedijatra naravno.

IZVORNA PORUKA: olga75

ja sam mislila da samo razmenjujemo misljenje , nisam htela nikome da popujem . U principu svako radi kako misli da je najbolje i ne mora i ne treba nikoga da slusa


Pa naravno.To sto se nekom ne svidja sto moj i tvoj pedijatar ne savetuju tako rano citruse,to je druga pricauser posted image


_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: Citrusi
3.11.2015 8:31:43   
Trcosava
Žene što je meni u glavi da citrusi smeju od 9 meseca?

Mislila sam da bi malom dala mandarinu. Zlo mi više od voća samo tri stvari vrtim

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: Citrusi
5.11.2015 7:26:12   
Trcosava
A be, oli mi neko reći kad sa citrusima? Jel i dalje ono od godinu dana ili može i ranije? U kašicama od 6. meseca viđam negde pomorandžu

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 48
   RE: Citrusi
5.11.2015 7:30:13   
branki*
Trco,ja ne znam.znam da sam ranije citala da ne smeju pre prvog rodjendana i sa sinom sam se toga pridrzavala.secam se da mi je mama rekla da je ona meni davala pomorandzu sa 10 eseci,tako nesto.
Ja boki jos nisam dala.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: Citrusi
5.11.2015 8:36:07   
madre
prilicno sam sigurna da se citrusi ne preporucuju pre prvog rodjendana... e sada, sigurna sam da mnoge mame daju po malo i uvode ranije. ne znam kako planiras da das mandarinu, da gricka ili da blendiras? ona je po mom misljenju previse nekako zilava, cak i za mene, a kamoli za bebaca. pre bih cedila neki sok od pomorandze,pa i mandarine i tako po malo uvodila.
s druge strane mislim da je sasvim dovoljno njemu te tri vocke koje vrtisuser posted image al sam ti pomoglauser posted image

< Poruku je uredio madre -- 5.11.2015 8:38:01 >


_____________________________

Zivi za svoje hocu, a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Popularna ruska imena za bebe i njihovo zn...
Jedan od najuzbudljivijih delova iščekivanja bebe je odabir imena. Ako ste trudni, a razmišljate o ruskom imenu za bebu,...
Kako odabrati imena za blizance?
Biranje imena za blizance može vam zadati duplu glavobolju! Spremili smo nekoliko saveta koji vam mogu pomoći.



Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here